Keresés

Részletes keresés

Balage-81 Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 19063

Ez nem irigykedés egyáltalán, csak nem értem hogy kaphat valaki skizofréniára 80%-ot, míg egy másik személy skizofréniára + 5 másik betegségre 51%-ot.

Valami nem stimmel itt, de ezt tőled már nem tudjuk meg, mert törölted vagy törölték a profilodat.

Előzmény: Törölt nick (19059)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19062

Fogalmam sincs , arról sem minek kell a nappali tagozatos iskolai tanulmányom megszűnésének időpontja avagy a

dolgoztam-e Svájcban kérdés  :)

Egy vicc az egész ! :) Nem is érdekes,  túl vagyok rajta a továbbiak + úgysem rajtam múlanak .

A nyugdíjfolyósítónál rendesek segítőkészek, majd elirányítanak ha valamivel nem bírok .

Előzmény: Törölt nick (19061)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 1 19061
ÜDV! Ne haragudj de minek nekik a ledolgozott időd hiszen úgyis ők csak a százalékot állapítják meg és csak utána tudsz beadni a komplex papírral kérelmet valamelyik ellátás miatt. És ahogy írtad csak ott a Nyugdíj folyósítónál van a rendszerben a ledolgozott éveid a levont nyugdíj járulék után.
Előzmény: pásztorkutyaterel (19060)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.15 0 3 19060

Én ma voltam bizottság előtt három órát töltöttem ott , mi az eredmény azt nem tudom majd egy hét múlva telefonálok a nyugdíjbiztosítóhoz akkorra már náluk lesz (talán ) .Mindenhová beküldtek  a vizsgálat után, adminisztráció, szociális  részleg,  rehab szakértő  . Megkérdezték ugyanazt sokszor (amit már  az adatlapon avagy a nyilatkozatban is  leírtam ) ,

olyasmiket kerestek amiről egy szó sem esett  pl az összes munkaviszonyom felsorolása stb ..........

Majd 38 évem van ki a bánat tudja ezt napra pontosan, mikor mondtam nekik minden bent van a  nyugdíjfolyósító rendszerében azt válaszolták ők ahhoz nem férnek hozzá . Egy röhej az egész   , nincs összeköttetés a 21 században

két szinte ugyanazzal foglalkozó hivatal között ! Bezzeg a rendőr 3 sec alatt megmondja ha nem érvényes a jogsid nincs biztosításod , vagy nem vettél autópálya matricát  ,talán másfelé is fejleszteni kellene és nem a betegeket vegzálni .

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 1 19059
Mivé lesz ez a világ. Már arra is irigykednek hogy ki hány százalékos egészségkárosodott. Nem én voltam a vizsgáló bizottság!
Előzmény: Balage-81 (19057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 2 19058
Üdv, más betegsége nincs az mellett hála Istennek! és csak ez számít.
Előzmény: Balage-81 (19057)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 19057

Szia!

 

A testvérednek milyen betegségei vannak még a paranoid skizofrénia mellett? Nem értem ezt a 80%-ot. Egyik ismerősöm is skizofrén (+ más kisebb betegségei is vannak) és csak 51% egészségkárosodást kapott.

Előzmény: Törölt nick (19048)
naftilong Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19056
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19055
És ráadásul nem az igazi ápolási díjat kapom meg a testvérem után mert kiszürték azzal hogy csak a 18 év alatti tartós betegek és a fogyatékos betegek után jár meg az igazi ápolási díj. A testvérem hiába beteg élete végéig akkor sem 18 év alatti és nem is számít fogyatékosságnak a betegsége. Így csak az önkormányzat által nyújtott települési támogatás keretében adott ápolási hozzájárulást kapom amit fél évente felülvizsgálnak, ez az összeg 25650 ft. egy 80%-os beteg után.
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19054
Sajnos nem 25 éves korára állapították meg ezt a betegséget. És mindkét orvos ezt a "támogatást" javasolta hogy erre adjuk be a kérelmet mert csak erre jogosult mert legalább 5 évvel ezelőtti papírok kellettek volna a rokkantsági járadékra amik igazolják ezt a betegséget nála. Ez az egyik feltétele. De azért hozzátették hogy meg lehet próbálni hátha csak szóban rákérdeznek azt hogy már öt éve fennáll nála a betegség. Ők sem voltak benne biztosak. Ezért kérdeztem tőletek itt a fórumon hogy lenne e esélye.
Előzmény: bandolesa (19053)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19053

Ezek szerint tavaly volt bizottság előtt,32-évesen.

Kérdés mi van a határozatban? Az,hogy 2015-augusztusától állapítják meg neki a 80%-os egészségkárosodást vagy visszamenőleg 25-éves korára is kimondták ezt a betegséget.

 

Meg kell nézni a határozatot. Meg a másik,hogy amikor el lett indítva az ügy a háziorvos vagy a pszichiátriai szakorvos mit mondott,milyen jogcímen adjátok be a kérelmet? Milyen ellátást kérjetek,ezt az indításkor el kellett mondani valamelyik orvosnak.

