Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7301

Nekem különben tudjátok mi a legnagyobb gondom ezzel az egész gerincműtét történettel? Az hogy azt mondják, hogy rutinműtét. Hát nekik lehet hogy az, de az én szememben az számítana rutin beavatkozásnak, ahol mondjuk 1000-ből 1 embernél van valami komplikáció, és a többi tünetmentesen tengeti napjait, hacsak pár év múlva ki nem újul a sérve.

 

De nincsenek is statisztikák, ill. hazudnak, mert 1. lehazudják, ha nem úgy megy minden ahogy kéne, 2. statisztikát csak akkor lehetne csinálni, ha az orvook követnék a beteg műtét utáni állapotát, ami ugye nem igazán történik meg, ill. ha mégis, főleg azok mennek vissza ugyanahoz az orvoshoz időnként, akiknek jól sikerült a műtét, így abban akaratlanul is egy hamis kép alakul ki.

 

Valamint rohadtul utálom h. minden panaszra azt mondják h. majd elmúlik, meg gerinckímélő élet, stb. és a TORNA a mindenható. Nekem spéciel kb. semmit se ér hosszú távon. Vagyok ahogy vagyok, de a torna nemigen változtat rajta. Még a nyújtásra inkább azt mondom hogy van értelme, persze ehhez is az kell hogy ne nagyon fájjon semmi.

 

 

Boccs a kifakadásért, csak kikívánkozott ahogy olvasom az élet produkálta szörnyű történeteket :(

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7300

Örülök hogy Te jól vagy!...biztosan sokan meggyógyulnak ott is...nekünk nem jött össze..

Előzmény: robertov72 (7298)
similis Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7299

Nem feltétlenül csak az a baj hogy nem sikerül a kezelés vagy a műtét, hanem egy orvos további hozzáállésa, és nekem főleg ezzel volt gondom, bár a műtét előtti felvilágosítás sem annyi kéne legyen, hogy 4-6 hét múlva dolgozhatok és minden szuper lesz.

Jó persze, a kórházi tájékoztató ott van 20. fénymásolat, és műtét előtt fél órával kinek van idege azt olvasni, és annak tudatában lemondani az egészet.  (Bár ilyet is hallottam már)

 

Lehúzás nálam se volt azt nem mondhatom. De ettől függetlenül én senkinek sem ajánlom, így a János kórházzal körítve meg duplán nem, ez utóbbi idegsebészeti osztálya pár napja a hírek között is szerepelt és nem pozitív tartalommal...

 

Előzmény: robertov72 (7298)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7298

Szörnyülködeve olvasom a sok negatívumot arról a helyről ahol nekem sikerült helyre jönöm! Igaz én a   sok fölösleges körömet először sztk-s alapon nyomtam ,mivel nem vagyok annyira eleresztve lóvéval:( MR-t is úgy intéztem és 15 infúziót is kaptam ,de mire ezeket sztk-s alapon elintézi az ember hónapok telnek el sajos a dokihoz már reménytelen helyzetben jutottam el és semmi lehúzás nem volt nála egy vizsgálat és 1,5 hét múlva megműtött még a tisztelet díjat is rám bízta mivel mondtam neki levagyok csövelve anyagilag. igaz azóta én is ott hagytam már pár 10000-t,de azt én megelégedetségből senki nem kötelezett arra ,hogy oda járjak hozzájuk. Azért elmondom ez nem védőbeszéd volt csak saját tapasztalat és nagyon sajnálom azokat akiknek nem sikerült ott helyre jönniük ,de főleg azokat akiknek a műtétjük nem sikerült. Sajnos nincs két egyforma ember és ebből adódóan nincs két egyforma kimenetelű műtét sem.viszont ahogy olvasom itt a többi hozzászólásokat is nem hiszem,hogy csak itt történhetnek ilyen dolgok .

Előzmény: Törölt nick (7296)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7297

Gica küld meg a címed,van ilyen fájdalom csillapítós tapaszom,biztos hallottál róla,Veres intézte nekem műtét elött még maradt belölle,elküldöm Neked.Ez ilyen kábítószeres cucc.Contramalból melyiket eszed? 

