Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2018.06.11 -13 0 66807

OMG! :-)

Előzmény: HEV (66806)
HEV Creative Commons License 2018.06.11 -1 13 66806

OMP = OSM !

Előzmény: Törölt nick (66805)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.11 -13 0 66803

Megértelek, én teljesen ugyanígy jártam a Mátyáshegyi-barlangban több mint 10 évvel ezelőtt! Barlangász ismerősök vettek el oda minket (&son-t és engem), rendesen be is öltöztettek, aztán órákig csúsztunk-kúsztunk-másztunk a járatokban, végül már amikor azt hittem, hogy lassan visszaérünk felszínre, akkor egy piszkos pocsolyánál kijelentették, hogy na, most vagyunk feleúton és értünk le a Duna szintjére! A visszafelé útról már semmire sem emlékszem, robotként tettem, amit mondtak. Amikor felértünk az áldott napfényre, én is megfogadtam, hogy csak olyan barlangba látogatok ezentúl, ahová korláttal ellátott lépcsősorok vezetnek! &son sem mondta utána soha, hogy barlangba vágyna! :-)

Előzmény: jzp2107 (66802)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.10 -2 0 66802

tök jó az ördöglyuk, csak a szülőcsatornát tudnám feledni

ott fogadtam meg, hogy ha valaha felszínre jutok, sosem megyek többet csúszni-mászni barlangba :-)

zozo.1982 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 66801

Ezt csak megerősíteni tudom. Nem mindennapi élmény az biztos! :) 

 

Klausztrofóbiásoknak annyira nem ajánlott! :)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66800)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.10 0 1 66800

"

Megcsúszott és egy meredek domboldalba esett egy ember vasárnap délután a solymári erdőben, a Barlang utca közelében.

 

A baleset következtében a turista karja eltört és a feje is megsérült, ezért a helyszínre a főváros hivatásos tűzoltói és a solymári önkéntes tűzoltók is kiérkeztek, akik a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett, stabilizált állapotban, telepített kötélpályán, alpintechnika segítségével mentették le a sérültet a mentőautóhoz. A turistát a mentők kórházba szállítják.

(pest.katasztrofavedelem.hu)"

 


Gondolom, az Ördöglyuk barlangnál történt, ott van olyan rész a barlang kijáratánál, hogy nagyot lehet esni.

 

A barlangot egyébként nagyon ajánlom minden túrázónak kipróbálni, ritka élmény ám, különösen a vége :)

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.10 0 0 66799

Gratulálok! 

Mindegy, mikor, de a lényeg, hogy meglesz a minősítésed!

A lényeg az, hogy járod az erdőt!

Előzmény: Mr Long (66797)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.10 0 2 66798

:D 

Már akkor nem is biztos, kéktúra, hanem kékeres.

Kerekpopsis túrázó - a sok guggolás jót tesz a farizmoknak...

 

Az ilyen vizekkel jó vigyázni, nálunk a családban is volt, ki esküdött rá és palackszám vitte haza a Mira vizet, itatta a családdal. Az eredmény az lett, hogy az egyik családtagnál belobbant a Crohne betegség és többet nem lehetett visszafordítani. 

Előzmény: Mr Long (66795)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.10 -14 3 66797

Lehet sok negativot fog erni, de megosztom veletek, hogy ma a 12-es OKT szakasz ismetelt bejarasaval (kb 9 eve voltam itt a fuzetemmel) osszejott a bronz jelvenyhez szukseges pontszam. Bar a szakosztalyvezeto megfenyegetett, ha ilyen utemben szerzek minositeseket, akkor egyszerre fogom megkapni a bronzt es az ezustot. :)

hörpölin Creative Commons License 2018.06.10 -15 4 66796

Úgy gondolom, az, hogy ki hogyan pótolja a szervezetéből eltávozott folyadékot és sókat, egyéni izlés kérdése. Azonban nekem a saját bőrömön kellett megtanulnom, hogy a többnapos nyári túrákon, ahol rengeteget izzadok, életbevágóan fontos az elektrolit egyensúly fenntartása! Soha nem mértem (nem is tudom, hogyan lehetne), hogy mennyit izzadok egy meleg nyári napon, ha gyalogolok közben, részben a tűző napon 25-30 km-t, de szerintem legalább 3-4 litert elpárologtatok a bőrömön keresztül.

