Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 31744

Milyen 2 nap? Az 3 volt :)

 

Kezdetnek péntek, DK-i, Sukoró. A Velencei tó úgy látszik déli szelekben nyerő. Most már nem csak a DNY-ira kezdek esküdni, de a DK-i is jó. Foltos volt a szél, de jól használható. A partra érve nem érződött soknak, sőt azon filóztunk, hogy a 7.0 szlalom elég lesz-e.

Bejutás továbbra is kemény macera, kreuz 50 méteres tack-okkal. Na persze a bevállalósak átrongyoltak a két nádcsomó közti légüres téren. Én meg meghúztam az egyik ujjamat a forgolódásban, de ez szerencsére szörfözéskor nem fáj.

A 7.0 húzós volt. A kisszélre berakott 42-es szkeg sok, a levegő forró, és amikor már elfáradtam, kijöttem a 4.8-ért. Egy siklásig még elég volt, majd elállt a szél. Gyakorlatilag végig jó lett volna a 4.8.

 

Szombat Sóstó, 4.8, gyakorlatilag egész nap. A reggeli rettenet sajnos kimaradt, utána kicsit pöffvadászat, délután jó. Feltűnő volt a Gárdonyhoz képest egyenletes szél :) Bár ez sem Prasso. A víz ahogy tippeltem, a marás és a part között freestyle mekka, bár már van pár kellemetlen homokpad.

 

Vasárnap Gárdonyban akartam szlalomozni, de mivel a széladatok mást mutattak, Sóstó, 4.8. Kicsit későn értem le, de soulsurfingnek jó volt. A maradék hullámzáson nagyon jó volt a waveride.

 

Még egy rossz hír, remélem álhír, de félek nem:

A sóstói kikötőt állítólag tényleg elkezdik építeni, talán ősszel. Ennek megtorpedózásához aláírtunk a parton, de ahogy az utóbbi idők eseményeit látom, pénz beszél, a kisember meg dögöljön meg.

the crow Creative Commons License 2017.08.14 0 0 31743

Szombat délután tényleg visszafújt, a délelőttre rakott 76l+4.5 kombót sajnos 3 körül 5.3+102literre cseréltem, ami jó is volt kb. fél órát, utána vállalhatatlanul sok lett és folyamatosan erősödött, nem is bírtam csak 5-ig, akkor igen combos volt. Viszont a vasárnap reggel fél 10-től 11-ig hibátlan volt megint kiscuccra. És utána is lehetett volna csúszni még sokat, de kinek lett volna kedve nagyobbat szerelni. Jó hogy eső nem volt, napsütésnek örültem volna.

A múlt vasárnapi Sóstó után Bélatelepen feltűnően rendezetlen volt a hullámzás sajnos, hogy Cápacsalira is reflektáljak. Holló www.windsurfbolt.hu

Előzmény: Kirali12 (31742)
Kirali12 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 31742

Fenyvesen dzsihad volt szombaton kb 9-tol nagyjabol 12-ig. Aztan teljesen elallt. Gondolom este visszaerosodott, de ezt nem vartam meg.

 

Masnap a Culb Aligaban voltam. 6.2-re fujt. Egy baratomnak segitettem a wassert osszerakni.

A hely finoman szolva sem gyozott meg! :) A Balaton Gardonyakent lehetne jellemezni.

 

Előzmény: Capacsali Reload (31741)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.08.14 0 0 31741

Azért az elmúlt hétvége megér egy misét.

 

Szombat reggel - délelőtt Fenyves volt a nyerő, na erről lemaradtam, kicsit elkalkuláltam magam...

11 felé landoltam Világoson, szépen fújdogált, raktam is egyből 5.3 + 105 litert. Vagy egy órát gurulhattam, mit ne mondjak nem volt az igazi, fárasztó, melós szél volt, aztán el is ment ebédszünetre a légmozgás.

