Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ff55 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6516

Tisztelt mantec!

 

Nagyon szépen köszönöm az információkat.

 

 

 

 

Üdv.

Feri

Előzmény: mantec (6515)
mantec Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6515

T ff55!

 

"... Renault H5Ft ... Nissan HRA2DDT ..."

 

Az olajkövetelmény Renault RN0710 elfogadással rendelkező motorolaj:
olajwebshop.hu,
olajmarket.hu,
mytyres.co.uk,
opieoils.co.uk,
ato24.de,
idealo.de.

 

Feltöltési mennyiség: 4,7 l.

Olajszűrő: 0,3 l.

Csereperiódus: 20 ekm / 1 év.

 

Előzmény: ff55 (6514)
ff55 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6514

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni, motorolaj ügyben. Bár olvasgattam vissza a topikban és lehet átfutottam felette, de egy 1.2 turbo digit 115. Benzines 2016-os modellhez melyik motorolaj a legideálisabb ? Addig eljutottam, hogy az ACEA 5A/5B minősítés a legjobb, de azok közül is van választék. Mivel Renault kooperáció van, így az Elf a Total stb. is képbe került...a saját Nissan márka mellet. Jó persze rögtön jöhet a válasz: A Nissan olaj............ NA de mégis, ha van választék akkor esetleg van tapasztalat is. Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Üdv.

Feri

raminez Creative Commons License 2017.04.18 0 0 6513

Gratula az autóhoz :)

Nézesd meg egy szerelővel hátha tud valami okosságot mondani a váltóra...

 

Előzmény: ticike (6512)
ticike Creative Commons License 2017.04.13 0 0 6512

Sziasztok én is csatlakoztam a Nissan QQ táborhoz, egy 2009 es 4wd 2.0 dci vel, egyben első diezel autóm

Hát meglepő. Először is a hangossága na meg 1ből 2 be kicsit akadozik,ill ahol a hajtáskapcsoló van, 2wd be és auto fokozatba lehet rakni,de lock (kikapcsolás) álllásból "visszaugrik)ezeket a kereskedő elfelejtette.Persze sok minden amit előszőr megláttam benne, nagyon tetszik, így a panorámatető, a masszív teljesítmény ,a kezelőkonzol,ami gyári könyv nélkül full kínai.

A kuplungot elég keménynek találom,nem tudom ezt lehet-e állíttatni,és néha alul szélfújásszerű hangot hallani...

Szóval vegyes érzéseim vannak, de remélem hamar megszokom,mert régóta szerettem volna már egy ilyen autót....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aldebaran76 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 6511

Köszi!

Igen, mindenképp 2010 utánit akarok, legrosszabb esetben 2009-est, mert nem 1-2 évre veszek kocsit. Legszívesebben 5 évest vennék, de az nagyon drága.

Igen, én is leginkább a kevés kilométer felé nézelődöm. :)

Előzmény: raminez (6510)
raminez Creative Commons License 2017.04.09 0 0 6510

Én is mostanában akarok venni 1.6 benzinest, max 3mika körül,  de nincs fent semmi jó ajánlat a hahu-n mostanában. Ami volt jó azt kb. fél óra alatt elvitték.

Mondjuk én a magasabb felszereltség felé nézelődöm, nálam kell hogy legyen tetősín, üvegtető , tolatóradar /kamera, és mp3. Ezek inkább az iway és tekna felszereltségben vannak. 

Bár az acenta/tekna pack is jó lehet. 

Hosszabb távon nem vezettem még, de rövid távon kifejezetten kényelmes volt az autó nekem.

Szerintem 200k km sem sok, ha karban van tartva. Nincs kettőstömegű, turbó, ez egy egyszerű jól bevált szívó motor. 

A listádból én első helyre a 110e km-est tenném, persze kérdezd le a km óra állását hogy tényleg annyi van-e benne. 

A 280k -s visia-t én személy szerint hagynám.

