Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 16
Biomechanikus kepdigitalizom is volt Plus4-en, bizony.
F/F fenykep felnagyitva fenymasoloval, negyzethalo ra, azutan Boticelli. Tenyleg, mas is gyartott botko-protkot? Vhol meg megvan a rajza...
CaveMaN Creative Commons License 1999.08.31 0 0 15
:o)
ZöPö Creative Commons License 1999.08.31 0 0 14
Én ugyan C64 hívő vagyok, de soha nem "fikáztam" a +4-et. Azért most tisztelettel mégis megkérdezném, hogy mi is az, amitől a +4 "sokkal jobb", és ha annyival jobb, akkor miért is nem szorította ki a C64-et? A jobb gépek általában később jönnek, és soha nincs túl késő! :o))

Nem igazán kell válaszolni, nem akarok flamelni. :o)

MGperY Creative Commons License 1999.08.31 0 0 13
hoopsz:

http://www.scotch.demon.co.uk/emulator.htm

Gofry Creative Commons License 1999.08.31 0 0 12
Nekem sok szép pillanatot szerzett a plus 4....
Emlékszem, mindenféle enyhén gagyi Novotrade programokat, meg innen-onnan összeguberált más játékokat kaptam hozzá. Ami most elsőként eszembe jut: ACE, Elite (mindvégig nem igazán tudtam mit is kell vele csinálni), és vessetek meg, de élveztem az Elvarázsolt Kastélyt is... Persze fiatal voltam és bohó..
Legsikeresebb basic programom segítségével az osztályfőnököt lehetett meggyilkolni különböző választott módokon..
MGperY Creative Commons License 1999.08.31 0 0 11
nekem is az volt nyúzatam 1000-rel
c64 vs plus/4 ről->
a plus/4-et legalább lehetett rendesen programozni basicből, assembly-ben meg mindent ugyanúgy mint a nagy testvéren lásd demok.
minusz pont a zene, az tényleg gyengébb volt.
most megnézem emulátoron egy csomó 64-es játékot és hát mint mongyak az h a spite-ok milyen királyok voltak a c64-en (+4 ugye ez nem volt) az kurvára nem igaz.

király játékok, a klasszikus mercenaryn kívül->
icicle works 1,2,3,4,...
pods (kígyól üldöznek egy pacman szerű pály labirintuson, briliáns zenével)
jet set villy
ants
xargon wars
...
stbstsb.

a vice szerői még csak tervezik a +4 emulátor írését , ha vki tud vmi írjon már mert kéne nekem is

szijasztok

putyi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 10
CaveMaN a szívemből szóltál...

Putyi

CaveMaN Creative Commons License 1999.08.31 0 0 9
Nézd már, egy fikázó +4-es :o))) Na most komolyan te mivel vagy jobb a fikázó C= 64-eseknél?

Mind a két gépnek megvoltak az előnyei és hátrányai a másikkal szemben ez vitathatatlan. Innentől kezdve pedig csak a személyes érzelmek befolyásolnak mindenkit.

nyman Creative Commons License 1999.08.31 0 0 8
Kedves Boleny!

Szerintem biztos talahato valahol a neten plus/4 emulator. Par eve talaltam, bar nem akart minden reddesen mukodni.

A PC kepernyojen azok a bazi nagy karakterek 40x25 felbontas.

Bar anno volt egy programom, amivel a plus 4-en is 80x25-ot lehetett produkalni.

udv
nyman

Degeczi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 7
Hat, ha jol emlekszem a beepitett szovegszerkeszto max nehany oldalas anyagot tudott kezelni.
A +4 nev sem volt igazan jogos, hiszen a negyedik programnak a tablazatkezelo "grafikonmoduljat" szamoltak. A kezikonyv szerint raadasul ez azert hasznalt karakteres modot (##### savokat), hogy minden nyomtato boldoguljon vele. Ja, persze.
Kben Exorcist rulez. Tu-tu-ti-ti-tu-tu-ti-ti.
Bölény Creative Commons License 1999.08.31 0 0 6
Ihun van e meg egy +4-es! Bar en csak igazan kutyautokent foglalkoztam a gepezettel es csak a BASICig jutottam el, meg ma is az akkor elsajatitott alapokra epitek. Szegeny gep meg ott porosodik a szekreny aljaban.

Azt komolyan mondjatok, hogy vannak meg emberek, akik foglalkoznak +4-gyel?! T_S_Magnum: milyen programok vannak a bme-s adatbanyaban es hol erheto el? Es ha letoltok onnan egy programot, hogy tudom atnyomni kazettara, merhogy floppymeghajtom nincs a +4-hez?

A fikazo C= 64-esek meg legyenek csak buszkek a vasukra. Mink tuggyuk, hogy a +4 sokkal jobb, csak Commodore-ek kicsit mar keson jottek ki vele, addigra a C= 64 mar tulsagosan elterjedt.

Mercenary rulez! Nincs meg veletlenul PC-re? Sajnos messze vagyok a +4-tol, es ugy nosztalgiaznek egyet... :-))

putyi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 5
Látom nem sok plussy-s van köztetek, de én mindig irok ide, hogy ne csússzon le a TOPIC.

Bárki aki plus/4-es volt reagáljon ide akármit.

Putyi (OMEGA of EVS)

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.30 0 0 4
Jujj, de jó kis topic!!!

Én is plusis voltam, sőt most is foglalkozom a témával, szoktam betölteni régi kazikról gamékat és felftp-zem őket a bme-s plusi-programbányára.

Apropó:

Nincs meg vkinek itt a Rockman? (Nem a 2. része, a Return of...)

nyman Creative Commons License 1999.08.30 0 0 3
A kedvenc kazettarol betoltheto jatekom a Mercenary volt. Hu amikor anno csak azert mentem ki Becsbe, hogy floppyt vegyek. Ekkor mar a beepitett programokat is jol lehetett kezelni. De ki foglalkozott akkor a szovegszerkesztessel, meg a tablazatkezelessel??

Emlekszem elkeztunk irni egy jatekprogramot. A sztori az let volna, hogy buvarkent szigonypuskaval kellet leolni halakat. Egy ket grafikat meg is csinaltunk, meg par hangeffektet (assemlerben!), azutan belefaradtunk.

putyi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 1
Mindenkinek az tetszik ami volt neki.
Nekem volt mindkettő, de a PLUS/4 jobban bejött...

Putyi

putyi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 topiknyitó
Elevenítsük fel a régi szép időket srácok. Aki PLUS/4-es volt írjon valami kedveset a régi jó kis plussy-ról.
THE BEST OF 8 bit COMPUTER !!!

Putyi (OMEGA OF EVS)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!