Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zolysys Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1727

tanksapka jeladó pont ezért van.. de nem full adalékot tol hanem ha normálisan van tankolva akkor a mért mennyiséghez tölti az adalékot

Előzmény: SGatto78 (1726)
SGatto78 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1726

Sziasztok,

Nekem is kiírta az autó, hogy FAP folyadékot kér. Két márkaszervíztől kértem ajánlatot az utántöltésre, mind a két szervíznek megírtam az autó alvázszámát is. Megosztanám veletek tapasztalatom. A veresegyháziak 81.000 ft-ot mondtak, mondván a komplett tartályt kell cserélni, utántöltésre nincs lehetőség. Salgótarjánban megoldották utántöltéssel, a csatlakozók levételével és azokon keresztüli feltöltéssel. A kocsi köszöni jól van, a computere is "érzi" a feltöltést.

Azt is megtudtam, hogy minden tanksapja levételkor egy full tanknak megfelelő FAP folyadék mennyiséget nyom a tankba. Hogy ebből mi igaz nem tudom, de miért ne lenne így 

Porsgrunn Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1725

Üdv, ghosty9!

Lehet, hogy én most tudok segíteni!

Keress meg e-mailben: iragyi@gmail.com

Üdv: István

SilverFlash Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1724

Helló!

308 Break: hátsó ablaktörlő kart (nem a törlőlapátot), hogy lehet levenni? Kívülről megoldható, nem kell az ablaktörlő motort piszkálni?

Tegnap felemeltem, hogy lemenjen a hó és a karból kiesett a lapát. 4 pöcök közt van, próbáltam beljebb nyomni kicsit, de egyiket letörtem, így cserélni kellene.

ghosty9 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1723

Üdv, elnézést, hogy mindjárt kérdéssel nyitok, de az utóbbi időben nincs időm fórumozni.

 

2010/11-es évjáratú 308 CC-hez próbálnék a váltó kerékgarnitúrához keréknyomás-szenzort keríteni. Egyelőre csak az új árát kaptam meg, amit, hát, inkább passzoltam (50e/db), az utángyártottakra azt hallottam, hogy sok a kérdőjel, jó-e vagy nem jó-e, bontóban meg nyilván ilyen autó nem sok van. :-) (Főleg itt vidéken, ahol a keresést kezdtem, meg ahol tudtam, hol érdemes kezdeni a keresést.)

 

Azt tudja-e esetleg itt valaki, hogy sima (kortárs) 308-asé jó-e hozzá? Citroen C4 esetleg?

 

Illetve hogy melyik bontóban érdemes ilyet keresnem?

Porsgrunn Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1722

Ajánlattétel:

Eladó egy 308-ra való elektromosan állítható, fűthető, motorosan behajló, BAL (vezető) oldali, eredeti-gyári visszapillantótükör.

Használt, bontott, működőképes, nem sérült. Kérésre válaszolok, további képeket is küldhetek.

 

anika4 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 1721

Szerencsére a meleg garázs kiolvasztotta az autót!

:)

Előzmény: anika4 (1718)
langdvd Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1720

közben keresgéltem és ezt találtam:

 

 

"A szűrő végleges eltávolítása több problémát is okoz. Ha valaki nem annyira környezettudatos, fittyet hány arra, hogy a nem átszűrt gázok negatívan befolyásolják az emberek egészségét (nyilván nem volt az illetőnek rákos beteg a közelében sose…), akkor talán a következő állítások meggyőzik. A részecskeszűrő kiiktatása miatt fekete füstöt húz majd maga után az autó (meglehetősen kínos manapság), egy eredetileg DPF-es dízel vészüzemben marad (a koromcsapdából érkező adatok hiánya miatt), és a kocsi nem fog átmenni a következő műszaki vizsgán.

Hoppá! Bukjuk az autóhasználatot? Talán mégiscsak fontolóra kellene venni, hogy élünk-e az alkatrész eltávolításával.

Itt zárójelben megjegyezzük, hogy minket ne keressenek ilyen kéréssel, mert nem vállaljuk a részecskeszűrő kiiktatását!"

Előzmény: langdvd (1719)
langdvd Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1719

Hallottam erről a lehetőségről is, de picit törvénytelennek hangzik! Az én autóm 2011-es tehát bőven az az évjárat amiben már kötelező a részecskeszűrő használata! Autószerelőm említerte, de rögtön le is beszélt róla! 

 

Előzmény: Biboross (1715)
anika4 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1718

Sziasztok!

Tippeket, ötleteket kérek!!!!

1,4 vti (benzi) sw-m van.