 

3 felé visszaerősödött, előbb üzembe helyeztem a wave hajót, később kellett a 4.5 is. A Világosi part egész érdekes, mivel már a kanyarban van, a hullámzás nem is hasonlit Sóstóra. Az egész viz jobban rendeződött, nem annyira töredezett. Szépen jönnek jobb papucsra a hullámok, kifelé pedig lehet waveridingolni. 7 óra felé fejeztük be, nem a szél fogyott el, hanem az erő...

 

Vasárnap reggel már fél 7-kor Sóstónál riggeltünk, sajnos elkövettem egy nagy hibát, másra hallgattam az ideális cucc kiválasztásának tekintetében... na jó, maradjunk abban én voltam könnyen befolyásolható :)) Kis deszkát akartam bevinni, rábeszéltek a nagyra mondván, úgy is leálló szél lesz, nem fúj ez már sokáig... végülis egészen 10-ig baromi jót lehetett szörfölni 5.3 + nagy hajó kombóval, többen is megállapitották, milyen kellemes, egyenletes szél fúj és tényleg!

 

Az előző nap + ez a 3 óra csúszás azt eredményezte, alig birtam partra vinni a cuccot. Zsir király 2 nap volt és ha hihetek a szememnek (az előrejelzéseknek nyilván kevésbé) most hétvégén talán lehetőség lesz egy replayre.

qrzor Creative Commons License 2017.08.10 0 0 31740

Viharban a jetski pálya bólyáit szétveri a szél, be lehet menni közéjük. Viszont piszkosul vigyázz, mert ha lelépsz, simán kitöröd a bokád a rögzítő súlyokon. Remélem a végbélrák-gyógyszerükre és a parcellájukra gyűjtenek a tulajok és az engedélyezők....

Előzmény: Kirali12 (31737)
vau1111 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 31739

Rég voltam már a Balatonnál, de a szombati előrejelzés alapján átugranám Gárdonyt :) Ahogy a balatoni vízállást nézem, 96 cm átlagvízszint, ez már eléggé freestyle-os a déli oldalon szinte mindenhol. Legalábbis emlékeim szerint 90 centis vízszint alatt tükörvíz, csak a szkegekre kell figyelni. Sóstó freestyle? :)) Bár nálam lesz a wave cucc is.

VargaÁki75 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 31738

Múltkor nagyüzem volt a secretnél, rengetegen csúsztak arra. ÉNY-i szélben ok, amikor kb. a parttal párhuzamosan lehet menni,

É-ÉK-ben annyira nem, mert ferdén befelé kellene menni Fenyves felé, és a homokpadnak vannak már nagyon sekély részei. Én amúgy is inkább bent megyek a homokpad mögött a mélyben, a Huszka strandról indulva szépen fel lehet menni még a nádsziget előtt. Igaz félig szemben jönnek a hullámok, és a vasárnapi termálvízben pl. hullámfürdőző civilekre is figyelni kellett odabent, de arra simán át lehet csúszni a kisebb víz felett (errefelé ér véget a nagy zátony).

Szóval a secretnél inkább freestyle-osok mennek, de az a durva, hogy van két arc nagy szlalom cuccal, és mindig túvitorlázva, hasítanak ezerrel, de tényleg, nem tudom mekkora szkegjuk van, de eléggé vakmerőek..

Ja és a kisfiam is a secreten kóstolgatja a sport rejtelmeit, 7 éves, 1.8-cal megy, egy SUP-on, irányítani még nem tudja, de többszáz métert néha már haladt egyben, és néha meg is fordul... :-)

Előzmény: slajder (31733)
Kirali12 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 31737

szombaton Sosto vagy Fenyves?

 

Finder naprol napra gyengíti. Ebben az eszakias kiadasban en talan Fenyvesre szavaznek, de ott ugye jetski palya ...

qrzor Creative Commons License 2017.08.10 0 0 31736

Én sima (nem gézes), barna, széles, vászon sebtapaszt (gurigás) javasolnék körbetekerve többször, és a végét le-pillanatragasztózva.

Tiszta, száraz érzés a nehéz napokon....

