Keresés

Részletes keresés

RobUr Creative Commons License 2003.08.14 0 0 233
"...Budapestet házról házra folytatott küzdelemben foglalták el a szovjet csapatok."

Mint szemtanu, allitom, ez nem igy tortent.
Legalabbis a Mester utcaban.
Az pedig, a dal szerint, hosszu. :-)

Előzmény: Bimbum (226)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 232
Korrekt hozzáállás! A magam részéről ezért járok a "drogszigetnek" csúfolt Szigetre, mert magam akarom megtapasztalni. Ezért voltam kint a kétes hírű Budapest Plászon is, hogy lássam, tényleg olyan szar-e mint ahogy írják, és ezért mentem el egyetlen napra a Magyar Szigetre is. Ezért olvasom az MN-t, a Nészabit, és a Magyar Hirlapot is.

Így tudom kialakítani a saját véleményem.

Előzmény: technoid22 (231)
technoid22 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 231

Számomra egyértelmű, hogy a MSz rendezői azért nem óhajtották beengedni az "ellenséges" sajtót, mert tudták, hogy jól lehúzzák őket.

Avval számolhattak volna, hogy így még jobban lehúzza őket a liberális Index. Kiemelték a szkineket, a karlendítést stb.

Szerintem nem fair egy olyan eseményről írni, amin nem is vettem részt.
Nekem úgy tűnik, mintha megsértődtek volna az index "billentyűforgatói", ezután visszamentek a szerkesztőségbe és duzzogva megírták ezt a cikket.

Van egy olyan érzésem, hogy ha beengedték volna őket, akkor is nagyjából ugyanerről szólna a cikk...

Nem védem a HVIM-t, sem az indexet.
Ami pedig azt illeti, hogy melyik forrásnak hiszek jobban, hát... az indexről tudom hogy liberális, a magyar jelenről tudható, hogy túl nacionalista, így leginkább egyiknek sem. egyiknek sem teljes mértékben.

szerintem szkeptikusnak kell lenni ilyen esetekben.

McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 230
Műbalhé!

Az indexen van "index kommunistái egyesüljetek" , de még csak nyoma sincs az "idex fasisztái egyesüljetek" topicnak.

Ha vöröcsillagos polóban masirozok, vagy éppen Lennin fejesben meg sem említenek, de ha egy Hitler, vagy Szállasi ékeskedne a mellkasomon, már bizonyosona problémám lenne.

Ha februárban a vér és becsület maschirozik a várban az probléma, ha novembrer 7-én a szbadsáég téren koszoruznak az elhunyt szovjet katonák miatt az mehet.

Én/ mi felejtsük már el a Trianoni problémát, de tartsuk napirendet a Holokausztut!

Kettősmérce rulezz!

Előzmény: DreamerBlue (227)
tuzlakalacs Creative Commons License 2003.08.14 0 0 229
Úgy van!
A nacionalizmus mindig is pusztító lesz, amig a nemzeteket hódító, vérszomjas, népirtó hősöktől eredeztetjük. Inkább lennék Arisztotelész örököse, mint Nagy Sándoré...
Előzmény: Bimbum (225)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 228
És Budapest ostroma az un. Heideről mivel történt? Könnyű tűzérséggel?
Leaglább itt nehamísítsunk történelmet!

Előzmény: Bimbum (226)
DreamerBlue Creative Commons License 2003.08.14 0 0 227
"Nem volt karlendítés" - állítják egyesek. És ez alapot fog adni most a HVIM-nek arra, hogy beperelje az Indexet, ahogy tavaly a Népszabadságot is beperelték, amiért a Népszabi azt tudosította, hogy "volt kifütyölés Aradon", ők meg azt állították, hogy "nem ők tartották a füttykoncertet.
Meg is nyerték a Népszabi ellen indított tárgyalást. Most meg mi túró következik még?

Nem értem egyébként, mit képzel ez a Toroczkai magáról. Ha "megeteti" az újságírókat", máris csupa jót fognak írni róluk? Vannak elfogult és elfogulatlan vélemények mindenhol, de erre hivatkozni amiért valakik csunyákat írtak róla egyenesen nevetséges. Ahogy az 50.000 Ft "tudosítási illeték" is, amit a szabad információáramlás és szabad véleménnyilvánítás jegyében elkérik, ugyanennyire nevetséges.