Előzmények:

Az autót Szombat délután teli tankoltam (OMV) és motorolajat töltöttem utána mert az alsó nivószinten volt. ja meg lemosattam az autót (motorteret NEM)

Még szombat este 20-25  kilométert mentem az autóval ,utána rendben leálltam a ház elé. (semmi előzményt nem tapasztaltam)

Vasárnap reggelre volt az a nagy hided. Olyan délelőtt 11 óra felé megpróbáltam beindítani az autót ,de csak forgatta a motort , de nem kapta el. Fél óra küzdelem után az akkumulátor is lemerült igy feladtam Vasárnap.

Amúgy a benzinre gondoltam, hogy vizes lehetett és jégdugó keletkezett valahol, ezért Hétfőn egy fűtött garázsba áttoltuk ahol volt ideje kiolvadni. De sajnos nem, igy sem indult el.

Még gondoltam a slussz kulcsra, hátha az immobilizer szórakozik. de nem....  :(

És itt feladtam.....

 

Valami ötlet?

 

Mivel próbálkozzak még?

Másik autóval még nem próbáltam behúzatni, mert tükör jég az utca, de ha más nincs akkor azt is megpróbálom.

 

Még annyi, hogy ameddig jégdugó volt benne a sok indítózástól beköpte a gyertyákat és esetleg most már azért nem tudom beröffenteni a kicsikét?

 

Köszi!

 

 

3d3m Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1717

Szia. Nekem is volt hasonló problémám. Nekem is a jobb hátsó lámpa rosszalkodott, volt, hogy csak az irányjelző nem ment, volt mikor az egész lámpatest nem működött és nekem is időnként meggyógyult, majd megint nem működött. Aztán kiderült. Ez elvileg típushiba, hogy a hátsólámpa csatlakozása valami olyan anyagból van, hogy elkezd korrodálni aztán hol érintkezik, hol nem. Nekem a csatlakozót, ami belemegy a lámpatestbe kicserélték, illetve vettem egy komplett jobb hátsó lámpát és kicseréltem. Ha lehet úgy szerezni, akkor búra nélkül lehet olcsóbb csak a panel része, de nekem amúgy is be volt repedve azért kellett komplett. Nekem azóta tökéletes.

Előzmény: jak01 (1709)
Tivish Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1716

Köszi szépen! Segített, bár nem igazán örülök neki! :D

nagyjából gondoltam mivel jár a részecskeszűrős autó, de reméltem egy darabig még megúszom a dolgot. Most utolsó hibaüzenet óta megint mentem már 7-800km-t azóta semmi.. figyelgetem.

Én nem csak városban használom. Napi 100-120km-t teszek bele, abból 20-30km budapesti tötymörgés többi autóút. 

Szóval várok még vele és figyelgetem mi történik.

 

köszi a segítséget mégegyszer! 

 

Üdv.

Előzmény: langdvd (1714)
Biboross Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1715

Van egy harmadik lehetőség is ! :-)

DIZEL részecskeszűrő és ami mögötte van

Miről van itt szó?    Mi is az a  részecskeszűrő? Világszinten egyre szigorodó környezetvédelmi előírások, a gépjármű kipufogógázának szennyezőanyag-tartalmát meghatározó konstrukciós jellemzők (meghatározott szennyezőanyag-kibocsátási követelmények[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: langdvd (1714)
langdvd Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1714

Üdv! Én is ebbe a cipőbe járok! A folyamatosan visszatérő jelzés azt jelenti, hogy eltömődött a részecskeszűrőd! Hamarosan cserélni, vagy savazni kell! Hogy mikor csak azon múlik, hogy mennyire van eltömődve jelen pillanatban, minnyit használod autópályán! Mi legtöbbet rövid távon városban  autózunk ami azt eredményezi, hogy a szűrőben lévő lerakódás nem tud kiégni mivel nincs meg a tisztuláshoz kellő hőfok! A regerenáció automatikusan végbemegy mindig x km-enként, de ha nincs benne 7-800 fok akkor az egész semmit sem ér... Tapasztalatom szerint a Visszatérő jelzés arra utal, hogy a szűrőd oly módon eltömődött amit saját maga már nem tud tisztítani ezért egyre jobban el fog tömődni, megadja magát!  Lassan érdemes lesz mérni az autó fogyasztást! Ha elkezd egyre többet fogyasztani akkor érdemes nem halogatni a szervízt!!! Ez azt jelzi, hogy a szűrő annyira eltömődött, hogy már fojtja a motort. Ezt pl a turbo nagyon nem szereti, de igazából semmi sem. Elméletileg, mire idáig fajul a dolog már annyira csipog az autó, hogy őrületbe kerget, de erre nincs garancia szóval éedemes magadnak mérni, figyelni! Azt tapasztaltam, hogy a gyári mérő nagyjából 2-3 dl csal 800km-enként (kevesebbet mutat) ezért mindig magam mérem!  Tele tankolom, lenullázom a km órát. Autózok vele mondjuk 750km-t majd megint tele tankolom! Ilyenkor kb 50 liter dízel megy bele. Számolás után kilyön a kb 6.75 literes fogyasztás! A kocsi computere ilyenkor 6.5-öt mutatott! 