Előzmény: Törölt nick (19051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19052
ÜDV rokkantos! Sajnos nem kap, és pont ma kérdeztem a kormányzati ügyfélvonalat és azt mondták hogy ez a támogatási forma nem tartozik oda.
Előzmény: rokkantos (19050)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19051
ÜDV bandolesa! A testvérem 33 éves, és 2015 augusztusban százalékolták le. Miért szerinted akkor jogosult e lenne a rokkantsági járadékra? Válaszod előre is köszönöm.
Előzmény: bandolesa (19049)
rokkantos Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19050

A testvéred,ha ilyen beteg vajon a 10-ezer forintos Erzsébet utalványt kapja-e?

Előzmény: Törölt nick (19048)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19049

Ha vissza olvasod, látod sokat foglalkozunk ezzel az EGYT-val. Egy megalázó összeg, 26200-forint, 8-év óta,nem több,de legalább havi 50-ezerre emelnék fel egy személynek!!!

 

Attól függ testvéred jelenleg hány éves,ezt nem írtad,és,hogy mikor történt a 80%-os egészségkárosodás megállapítása?

 

Valamint amikor megjött a határozat, miért EGYT-kért a Kormányhivataltól, miért nem rokkant járadékot a Nyugdíj Intézettől?

Előzmény: Törölt nick (19048)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19048
ÜDV mindenkinek! Aziránt érdeklődnék hogy a testvérem paranoid skizofrén és 80 %-os egészségkárosodott a D kategóriába sorolták a komplex minősítés szerint így jogosult lenne e a rokkantsági járadékra mert most ezt a nevetséges összegű mindössze 26220 forintos egészségkárosodási támogatást kapja a járási hivataltól. Várom a válaszokat.
sz16 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 19047

http://www.portfolio.hu/gazdasag/megjelent_a_nyugdijemelesrol_szolo_rendelet.241465.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

 

Ennek értelmében 1,6 százalékkal kell emelni a január 1-jét megelőző időponttól megállapított vagy folyósított nyugdíjat, illetve egyebek közt az árvaellátás, a szolgálati járandóság, az özvegyi járadék, a rokkantsági ellátás, a baleseti járadék, a rehabilitációs ellátás és a vakok személyi járadékának összegét. 

Balage-81 Creative Commons License 2016.12.14 0 2 19046

50%-tól jár csak az EGYT.

Előzmény: bandolesa (19045)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.14 -1 1 19045

Hát igen,de úgy tudom az EGYT jogosultság már 40%-össz egészségkárosodástól jár?

 

Korábban 50%-mértékű rokkantságra járt,a rokkant járadék az 80%-rokkantságra járt.

Most az előbbi 40% az utóbbi 70%--össz szervezeti egészségkárosodásra jár.

 

Talán valaki hozzászól aki jobban érti.

 

 

Előzmény: Balage-81 (19034)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 19044

Nem tudom melyik a jobb,ha papírok alapján,vagy személyesen vizsgálnak.

Előzmény: tahisi (19043)
tahisi Creative Commons License 2016.12.14 0 2 19043

Ibi43

Igen, a papírjaimat kellett beküldeni komplex fv.ra és arra várok hogy döntsenek.

Előzmény: ibi43 (19042)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 19042

Bocs Tahisi!

Szerintem én valahol nagyon lemaradtam.

Miről is van szó veled kapcsolatban?

Papír alapon döntenek és ennek az eredményét várod, vagy a behívást?

Előzmény: tahisi (19041)
tahisi Creative Commons License 2016.12.14 0 2 19041

Kéthete küldtem be a papírjaimat komplex fv.ra  Most érdeklődtem hogy  meg e van már az itélet? Aztmondta az ügyintézőm hogy még nemtöltötték fel neki majd hétfőn érdeklődjek akkor már biztosan meglesz.

Jó kis várakozás így karácsony elött.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 1 19040

Tudomásom szerint a törvény nem ismer precedens jogot, így változás nem lesz. Mindenkinek egyénileg kell, hogy lépjen peres útra és talán sok év múlva kaphat valamilyen kártérítést. Majd kiderül.

Előzmény: Törölt nick (19039)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 1 19039
hagyma boly Creative Commons License 2016.12.13 0 0 19037
Előzmény: Balage-81 (19035)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 19036

Jól látod.

 

Előzmény: Balage-81 (19035)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 19035

Igen, ezt én is tudom, csak a cikk így fogalmazott:

 

"Rokkantsági járadékot viszont már csak azok kaphatnak, akik 25. életévük betöltése előtt teljesen munkaképtelenné válnak, vagy 70%-os egészségkárosodással rendelkeznek."

 

 

Valószínűleg csak elírás és helyesen így hangzana:

 

"Rokkantsági járadékot viszont már csak azok kaphatnak, akik 25. életévük betöltése előtt teljesen munkaképtelenné válnak és 70%-os egészségkárosodással rendelkeznek."

 

 

"Vagy" helyett "és", egyetlen apró szócska a különbség, mégis teljesen mást jelent így.

