Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 2 19074

 Küldik.

Előzmény: gyulazsolt (19072)
tahisi Creative Commons License 2016.12.16 0 3 19073

Kéthete küldtem be a papírjaimat felüvizsgálatra a Bp. Fiumei útra. De úgylátszik hogy nemtudtak csak a papírok alapján dönteni mert behívtak január 2.ára a Thököly útra.

gyulazsolt Creative Commons License 2016.12.16 0 1 19072

Tiszteletem!

 

Érdeklődnék, hogy nekem a legutóbbi határozatban az van, hogy  : Felülvizsgálata: felülvizsgálat ideje 2017.04. hó.

C2, Rokkantsági ellátás kapok.

Nekem most kérvényeznem kell a felülvizsgálatot, vagy küldik automatikusan, mint régen.

560707 Creative Commons License 2016.12.16 0 2 19071

Jó látod szerintem, nekünk marad a régi ellátás.

Előzmény: Törölt nick (19069)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.16 0 1 19070

"Viszont változatlanul havi 28.500 forint az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összege, amelyhez kapcsolódik sok ellátás."

 

 

Szóval akkor az EGYT marad 26.220 ft:(

Előzmény: BJszakért (19067)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 1 19069

Bj.szakértő írja,hogy 2017.01.01-től emelkedik 

A rokk.ellátás, illetve a rehab.ellátás alap összege .

Akinek korábban állapították meg,a fent említett 

Ellátások valameikét ,de még jóval alacsonyabb 

összegel,az marad ugyanúgy,ha 2017.01.után lesz

jogosult ellátásra a fent említettek közül,csak azokra

vonatkozik majd? Mert így akár 40-ezer forint különbség 

is lehet,az ellátottak között.

bandolesa Creative Commons License 2016.12.16 -2 0 19068

Hát ha 25-éves korában is járt pszichiátriai rendelésre a betegségével,akkor kimondhatták volna 25-ées kor előttre is a betegség kezdetét.

A leleteken múlik amit a szakorvos kiad a bizottság elé.

 

Vannak romák felénk akik 34-37 évesen kaptak rokkant járadékot. Kis simlisség is volt benne,de megszerezték,és nem súlyos skizofrén betegek.

Nem vagyok orvos,de hülye sem, szerintem ezek 45-50%-os valódi egészségkárosodottak,azt papíron meg megkapták a 70%-ot és rokkant járadékosok.

Előzmény: Törölt nick (19054)
BJszakért Creative Commons License 2016.12.16 -4 1 19067

Kedves Mindenki!

 

2017.01.01.-jétől 21 ellátás típus összege emelkedik 1,6%-kal, és a rokkantsági járadék havi összege is, mely 2017. január 1-jétől 34 475 forintról 35 025 forintra emelkedik, és lényeges még, hogy rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásra való jogosultság esetén az Mmtv. 9. §-a és 12. §-a szerinti alapösszeg mértéke 96 010 Ft 2017.01.01.-jétől.

 

Viszont változatlanul havi 28.500 forint az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összege, amelyhez kapcsolódik sok ellátás.

 

Hivatkozás: 416/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet és Tny.

Bővebben szakmai honlapom 3) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, ill. önzetlenül tájékoztatom személyesen, ha megkeres honlapomon található elérhetőségeimen:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

 

Otthonülő, diaévi,

 

A 10000Ft utalványt 2017.12.31-ig lehet levásárolni. Egyébként mindig rajta van az utalványon. Ez NEM épül be az ellátás összegébe, így ez egyszeri támogatás.

Az 1,6% emelés szabálya pedig még infláció követőnek sem mondható, ráadásul törvényt sért (Tny), így nem csak méltányosnak nem mondható, hanem jogszabály sértő. Még nehezebb megélhetést nyújt, mint eddig, a vásárló értéke csökken a nyugdíjnak, ellátásoknak. Bővebben szakmai honlapomon itt 0) pontban vagy személyesen ÖNZETLENÜL szakmai honlapomon található elérhetőségeken:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

 

Moncsi és Érdeklődők!

 

Ön reumatológiai-, neurológiai, vagyis mozgásszervi és tüdő betegségeket sorolt, és azt kérdezi, mire számíthat.

Nem ismerjük igazolásait, iratait, állapotát. Ezt a bizottság fogja megvizsgálni. Ő végzi a komplex  minősítést, mi nem látunk bele irataiba és bizottság fejébe vagy jövőbe, nem is mi döntünk. Elmondása alapján megváltozott munkaképességű személynek tudható, de hogy milyen mértékben, azt a bizottság megvizsgálja, minősíti. Ezután a jogi feltételek fennállását is vizsgálja Rehabilitációs Hatóság.