A mi esetünkben jobban járunk ha eladjuk az autót és veszünk helyette egy benzinest amiben nincs ilyen kütyü máskülöndben évente cserélhetjük a szűrőt. Ez marha költséges dolog. Gyárilag felújított Peugeot szűrő 200 000ft. Cserébe ha megkapják a tiedet akkor 127000 ft! A csere csak akkor él ha a kocsidban az eredeti szűrőt találja a szerelő! Másik lehetőség a savazás. Ez olyan mint az Orosz rulett! Vagy bejön,  vagy nem, de a munkadíjat mindenképp ki kell fizetned! Ez nagyjából 60-70000 ft tudtommal...  Van utángyártott  új szűrő is. Ez nagyjából 117000ft! Remélem tudtam valamennyit segíteni! Üdv

Előzmény: Tivish (1707)
Gandalf1972 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 1713

Sziasztok,

 

Kihasználatlanság (céges autó érkezése)  miatt eladóvá vált szeretett családi autónk:

 

Peugeot 308  1.6 Hdi Confort Pack, 109 Le, 2008.02-es évjárat, 6 sebességes váltó, tempomat. Magyarországi autó (Peugeot Fábián), végig márkaszervizben szervizelt, vezetett szervizkönyv, 174.710 km-es óraállás.

 

Ajándékba adom az 1 szezont használt nyárigumi garnitúrát (Hankook) hozzá.

 

Apró parkolási sérülés (karcolások) a hátsó lökhárító bal oldalán, egyébként sérülésmentes. 

 

Rendkívül megbízható, nagyon takarékos autó. Kopó alkatrészek cseréjén kívül semmilyen probléma nem volt vele.

 

Itt a hahu-s link, az ár irányár : http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/308/peugeot_308_1.6_hdi_confort_pack-10955349

 

 

balukapita Creative Commons License 2017.01.06 0 0 1712

Sziasztok !

 

Mik a tapasztalatok Peugeot 308 SW 1,6 HDI 92 Pacival kapcsolatban?

2013-as autó 150 e km.

Most 2004-es 1,6 HDI 307 sw-m van 110 LE,érdemes lehet cserélni?

Illetve legalább 1 db pótülést hol tudnék szerezni 308-ba??

 

Köszi

akaakaaka Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1711

Köszi a gyors választ.

Akkor veszek egy szivargyújtóról működő melegítő párnát.

 

Előzmény: Zolysys (1710)
Zolysys Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1710

ragasztott

Előzmény: akaakaaka (1708)
jak01 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1709

Sziasztok!

 

Néhány héttel ezelőtt a teljes jobb hátsó világításom elromlott (mind a 4 elem), közben az utólag beépített (de 6 éve rendesen működő) tolatóradar random módon, de főleg fékezéskor sípolt egy-egy rövidet.

Akkor azt hittem, csak az irányjelző romlott el, ezért kicseréltem az izzót, de ha már szétszedtem mind a négyet kicseréltem, teszteltem semmi, összeraktam, erre működött. Következő nagyobb út során megint elromlott, újra szétszedtem, de ekkor már végleg áramtalanítottam a tolatóradart ezután működött. Azonban most az a helyzet, hogy működik kb fél órát, aztán megint rossz, ha leveszem a gyújtást és újraindítom megint működik fél órát.

 

Van ötletetek mi lehet a gond?

 

Előre is köszi!

jak

akaakaaka Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1708

Sziasztok!

 

Erősen gondolkozom azon, hogy ülésfűtést kéne berakni az autóba.

Vannak a majdnem gyári megoldások amiket közvetlenül a szövet alá lehet behelyezni.

A kérdésem az vajon az üléslapra a kárpit ragasztva vagy simán csak rá van húzva?

 

 

Tivish Creative Commons License 2017.01.04 0 0 1707

Sziasztok!

 

Nemrégiben kiírta az autóm, hogy részecskeszűrő eltömődésének veszélye áll fenn. Ez csak akkor jelenik meg, ha nem tud regenerálni? Csak mert mikor kiírta először több alkalommal, majd mentem vele egy hosszabb távot tempósabban akkor már nem csinálta. Ezután mentem vele kb. 700-1000km-t majd megint jött a csippanás és az üzi 2-3 alkalommal. Utána  megint pont autópályáztam és azóta megint semmi. 

Szóval igazából az lenne a kérdésem, hogy aggódjak emiatt vagy ez ilyen?

nem rég vettem az autót leírásom nincs hozzá még, de keresek valamit majd neten.