Előzmény: Törölt nick (7289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7296

Szia! Bízzál Veres Úr tudásában, sajna én is voltam ott ahol téged nem tudtak meg gyógyitani,szerintem ott leveszik az embereket "mint a tököt"!! Én időben léptem, de igy is bánta 60.000 Ft-om azt mondta hogy nyolcszori kezelés kell mindből , akopunkt.gyógytorna, masszázs, ezt cirka, 200.000 Ft.ba került volna, és akkor sem lennék jobban!!

Előzmény: Törölt nick (7289)
similis Creative Commons License 2011.02.17 0 0 7295

De az inkontinencia nem műtéti indikáció? Akkor miért nem tartotta indokoltnak a műtétedet?

Előzmény: János55 (7294)
János55 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7294

SIMILIS válaszolt! Annyi!

Előzmény: robertov72 (7287)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7293

A méltán híres miért nem csavarozott meg?Én másfél évet feküdtem....most kurva nehéz beindítani a szerkezetet....Azt mondják 1 hét fekvést 1 hónap sportal lehet helyre hozni....fasza mi....Írd majd meg mi volt a Veresnél!Fedorcsáknál én is voltam,nagyon rendes fazon,de Ő agysebész.Ő is azt mondta nekem hogy csavarozni kell,de korrekt volt,megmondta hogy nem Ő csinálná meg,hanem egy kollégája....

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7289)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7292

Gica MEGŐRÜLÖK,a saját sztorim pepitába.....Hála Isten hogy mész a Vereshez!Biztosan megcsavaroz mint engem és végre meggyógyulsz.....

Előzmény: Törölt nick (7289)
similis Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7291

Szegény :( Szörnyű még olvasni is. De akkoe ezek szerint 2x műtöttek és 2. alkalommal se stabilizálták ? És ez a fájdalom szindróma konkrétan mit takar? Hogy csak beképzeled szerintük a fájdalmat, vagy mi a csuda?

 

Ez a kedves orvos tényleg csak addig kedves amíg minden jól megy... velem is így volt :(

 

Majd írj hogy mi volt a vizsgálaton.

Előzmény: Törölt nick (7289)
similis Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7290

25 ezer, ez ua. aki a 2,5 hónap időpontot adta alant.

Előzmény: robertov72 (7287)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7289

Persze volt MRI, Röntgen ezeket nem írtam, mert próbáltam nagy vonalakba leírni, de így is elég hosszúra sikerült. Dr Erbszt 2010 júliusába felkerestem rehabilitáció céljából, akkori állapotom ülni bírtam, menni nehezen egyhelyben állni nem tudtam. baloldali derék fájdalom forgóba sugárzik. Dr úr szerint instabilitás gyógytorna elötte fájdalom csillapítás infúzióval. Gyógytornával leállított. 5 Neodolpasse infúsió állapotom minimálisan jobb lett. Utána akupunktúra, 3 dik akupunktúra után nem bírtam felkelni, akkor adott blokád injekciót nem sokat javult 1 hét után ismét akupunktóra 2 dik után ismét romlik az állapotom, kaptam még 1 injekciót nem javulok, akkor megállapítja a Dr úr, hogy fájdalom szindróma és Őt az állapotom szakmailag már nem érdekli. Abba a hónapba 125 000 ft ot fizettünk ki a kezelésekre és a vizsgálatra. Azt mondta nem szeretne pert vissza adja a kezelések árát 60 000 ft ot, ugyanis az orvosi vizsgálatokért neki jár a pénz és váljunk el barátságba. Sajnálja, de nem tud meggyógyítani. Ez után lelkileg összeomlottam, hogy ilyen létezik. Utána jött a többi orvos amit leírtam. állapotom rosszabodik baloldali derékfájdalom, ami teljesen lesugárzik a lábamba, lágyékba, jobb oldalamon tudok csak feküdni, meg kicsit hason, de mikor vissza fordulok oldalra, forgóból lezsibbad az egész lábam. Veres Tanár úrhoz febr. 21 re van időpontom a magánrendelőjébe.

 

Fájdalom mentes szép estét mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7288

Sziasztok!