 

Előzmény: Kilmer Petty (31735)
Kilmer Petty Creative Commons License 2017.08.09 0 0 31735

pill.rag sebbe(nem nyiltba!!!) csepegtetve+ducttape+gumikesztyuujj+neop. kesztyu. feloras menetek max. kozte szaritas. persze sok mulik a vagas helyen. prason mentem varrt sipcsonttal. de azt konnyu becsomagolni.

Előzmény: adam526 (31732)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.08.09 0 0 31734

Próbáld elérni Vpetit (nem tudom a fórumot olvassa-e), rendszeresen ott száll vizre. Ja igen, szokott frisztájlozni is :))

Előzmény: slajder (31733)
slajder Creative Commons License 2017.08.09 0 0 31733

A secret spot (ha még emlékszik vki) bélatelepen milyen most? A korábbi szuper síkvíz kellene de nem túl sekély formában. Vízállás szerint jó. Élőben volt ott vki mostanában? Vasárnap megpróbálnám.

adam526 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 31732

Fenyves meg zseni volt,2-től 4.2 + 84 L. Igazán jó 4-től volt. f6-tól már elég lett volna a 3.7 is, de én nem voltam hozzá már elég :)

 

Más: Megint jön hétvégén a szél, és sajnos hétfő reggel elég rendesen elvágtam az ujjam. Addigra vállalható lesz (nagyon ajánlom), de mindenképpen be kell kötöznöm, Ki mit javasol, ami bírja is a vizet?

Előzmény: the crow (31731)
the crow Creative Commons License 2017.08.08 0 0 31731

Jöttél volna Sóstóra, az hibátlan volt :). Holló www.windsurfbolt.hu

Előzmény: vau1111 (31730)
vau1111 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 31730

Tegnapi hétvégi munka utáni Gárdony kicsit érdekes volt. A szél mindenhonnan fújt, de sehonnan, minden erővel de sehogy sem. 4.8 kevés, de mégis kezelhetetlenül sok. Aztán villámlott is nem is kicsit. Aztán kaptunk egy kis figyelmeztetést a természettől, majd elállt a szél, és feladtuk. Sötétedésig az utolsó óra látszólag jó lehetett, akkor a partról elég egyenletesnek is tűnt, és újra fújt a szél. De a háttérben továbbra is csapkodtak a villámok.

 

És a figyelmeztetés:

Gondoltam telefonnal videózok egy kicsit, szépek voltak a színek, és a háttérben milyen cool a villámlás. A villámok a hegyek mögött csapkodtak, a hangjukat általában nem lehetett hallani, ha meg igen, csak halk morajlás jutott el hozzánk sok-sok másodperc múlva. Már épp panaszkodtam, hogy amióta videózok, nincs villám semmi....

bumm!

Inkább kinnt maradtunk...

 

A videóból képkockák:

 

A villám fénye, valahol közvetlenül mellettünk csapott be. Kimaradt a képből, valahol még egy kicsit jobbra lenne látható. A fény a vizen amit nézni érdemes

 

 

A következő képkocka, itt már nincs fénysáv

 

 

Kb. 3-4 képkockával később, a háttérben a hegyek mögött lecsapó villám. Na itt csapkodtak végig, azt hittük, a tavon lehet biztonságos. Hát nem annyira. A durranást kb. a hátsó lecsapóval együtt lehetett hallani. Megtévesztő is volt, hogy hogyan érhet ide a hangja ilyen hamar és ilyen hangosan. Aztán a videón látszott, hogy ez két villám volt, az egyik nálunk, a különbség max. 1 másodperc.

 

Szerencsére senki sem sérült meg. Ezután is voltak olyanok, akik berongyoltak a villámok közé. Nekem innentől kezdve nem tűnt jó ötletnek.

 

Szóval a villámokkal vigyázni, csak ésszel. Jobb kihagyni egy szelet, mint az utolsó szörfözést megélni, majd azonnal meghalni.

 

 

 

 

 

 

qrzor Creative Commons License 2017.08.05 0 0 31729

Mondjuk az igaz, hogy a legjobb hullámos részt vágja keresztbe. A mólószár közelében mindíg sokkal erősebb az ÉNY-i, mint a strand többi részén.

