Keresés

Részletes keresés

zajza Creative Commons License 2011.10.26 0 1 11660

sandinista Creative Commons License 2011.10.25 0 0 11659

Én is azt gyanítom, hogy ők lehettek a másik páros, ha volt akkoriban egy kis logika akkor pont fordított váltásban kellett üzemeltetniük a cuccokat.

P-14 a boldogin kívül talán nem is volt a "Dunáninnen" több, az RT kiépülésekor az ellent nem kelet felől vártuk, Kabina is csak Városföldön forgott Kecskemét miatt. Na igen a Kabina, jó meg szép a P-14, de nekem a Kabina a LOKÁTOR, mondom ezt akkor is, ha sajna sosem láttam üzem közben.

A gk-sok tőlünk is oda voltak, talán Kecskeméten kaptak kiképzést, és a híradósok is (Budaörs?)

A HÁP volt nálunk az elitklub, nagylétszámú szaksz volt még a hadtáp meg az őr, a műszeresek voltak legkisebbek. És volt még a "nyolcasműszer", ott csak hárman-négy kezelő volt, papíron a hadtáphoz tartoztak de őket külön körletbe száműzték néhány hasonlóan igényes emberrel együtt. Elviekben nekünk műszereseknek is volt külön körletünk, de a gyakorlatban ezek voltak a újonckörletek, mi meg mentünk oda ahol ágyat meg szekrényt kaptunk, én egy kezdeti rövid hadtápos kitérő után végig a HÁP-osokkal szívtam egy levegőt.

A legjobb szolgálat a bánkúti reléseké volt, megjöttek a kiképzésről, meg se melegedtek a laktanyában már mentek is fel a Bükkbe, majd lejöttek leszerelni...

 

Előzmény: monfondir (11658)
monfondir Creative Commons License 2011.10.25 0 0 11658

Akkor ez alapján pont a két rejtélyes RT sz volt a másik pár. Überlokátor, ez jó! :D

P-14 volt Homokon és Sormáson is. Az überlokátor nekünk azonban a 2 szinkronba menő K-66 Kabina volt Jután!

Nálunk 1990-91 magasságában az újjonc csapat szét volt dobva: majd minden műszeres ment Debrecenbe, a gk-sok zászlóalj szinten valamelyik RT-nél összegyűjtve. Maradtak helyben, a HÁP, az őrök és talán a Dzsigit (de lehet, hogy ők is mentek Debrecenbe). A HÁP elég nagy létszámmal szerepelt mindig a kor technológiájából adódóan....

Előzmény: sandinista (11657)
sandinista Creative Commons License 2011.10.25 0 0 11657

Debrecennel voltunk párban, ha ott a P-37 ment akkor nálunk a Dzsigit és fordítva. A másik váltás a P-18 + Kaszta páros volt, Debrecenben P-18 + valami, Kasztájuk akkoriban nem volt.  A valóságban a Kaszta nálunk sokáig nem akart életre kelni, úgyhogy hónapokig P-18 + grafikonszünt volt a másik váltás. Amikor a P-37 és P-18 adta grafikont akkor ment valamelyik PRV is, a Dzsigit és a Kaszta mellett csak akkor, ha a debreceni valamiért megállt.

A műszeres kiképzés helyben volt, egy szakasznyi P-37-es jött Debrecenből, ők kiképzés után egy ideig nálunk húzták az igát, aztán visszajöttek a határra vezényeltek, ők pedig mentek vissza Debrecenbe.

Az überlokátor a boldogi P-14-es volt, bár az másik zászlólajhoz tartozott, de ha ott láttak valami érdekeset akkor mi is azt kerestük.

Előzmény: monfondir (11656)
monfondir Creative Commons License 2011.10.25 0 0 11656

Szia Sandinista! Nem rémlik neked ti kivel mentetek párban grafikonon? Nálunk, Egerág + Homok, Sormás+Juta (e kettőn volt vadásziránytás is az én időmben) + mindegyikhez Taszár {2. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Taszár 54/1. Honi Rádiótechnikai Század, Juta 54/2. Honi Rádiótechnikai Század, Homokszentgyörgy 54/4. Honi Rádiótechnikai Század, Sormás 54/9. Honi Rádiótechnikai Század, Egerág}. Nektek is gondolom volt ilyen kialakítás. { 6. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Debrecen 54/17. Honi Rádiótechnikai Század, Mezőcsát 54/18. Honi Rádiótechnikai Század, Ófehértó 54/19. Honi Rádiótechnikai Század, Berettyóújfalu}. Kiképzéskor is össze voltak öntve az állományok. Szóval kellene valami nyomnak lennie Ófehértó és Berettyó kapcsán...