 

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásának összege a bizottság komplex minősítésétől függ elsősorban, majd attól, hogy a referencia időszakban mennyi volt a jövedelme, ill. ha ellátott volt, dolgozott-e ellátása mellett és mennyi jövedelemmel.

 

A jogszabály által minimum és maximum összeg csak azt szabályozza, hogy ha valakinek nagyon alacsony lenne a megállapítható összeg, akkor meghatároztak egy minimum összeget, aminél kevesebbet nem kaphat, de ez tényleg nagyon minimális összeg, 30ezer alatti.

 

Ha pedig valakinek a referencia időszakban nagyon magad fizetése volt, amelyből megállapítják az ellátás összegét, akkor a jogszabály megszab egy maximális összeget, amelynél nem lehet több az ellátás összege 141 750Ft, 2017-ben az alapösszeg emelkedik, amelynek 150%-ánál nem lehet magasabb összeget megállapítani, jövőre ez a max.összeg 144 015Ft lesz.

 

Bővebben szakmai honlapomon a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, ill. ha ráérek, ÖNZETLENÜL nyújtok ügyében tájékoztatást rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként.

 

Bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Hetente egyszer tudok itt, fórumon lenni, de visszaolvasok és válaszolok kérdésekre.

Szép hétvégét.

 

hagyma boly Creative Commons License 2016.12.15 0 2 19066

Ez nem csak érdekes, ha nem az a valóság !!! Ebben a rendeletben foglaltakból és a mellékletből dolgoznak a felülvizsgáló orvosok 

!!!!

 

Előzmény: Balage-81 (19065)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 19065

Köszi, ez érdekes!

Előzmény: hagyma boly (19064)
hagyma boly Creative Commons License 2016.12.15 0 4 19064

Előzmény: Balage-81 (19063)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 19063

Ez nem irigykedés egyáltalán, csak nem értem hogy kaphat valaki skizofréniára 80%-ot, míg egy másik személy skizofréniára + 5 másik betegségre 51%-ot.

Valami nem stimmel itt, de ezt tőled már nem tudjuk meg, mert törölted vagy törölték a profilodat.

Előzmény: Törölt nick (19059)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19062

Fogalmam sincs , arról sem minek kell a nappali tagozatos iskolai tanulmányom megszűnésének időpontja avagy a

dolgoztam-e Svájcban kérdés  :)

Egy vicc az egész ! :) Nem is érdekes,  túl vagyok rajta a továbbiak + úgysem rajtam múlanak .

A nyugdíjfolyósítónál rendesek segítőkészek, majd elirányítanak ha valamivel nem bírok .

Előzmény: Törölt nick (19061)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 1 19061
ÜDV! Ne haragudj de minek nekik a ledolgozott időd hiszen úgyis ők csak a százalékot állapítják meg és csak utána tudsz beadni a komplex papírral kérelmet valamelyik ellátás miatt. És ahogy írtad csak ott a Nyugdíj folyósítónál van a rendszerben a ledolgozott éveid a levont nyugdíj járulék után.
Előzmény: pásztorkutyaterel (19060)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.15 0 3 19060

Én ma voltam bizottság előtt három órát töltöttem ott , mi az eredmény azt nem tudom majd egy hét múlva telefonálok a nyugdíjbiztosítóhoz akkorra már náluk lesz (talán ) .Mindenhová beküldtek  a vizsgálat után, adminisztráció, szociális  részleg,  rehab szakértő  . Megkérdezték ugyanazt sokszor (amit már  az adatlapon avagy a nyilatkozatban is  leírtam ) ,

olyasmiket kerestek amiről egy szó sem esett  pl az összes munkaviszonyom felsorolása stb ..........

Majd 38 évem van ki a bánat tudja ezt napra pontosan, mikor mondtam nekik minden bent van a  nyugdíjfolyósító rendszerében azt válaszolták ők ahhoz nem férnek hozzá . Egy röhej az egész   , nincs összeköttetés a 21 században

két szinte ugyanazzal foglalkozó hivatal között ! Bezzeg a rendőr 3 sec alatt megmondja ha nem érvényes a jogsid nincs biztosításod , vagy nem vettél autópálya matricát  ,talán másfelé is fejleszteni kellene és nem a betegeket vegzálni .

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 1 19059
Mivé lesz ez a világ. Már arra is irigykednek hogy ki hány százalékos egészségkárosodott. Nem én voltam a vizsgáló bizottság!
Előzmény: Balage-81 (19057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 2 19058
Üdv, más betegsége nincs az mellett hála Istennek! és csak ez számít.
Előzmény: Balage-81 (19057)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 19057

Szia!

 

A testvérednek milyen betegségei vannak még a paranoid skizofrénia mellett? Nem értem ezt a 80%-ot. Egyik ismerősöm is skizofrén (+ más kisebb betegségei is vannak) és csak 51% egészségkárosodást kapott.

