Keresés

Részletes keresés

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7262

Folytasd!

Előzmény: ka-la (7261)
ka-la Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7261

Szerbusztok Sorstársak!!!!! 55 éves Férvi beteg vagyok 1973- ban operáltak Budapesten az Amerikai uti idegsebészeten / Dr Cirják.. / Fö orvos első műtét sérvet megoperálva ,tök jó //meggyógyultam //három hónapmulva kontroll vizsgállat. RTG- MR- felvételek készültek,hogy milyen klassz lett a remekmű...Mindezen viszgálatok kimutatták,hogyL lV-V S-l szekaszban / háromhónap után lám-lám van egy sérvecske!!! Még ebben az évben kivesszük mondta a dokibácsi,-ám legyen mert ez nemjó ha ottvan.Nem is volt jó mert a bal lábam zsibbadt oly annyira,hogy nemtudtam lábra állni.Nosza irány a kórház ugyanott ugyan az a doki. Műtét sikerült mondta Ö egy hét után irány haza. Tök jó eljött a lábadozés ideje,no persze a házi patikát közben felfaltam fájdalom csillapítóilag.Eltelt fél év én még mindig bottal járok.Ujbol kntroll vizsgállat Ugyan azok a vizsgállatok RTG-CT. A dokibácsi szerint minden jó de én még mindíg mankóval közlekedek//másként nem tudtam //itt valami baj van.Irány a Budai Honvéd kórház /Királyhágó u./ Dr Varga Péter Pál / A GERINC SEBÉSZEK PÁPÁJA / várt .Kivizsgálltak és elmondta !!!!//ilyen szavakkal sose feledem // melyik sintérnél jártál fiam. Bocsánat betegtársaim később folytatom de nemtudok sokáig ülni a gép elött.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7260

Jaj de jó,számolj majd be hogy mi volt! A rehab egy könyörtelen meló....izomlázzal,nyögéssel,szenvedéssel.Ma voltam Veresnél azt mondta nem megy máshogy.Röngen volt,rendben van minden.A  fájásaimra azt mondta majd elmúlik,nyugi.A legnormálisabb orvos akit ismerek.Időpontom volt hozzá estére a magán rendelésére.Megvárta amíg végzek a röngenel,bekísért a kezelőbe,megbeszéltünk mindent és azt mondta hogy akkor este nincs miért találkoznunk........Ha nem vár meg,este megyek hozzá és 20 000.-....Értitek?

Előzmény: János55 (7258)
buksmuks Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7259

Sziasztok:)Ka-La mikor százalékoltak le?csak azért kérdezem mert hasonlo cipőben járok hasonlo mütéti megoldással igaz nekem csak két gerinc mütétem volt.....várom mikor kell menni a bizottság elé de a mai állás szerint nem sok joval biztatnak..

Előzmény: ka-la (7256)
János55 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7258

Szia Emese!

Már régen érdeklődni akartam hogyléted felől! Nem könnyű a javulás ahogy írod, de tényleg hosszú idő előzte meg a műtétedet.

Remélem legalább a fájdalmak  csökkentek  a műtét óta!

Köszönöm a magán választ, én holnap megyek a Tanár Úrhoz első alkalommal- nem egyszerű 220 km-ről - de meg kell próbálnom.

Miből állt a rehab?

Kitartást, türelmet és jobbulást kívánok!!!

Előzmény: Malagurski75 (7252)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7257

Szia Ka-la!Hány éves vagy?Mi a Te sztorid,leírod! Figyelj,emlékezz vissza hogy voltál csavarozás után 5-6 hetesen,léci!? Vannak fájdalmaid?

Előzmény: ka-la (7256)
ka-la Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7256

Sziasztok gerinc műtöttek közé tartozom  4 szer volt már részem ebbe a jó dologba.

 

Kaptam csavarokat,titán távtartót két csigolya közé és merevítőket.

 

És még kaptam 52%-rokkantságot!!!!!!!! ami nem leány álom. Egyedül élő Férfi vagyok az

 

asszony elhagyott mert már nemtudok dolgozni és nincs pénz.  / Neki hajfestékre / üdv

 

mindekinek.Fájdalom mentes órákat,napokat sorstársak.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7255

El sem tudod képzelni mi mindent láttam ott....iszonyú állapotba vannak emberek...sok balesetes fiatal nyomorékan.... 

Előzmény: similis (7254)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7254

Borzasztó, hogy ilyen sok ennyire rossz állapotban levő ember vam... :((

Előzmény: similis (7253)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7253

Szerintem ne legyél türelmetlen, azért nem mindegy hogy valaki visznylag aktív volt a csavarozós műtétig , vagy ahogy írtad, már másfél évig feküdtél csak. Én már ha 1-2 napot nem mozgok, érzem h. gyengülnek az izmaim...