Mindenképpen 2010 utáni autót akarsz? Mert az elődje sem sokban különbözik, kicsit más műszerfal, más lámpák, euro 4 motor, de 99%-ban ugyan az.

Előzmény: Aldebaran76 (6509)
Aldebaran76 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 6509

Sziasztok!

 

Benzines Qashqai Acenta 1.6 vásárlásán gondolkodom és felötlött pár kérdés, amiben szerintem Ti tudtok a leginkább segíteni:

 

Hosszú vezetés alatt nem kényelmetlen a vezető ülés? 

 

Melyik éri meg jobban, ha feltételezzük, hogy műszakilag, esztétikailag rendben vannak?

 

1.  2,7M Ft. - 200e Km - 2011.08 havi

2.  3,0M Ft. - 110e Km - 2010.10 havi

3.  2,4M Ft. - 280e Km - 2012.11 havi (Visia)

 

Előre is köszi a véleményeket!

baloghxj Creative Commons License 2017.04.06 0 0 6508

Pécsett szereltettem vonóhorgot NQ 2016 Visia. Fix vonó fej. Nem a legszerencsésebb, mert hátramenetben látja a radar és csipog (érdekes, hogy ha a sapka rajta van akkor csipog, ha leveszem a fejről nem csipog!?)."Kedvezménnyel" 72 eFt volt műszakival együtt.

Előzmény: Stibo (6505)
Norbu4 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 6507

Ennek az árából csomó rágót lehet venni...:DDD Na  jó csak vicc volt,már meg is rendeltem,köszi,király vagy.

Előzmény: gyasza (6504)
sios Creative Commons License 2017.04.04 0 0 6506

:)

Előzmény: gyasza (6504)
Stibo Creative Commons License 2017.04.04 0 0 6505

Sziasztok! Szereltetett valaki mostanában vonóhorgot? Mennyibe fáj kb, a művelet mostanában? köszi előre is!

gyasza Creative Commons License 2017.04.03 0 0 6504

Ha elfogy a Lidl-ből a rágógumi, akkor itt lehet kapni szélvédő mosó folyadék tartálytetőt:

 

http://www.mindenaminissan.hu/termek/szelvedo-moso-folyadek-tartalyfedel

Előzmény: Norbu4 (6488)
mephysto Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6503

2014. novemberétől EU-s előírás és szükséges (kötelező) a gyártóknak TPMS ready járműveket gyártani. Ebből van az passzív, ami nem igényel szenzort, hanem valahogy a tengely forgásából számolják (következtetik) azt, hogy a nyomás leesett az adott tengely végén az abroncsban. Van az aktív, ami felninként egy-egy szenzor a szelep végén. Ez rádióhullámos elven működik, elem van benne és átlag 4 évet bírnak. Tök jó, de szopó. Azt még nem tudom, hogy minden egyes le-felszerelésnél tanítani kell e, vagy ha pl. cserélgeted, akkor is szükséges a tanítás, de majd kiderül.

 

az elmélet mindenesetre ez :)

Előzmény: raminez (6501)
mephysto Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6502

szia,

 

tpms válasz fél off-car-topicban. Én kia niro-hoz érdeklődtem és az alábbi választ kaptam:

 

A mi információink szerint is aktív jeladó szelepes az új Niro. Utángyártott CUB típusú TPMS szelepeket tudunk biztosítani, bruttó 14 990 Ft-os darabáron. A szelepek programozási díja 2 690 Ft a 4 kerékre összesen.

 

Azt gondolom kb. neked is ezzel kell számolnod. Írj az automax-nak, korrektül válaszolnak.

Előzmény: baloghxj (6500)
raminez Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6501

Én nem igazán értem miért kéne szenzorral felszerelni, az csak a 2015 után gyártott új autóknál előírás. Ha az autód 2015 utáni akkor kell bele, és igen, ennyibe kerül sajnos.

Ha régebbi akkor nem kell bele, mert az autó elektronikája sincs felkészítve.

 

Ha hülyeséget mondok javítson ki valaki, de én így tudom.