Az Index nem bentről tudósított, hanem kintről. Az Index újságírója lehet, hogy befizette az 1800 Ft-os beugrót, végigülte a programokat és a koncertet, kijött, majd megírta a véleményét róla. Hollywoodban is sokan leperkálnak egy csomó pénzt egy-két sztárinterjúért, de hogy valakitől "szerzői jogtokra" hivatkozva egy filmkritika megírásáért is pénzt követeljenek, még nem hallottam.

Ha pedihg "elfogultsággal" vádolja bárki az összes sajtómédiumot, ajánlom figyelmetekbe a Toroczkai László által szerkesztett újságot, a Magyar Jelent. És vonjátok le a következtetést, ki az aki kevesebb elfogultsággal "tudosít", majd írjátok meg a véleményeteket.

http://www.magyar-jelen.com

A lelkem is fáj, amiért egyesek nekik köszönhetően veszik egy kalap alá a teljes jobboldalt. Jobboldali vagyok, de nem azonosulok velük. Akkor meg miért veszik egyesek górcsó alá a Magyar Nemzetet is?

Tiszta röhej ez az egész katyvasz, gyerekek :(

Előzmény: McLek (206)
Bimbum Creative Commons License 2003.08.14 0 0 226
Az orosz nehéztüzérséget szerencsére nem kellett megtapasztalnunk, azt Sztálin átvezényelte Berlin irányába. Így aztán Budapestet házról házra folytatott küzdelemben foglalták el a szovjet csapatok. Ha nem így lett volna, itt kő kövön nem marad.
Előzmény: dez1 (220)
Bimbum Creative Commons License 2003.08.14 0 0 225
Ez az Attila-kultusz is egy hihetetlen örültség. Attilát az európai országokban együtt szokták emlegetni Dzsingisz kánnal és Hitlerrel, mint barbár hódítókat, tömeggyilkosokat és a kultúra pusztítóit.

Angol nyelvterületen a németek háború alatti gúnyneve volt a huns.

Előzmény: McLek (214)
figyelő Creative Commons License 2003.08.14 0 0 224
annak, hogy nemzeti előadó, semmi értelme sincs
Előzmény: dez1 (221)
Bimbum Creative Commons License 2003.08.14 0 0 223
Amúgy a karlendítés sem eredeti magyar köszöntés. Eredetileg római szokás, amit az olasz fasiszták felújítottak, tőlük vették át a nácik és a mi nyilasaink is.
Előzmény: dez1 (208)
Bimbum Creative Commons License 2003.08.14 0 0 222
Attilának (ha a hun vezérre és nem Kulcsárra gondolsz) mi köze a magyar történelemhez?

Szerintem kb. annyi, mint a Kismaros környékén valaha állomásozott római légióknak.

Előzmény: McLek (203)
dez1 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 221
Ezek szerint kitűnő művész nem lehet nemzeti előadó? Akkor mi lehet?

illetve:

nemzeti előadó nem lehet kitűnő művész? Akkor mi lehet?

Előzmény: figyelő (216)
dez1 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 220
Khmmm. ne nyissunk itt most történelmi vitát arról hogy az országot ki lövette szét. Szálasinak vajmi kevés esélye volt tűzparancsot adni az orosz nehéztüzérségnek... Nem védeni akarom ezzel, szerencsétlen őrült volt ő - de azt is látni kell, hgoy minden nép kitermeli a maga szálasiját:(
Előzmény: tuzlakalacs (218)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 219
Egyetértek. Természetesen lehet. A kérdés, hogy ez miben nyilvánul meg? (ezzel most nem azt akarom mondani, hogy a fej festékbe történő bemártása a megfelelő)
Előzmény: tuzlakalacs (218)
tuzlakalacs Creative Commons License 2003.08.14 0 0 218
Attól hogy nem mártom a fejem piros-fehér-zöld kerítésfestékbe, még nekem is lehet magyarság-tudatom.
De nem olyan közösségnek akarom magamat a részének tudni, amely véres hódításokkal (Attila), vagy népírtással, az ország becsületből való rommálövetésével írta be magát a történelembe (Szálasi). Akkor már inkább egy Széchenyi vagy Bartók .....
Kevesebb vért, több életet a történelembe!
Előzmény: McLek (203)
bokor Creative Commons License 2003.08.14 0 0 217
Előzmény: McLek (214)
figyelő Creative Commons License 2003.08.14 0 0 216
ki a izé vagy te hogy itt magyarságteljesítményt méricskélj?
Sebestyén Márta nem nemzeti előadó (ez hülyeség), hanem kitűnő művész!
Előzmény: dez1 (215)
dez1 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 215
Szerintem Sebestyén Márta is nemzeti előadó.
Előzmény: bokor (212)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 214
Magamat magyarnak vallom, magyarul álmodok, ismerem és szeretem a magyar népzenét, népi kultúrát, mégis lekozmopolitáztak már oly sokan. Miért?