 

Majd írjál, h. mi volt a kontrollon, meg persze Harkányból is :)

 

Drukkolok Neked :)

Előzmény: Malagurski75 (7252)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7252

Szia Similis!Azt mondta az osztály Főorvosa hogy nagyon sok súlyos eset van,kell az ágy,ezért ha elfogadom Harkányba folytathatom a rehabot.Elfogadtam.Az OORI-ba ez paraplégia osztály,a betegek 80 százaléka béna....Most 5 hetes műtött vagyok a 4 csavarommal.Nehéz az üllés,nem esik jól...kb egy órát talpon tudok lenni,aztán elfárad a lábam-hátam.Ha elfáradok akkor a lábaim szoktak fájni.Hétfőn megyek Veres tanár úrhoz kontrollra,CT lesz. Van valaki a fórumon aki volt csavaros műtéten és emlékszik hogy hogyan volt 5-6 hetesen? Gondoltam hogy nem fogok maratonozni.de már nagyon türelmetlen vagyok....!? 

  

Előzmény: similis (7251)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7251

Miért kell átmenni?

 

És hogy vagy? Fáj valami, vagy minden okés már? Sétálni mennyit tudsz? Zsuzsa nem vagyok :(

Előzmény: Malagurski75 (7250)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7250

Sziasztok! Hazajöttem az OORI-ból,3 hetet voltam ott.Átmegyek Harkányba rehabra.Valaki tud róla infót? Van egy Zsuzsa barátnőm,együtt feküdtünk a Jánosba...nincs meg a száma,nem bírom felhívni...tudom hogy szokta olvasni a fórumot.....Zsuzsa!Hívj fel!

buksmuks Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7249

Köszi a válaszokat bevallom én is meglepödtem mikor a drnő ezt mondta...és még hozzátette nem tud fix árat mondani mert most változtatták megint..

Előzmény: robertov72 (7246)
bela2200 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7248
Előzmény: buksmuks (7245)
luci71 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7247

Szia!

Tavaly a gellértbe 800 Ft volt/nap+letét 2500.-amit ha nincs időtúllépésed visszakapsz.Nemrég néztem áremelés volt és most mindkét helyen: 

Komplex gyógyfürdő-ellátás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 000 Ft/nap+

Előzmény: buksmuks (7245)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7246

Mi a LÓpikula kerül ennyibe egy államilag finanszírozott kezelésen?

Előzmény: buksmuks (7245)
buksmuks Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7245

Sziasztok:)Tudtok valamit a Széchenyi nappali kórház most mibe kerül?Mert 4 éve ingyen volt most a doki nő aki beutal mondta előlegként vigyek 16500 forintot.

Barba81 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7244

Rokkon nagyon sajnállak,hogy így nem százalékolnak le,szerintem beszélj egy ideg orvossal,és próbáljatok meg arra hivatkozni,hogy idegileg kivagy,mármint pszihológussal,mert mozgásszervire nagyon nehezen %-nak le.Szerintem az izmaid nagyon bevannak állva,azért fájhat már a fejed is,blokkok lettek a gerincednél,nekem is elkezdte a nyakam meg a lapockarészem a roszalkodást,már a fejem is fájt,de most voltam Kovalenko doktornőnél,és az első kezelés után a nyak merevség meg a fejfájás megszünt,szerintem próbáld nálla kezdeni,lehet az egyenúly zavarod is abból van hogy a nyaki csigolyánál a C-1-2 nél blokk van.

luci71 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7243

Jó persze,mellette kezelések is vannak,voltak és persze injekció.De nekem talán eddig ez volt a leghatásosabb.Nem mondom hogy most nem zsibbad,de ez a kibírható kategória,ha ettől rosszabb nem lenne. Nagygond nincs csak egy kicsi 13 mm-es Spondylolisthesis L V-S I,Stenosis canalis spinalis,kétoldali Spondylolysis,és porckorongsérv.Folyamatosan járok kezelésekre.

Előzmény: real_geri (7242)
real_geri Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7242

Hát, az a Sirdalud 4mg az eléggé semmi gyógyszer.

Ha ettől fájdalommentes, akkor az szuper, nincs ott nagy gond, de szerintem nem ér semmit. szedtem én is, hátam mögé dobálhattam inkább.

Előzmény: luci71 (7241)
luci71 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7241

Szia!