 

Nagyon örültem mikor megtaláltam ezt a fórumot. 35 éves nő vagyok. Leírom a történetemet. 2008 júliusába kezdődött a problémám, egyik nap semmi bajom, másnap nem bírtam felkelni a derékfájástól. Kaptam 5 szteroid infúziót, utána 6 héten keresztül szteroid injekciót derékba semmi változás. Utána kórház 10 nap fizioterápia, infúzió, gyógytorna, szteroid lökésterápia. Semmi változás. 2009 februárba operáltak LIV-LV porckorongsérv és gerinccsatorna szűkület miatt. Műtét után fél évig hetente egyszer járt hozzám 1 gyógytornász, mert az összes izomzatom beszűkült, annyira épültem fel, hogy 100 m nem tudtam megtenni, terhelésre fájt a derekam, menni, állni nem nagyon bírtam, csak ülni. 30 napot voltam hévízen nem segített, úsztam gyógytornáztam, de nem javult az állapotom. 2010 februárba ismét műtét LV gerinccsatorna szűkület. Műtét után panaszom ugyanaz. ismét Hévíz gyógytorna, úszás és semmi nem javul. Orvostól orvosig járok, egyik helyen megállapítják, hogy fájdalom szindróma, fájdalom ambulancián azt mondja az orvos ez nem fájdalom szindróma, hanem instabil a gerinc, átküldtek a királyhágóba, ahol megállapítják instabil, menjek vissza ahoz az orvoshoz aki operált, vissza megyek azt mondja minden csúcs szuper itt semmi nincs. Másik orvos megállapítja instabil gyógytornával helyrehozható 1 hét különbséggel kaptam 2 blokád injekciót elkezdtem a gyógytornát ismét (Majd leírom, hogy miért ismét. A méltán híres Dr Erbszt) 1 hónapig csináltam, nem bírok felkelni. Jelenlegi állapotom egésznap fekszek augusztus óta menni segítséggel, ülni állni nem bírok. gyógyszerek: napi 2 xilox, 2 myderison, 3 contramal és iszonyú fájdalomba fekszek. A lumbalis szakasznál 10 fokos szög dőlés a normális, nekem 45 fokos szögtörés van az LV és SI Között. Nagyon el vagyok keseredve, van egy 3 om és fél éves kisfiam, akit 1 éves kora óta nem tudok ellátni. Most egyenlőre ennyit, majd folytatom.

robertov72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7287

Ezért mennyit mernek elkérni manapság a  HÍRES orvosok?

 

Előzmény: János55 (7273)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7286

Abban az esetben sajnos marad  mentő és egy nagyIMA,nehogy  valami kontár legyen éppen akkor azon a helyen ahova a mentő visz! Hajrá új kormány már aki rászavazott!

Előzmény: similis (7285)
similis Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7285

Magánrendelésre 2,5 hónap várakozás :O Ez nagyon durva. Pláne ha utána meg úgy leráznak mint Jánsot :(

 

Csak tudnám akkor mit tud csinálni az akinek hirtelen fellépő azonnali műtéti indikációja van, bénulás, stb.

Előzmény: Ginger68 (7284)
Ginger68 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7284

L.IV-L.V sérv ,gerincvelő+ szükület! Azóta a jobb fenék rész (farpofa és elől is, szeméremdomb stb.) teljesen béna amire azt mondta a doki majd helyre jön!(egyenlőre nulla) egy PROF.mütött az Amerikai úton volt igazgató 75-től innen már utánna tudsz nézni nem akarom így itt leírni.(ha gondolod priviben igen)

Remélem TE már jobban vagy?!-folyamatosan olvasom itt a hozzászólásokat hátha van némi segítség.

Én is jelentkeztem ahhoz a dokihoz is aki téged műtött április végére adott időpontot magán 25e.

Még az Amerikai útra kaptam a leghamarabb időt mint írtam Dr. Fedorcsák Imréhez.-elmegyek hátha Ő tud segíteni!!!

 

Előzmény: Malagurski75 (7283)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7283

Milyen műtéted volt 6 hónapja? Ki csinálta?