Ezt ugyen én megítélni nem tudom. Lehetne filozofálgatni róla, hogy az ember a kozmopolita, vagy megnyilvánulása.

Rengeteg magyar együttes 100%-ig magyar szövegeket énekel. Ők is mind nemzetiek?
Ugyanazt tudom erre is írni. A zenekar ettől termélszetesen magyarrá válik. Hogy éppen miről zenélnek, énekelnek az egy másik kérdés.

Mióta magyar történelemből ismert személy Attila?

Gondolom azóta amióta megszületett.

A Deep Forrest magyar népzenei elemeket (Sebestyén Márta) használ. Ők is nemzeti zenekar?
Természetesen.

(Nem neked szól, hanem annak, akire reagáltál: a brit egy t-vel írandó!)

Előzmény: bokor (212)
figyelő Creative Commons License 2003.08.14 0 0 213
Időnként összetartás van...
Előzmény: bokor (183)
bokor Creative Commons License 2003.08.14 0 0 212
Magamat magyarnak vallom, magyarul álmodok, ismerem és szeretem a magyar népzenét, népi kultúrát, mégis lekozmopolitáztak már oly sokan. Miért?

Rengeteg magyar együttes 100%-ig magyar szövegeket énekel. Ők is mind nemzetiek?

Mióta magyar történelemből ismert személy Attila?

A Deep Forrest magyar népzenei elemeket (Sebestyén Márta) használ. Ők is nemzeti zenekar?

(Nem neked szól, hanem annak, akire reagáltál: a brit egy t-vel írandó!)

Előzmény: McLek (203)
Timna Creative Commons License 2003.08.14 0 0 211
milyenek vagyunk? 2 hülye közül a kisebbiknek hiszünk inkább, ez a gond? :)
Előzmény: dez1 (208)
Timna Creative Commons License 2003.08.14 0 0 210
nem, a lényeg nem ugyanaz. Mert a liberális nem elnéző, például.
Előzmény: McLek (209)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 209
A lényeg ugyanaz. Legalábbis én ezt olvasom ki belőle. De hogy jön ide a FIDESZ?
Á hagyjuk, a topic nem erről szól.
Előzmény: Timna (205)
dez1 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 208
Timna: "mit hazudoztak? szerinted nem volt karlendítés, szerintük meg volt? gázos is volna beismerni :) amúgy nemmindegy? mellesleg ha hinnem kell valakinek, akkor az nem egy náci vagy mélymagyar lesz, hanem inkább az index. Sorry! "

Hát ez az. Ilyenek vagytok. Én is sajnálom.

Akik azért nemcsak újságírói infókra kiváncsiak, azoknak elmondom, hogy voltak páran, akik Kitartással köszöntek, de karlendítés nélkül.
Ez van. A HVIM mindenesetre nem ilyen emberekből áll.

Előzmény: Timna (202)
Timna Creative Commons License 2003.08.14 0 0 207
na, akkor ezt megbeszéltük :)
Előzmény: McLek (206)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 206
Timna!

Nem volt karlendítés. De ha lett volna is; mit számít?
Hogy te kinek hiszel az meg ugye k. mindegy.

Előzmény: Timna (202)
Timna Creative Commons License 2003.08.14 0 0 205
Hol találtál ilyen pongyola szar definíciót? Nem is definíció, hanem rokonértemű szavak...

A rendszerváltás szótára, Móra 1992:
101. oldal, liberalizmus:
politikai ideológia és szemléletmód, amelynek kiindulópontja az egyén, az állampolgár szabadságának védelme. A ~ az emberi és állampolgári jogok következetes híve; az egyén szabadságának növelését az állam szabadságának csökkentésével párhuzamosan kívánja elérni. Alapállása pluralista, elvet minden előítéletet és kizárólagossági törekvést. Szemléletéből következően demokratikus. Hazánkban a parlamenti pártok közül az SZDSZ és a FIDESZ vallja magát következetesen liberális párnak.

utóirat: a FIDESZ mint liberális párt... hát igen, meghasonlás rulez.

Előzmény: McLek (198)
McLek Creative Commons License 2003.08.14 0 0 204
Nem. A magam részéről ebben nem hiszek. De trianon reviziója nem ártana. Legalábbis elfeljteni nem szabad ennek eszmeiségét.

Előzmény: keylock1 (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!