Előzmény: qrzor (31727)
pam-pi Creative Commons License 2017.08.05 -1 0 31728

Egy kis élménybeszámoló Naxos-ról, ebben a szélcsendes időben:

 

A lényeg, 15-ből 14 nap fújt a szél. 4.2, 4.8, 5,8-as vitorlák voltak használatban,érzésre legtöbbet a 4,8 de közel 1/3 volt az arány. A hullámokat nagyon megszerettem, gond is lesz a jövő évi nyaralásnál, hogy sík vagy hullámos vizet keressek. Mikri Viglától délre voltunk 3 km-re (Kastraki), így fel tudtam menni vizen Mikri Viglához, és lejjebb pedig Glifadahoz. Nagy különbségeket ezek között nem éreztem. M.V-án viszont a sok kite-os nagyon zavaró volt így ezt hanyagoltam. Sajnálom, hogy lustaságból hanyagoltam a lagúnát és az Aeolis Aghios Georgis Beach-et, ha az elején kipróbálom őket akkor biztos, hogy nem csak az utolsó 2 nap megyek itt. Utóbbin szuper hullámok voltak, már partközelbe is, nem kellett kilométereket bemenni mint a szállásunknál. A lagunába pedig tükörvíz volt. Az is igaz mint ahogy itt írta valaki, hogy a szél kb 1 bft-al erősebb M.V-án mint a lagunán. Ja és ami még nekem meglepő volt, hogy hihetetlenül kifújt, egyenletes szélben lehetett menni.

qrzor Creative Commons License 2017.08.05 0 0 31727

1. A keleti mólószárat az önkormányzat üzemelteti. Pénz beszél....

2. Arra még nem gondoltál, milyen faxa síkvíz lesz a pontonok parti felőli oldalán, amikor befúj az ENY-i?

Feltéve, hogy nem szaggatja darabokra, mert ma hajnalban is szétesett kicsit.

 

 

Előzmény: Levcsi2000 (31724)
vau1111 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 31726

Engem beenged. Tippem, hogy a böngésződdel van a baj, töröld a cache-t.

Előzmény: minerel (31725)
minerel Creative Commons License 2017.08.04 0 0 31725

Sziasztok. Rég jártam a windsurfing.hu oldalon és most beléptem volna de nem megy. Nem reagál semmire. Elfelejtett jelszóra sem. Lecsekkoltam  a nicknevet és mail címemet amik foglaltak tehát rendszerben vannak. Nálatok működik rendesen a belépés?

Levcsi2000 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 31724

En a fenyvesi ujabb elkeritett reszen huztam fel magam! Most mar van a kikoto mellett elektromos jetski palya 10perc 3E Ft. Biztos ki van hasznalva mint a felcsuti kisvasút!

Előzmény: Pali66 (31723)
Pali66 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 31723

Felháborító a helyzet Balatonlellén. Ennek a mólónak a túloldalán szoktam szörfözni. Már az építését is hatalmas lakossági zúgolódás előzte meg, a helyiek aggodalmát az iszaposodásról az illetékesek és a "szakértők" lesöpörték. Erre most még a saját sz@rukat is a szomszédok nyakába zúdítják. Fulladnának bele a felelősök az iszapjukba...!

 

http://index.hu/belfold/2017/08/02/balatonlelle_kikoto_kotras_strand/

 

 

ibp7au Creative Commons License 2017.07.26 0 0 31722

Gardony tegnap reggel 8:30 es 10 kozott szamomra is erthetetlen es elvezhetetlen volt, teljesen elment a kedvem az egesztol, tenyleg peldatlan volt, ennel rosszabb talan mar tenyleg nem lesz :)

reggel a nagytisztas sem volt egyenletes, a 6,4-el nulla stabilitast tudtam elerni, karomkodtam a vizen, sosem csinaltam meg ilyet :)

delutan viszont szuper volt, sot allitolag mar 11 utan sokat javult a szel.. ez a rangatozas viszont elvette az eromet es a kedvemet is, 3 orat relaxaltam a parton mire visszajott a kedvem vegre