Előzmény: sandinista (11611)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.24 0 0 11655

http://www.youtube.com/watch?v=ecTWPwNAQkU&feature=related

 

 

Hehe, mit találtam véletlenül. Jókat mond a bácsi :-)

csörömp Creative Commons License 2011.10.23 0 0 11654

Meglepetéssel találkoztam Ófehértó nevével a kihalt laktanyáknál, aztán felelevenedtek fiatalkori élményeim, amit megosztok veletek, hátha illeszkedik a topikba.

Gyerekkoromban a 60-as években úttörő táborban voltunk Ófehértó-Ligettanyán, a vasúti megállóhely mellett az erdőben. Az út túloldalán volt egy laktanya, a kapu előtt őrrel, aki akkor nem nagyon érdekelt. A laktanya mögött volt egy lőtér, ahol a homokdombokból felügyelet mellett lövedékeket gyűjtöttünk, a „gyűjtsd a vasat és a fémet” jelszó alatt.

Középiskolásként ’69-től aztán naponta mentem el vonattal a laktanya mellett amit akkor már tudom, iparőrök vigyáztak, PPS-sel. Ősszel és tavasszal egy-egy hónapra karhatalmista katonák foglalták el a bázist Miskolcról, gondolom kiképzésre, akkor az őrzést is ők adták. A fennmaradó időben ment az alapfeladat, ahogy tudom a MALÉV részére üzemanyag tárolás. Az iparvágányra rendszeresen jöttek-mentek a tartálykocsikból álló szerelvények. Más mozgás nem nagyon volt, már amit lehetett látni a vonatról, amikor ősszel lehullottak a levelek és be lehetett látni.

Ifjú gárdistaként a munkásőrökkel voltunk lövészeten a lőtéren, amit Ófehértó túlsó, Nyírgyulaj felőli oldalán építettek ki és a nyírbátori határőrökkel közösen használtak.

Aztán 1976-ban itt voltam hadosztály lőbajnokságon, a nyíregyháziakkal.

A műholdképen nézem, hogy megvannak még a tiszti lakások is a vasúttól induló út mellett.

Nem tudom a rádiótechnikai század hol települt, ha tudjátok, használjátok, amit írtam.

 

Előzmény: sandinista (11611)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.23 0 0 11653

Az Egervolgy loteren, ami nem csak gyalogsagi, hanem harckocsi loter is volt, kkb 14-15 km hosszu,  volt meg anno komplett mozgathato, dontheto rahajtoharckocsiknak, innen tudtak loni, mintha terepn mozogtak volna, ma mar nincs meg ,meg.

Vezetesi gyakorlat keretben Ural-lal tobbszor megtettem az utat Szombathelytol oda vissza, az akkor meg letezo Savaria kikepzo Dandar katonajakent.

Volt ott egy kis loter orseg, kisebb muhellyel, akik a celokat kihelyeztek, bevontattak, naluk tudtunk enni, meg zuhanyozni, ha kinnt satoroztunk.Nagy elet nem volt ott, de legalbb nyugi is volt estenkent meg volt egy kocsma a faluban, onnan lehetett kannaban hordani az exkluziv tokaji bort...

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.22 0 0 11652

 

1.Egervolgy loter, Vas megye

2.Ismeretlen objektum??? nem meszzi tole, raktarnak nez ki Nagypal kozeleben

M41-2314 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 11651

Sziasztok.

Valakinek nincs véletlenül birtokában infó arról, hogy a szovjet hadseregnek hol voltak bulgáriában harcálláspontjai, illetve hol állomásoztak RT, híradó alakulataik?

Üdv.
L.

Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11650

Hoppá. :))

Előzmény: Volt tüzér (11649)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11649

Az egy kifolyt zagytározó.

Előzmény: Ridley4Lev (11648)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11648

Mondjuk ezt is néztem Kalocsa környékén:

 

Előzmény: Volt tüzér (11646)
safranek50 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11647

"Jónás István arról is beszámolt, hogy 1952-ben egy bunker is épült Magyar Rádió területén"

1964-67 között, amikor az irodaépületet építették.

"lehallgató központ volt, a Magyar Rádió munkatársait és másokat hallgatak le 1992.-ig."

Ha kevesebb krimit olvas, nem mond ekkora baromságot.