Előzmény: Ginger68 (7281)
ka-la Creative Commons License 2011.02.16 -1 0 7282

Fájdalom mentes órákat napokat kivánok.

 

Rövid szünet következik.  tegnapi napon jöttem ki a kórházból / vidéki vásosban lakom / de még a mai napon Budapestre  /utazom / visznek a "" PÁPÁHOZ "" vagyok hivatalos Dr Varga főorvos és TEAM-ja vár. A fixációt hat darab csavar tartja ebből az alsó kettőt ki kell venni, athrosis miatt rövidebb csavar kell a helyére,olyan ideg pályákat és érfalat nyomnak,hogy bénulás lehet belőle.Zárom soraim Csak pozitívan.Fájdalom mentesen élni ez csak remény nekem.

Ginger68 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7281

Sziasztok!!!

 

Kb. ugyan abban a cipőben járok mint János csak avval a különbséggel,hogy én műtét után vagyok 6 hónappal és sajnos nemhogy jobb lenne hanem egyre rosszabb! Ha állok hamar elfáradok, jönnek a tompa fájdalmak ami egyre erősödnek + zsibbadás stb. ha ülök, ami nem minden esetben sikerül az is pár perc szintén rossz!(ülés utáni fel állásról már nem is beszélek ami kb. 10 perc mire kiegyenesedek ) Számtalanszor vissza mentem a dokihoz ami persze mindíg ++ költség azt mondta ez természetes műtét után az idegek megjegyzik a fájdalmat és ez amolyan fantom fájdalom :(! Ezt még eleinte be is vettem mára már nem! Újabb MR. ami kimutatta egy újabb sérv+ hegesedés+az izomzat ödémás! Erre mit írt a doki ?! Szó szerint idézem ambuláns lap!-Kontroll MR. felvételen az L.IV csigolytest magasságában ábrázolódott térszükület rendezve lett,a jobb oldali recessusban hegesedés jelei látszanak,porckorong sérv nem.Ágynyugalom ezt követően jelentkezik és amennyiben a panaszok nem rendeződnek további kezelést kezdeményezünk.Idegsebészeti teendő nincs!!DE vele ellentétben az MR.-es doktornő is és a körzeti orvos is megmondta kijött újból a sérv + amit az elején leírtam! Tehát akkor kinek is higgyek? Áprilisban leszek egy éve betegállományban és most itt tartok szedem a tramadolorokat és már jön az inkontinencia amire a doki amikor mondtam nem is figyelt és a lapomra se írta rá! PEDIG MONDTAM!!!!Most megyek másik idegsebészhez jövő hét kedden az Amerikai útra kiváncsi vagyok az mit mond!!?! Lehet egy kisebb rangú doki jobb lesz emberibb??!-majd meglátjuk!!

Bocs,hogy ennyit írtam de ma sajnos ez megy itt nálunk!!

robertov72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7280

szerintem ez azt jelentheti próbálja kezeltetni magát mivel ő gondolom maszek alapon nem vállal csak műtétet .Magyarul nesze semmi fogd meg jól!!!

Előzmény: Graver (7278)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7279

Milyen állapotba vagy most János? Hogy utaztál 6 órát?

Graver Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7278

Na, most ezt nem nagyon értem: "akkor keressem, ha valószínű mütét".
Ki fogja akkor eldönteni, hogy kell műteni, vagy nem? Te magad, János? Vagy ki, ha nem az idegsebész?
Milyen állapotban vagy tulajdonképpen? Mert ha napi szintű szenvedés, munkaképtelenség, stb., akkor nem tudom, mi kellene még, hogy indokolt legyen a műtét. Vagy túl kockázatos?

Vagy meg kell várni, amíg teljesen mozgásképtelenné válik az ember? 

Előzmény: János55 (7273)
similis Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7277

De miért csak akkor indokolt a műtét ha már több év betegállomány, munkanélkülivé válás, gyomortönkretét gyógyszerekkel, én ezt nem értem...

 

Nem emlékszem az előzményeidre de gondolom nagyjából otthon vagy pihin...