Hát nem egyszerű dolgok ezek,én is nagyon félek a műtéttől pont ezek miatt kitudja mi lesz.Igy is nagyon rossz,de ha utána mégrosszabb lesz mi lesz?Bár erre pontos választ csak utána kapnák.Szerintem már olvastad az én írásaimat is.Nekem a lábzsibbadásra fájdalomra amit most szedek gyógyszer vált be leginkább.(Sirdalud 4mg)ortopédorvosom írta fel. Most már 1 éve én se dolgozok,nem is találtam olyat amit tudnák csinálni.Kereskedelembe nem igen van ilyen munka.

Előzmény: rokkon (7240)
rokkon Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7240

szia  Luci. Rehab intézetbe járok félévente, 3 hetes kezelésekre járok dolgozni nem tudok ha erösödnek a fájdalmaim 3-4 alkalommal le kell feküdnöm.Ha jobban vagyok akkor se tudok pihenés nélkül fent lenni egy teljes napot.már irtam a mütét után egyensúly zavarom lett ezért támbottal járok.Az állandó fájdalmakat pedig a hegesedésre fogjákRendesenmagam alatt vagyok.Néha kikészülök az állando fej fájástol és az állandó láb zsibbadástol.Ha van jó ötlet elfogadom szivesen.

luci71 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7239

Szia!

Hát kiváncsi leszek,mit sikerül májusba intézned.Tudsz dolgozni?

A rehabkezelésekre fürdöbe vagy,rehab.intézetbe jársz?Gondoltam hogy nem kitalált,nem hiszem hogy valamelyikünknek is kérte ezeket a nyavajákat!Én szeptemberbe megyek felülvizsgálatra.Tavaly elött nekem azt mondta a dr-nő,az én dolgom hogy mütettem magam vagy se ugy se lesz jobb,de különben is semmi bajom.A gerincbajon kivűl van még jó néhány.

Előzmény: rokkon (7238)
rokkon Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7238

Szia luci 71 nem sikerült de én már voltam bizottságon kértem igügyi orvos szakértőt súlyos egyen súly zavart  állapított meg igy is 43% ot kaptam 2éve .Májusba megyek újra.Félévente megyek 3hetes rehab kezelésre de ez nem érdekli az orvosokat pedig nem kitalált betegségem van.

Graver Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7237

No, az a gócvizsgálat nem fog ártani. Lehet, meg kéne szabadulnod attól a mandulától.

Előzmény: Barba81 (7236)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7236

Voltam Kovalenko doktornőnél,és azt mondta tud segíteni az izmaimon,meg elküldött góc kutatásra,mert bevan gyulladva az egész keresztcsonti rész,meg ahol műtött ott is,és mivel ilyen lassan múlik a gyulladás így azt gondolja valami mindíg visszalöki a gyulladást,én a mandulámra gondolok,műtét elött is tudjátok volt vele gond meg nemrég megint volt tüszösm.gy.szóval,most mehetek vizsgálatokra,pénteken menni kell újb ól,hát mit mondjak nem volt kellemes mikor a gyuladt részekbe szúrta a tűket.Ja és nem szabad tornáznom,mert most azzal csak rontok.Egyenlőre ennyi

Graver Creative Commons License 2011.02.03 0 0 7235

Barba! Te se haragudj rám, de SZEDD ÖSSZE MAGAD! Nem szabad elhagynod magad. Igenis van, kell, hogy legyen kiút. Gondolj arra, amit robertov is mondott, hogy ha olvasod a fórumot, vagy megfordulsz egy-egy egészségügyi intézményben, olyan állapotú emberekkel találkozhatsz, hogy még. Én is mikor mentem a kórházba, és láttam ott némelyik pácienst, azt gondoltam, hogy hát én még jól vagyok hozzájuk képest.
Mondod, ha lennél 50 éves, lennének gyerekeid, stb. akkor más lenne. Ne hidd! Nem kívánom azt az érzést, amikor ott van a gyereked, csak éppen másokra kell bíznod, mert nem tudod ellátni. Amikor kórházba kerül, és nem lehetsz vele, mert nem tudsz mozogni. Minden életkorban egy átok ez a betegség, és a magam tapasztalatából is tudom, hogy mennyi türelem kell hozzá. Hogy nem csak fizikailag, de lelkileg is kikészíti az embert. Bőgtem én is időnként az elkeseredéstől, én is átéltem, hogy ennyi volt, most már lehet, ilyen bice-bóca maradok (igaz, akkor már legalább tudtam járni). Vártam én is, hogy majd csak jobb lesz, miközben teltek a hetek, a hónapok. Volt, hogy amikor már tudtam úgy-ahogy menni, féltem elindulni a sarki boltba, mert attól tartottam, mi lesz, ha megint jön a nagy fájdalom, és esetleg már nem bírok hazamenni. (Gondolom, nem vagyok ezekkel a dolgokkal egyedül, nagy részüket itt a többség biztos átélte.)
 Nem rég dolgozni is úgy mentem (2 óra utazás oda, ugyanannyi vissza), hogy bizony, bennem volt a félsz, hogy hátha "négykézláb" megyek majd haza. De aztán igyekeztem elhessegetni az ilyen gondolatokat. Mert lehet, hogy nem minden dől el fejben, de sokat számít. A másik, hogy mindent tegyen meg az ember, amit csak tud, a gyógyulásért.
Nekem azért kell meggyógyulnom, amennyire lehet, mert családom van, és dolgoznom kell.
Neked azért, mert családot akarsz, és dolgozni akarsz. Ezek a célok legyenek a szemed előtt. (Ismerek sérveseket, akik utána szültek, szóval nem lehetetlen.) Becsüld meg, hogy ilyen párod van, aki kitart melletted, hadd döntse el ő, hogy meddig. Ne gondolkozz ilyeneken, hogy tönkreteszed az életét. Az én párom is kitartott, ápolt, bíztatott, sokat számít ez is.
Akárhogy lesz is, az élet nem áll meg. Csinálni kell.
Szívből kívánok jobbulást, és minden próbálkozáshoz sok sikert.