Előzmény: baloghxj (6500)
baloghxj Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6500

Sziasztok! Visia felszereltségű NQ -m van lemezfelnivel. Szeretnék alufelnit rátenni, ki is választottam, megrendeltem. Felhívott a szállító, hogy a kereket tpms sensorral is fel kell szerelni, ami kb. 80 eFt plussz!

Ez tényleg ennyibe kerül, nem lehet beszerezni valami olcsóbb utángyártottat? Mi van, ha nem teszek bele szenzort, állandóan sipolni fog? Van valami olcsóbb megoldás?

gyasza Creative Commons License 2017.03.16 0 0 6499

Biztos jok , gondolom hogy par evente meg kell ismetelni a kezelest es ugy marad hosszu tavon rozsdamentes.

Nyárra tervezem a kocsikat megajandekozni alvaz es uregvedelemmel. Autonkent 30.000es ajanlatot kaptam, majd beszamolok mivel kezelték.

Előzmény: tbb5 (6498)
tbb5 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 6498

A műanyag burkolatok alá bitumenest (volt itthon) vastagabban felhordva, míg a szabadon lévő részekre MOTIP Anti Gravel-t vettem ma. Nem biztos, hogy ez a legjobb módszer, nem vagyok karosszériás.

Előzmény: gyasza (6497)
gyasza Creative Commons License 2017.03.14 0 0 6497

Hasznos! 

Van egy 13 eves Kalosom is amirol epp mostanaban beszeltem a szerelommel, hogy "ezek" ilyenkor mar rohadni szoktak... elmeseltem neki,h en ujkora ota minden tavasszal kipucolom a kerekjarati iv kornyeket, meg hogy milyen szutymot szedek ki onnan.. Tehat jo dolog ez annak aki nem 3 evente vesz uj kocsit.

 

Milyen alvazvedot hasznalsz?

Előzmény: tbb5 (6496)
tbb5 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6496

Alaposan meg akartam tisztítani a kerékjárati dobokat, ezért leszereltem a műanyag "védőburkolatokat". Amit mögöttük találtam, az alapján talán jobb lenne, ha némelyiket fel sem szerelték volna. A hátsó dobok mellső burkolatai mögött a legrosszabb a helyzet, ott teljesen fel volt töltődve a tér nedves porral. Nem hiszem, hogy sár került be oda, hanem inkább csak por, amit aztán nedvesen tart a felcsapódó, oda bekúszó víz. Szerencsére a fém nem korrodált, teljesen jól megvédte a felületvédelem. Most csak egy alapos mosásra volt lehetőségem, de tervezem, hogy kifújom majd egy újabb réteg alvázvédővel. Az első doboknál nem olyan rossz a helyzet, ott csak némi falevél és egyéb kosz gyűlt össze, plusz az alsó-hátsó részén egy kis nedves por, persze az is pont lemezen áll.

gyasza Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6495

Nah pont ezert neznem meg valakien aki mar hasznal ilyet, hogy lassam melyik tipusu hol hogy nez ki.

 

Villamossagi resszel nem lesz gond, azt meg tudom oldani, hogy ugy mukodjon ahogy kell.

Előzmény: tbb5 (6494)
tbb5 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6494

Egyébként én a flexibilisekkel szemezek, hogy ne egy egyenes csík legyen, hanem pl lehetne a ködlámpa fölött a fekete és a színre fújt műanyag hullámos határán.

 

Az a terület már jó a követelmények szempontjából, ellenben erősen ívelt, az autó hossztengelyére merőleges síktól jelentősen eltér. Ez LED esetében rontja a láthatóságot, holott ennek az eszköznek éppen ez a funkciója, hogy fényével a te láthatóságodat biztosítsa. Ne feledd, hogy közúton közlekedsz vele, egy esetleges baleset esetén simán te leszel a hibás/vagy te is hibás leszel, ha nem szabályszerűen van telepítve az eszköz.