 

1.6 e-hdi 2012es évjárat. 

 

Előre is köszi

Porsgrunn Creative Commons License 2016.12.30 0 0 1706

BOLDOG ÚJ ÉVET, BALESETMENTES KÖZLEKEDÉST, MEGHIBÁSODÁSMENTES AUTÓZÁST, SZÉP ÉLMÉNYEKET, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Zsolti.1977 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 1705

Szerintem az egyik hengered nem megy. Vidd el szerelőhöz.

Előzmény: TPVISION (1704)
TPVISION Creative Commons License 2016.12.20 0 0 1704

Sziasztok,

 

2008-as Peugeot 1.4 vti, Depollution system faulty mit jelenthet?

Pár napja folyamatosan világít a sárga motorjelzés; nem szabályoz le 3000-es fordulatnál, de észrevehetően gyengébb, főleg 2-es sebességnél.

Előre is köszi!

Zolysys Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1703

ha jár a gép , leveszed a motortakarót és szaglássz, nézd stb :)

Előzmény: sund (1702)
sund Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1702

Jól sejtem, hogy a kis bizbasz cseréje miatt ki kell pucolni a fél motort? Norvégiában élek és mielőtt arany órabérbe elkezd matatni a lassúkezű szakember, felállítanék inkább én egy diagnózist..:-) Köszi a segítséget!

Előzmény: Zolysys (1699)
langdvd Creative Commons License 2016.12.13 0 0 1701

Üdv! Igen, maszeknál volt a kocsim, de kiemelném, hogy ezer éve ismerem őket és mesterei a szakmának. Közben annyi történt, hogy lemértem pontosan a fogyasztást... 6,4liter jött ki! Azt hiszem ez nem sok főleg, hogy legtöbbször városban autózunk... Illetve pár napja kivillant megint a részecskeszűrő eltömődését jelző lámpa... Kb egy hkónapja minden hétvégén kimegyek az autópályára hátha kitisztul bár állítólag erre már nem sok esély van... Valószínűleg megválunk jövőre az autótól és ha lesz elég pénzünk egy 508-as benzines lesz az utódja... A részecskeszűrő miatt a dízel nem nekünk való, ez már tisztán látszik ! 

Előzmény: itti80 (1700)
itti80 Creative Commons License 2016.12.11 0 1 1700

Szia!

 

Nem tudom megoldódott-e már a problémád, ritkán lépek be, csak most olvastam. Nem vagyok szakértő, laikusként írok!

Márkafüggetlen szervizbe vittem a kocsimat 1.6 e-hdi. Ott ugye kevesebb a munkadíj, ill. felnit/gumit vettem náluk és meg voltam elégedve. Nekem az adalék feltöltés és computeres hibakitörlés után elkezdett dadogni a motor ahogy kiálltam a szerelőállásról. Próbálták keresni az okot, de hamar rájöttem, hogy gőzük sincs mi lehet a baj!

 

Az lett a vége, hogy a márkaszervizbe kellett elvinnem. Ott hibaolvastak, majd bevizsgáltatták az egyik injektort(bő 1 hét volt), majd miután kiderült hogy nincs baja, újra programoztak mindent, újra tanították az injektorokat.

Azt mondták a Peugeot-nál, hogy a kocsim elektornikája valószínűleg azért zavarodott meg, mert a márkafüggeltlen szervizben minden hibajelet (azt is ami nem ehhez a problémához tartozott, nem megfelelően?) töröltek, és nagy valószínűséggel olyan laptoppal/programmal olvasták a hibát, ami nem jelzett mindent olyan részletességgel mint a márkaszervizes.

 

Szóval, ha ez "maszeknál" történt lehet hogy érdemes elvinned egy hibaolvasásra a Peugeot-hoz, hátha ott kidob valamit a gyári hibaolvasó. Nekem így végül sokkal többe került, mint ha eleve a márkaszervizben csináltattam volna az egészet.

 

Nem tudom, hogy te márkaszervizbe vitted-e, ha ott csinálták akkor természetesen nagy a kérdőjel... 

Előzmény: langdvd (1680)
Zolysys Creative Commons License 2016.12.10 0 0 1699

injector tűzkarika átégés. Pesten betg főrumtárs vagy Jena307 Tiszasas on tud segíteni

Előzmény: sund (1697)
sund Creative Commons License 2016.12.10 0 0 1698

Hétvégi autós vagyok, nem nagyon van lehetőségem alámászni..... Viszont úgy vettem észre, hogy ha lezárom a műszerfalon a kerek kiáramlókat és a szélvédőre csapatom csak a levegőt, akkor megszűnik vagy legalábbis jelentősen csökken a szag....

Előzmény: SGatto78 (1695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!