Keresés

Részletes keresés

Csicsillag Creative Commons License 2011.02.15 0 0 7265

Sziasztok.

Érdeklődve olvastam ezt az irományt egy ma 55 éves beteggről, akit 17 évesen operáltak?

 

MR-t, CT-t készítettek 1973- ban Magyarországon?

Az első MRI-készüléket Magyarországon a Semmelweis Egyetem Szív- és Érsebészeti Klinikáján helyezték üzembe 1986-ban.

 

Az ilyen típusú műtéteket kb. 20 éve kezdték csak el.

 

Az orvosok:

 

Dr. Czirják Sándor
Orvosi diplomáját 1971-ben a Sztavropoli Állami Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán szerezte, 1977-ben tett idegsebészeti szakvizsgát.

Dr Varga Péter Pál
1973 - 1979 Egyetemi tanulmányok (Semmelweis Orvostudományi Egyetem)

 

Mindenesetre furcsa.

 

 

 

Előzmény: ka-la (7261)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 7264

Ka-la-nál mi történhetett? Huszon évesen mégműtötték kétszer...nem lett jó neki....aztán gondolom megcsavarozták.....János este jelentkezz mi volt a Veresnél!

Előzmény: János55 (7263)
János55 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 7263

1973.-ban MŰTÖTTEK??? és még mindég itt tartassz? Írd tovább kérlek mindenki okulására!

Előzmény: ka-la (7261)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7262

Folytasd!

Előzmény: ka-la (7261)
ka-la Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7261

Szerbusztok Sorstársak!!!!! 55 éves Férvi beteg vagyok 1973- ban operáltak Budapesten az Amerikai uti idegsebészeten / Dr Cirják.. / Fö orvos első műtét sérvet megoperálva ,tök jó //meggyógyultam //három hónapmulva kontroll vizsgállat. RTG- MR- felvételek készültek,hogy milyen klassz lett a remekmű...Mindezen viszgálatok kimutatták,hogyL lV-V S-l szekaszban / háromhónap után lám-lám van egy sérvecske!!! Még ebben az évben kivesszük mondta a dokibácsi,-ám legyen mert ez nemjó ha ottvan.Nem is volt jó mert a bal lábam zsibbadt oly annyira,hogy nemtudtam lábra állni.Nosza irány a kórház ugyanott ugyan az a doki. Műtét sikerült mondta Ö egy hét után irány haza. Tök jó eljött a lábadozés ideje,no persze a házi patikát közben felfaltam fájdalom csillapítóilag.Eltelt fél év én még mindig bottal járok.Ujbol kntroll vizsgállat Ugyan azok a vizsgállatok RTG-CT. A dokibácsi szerint minden jó de én még mindíg mankóval közlekedek//másként nem tudtam //itt valami baj van.Irány a Budai Honvéd kórház /Királyhágó u./ Dr Varga Péter Pál / A GERINC SEBÉSZEK PÁPÁJA / várt .Kivizsgálltak és elmondta !!!!//ilyen szavakkal sose feledem // melyik sintérnél jártál fiam. Bocsánat betegtársaim később folytatom de nemtudok sokáig ülni a gép elött.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7260

Jaj de jó,számolj majd be hogy mi volt! A rehab egy könyörtelen meló....izomlázzal,nyögéssel,szenvedéssel.Ma voltam Veresnél azt mondta nem megy máshogy.Röngen volt,rendben van minden.A  fájásaimra azt mondta majd elmúlik,nyugi.A legnormálisabb orvos akit ismerek.Időpontom volt hozzá estére a magán rendelésére.Megvárta amíg végzek a röngenel,bekísért a kezelőbe,megbeszéltünk mindent és azt mondta hogy akkor este nincs miért találkoznunk........Ha nem vár meg,este megyek hozzá és 20 000.-....Értitek?

Előzmény: János55 (7258)
buksmuks Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7259

Sziasztok:)Ka-La mikor százalékoltak le?csak azért kérdezem mert hasonlo cipőben járok hasonlo mütéti megoldással igaz nekem csak két gerinc mütétem volt.....várom mikor kell menni a bizottság elé de a mai állás szerint nem sok joval biztatnak..

Előzmény: ka-la (7256)
János55 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 7258

Szia Emese!

Már régen érdeklődni akartam hogyléted felől! Nem könnyű a javulás ahogy írod, de tényleg hosszú idő előzte meg a műtétedet.

Remélem legalább a fájdalmak  csökkentek  a műtét óta!

Köszönöm a magán választ, én holnap megyek a Tanár Úrhoz első alkalommal- nem egyszerű 220 km-ről - de meg kell próbálnom.