 

Mérések szerint 1 liter izzadtság nagyjából 2,2 gramm konyhasót (pontosabban nátrium és klorid ionokat), továbbá káliumot (0,3 g), kalciumot (0,16 g), magnéziumot (0,036 g) és még sok egyéb iont tartalmaz. Tehát naponta a napi megszokott mennyiségen kívül meg kell enni nagyjából 6-8 gramm konyhasót is! Ezért túrákon mindent sósan eszek, és ezért van nálam az alföldi kék óta mindig 2-3 zacsi ósan gazdaságos sós csipsz is. Sokszor csak úgy rágcsálgatom menet közben. Az általam használt pezsgőtabletta kb. 0,24 g magnéziumot tartalmaz, meg B6 vitamint, ami állítólag segíti a felszívódását. Ez untig elegendő a kiizzadt mennyiség pótlására. Kalcium van a csontjaimban, azt tehát egy 4-5 napos túrán nem érdemes pótolnom, mert amúgy is kalciumgazdagon táplálkozom, a káliumbevitel pedig megtörténik a konyhasóval együtt. 

Előzmény: lenyeltem (66794)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.09 -13 2 66795

Első google találat:

Nincs többé székrekedés - Hunyadi János Gyógyvíz - medaqua.hu‎

 

Javasolt adagolás:

Az egyszeri hashajtáshoz 2 dl gyógyvíz elfogyasztására van szükség. Amennyiben a gyógyvizet töményen fogyasztjuk a hatás csak 12-24 óra múlva jelentkezik, ha éhgyomorra fele-fele arányban vízzel hígítva,Hunyadi János gyógyvíz langyosan fogyasztjuk, a hatás már 1-2 órán belül bekövetkezik.

 

Na így nem lesz eseménytelen az AK sem :D

Előzmény: lenyeltem (66794)
lenyeltem Creative Commons License 2018.06.09 0 0 66794

Sópotlásra,Én személy szerint  gyógyvízet(Hunyadi,Mira) használok. Tudom nem szokványos,de mivel egy napra 2-3 deci elég, bármelyik patikában lehet kapni és jobb élelmiszerboltokban(bár azokból nem sok van a kéken), és adagra lebontva nem drágább mint egy olcsóbb csipsz.A felszívódása szinte veszteség nélküli és nagyon gyors. Mióta ezt használom se görcs,se egyéb sóhiány miatti tünet pl koncentrációs problémák, nem jelentkeztek.Ezek glaubersós vízek, érzékeny gyomrúak próbálják ki otthon, mert túrán bajos lehet a nagyon laza széklet:) .

Előzmény: hörpölin (66764)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.09 -13 1 66793

ja igen, a kigyó a másik :) Azokra is figyelni kell, sok képet latok azokról is a csoportban. Macik ellen meg sokan úgy védekeznek, hogy a hatizsak/mellény mellzsebei közül az egyikben, vagy a taskara akasztva ott figyel a nagy kiszerelésű spray ellenük. Minep beszéltem egy sráccal, mondta, hogy Romániában is találkozztak már medvével, szépen megvárták, míg elvonul és annyi. Nem zavarták egymást. Arra is van azért megve és mégsincs tele a sajtó véres cikkekkel medve vs. ember témában.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66792)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 13 66792

Pontosan!

 

Az Appalache Trailt például eleve figyelmeztetés mellett lehet megcsinálni, mert arrafelé rengeteg a mérgeskígyó, a csúcsragadozó.

 

Aztán itt van nekünk Szatmár-Bereg, ahova az elmúlt években visszatelepítették a keresztesviperát - amiről drága feleim, jó ha tudjátok, hogy felugrik másfél méterre levő faágra is. 

 

Szerintem nem baj, csak tudjál róla.