Raktárként szolgált, csak valami egetverő baromságot kelllett kitalálni, mert ciki az igazat mondani.

PL:

Ez utóbbi annyiban érdekes, hogy az OLP.5 volt a Lillai Szertár, de ott előbb láttam (MR) feliratot (70) mint ezt a Rádióban (74)

Na ezen "hallgattak "le embereket. :) Fájdalmas a hülyeség.

 

Előzmény: lovasutas (11636)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11646

Kalocsán volt egy csapatlégvédelmi rakéta ezred. Azt is vedd figyelembe. Én nem lőszerraktárnak nézem a helyet, hanem valami híradó cuccnak. A földhányások közé be lehet állni különféle járművekkel.

Előzmény: Ridley4Lev (11645)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11645

Kalocsa-Foktő mellett a Duna Partján találtam. Volt lőszerraktárnak néz ki:

 

Csibi. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11644
Hello mindenkinek !

Az lenne a kerdesem hogy Anno Kecskemetem miert volt 5 - 6 laktanya
Mit vedhettek es a kozeli varosokban is voltak laktanyak Pl Nagykoros , cegled

Elore is koszonom a valaszt !!
Prüngyike Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11643

Szia Imre!

 

Remelem nem veszed zokon a tegezodo hangvetelu levelemet!

Nem hasznalom a Facebook-ot.

Ha esetleg kaphatnek egy e-mail cimet ahova irhatok az megkoszonnem.

 

Esetleg probald meg a Mammutmailt a kuldesre

 

Email cimem:csomor.sandor@gmail.com vagy csomors.@t-online.hu

 

Koszonom elore is!

 

Tisztelettel:Csomor Sandor Tiszaroff

 

 

Előzmény: Csibi. (11635)
Prüngyike Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11642

Tisztelt Vandor Karoly!

 

Koszonom szepen a segitseget remelem mar igy megtalajuk a harcallaspontokat es tovabbi elmenyekkel illetve fenykepekell leszunk gazdagabbak,megtisztelve erzem magam hogy a tema nagy szakertojevel valthatok levelet,mivel engem nagyon lebilincsel a tema.

Nagyon nagy erdeklodessel nezem azt a volt NDK-ban levo ugyanilyen atom tarolo kepeit ott jobb allapotban vannak a berendezesek,de sajnos a hazai  tarolo egyre romlik lefele!:(Amikor en eloszor voltam kb 2 evvel ezelott szinte borsodzott az ember hata mikor belepett a tarolo helyisegbe.De azota minden latogatasnal azt vesszuk eszre hogy fogy a berendezes,sajnos!

 

Meg azt szeretnem kerdezni hogy esetleg az on reszvetelevel lesz-e csoportos latogatas valamikor a repuloteren vagy esetleg a kiallitason?

 

Nagyon szivesen reszt vennenk rajta.

 

Udvozlettel:Cs.Sandor Tiszaroff

 

 

 

Előzmény: vandork (11632)
charlie21 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11641

Köszönöm! igyekszik az ember.

Sokat mentem el a rádió elött,eszembe nem jutott hogy a szoborral díszitett homlokzat egy "légo kocka" bunkert rejt.

Nem túl nagy amúgy a hely,sok kis helység vastag beton falakkal.

Előzmény: lovasutas (11637)
miki1962 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11640

Azt szeretném megkérdezni, 1987, a rubin előtt hol települtek a hadsereg és a hadosztályok tábori , rakéta és páncéltörő tüzér alakulatai.

Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11639

Köszönöm, elkezdtem visszafele olvasni, csak sajna annyi minden van ami töredékben jön elő, hogy azt is időbe tellene még pluszban összerakni. :)

Előzmény: Volt tüzér (11638)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.19 0 0 11638

BLacinak igaza van, az idézett topik csak arról szól. De arra elkészülhetsz, hogy az aktív időkből nagyon kevés fénykép van, mert ezek a helyek annyira titkosak voltak, hogy mi, akik ott dolgoztunk is csak sötétben, bekötött szemmel nézhettük meg. Amúgy minden információ, amire kíváncsi vagy, abban a topikban megtalálható. Viszont ezt a kérdést így ne tedd fel, hanem kezdd el az elején és olvasgass. Nagyon sok információt fogsz találni.

Előzmény: Ridley4Lev (11633)
lovasutas Creative Commons License 2011.10.18 0 0 11637

 

Valahol itt lesz az. "charlie21" már itt is járt. Ez egészen elképesztő, és hihetetlen.

forás:

"charlie21" képtára.