Miből állt a rehab?

Kitartást, türelmet és jobbulást kívánok!!!

Előzmény: Malagurski75 (7252)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7257

Szia Ka-la!Hány éves vagy?Mi a Te sztorid,leírod! Figyelj,emlékezz vissza hogy voltál csavarozás után 5-6 hetesen,léci!? Vannak fájdalmaid?

Előzmény: ka-la (7256)
ka-la Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7256

Sziasztok gerinc műtöttek közé tartozom  4 szer volt már részem ebbe a jó dologba.

 

Kaptam csavarokat,titán távtartót két csigolya közé és merevítőket.

 

És még kaptam 52%-rokkantságot!!!!!!!! ami nem leány álom. Egyedül élő Férfi vagyok az

 

asszony elhagyott mert már nemtudok dolgozni és nincs pénz.  / Neki hajfestékre / üdv

 

mindekinek.Fájdalom mentes órákat,napokat sorstársak.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7255

El sem tudod képzelni mi mindent láttam ott....iszonyú állapotba vannak emberek...sok balesetes fiatal nyomorékan.... 

Előzmény: similis (7254)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7254

Borzasztó, hogy ilyen sok ennyire rossz állapotban levő ember vam... :((

Előzmény: similis (7253)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7253

Szerintem ne legyél türelmetlen, azért nem mindegy hogy valaki visznylag aktív volt a csavarozós műtétig , vagy ahogy írtad, már másfél évig feküdtél csak. Én már ha 1-2 napot nem mozgok, érzem h. gyengülnek az izmaim...

 

Majd írjál, h. mi volt a kontrollon, meg persze Harkányból is :)

 

Drukkolok Neked :)

Előzmény: Malagurski75 (7252)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7252

Szia Similis!Azt mondta az osztály Főorvosa hogy nagyon sok súlyos eset van,kell az ágy,ezért ha elfogadom Harkányba folytathatom a rehabot.Elfogadtam.Az OORI-ba ez paraplégia osztály,a betegek 80 százaléka béna....Most 5 hetes műtött vagyok a 4 csavarommal.Nehéz az üllés,nem esik jól...kb egy órát talpon tudok lenni,aztán elfárad a lábam-hátam.Ha elfáradok akkor a lábaim szoktak fájni.Hétfőn megyek Veres tanár úrhoz kontrollra,CT lesz. Van valaki a fórumon aki volt csavaros műtéten és emlékszik hogy hogyan volt 5-6 hetesen? Gondoltam hogy nem fogok maratonozni.de már nagyon türelmetlen vagyok....!? 

  

Előzmény: similis (7251)
similis Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7251

Miért kell átmenni?

 

És hogy vagy? Fáj valami, vagy minden okés már? Sétálni mennyit tudsz? Zsuzsa nem vagyok :(

Előzmény: Malagurski75 (7250)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7250

Sziasztok! Hazajöttem az OORI-ból,3 hetet voltam ott.Átmegyek Harkányba rehabra.Valaki tud róla infót? Van egy Zsuzsa barátnőm,együtt feküdtünk a Jánosba...nincs meg a száma,nem bírom felhívni...tudom hogy szokta olvasni a fórumot.....Zsuzsa!Hívj fel!

buksmuks Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7249

Köszi a válaszokat bevallom én is meglepödtem mikor a drnő ezt mondta...és még hozzátette nem tud fix árat mondani mert most változtatták megint..

Előzmény: robertov72 (7246)
bela2200 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7248
Előzmény: buksmuks (7245)
luci71 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7247

Szia!

Tavaly a gellértbe 800 Ft volt/nap+letét 2500.-amit ha nincs időtúllépésed visszakapsz.Nemrég néztem áremelés volt és most mindkét helyen: 

Komplex gyógyfürdő-ellátás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 000 Ft/nap+

Előzmény: buksmuks (7245)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7246

Mi a LÓpikula kerül ennyibe egy államilag finanszírozott kezelésen?

Előzmény: buksmuks (7245)
buksmuks Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7245

Sziasztok:)Tudtok valamit a Széchenyi nappali kórház most mibe kerül?Mert 4 éve ingyen volt most a doki nő aki beutal mondta előlegként vigyek 16500 forintot.