 

Arka előtt én is láttam keresztesvipera tetemet. Ott is leeht tudni, mely vidéken tanyáznak főképp.

 

Regécnél este a vár alatt úgy vertem sátrat, hogy valami nagyon csúnyán morgott a bokorban. Nem kutya volt. Éjjel körbejárta a sátrat, de békén hagytuk egymást.

 

Erről szól a természetjárás. Erről is. 

Előzmény: Mr Long (66789)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 0 66791

Ebben igazad van, de épp a minap néztem -mivel már tele van a hócipőm a rendszerrel - hogy mégis hogy a nyavalyába lett most hirtelen ez a felmelegedés és azt láttam egy kimutatáson 1700-as évektől, hogy a Föld hőmérséklete nagyjából egyenletes volt egészen 1990-ig. Onnantól viszont durván megindult az emelkedés és a felszökés kifejezetten a 2000es évektől látható.

 

Egyetlen egy magyarázatot tudok erre találni - ez pont az az időszak, ami a globális termelésről szólt-szól.

Előtte is voltak kisebb kiugrások - érdekes mód mindig a huszadik században és mindig azokban az években, amikor háborúk voltak - háború idején is nő a termelés.

 

Szóval én nagyon haragszom a globalizációra, a multitermelésre - de ez más téma, köze nincs a kéktúrához. 

 

Pláne úgy, hogy ha jól tudom, most már Keszthelyen sem megy Tesco mellett kéktúra :D

Előzmény: Mr Long (66790)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.09 -13 3 66790

Nem csak a most generáció pusztítja a természetet, lehet okolni a szülők, nagyszülők, dédszülők, stb generációt is, azok sem voltak épp a környezetvédelem magaslatán.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66788)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.09 -13 4 66789

Vannak országok, ahol teljesen hétköznapi állat a medve és nem cikkeznek róla az újságok, hogy egy mászkál az országban, meg nem követi egy hadsereg, nem ül össze tanács, hogy mi legyen vele. Aztán mégsem hal meg mindenki, aki elhagyja a várost és betéved az erdőbe. Tagja vagyok facebookon olyan csoportoknak, akik járják a természetet és több post s van, hogy futás, túra közben medvenyomot láttak és inkább letértek az előre kiszemelt útvonalról, vagy kerültek, visszamentek inkább a kocsi felé. Nem nagy ügy, csak figyelni kell... plusz arra egyéb veszélyes állatok is élnek, nem csak mókusok, amik elviszik a mogyoróját az embernek.

Előzmény: hadidoki (66782)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 15 66788

Erdő szélén lakom. 

Gyerekkorom óta vaddisznók közelségében. Érdekes, túléltem.

Lehet, hogy ennek az az oka, hogy betartom a játékszabályokat?

Hogy nem megyek az adott időben arra a helyre, ahol napszálltakor gyűlekeznek?

Hogy éberen járok a sötét erdőben is és ha mellettem figyelmeztetően röfög, akkor kitérek?

 

Mindig szólnak a vadak, mielőtt támadnának.

 

A medvékről is leírták fehéren feketén, hogy mindig egy fals támadással indítanak és ha valaki akkor nyugodtan visszavonul, akkor nem mennek tovább.

 

 

EGY darab medvéről van szó.

 

Mennyi állatfaj pusztult ki véglegesen a Földön az ember miatt az elmúlt tíz évben?

 

Olyan jó, hogy kényelmesen élünk. A multiban termelt kényelmi felszerelésekkel körbevéve, ami erdőírtáshoz, légszennyezéshez, globális felmelegedéshez vezetett. De jó, hogy minden évben új ájfónt lehet kapni.

 

Aztán majd megnézem az utánunk jövő generációknak mi marad

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 0 66787

A kétlábú simabőrűtől.