Előzmény: Törölt nick (19048)
naftilong Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19056
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19055
És ráadásul nem az igazi ápolási díjat kapom meg a testvérem után mert kiszürték azzal hogy csak a 18 év alatti tartós betegek és a fogyatékos betegek után jár meg az igazi ápolási díj. A testvérem hiába beteg élete végéig akkor sem 18 év alatti és nem is számít fogyatékosságnak a betegsége. Így csak az önkormányzat által nyújtott települési támogatás keretében adott ápolási hozzájárulást kapom amit fél évente felülvizsgálnak, ez az összeg 25650 ft. egy 80%-os beteg után.
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19054
Sajnos nem 25 éves korára állapították meg ezt a betegséget. És mindkét orvos ezt a "támogatást" javasolta hogy erre adjuk be a kérelmet mert csak erre jogosult mert legalább 5 évvel ezelőtti papírok kellettek volna a rokkantsági járadékra amik igazolják ezt a betegséget nála. Ez az egyik feltétele. De azért hozzátették hogy meg lehet próbálni hátha csak szóban rákérdeznek azt hogy már öt éve fennáll nála a betegség. Ők sem voltak benne biztosak. Ezért kérdeztem tőletek itt a fórumon hogy lenne e esélye.
Előzmény: bandolesa (19053)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19053

Ezek szerint tavaly volt bizottság előtt,32-évesen.

Kérdés mi van a határozatban? Az,hogy 2015-augusztusától állapítják meg neki a 80%-os egészségkárosodást vagy visszamenőleg 25-éves korára is kimondták ezt a betegséget.

 

Meg kell nézni a határozatot. Meg a másik,hogy amikor el lett indítva az ügy a háziorvos vagy a pszichiátriai szakorvos mit mondott,milyen jogcímen adjátok be a kérelmet? Milyen ellátást kérjetek,ezt az indításkor el kellett mondani valamelyik orvosnak.

Előzmény: Törölt nick (19051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19052
ÜDV rokkantos! Sajnos nem kap, és pont ma kérdeztem a kormányzati ügyfélvonalat és azt mondták hogy ez a támogatási forma nem tartozik oda.
Előzmény: rokkantos (19050)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19051
ÜDV bandolesa! A testvérem 33 éves, és 2015 augusztusban százalékolták le. Miért szerinted akkor jogosult e lenne a rokkantsági járadékra? Válaszod előre is köszönöm.
Előzmény: bandolesa (19049)
rokkantos Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19050

A testvéred,ha ilyen beteg vajon a 10-ezer forintos Erzsébet utalványt kapja-e?

Előzmény: Törölt nick (19048)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19049

Ha vissza olvasod, látod sokat foglalkozunk ezzel az EGYT-val. Egy megalázó összeg, 26200-forint, 8-év óta,nem több,de legalább havi 50-ezerre emelnék fel egy személynek!!!

 

Attól függ testvéred jelenleg hány éves,ezt nem írtad,és,hogy mikor történt a 80%-os egészségkárosodás megállapítása?

 

Valamint amikor megjött a határozat, miért EGYT-kért a Kormányhivataltól, miért nem rokkant járadékot a Nyugdíj Intézettől?

Előzmény: Törölt nick (19048)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 19048
ÜDV mindenkinek! Aziránt érdeklődnék hogy a testvérem paranoid skizofrén és 80 %-os egészségkárosodott a D kategóriába sorolták a komplex minősítés szerint így jogosult lenne e a rokkantsági járadékra mert most ezt a nevetséges összegű mindössze 26220 forintos egészségkárosodási támogatást kapja a járási hivataltól. Várom a válaszokat.
sz16 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 19047

http://www.portfolio.hu/gazdasag/megjelent_a_nyugdijemelesrol_szolo_rendelet.241465.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

 

Ennek értelmében 1,6 százalékkal kell emelni a január 1-jét megelőző időponttól megállapított vagy folyósított nyugdíjat, illetve egyebek közt az árvaellátás, a szolgálati járandóság, az özvegyi járadék, a rokkantsági ellátás, a baleseti járadék, a rehabilitációs ellátás és a vakok személyi járadékának összegét. 

Balage-81 Creative Commons License 2016.12.14 0 2 19046

50%-tól jár csak az EGYT.

Előzmény: bandolesa (19045)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.14 -1 1 19045

Hát igen,de úgy tudom az EGYT jogosultság már 40%-össz egészségkárosodástól jár?

 

Korábban 50%-mértékű rokkantságra járt,a rokkant járadék az 80%-rokkantságra járt.

Most az előbbi 40% az utóbbi 70%--össz szervezeti egészségkárosodásra jár.

 

Talán valaki hozzászól aki jobban érti.

 

 

Előzmény: Balage-81 (19034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!