 

 

 

Amúgy meg 70%-ot nem kap szinte senki. Ahhoz tényleg nagyon betegnek kell lenni. Gyakorlatilag totálkárosnak.

Előzmény: Törölt nick (19029)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 19034

Nem fellebbezték meg, mert 70%-ot úgyse adnak neki, ha pedig 50%-nál kevesebbet kap, akkor még az EGYT sem fog járni neki! Úgyhogy örültek az 51%-nak is, mert így legalább az EGYT jár.

Volt már régebben, hogy fellebeztek és másodfokon 3%-al kevesebbet adtak neki! Bebaszna most is, kapna 48%-ot és akkor nem járna neki egy fillér se. Hülye lenne fellebbezni.

Előzmény: bandolesa (19030)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 -1 0 19033

 

 

"... a rokkant ellátás összeget mi alapján számolják ki?

 

 

A rokkantsági ellátás összege a jogosult havi átlagjövedelmétől

és a komplex minősítés során megállapított kategóriájától,

valamint a foglalkoztatási és szociális rehabilitálhatóságától függ.

 



A rokkantsági ellátás összegét a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben (referencia időszak) elért havi átlagjövedelem (legalább 180 nap) alapján állapítják meg.



Ha az igénylő a kérelem benyújtását megelőző évben nem rendelkezik jövedelemmel, akkor azt vizsgálják, hogy az igénylő közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően rendelkezik-e legalább 180 naptári napi jövedelemmel.



Ha a jogosult nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel, akkor a rokkantsági ellátást az alapösszeg (idén május 1-jétől 94.500 Ft) alapján állapítják meg.


Ha a jogosult amiatt nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, mert a vizsgált időszakban vagy ennek egy részében táppénzben, baleseti táppénzben részesült, akkor - ha az számára kedvezőbb - a táppénzt, baleseti táppénzt megelőző 180 naptári napi jövedelmet kell figyelembe venni.

A rokkantsági ellátás összege eddig a 2012-ben érvényes minimálbér (93 ezer Ft) százalékában volt meghatározva, május 1-jétől az évenként megállapítandó alapösszeg (2016-ban: 94.500 Ft) százalékában meghatározott korlátok érvényesülnek.

 

 

A már megállapított ellátásokat, valamint - új és az eddiginél kedvezőbb rendelkezésként - az alapösszeget a kötelező nyugdíjemelés mértékével évente emelni kell. (Eddig minden új ellátást az évek óta változatlanul hagyott 93 ezer Ft mint a 2012. évi minimálbér százalékában meghatározott korlátok között kellett megállapítani.)

 


Ha nincs havi átlagjövedelem, akkor - a minősítési kategóriától függően - az alapösszeg 30, 45, 50, 55 százalékában meghatározott mértékű ellátást lehet megállapítani.

A rokkantsági ellátás mellett változatlan feltételekkel lehet munkát vállalni (május 1-jétől e feltételek vonatkoznak a rehabilitációs ellátás mellett végzett munkára is).

A május 1-jétől érvényes új rendelkezések szerint a rokkantsági ellátás összege (a jogszabályi hivatkozások a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló 2011. évi CXCI. törvény, az Mmtv. rendelkezéseire utalnak):

a) a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább az alapösszeg 30 százaléka és legfeljebb az alapösszeg 45 százaléka,

(vagyis akinek az egészségi állapota 51-60% között van és egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján sem javasolt a rehabilitációja (B2 kategória), valamint annak a személynek, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, viszont a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább az alapösszeg 30 százaléka (28.350,- Ft) és legfeljebb az alapösszeg 45 százaléka (42.525,- Ft)

b) a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább az alapösszeg 45 százaléka és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka,

(vagyis aki egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt, és egészségi állapota 31-50 % közötti (C2 kategória), valamint aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, viszont a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább az alapösszeg 45 százaléka (42.525,- Ft) és legfeljebb az alapöszeg 150 százaléka (141.750,- Ft)

c) a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább az alapösszeg 50 százaléka és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka,

(vagyis aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és egészségi állapota 1-30 % közötti (D kategória), a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább az alapösszeg 50 százaléka (47.250,- Ft) és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka (141.750 Ft) 

d) a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább az alapösszeg 55 százaléka és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka.

(vagyis akinek az egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes, és egészségi állapota 1-30 % közötti (E kategória), a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább az alapösszeg 55 százaléka (51.975,- Ft) és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka (141.750,- Ft).

 



Ha a rokkantsági ellátásban részesülő személy havi átlagjövedelemmel nem rendelkezik, a rokkantsági ellátás összege

a) a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben (B2) az alapösszeg 30 százaléka (28.350 Ft),

b) a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben (C2) az alapösszeg 45 százaléka (42.525 Ft),

c) a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben (D) az alapösszeg 50 százaléka (47.250 Ft)

d) a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben (E) az alapösszeg 55 százaléka (51.975 Ft)"

(hrportal.hu)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!