:)

Előzmény: akárkibárki (66783)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 0 66786

+1 

 

Előzmény: akárkibárki (66781)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.09 -13 3 66785

Ez tipikusan olyan kérdés, amire nincs abszolút helyes válasz! Kellene találnunk egy egy olyan megoldást, amit az emberek többsége elfogadhatónak tart, és az állatvilágot sem kell kiirtanunk magunk körül. Sajnos, mindenkinél máshol van az a határ, hogy mit tart veszélyesnek, nyilván a bátrabbak szívesen mászkálnánk barna maci által járt erdőkben, mezőkön, de én például nem. Éppen ezért bármi lesz is a megoldás, az sokaknak nem fog tetszeni.

Előzmény: hadidoki (66782)
akárkibárki Creative Commons License 2018.06.09 0 14 66784

És akkor a kóbor vagy csak szabadon futkosó kutyákról nem is beszéltünk...:)

Előzmény: hadidoki (66782)
akárkibárki Creative Commons License 2018.06.09 0 14 66783

Akkor már nem lesz módomban ilyesmiket mondani,de egy vaddisznó is simán ki tud csinálni,ha olyan kedve van.:)Sőt,egy szarvas is.Én itt inkább az egyedszámokkal zsonglőrködnék:hány medve él az országban és hány vaddisznó,farkas vagy szarvas?Akkor melyiktől kéne jobban félnem?

Előzmény: hadidoki (66782)
hadidoki Creative Commons License 2018.06.09 -13 1 66782

"Én úgy vagyok vele,hogy az erdő az állatok lakhelye, én ott csak vendég vagyok."

Igazad van, de akkor is ezt mondod majd, ha egy medve leszedi rólad a sátrat? (vagy ne add Isten a bőröd?)

Előzmény: akárkibárki (66781)
akárkibárki Creative Commons License 2018.06.09 0 15 66781

Okés,de akkor be lehetne vinni ezekbe a vadasparkokba a vaddisznókat,farkasokat,de akár a szarvasokat is.És az a gáz,hogy inkább mi jelenünk meg az ő környezetükben,nem pedig ők.

Én úgy vagyok vele,hogy az erdő az állatok lakhelye,én ott csak vendég vagyok.

Előzmény: hörpölin (66780)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.09 -14 2 66780

Itt több szempontot kell figyelembe vennünk. A saját kényelmünk érdekében sok évezred alatt a magunk képére formáltuk a Földet, hogy elfogadható szintű veszélyt jelentsen csak számunkra a természet. A világ nagy része kultúrtáj lett, mezőgazdasági területek, lakóövezetek.  Maga az ember sem képes már önmaga megvédésére, hiszen lassan kipusztulnak belőlünk az évmilliók alatt kialakult önvédelmi reflexek. Már nem tudjuk, hogyan kell viselkedni a medvékkel, farkasokkal szemben, ráadásul a közbiztonság megőrzése miatt már fegyverünk sem lehet mindenféle vizsga nélkül, és még akkor is csak korlátozottan használhatjuk azokat.

 

Na, ebben a világban már tényleg zavaró tényezők az ismét a környezetünkben megjelent, emberre is veszélyes ragadozó állatok! Szerintem a helyes megoldás az, ha ellenőrzött körülmények között tartjuk ezeket a vadakat, természetesen nem állatkertek vasrácsai mögött, hanem vadasparkokban, ahol kellő biztonsági intézkedésekkel láthatóak lennének.

Előzmény: akárkibárki (66779)
akárkibárki Creative Commons License 2018.06.09 0 5 66779

Akkor mi lenne a jó megoldás?Ivartalanítás,életük végéig tartó fogság vagy a kiirtás?Én személy szerint örülök neki,hogy nálunk is megjelentek újra a medvék és a farkasok.Nekik sokkal jobban helyük van a természetben,mint nekünk.

Előzmény: hörpölin (66775)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.09 -13 1 66778

Ja, akkor ne is féljünk tőle, hiszen olyan békésen úszkál. És énekelgessük a versikét, miközben simogatjuk: Nem félünk a cápától, hisz nem esz meg, csak megkóstol! :-)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66776)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 3 66777

Újabb furcsa lábnyom...

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.09 0 4 66776

Előzmény: hörpölin (66775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!