 

erdemes meggondolni a kora reggeli nyari frontszeleket, bar nem voltunk sokan Gardonyban reggel (a tobbiek mar tudtak ezt?), en a kovetkezot inkabb kihagyom es alszom  tovabb egy kicsit

Előzmény: vau1111 (31721)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 31721

Szélminőségben mindig van lejjebb. Gárdony ma új szintet hozott. Ennek ellenére élveztem, jól el is fáradtam, de a rángatózásból néha elegem van. Úgy hallottam Balaton se volt jobb (korábban igen, akkor ott legalább fújt rendesen).

 

4.8 freestyle, főleg az óvodában, bár fel akartam menni a két nádas fölé. Elég nehéz gyakorlat, ha rendszeresen 90 fokot forog az alapszél, persze ellentétes módon, mint hogy jó lenne, és erre taktikázni sem lehet. Plusz az alapszél mellé véletlen erővel véletlen irányokból jöttek másodpercenként a löketek vagy lukak. A GPS track-et és analízist visszanézve, elég feltűnő, mennyire nehéz volt felfelé haladni. Aztán kimentem a nagytisztásra, és bár ott egyenletesebb volt a szél, azért használhatónak nem mondanám.

Ennek ellenére kora délutánig nem éreztem szükségét a szlalomnak. Félidőben elszakadt az egyik 32-es trapézkötelem, felraktam egy pót 28-ast. Fájt! A bum a hasamban, kar nem tud kinyúlni, nem lehet reagálni rendesen a rángatásra, sokkal, de sokkal labilisabb lett az alapérzés, a könnyedség helyét a lomhaság vette át (volt összehasonlítás, a másik oldal)

Megbeszéltük, sokan használnak 20-22-es kötelet, anno én is használtam 16-18-ast, nem akarok téríteni :)

 

Aztán kicsit később szlalom, az tényleg kisimította a rángatást. A 7.0 egyszerűen túl lassan reagál, nem tud kibillenni a másodperces löketektől. Viszont halad. Nagyon. Jó volt.

backloop Creative Commons License 2017.07.24 0 0 31720

Előzmény: domino47 (31711)
Blind Rider Creative Commons License 2017.07.22 0 0 31719

Nem ördögtől való, csak újdonság. A végig lattnis vitorla is az volt nyolcvanakárhányban, mégis jó sült ki belőle :)...

 

Nem hiszem, hogy annyi ideig megmarad, mint egy elpusztíthatatlan HiFly (vagy bármilyen, nem szendvics) tanulódeszka. Szögbe ejteni nem célszerű, de a hétköznapi parton letevést-felvevést, pakolást bírja. Ha valahol kiszakad / elenged a ragasztás, javítható. Az árboctalp egy anyagba integrált csavarmenetbe megy (tehát fix, nem sínes), a szkeg- és svertszekrény egy elég masszív platforma csavarozható fel, ami szintén kibír jópár évet - szerintem.

 

Érdekes lenne mondjuk centereket megkérdezni, ahol ilyen van, vagy valakit, aki napi szinten fújkál fel ilyen cuccokat, biztosan többet tudnak a tartósságról és hibákról, mint én, aki eddig mondjuk 40-50-szer fújtam össze. Bár a szóban forgó családapa sem hiszem, hogy évente 100+ napokat menne vele :).

 

Nyilván kompromisszum egy ilyen cucc, aki a legtartósabb megoldást keresi, annak nem ez a legjobb, de praktikumban, tárolásban, szállíthatóságban nem lehet vele versenyezni, és ez nálunk a tekintélyes mennyiségű egyéb sporteszköz mellett (funboardok, vitorlák, bumok, árbocok, twintip és hullámszörf kiteok, hydrofoil, ernyők, biciklik, sílécek, snowboardok, longboard, babacuccok stb...) nem utolsó szempont.