Előzmény: János55 (7273)
similis Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7276

Na igen ezen a méltán híresen én is kiakadtam. Valaki nem attól kéne híres legyen hogy teleirkálja a netet cikkekel...

 

Hanem az elégedett betegektől...

 

Mondjuk itt legalább 2-en nem vagyunk azok.

Előzmény: Malagurski75 (7270)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7275

Akkor te mindent tudsz ,jó a mell is ahogy írtad betett fejjel. Izomlázad nem lett az első úszás után?

Előzmény: Malagurski75 (7272)
ka-la Creative Commons License 2011.02.16 0 0 7274

 

 Derűs fájdalom mentes szép jónapot.

Heg felszabadításnál tartottam, az elcsontosodott hegeket ki operálják az időközben / a szervezet által természetes uton meszesedik/ a gerinccsigolyák közötti porc /a volt porc is el meszesedett , El kell távolítani de ott marad egy folytonossági hiány ezt a részt TITÁN távtartóval pótolták.            hogy a test magassága /gerincvelő az izmok Stb gyári be állítással működjenek tovább/.   Köszönöm a csavarokat /itt a képen négy csavar van nekem hat/ . / Műtőbe De 10-kor be 18,45ki/   Műtét sikerült Nagy köszönet a Főorvsúrnak-és a TEAM nak. Elsö ébredés az intensiv osztályon/világomról nem tudtam hol-mi-ki vagyok múlt a kómás állapot /a szobában lágy kellemes nyugtató zene hallatszott kész gyógyulás. Mondtam magam megnyugtatva. ÉS jő a nővérke.Másnap hajnali 2-kor ébresztő tessék fel álni és elmegyünk a kórterembe.Saját lábon sétáltam az ágyamhoz csövek lógnak ki a hátamból szívó labdákkal.Fekszem le az ágyamra és a nővérke felhívja a figyelmemet,hogy a/ tökeire vigyázzon /mitörtént  üt belém a villám még azt is ki vették!!!!!!! nem a csövek végén lévő szívók. Fojtatom de pihennem kell  fájdalom mentes napokat.

János55 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 7273

Nemrég értem haza, Írom ahogy kérted! Időben érkeztem, 15 percel az egyeztetett időpont előtt, elegáns környezet, épület, iroda, halk és szűkszavú aszisztens: a Tanár Úr késik mert műtét,... kérem fogl. helyet. Tíz perc megérkezik - kicsit rohanva elmegy előttem - öltöny, nyakkendő marad, kabát le, aszisztens mondja it van XY , jó napot , kézfogás fáradjon be, mi a panasza? Én: nagy tisztelettel írt egy kedves betege a neten -- hol?  az INDEX fórumon ezért kerestem meg a Tanár Urat. Ki volt az ? Mondom M.E. ... Kérdés:  leletek, dvd? leletek itt, dvd-t otthon hagytam!!!!! - én marha! - Kórtörténet kikérdezés, kedvesen, de tömören, vetkőzés, vizsgálat szokásos, állva, ülve, fekve különféle mozgáskoordinációs vzsgálatok. Éppen aránylag "jó paszban voltak" a sérveim, -- lumbális 4db, nyaki 3 db.- -- egyenlőre műtétet nem lát indokoltnak, akkor keressem, ha valószínű mütét - Korrekt!!! -- torna, úszás, gyógyszer, ha kell, ha rosszabbodna jelentkezzem, ha  nem egy év múlva kontrol új MRI-vel. Elköszön, fizetek, megyek. Először kicsit csalódottan, de aztán rá kellett  jönnöm: idegsebészhez jöttem és ő megmondta, hogy egyenlőre nem látja indokoltnak. Ettől korrektebbet mit várhattam volna?

Hazaérek, a hat órás út után, magamon is meglepődve az állapotomon. Vetkőzés, egy szokásos mozdulat: majdnem "inkontinencia" fél óra fekvés: már nem ordítok.

Bocs a távirati stílusért, de most csak ehhez van erőm. Üdv.

 

Előzmény: Malagurski75 (7269)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 7272

Szia Robertov! Mell és beteszem a fejem...tudom hogy hát kéne,de utálom....

Előzmény: robertov72 (7271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!