(véletlenül sem szeretnék más tollával ékeskedni. - viszont tetszik, baromira!  : )))

 

https://skydrive.live.com/?sc=photos&cid=92d81ba291aec03a#cid=92D81BA291AEC03A&id=92D81BA291AEC03A%217725&sc=photos

 

Előzmény: lovasutas (11636)
lovasutas Creative Commons License 2011.10.18 0 0 11636

Üdv!

 

"Rákosi Bunker a Magyar Rádióban!"

Hangzott el az imént a hírekben. -Na, gondoltam, már rég hallottunk erről, és nem a Rádió, -hanem Szabadság tér, - de nem! 

 

A mostani Kossuth MR1,  22.00 hírek alapján kerestem, egyelőre csak ennyit találtam:

 

"Az Alattunk élő történelem című program azt mutatja be, hogy a Magyar Rádió 55 évvel ezelőtt nemcsak közvetítője, hanem központi helyszíne is volt az eseményeknek. Jónás István arról is beszámolt, hogy 1952-ben egy bunker is épült Magyar Rádió területén azzal a céllal, hogy az ott folyamatosan karbantartott stúdiókból bármilyen szükséghelyzet idején sugározhatók legyenek a műsorok. Mint mondta, a bunkert szerencsére soha nem kellett használni."

 

Ezen kívül még az is elhangzot, hogy lehallgató központ volt, a Magyar Rádió munkatársait és másokat hallgatak le 1992.-ig.

 

forrás:

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=34786

 

 

Ha emlékeim nem csalnak, -"schlumberger"(?) "hadsz"(?) - nem! "charlie21"(!)  lesz a megoldás!-,  topiktársunk képtárában láthattunk erről itt fotókat korábban. Hol is lehet ezeket megtalálni???   : )

 

Az is elhangzott, hogy a hétvégén látogatható lesz a bunker.

: )

 

 

 

 

 

 

 

 

Csibi. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 11635

Szia Sándor !!

 

Sajnos nem ismerem az uri embert :( Engem a facebookon megtudtok találni és ott megtudjuk beszélni a pontos időt amikor nektek jó !

Várom ezt a Madarasi kalandott rég voltam ott ( nyár elején )

Faragó Imre néven tudtok megtalálni :)

Küldet volna neked egy pár fénykétt madaras ba talált fal festményről , hogy ezt a helyett megtaláltátok -e , de sajnos nemtudom lekicsinyiteni mivel nagy falj .

 

Előzmény: Prüngyike (11631)
BLacza Creative Commons License 2011.10.18 0 0 11634

Próbáld meg a "Légvédelmi rakéták Magyarországon" topicban. Ott vannak olyan emberek, akik hallották a nővérük unokahúgától, hogy hol is voltak ilyen objektumok. :-)

Üdv: BLacza

Előzmény: Ridley4Lev (11633)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.18 0 0 11633

Kedves Mindenki!

 

Hol tudnék bővebben olvasni, vagy kinek van "történelmi" tudása a Budapest környékbeli rakétásokról. Szeretnék egy kicsit bővebben is tudni róluk mint az osztály nevek, helyszínek és rakéta típusok. Illetve hol tudok olyan képeket látni amik ezeken a helyeken készültek még működési években. 

 

Köszönöm

vandork Creative Commons License 2011.10.17 -1 0 11632

KEdves Sándor!

 

Örülök, ha tetszett. Különös a véletlen és az élet. 1983-ig én is Tiszarroffon állomásoztam, onnan települtünk át Kunmadarasra:)))

 

nincs ilyen harcálláspont térkép. De segítek. A Darazsac Bandi hangárja mellett bal oldalt van az egyik harcálláspont. A másik félig szemben, a hajtóművező torony mellett bal oldalt (egy századépület és torony van előtte). A harmadik pedig a korábban ide beillesztett térképen pirossal jelölt helyen. Az antennákról megismerni. Ez utóbbi egy közös HÁP, 1989-re készült el a két ezred közös létesítményeként.

 

üdv:

VK

Előzmény: Prüngyike (11630)
Prüngyike Creative Commons License 2011.10.17 0 0 11631

Szia!

 

Van egy Kunhegyesi baratom akit szinten erdekel a tema,es mar jart velunk Kunmadarason o is benne lenne a csapatban a neve Kasza Gergo.Ismered?Es eleg sok ismerosom van arrafele anno dolgoztam a hangszorogyarban sok ideig.

Előzmény: Csibi. (11629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!