Barba81 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7244

Rokkon nagyon sajnállak,hogy így nem százalékolnak le,szerintem beszélj egy ideg orvossal,és próbáljatok meg arra hivatkozni,hogy idegileg kivagy,mármint pszihológussal,mert mozgásszervire nagyon nehezen %-nak le.Szerintem az izmaid nagyon bevannak állva,azért fájhat már a fejed is,blokkok lettek a gerincednél,nekem is elkezdte a nyakam meg a lapockarészem a roszalkodást,már a fejem is fájt,de most voltam Kovalenko doktornőnél,és az első kezelés után a nyak merevség meg a fejfájás megszünt,szerintem próbáld nálla kezdeni,lehet az egyenúly zavarod is abból van hogy a nyaki csigolyánál a C-1-2 nél blokk van.

luci71 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7243

Jó persze,mellette kezelések is vannak,voltak és persze injekció.De nekem talán eddig ez volt a leghatásosabb.Nem mondom hogy most nem zsibbad,de ez a kibírható kategória,ha ettől rosszabb nem lenne. Nagygond nincs csak egy kicsi 13 mm-es Spondylolisthesis L V-S I,Stenosis canalis spinalis,kétoldali Spondylolysis,és porckorongsérv.Folyamatosan járok kezelésekre.

Előzmény: real_geri (7242)
real_geri Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7242

Hát, az a Sirdalud 4mg az eléggé semmi gyógyszer.

Ha ettől fájdalommentes, akkor az szuper, nincs ott nagy gond, de szerintem nem ér semmit. szedtem én is, hátam mögé dobálhattam inkább.

Előzmény: luci71 (7241)
luci71 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7241

Szia!

Hát nem egyszerű dolgok ezek,én is nagyon félek a műtéttől pont ezek miatt kitudja mi lesz.Igy is nagyon rossz,de ha utána mégrosszabb lesz mi lesz?Bár erre pontos választ csak utána kapnák.Szerintem már olvastad az én írásaimat is.Nekem a lábzsibbadásra fájdalomra amit most szedek gyógyszer vált be leginkább.(Sirdalud 4mg)ortopédorvosom írta fel. Most már 1 éve én se dolgozok,nem is találtam olyat amit tudnák csinálni.Kereskedelembe nem igen van ilyen munka.

Előzmény: rokkon (7240)
rokkon Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7240

szia  Luci. Rehab intézetbe járok félévente, 3 hetes kezelésekre járok dolgozni nem tudok ha erösödnek a fájdalmaim 3-4 alkalommal le kell feküdnöm.Ha jobban vagyok akkor se tudok pihenés nélkül fent lenni egy teljes napot.már irtam a mütét után egyensúly zavarom lett ezért támbottal járok.Az állandó fájdalmakat pedig a hegesedésre fogjákRendesenmagam alatt vagyok.Néha kikészülök az állando fej fájástol és az állandó láb zsibbadástol.Ha van jó ötlet elfogadom szivesen.

luci71 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7239

Szia!

Hát kiváncsi leszek,mit sikerül májusba intézned.Tudsz dolgozni?

A rehabkezelésekre fürdöbe vagy,rehab.intézetbe jársz?Gondoltam hogy nem kitalált,nem hiszem hogy valamelyikünknek is kérte ezeket a nyavajákat!Én szeptemberbe megyek felülvizsgálatra.Tavaly elött nekem azt mondta a dr-nő,az én dolgom hogy mütettem magam vagy se ugy se lesz jobb,de különben is semmi bajom.A gerincbajon kivűl van még jó néhány.

Előzmény: rokkon (7238)
rokkon Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7238

Szia luci 71 nem sikerült de én már voltam bizottságon kértem igügyi orvos szakértőt súlyos egyen súly zavart  állapított meg igy is 43% ot kaptam 2éve .Májusba megyek újra.Félévente megyek 3hetes rehab kezelésre de ez nem érdekli az orvosokat pedig nem kitalált betegségem van.

Graver Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7237

No, az a gócvizsgálat nem fog ártani. Lehet, meg kéne szabadulnod attól a mandulától.

Előzmény: Barba81 (7236)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7236

Voltam Kovalenko doktornőnél,és azt mondta tud segíteni az izmaimon,meg elküldött góc kutatásra,mert bevan gyulladva az egész keresztcsonti rész,meg ahol műtött ott is,és mivel ilyen lassan múlik a gyulladás így azt gondolja valami mindíg visszalöki a gyulladást,én a mandulámra gondolok,műtét elött is tudjátok volt vele gond meg nemrég megint volt tüszösm.gy.szóval,most mehetek vizsgálatokra,pénteken menni kell újb ól,hát mit mondjak nem volt kellemes mikor a gyuladt részekbe szúrta a tűket.Ja és nem szabad tornáznom,mert most azzal csak rontok.Egyenlőre ennyi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!