Előzmény: gyasza (6492)
tbb5 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6493

Kínából rendelt "terméknél" elég nagy az esély arra, hogy gagyit kapsz.

Az elhelyezkedés mellett az is követelmény, hogy járó motornál működjön a DRL, ÉS kötelezően kapcsoljon ki, amikor a helyzetjelző lámpa/fényszóró felkapcsolódik. Azaz, nem kötheted direktbe, ezért egy vezérlő egységnek is tartoznia kell a szetthez, ami ráadásul szükségszerűen Can-Bus kompatibilis a típus miatt. Ezt nagyon egyszerűen tudja ellenőrizni a rendőr, de még a szuper Véda is látja, ha egyszerre működik minden.

Előzmény: gyasza (6492)
gyasza Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6492

Köszi az infót!

 

A szabályosság is fontos, de egyelőre másodrangúnak tekintem, mert max leszedem 2 évente 1x..

 

Jobban aggaszt, hogy gagyi lesz. Nemigen láttam még ilyen korú QQ-t DRL-el felszerelve, lehet hasonló okok miatt.

 

Egyébként én a flexibilisekkel szemezek, hogy ne egy egyenes csík legyen, hanem pl lehetne a ködlámpa fölött a fekete és a színre fújt műanyag hullámos határán.

Előzmény: tbb5 (6491)
tbb5 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6491

 

Az a gond, hogy a lökhárító kiképzése folytán nem nagyon van legális lehetőség a DRL elhelyezésére, legalábbis nem a rendszám környéki beömlőknél. Itt egy NKH-s tájékoztatás a szabályos elhelyezésről: https://lumenet.hu/shop_ordered/555/pic/TERMEKOLDALI-LETOLTESEK/NKHtaj.pdf

Esetleg a ködlámpák alá, a lökhárító alsó szélére szerelve rendben lenne, ha az tetszik. Más kérdés, hogy valószínűleg a rendőr nem méreget közúti ellenőrzés során, műszaki vizsgán annál inkább. Az is kérdés, hogy mikor szúr szemet a hatóságoknak a rengeteg gagyi DRL, amelyek ellepték az utakat, mint anno a xenon imitáció.

A fenti linkre guglizva található korrekt forrásból származó, jónak mondott DRL. Elgondolkodom rajta, mert ezzel a GE Megalight Ultra izzóimat is kímélném.

Előzmény: gyasza (6490)
gyasza Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6490

Sziasztok!

 

Regi QQ-ra tett mar valaki DRL-t? Kiv. lennék hogy nez ki, mert egyelore nem latok rajta olyan helyet ahol nem nezne ki csunyan... Jo lenne hasznalni az automata lampat ha mar van, de DRL nelkul nem sok ertelme van. (Foleg ha varoson kivulre megyek vilagosban..)

 

Kicsit tartok tole,hogy bazári kulsot adna szegeny kocsinak, mert az utolagosok 90% borzasztoan nez ki es rendes fenyerejuk sincs. Vajon a gyariak hany LM erosseguek lehetnek?

 

Gyari megoldast talaltam, ami a kodlampa helyete betevos, es egyik allasban kodlampa, masikban DRL, de sajnalnam emiatt kukazni a jo kodlampakat.

 

Tehat ha volt mar valaki olyan bator, hogy tett ra, es szerinte nem kelt Bazári hatast, tegyen mar fel egy kepet.

 

Koszi!

Senye Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6489

Haliho!

 

Continental Contiecocontact 5, 215/55R17-es új nyári gumi szalonautóról leszedve, 4db 3 áráért eladó130.000Ft . Az ár irányár, alkudni lehet. sziki1@freemail.hu

Norbu4 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6488

Rajta van,úgy látszik,hogy a Nissan gyártja a rágót a Lidl-nek:DDD

Előzmény: sios (6487)
sios Creative Commons License 2017.03.06 0 0 6487

Még nem....de már tudom mit kell használni helyette!))

Előzmény: Norbu4 (6486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!