Előzmény: Barba81 (7231)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 7234

Holnap megyünk erre az akupunktúrás izomlazításra,de szerintem csak megvizsgál holnap :-(pedig már jó lenne ha elkezdené.barátnőmmel most beszéltem most ő is pesten van mert ugyan ott fáj a hasa alja mint nekem és néha lesugárzik a combjába,már mindenhol volt,most a veséjét nézik,mondtam neki a gerincet,de nem akarja elhinni ,hogy talán ez is lehet az oka,így azt megsem nézeti.Ne az legyen,de azt mondta ha jobban terheli magát jobban fáj...ez meg inkább a gerincre jellemző.Szóval ne az legyen neki,de az égvilágon már mindent megnéztek neki és semmi,a múltkor b vitamt szedett és azt mondta akkor jó volt,az meg ugye az idegeket erősíti,nem hisz nekem pedig még most segíthetne magán....Elösször én is azt hittem nőgyógyászati de mikor már úgy hastott a hasamba,mint az állat meg lehúzott a combomba akkor már mindenem fájt a fenekem ,vádlim,szóval ez volt az első jel.Az érdekes hogy nekem nem fáj a műtött rész csak időváltozáskor,de a műtét elött sem fájt ott,csak régebben mikor azt hittem becsípődött....Most kapásból azzal jelentkezett,hogy alhas fájdalom mikor feláltam ülésből majd nem bírtam felemelni a lábam mikor vettem a zoknit,még akkor sem fájt a lábam,utánna fenék itt már injekcióztak utánna vádli ,comb és járásképtelenség....6 hét fekvés....zsibbadás,már olyan hideg volt a lábam alig éreztem,nem bírtam 5 métert menni a fájdalomtól a többit tudjátok.És semmi előzménye nem volt csak kb fél évvel elötte mikor a melóból hazaértem na akkor megfájdult a derekam fekvésre kényszerített,ez volt 2 napig,utánna minden okés volt.Nem gondoltam volna hogy gerincsérvem van,azt hittem szimpla becsípődés.Elötte meg 5 évvel volt ilyen bajom,akkor kiakartam vizsgáltatni,csak az orvos lehurrogott,hogy Mr vizsgálat oda csak akkor küldenek ha már baj van,elküldött egy röntgenre,az meg semmit nem mutatott ki,fiatal voltam 24 éves a fájdalom elmúlt nem is foglalkoztam vele,ha akkor azt mondta,menjek gyógytornára vagy szedjél már te hülye egy kis porcképzőt vagy valami,lehet nem itt tartanék....

similis Creative Commons License 2011.02.03 0 0 7233

BOccs h. beleszólok, de én a fájdalomcsillapításban nem hiszek eleve, persze az más ha annyira fáj, hogy kell, de ha nem az okot tüntetem el, csak csillapítom a fájdalmat h. tudjak ezt azt csinálni, attól csak rosszabb lesz.

 

Én pl. ha mikor elkezdett fájni még először csak a derekam, vidáman zabáltam a nemszteroid fájdalomcsillapítókat, néha egy-egy diprophossal, és vidáman csináltam a derékgyilkolást tovább, míg ha nem tudom csinálni, akkor lehet időben elkezdek tornázni vagy egyéb alternatív kezeléseket keresni (pl. katéter), és talán nem kellett volna megműteni.

Előzmény: robertov72 (7232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!