 

Felfújni a hozzá kapott pumpával kell, bemelegítésnek kiváló, kb. 3-4 perc intenzív pumpálás. Aki gyenge vagy lusta, szerezhet kompresszort is hozzá, na de sportoló emberek vagyunk :)

Előzmény: slajder (31718)
slajder Creative Commons License 2017.07.20 0 0 31718

Hm...ördögtől való ez az egész, de ha elképzelek egy pocakos családapát 4 gyerekkel max 2 bft szélben, akkor már hihető is hogy ez a megfelelő megoldás. Főleg hogy a kiszemelt 220 literes RRD egy méter széles lenne, és vagy 18 kiló, szóval inkább fújkálni akarja az ember mint tetőre pakolni.

 

1. Mennyire tartós egy ilyen? Pl szögbe ejtem és kakukk? Illetve a fix részei (árboctalp, szkeg) nem válnak el a rugalmas részektől? Kissé még kísért a gumimatracos-gumicsónakos korszakom 30 évvel korábbról...

2. Mennyi idő felfújni, leengedni? Kézipumpa vagy elektromos? (vagy tüdő?)

 

 

 

Előzmény: Blind Rider (31717)
Blind Rider Creative Commons License 2017.07.20 0 0 31717

Szerintem nagyon jó felfújható, windsurfre is alkalmas SUP-ok léteznek. Mi tavaly vettünk egy RRD Airsup Convertible-t, van hozzá fix svert is, és nem sodródik, szépen kreutzol, stabil, elég kemény és masszív. Nekem nagyon pozitív meglepetés volt. Rengeteget oktattam gyerekeket és felnőtteket régebben, és nem érzem igazán jobbnak a klasszikus szörfdeszkákat a felfújhatóknál, kezdő szinten persze. Tökéletesen meg lehet tanulni rajta az alapokat, és nem kell egy 350 centis, vagy még hosszabb monstrumot pakolni az autóba / csomagtartóra.

 

SUP-ra is ideális arra, amire mi használjuk, evezni és "túrázni". Ahol előny lehet egy kemény deszka, az a versenyzés vagy a nagyobb hullámokon szörfözés. Magyar körülményekre tökéletes a felfújható. 

 

Persze nem mindegy milyet veszel, a 100000 forintos kategória hamar szétmegy, felpúposodik. Rá kell szánni egyszer a pénzt, és évekig deszka marad, repülhetsz is vele!! Mi tavaly a gyereknek is vittük Prasonisire a felfújhatót + 1.0-s babavitorlát, ezt nem felfújhatóval nem tudod megoldani, marad a bérlés :)

 

Vitorlában kezdőknek elég a strandvitorla, ha nem akar továbblépni, 5.0 és 3.0 pl. jó méret, ha nincs kis gyerek a családban. Ha van, az 1.0-t már a 2 évesünk is felhúzza, a 4 éves meg pláne, kisujjból - lassan ideje egy 2.5-est beszerezni.

Előzmény: the crow (31715)
qrzor Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31716

3.x kisvityónak nagyon nem mindegy, hogy gyerekrigg, vagy felnőtt viharcucc. A súlya és a bum magasság miatt utóbbi gyereknek nem az igazi.

A Prolimit stb. gyerekriggeknek nagyon nagy előnye, (a praktikusságon túl) hogy ugyanannyiért lehet eladni, amennyiért megvetted, amennyiben használtan veszed.

 

Kezdő szörftanuláshoz is kell némi szellő. Az AirSupokat eltolja a szél, mint a gumimatracot. Egy Hifly Mambó 180 l az igazi királyság. Atomcsapást is kibír egy karc nélkül. Csak persze akinek van, nem adja, mert tudja, hogy örökségben is sokat ér. :-)

 

Előzmény: slajder (31713)
the crow Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31715

Én még sup-ra sem ajánlom a felfújhatókat, nemhogy szörfözésre. Maguk a gyártók is szükségmegoldásként értékelik a felfújható cuccokat, ahol két előny van csak: a kis helyigény/szállíthatóság és az, hogy ha bármidet beleütöd, puhább, mint egy epoxi deszka, minden más paraméterben gyengébbek.

Előzmény: slajder (31713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!