Keresés

Részletes keresés

őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45761

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

Előzmény: stevie-13 (45742)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45760

a másik egy "falu" PRAVETS   правец

 

 

 

 

ez todor zsivkov szülőfaluja  , ott van a régi ház is ahol született

 

 

 

 

 

 

Előzmény: őrel (45759)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45759

BOTEVGRAD ! kedvenc kisvárosom

 

 

 

szép hely, szép központtal

(anyósom onnan való)

Előzmény: Miranka (45741)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45758

Köszi az infókat

Erijaki Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45757

Holnapután jövünk NBS-be, Tokajkincse, János, nyugtassatok meg időjárást illetően. Ugye jobb már?! :) Tenger hője milyen, mennyire élvezhető?

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45756

Mi kb. kényelmes tempóban 8 óra alatt meg szoktuk tenni a Brassó Várna útvonalat. Persze megállásokkal, pihenőkkel. Az első alkalommal egyhuzamba levezettük( felváltva vezettünk a férjemmel) a Pest megyei lakóhelyünktől Aranyhomokig tartó utat. Elég kemény volt. Akkor eldöntöttük, hogy egy éjszakát valahol beiktatunk. Ez 2008-ban volt. Azóta egy kivétellel mindig Bulgáriában nyaraltunk.

Előzmény: zsuzsó75 (45755)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45755

Mi tavaly nagyon meglepődtünk, mert Ploesti ( kb 1 óra Brassótól hegyi autóúton) után Bukarestig autópálya szerű úton haladtunk, amit éppen akkor adhattak át.  A forgalom nagyon gyér volt és az útfelfestések is hiányoztak még. Igaz, hogy a kitáblázást akkor hiányoltuk, de azóta már eltelt egy év, talán pótolták. A Bukarest elkerülő nagyon nyomvályús és kevésbbé van kitáblázva, de mi már kétszer is melléfogtunk és megnéztük a román fővárost. Bukarestből két úton is eljuthattok a tengerhez. Mi a Ruse felé vezető többnyire 2x2 sávos útat választottuk, de van ismerősöm, aki a Constanca felé vezető autópályán haladva megy a tenger felé és a part vonalát követő úton talán E 87 halad várnáig. Szerintem ez hosszabb út.

Jegyzeteléseim alapján mi a Brassó-Giurgiu ( Ruse határátlépés a híd után) utat többszöri megállás( tankolás, eü. szünet, étkezés) kb. 4 óra alatt tesszük meg.

Előzmény: pilla71 (45754)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45754

Köszönöm az információt, megnézzük majd.

 

Kérdésem lenne még, ha tudnál benne segíteni, hogy mi a pontos útvonal, amin szoktatok menni (nagyobb települések), mert az útvonaltervezőben megnézve több lehetőség is van. Bulgáriában Várna felé ajánlják az utat, erről mi a véleményed ?

Brassóból kb: mennyi idő a Napospartra érni ?

Előre is köszi.

 

 

Előzmény: zsuzsó75 (45753)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45753

Szia!

Mi tavalyBulgáriába menet Brassóban szálltunk meg egy éjszakára. A bookingon foglltunk szállást. A Laura panzió ( román a tulajdonos és a személyzet) teljesen jó választás volt. Brassó külvárosi részén, a Metró áruház után, de az útvonalunktól kb. 100m-re letérve, a hágó kezdetén. Zárt parkolóval, tisztasággal, reggelivel és nagyon kedves személyzettel várt bennünket. Csak ajánlani tudom. Innen Bukarest kb. 160 km, amit hegyi szerpentines úton és autóúton tehetsz meg. Az útvonal csodaszép hegyeken és fenyveseken keresztül vezet. Mi ezt az útvonalat már 6 alkalommal választottuk, és nem bántuk meg. Igaz, hogy hosszabb, mint ha Szerbián keresztül mennénk, de a látvány és a csodás hegyi levegő feledteti a fáradságot.

Előzmény: pilla71 (45738)
solozo Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45752

Órában Szerbia.

Előzmény: É-B Anita (45747)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45751

Így van pozitívan kell hozzáállni, sztem nem lesz gond.Nem fogom mindenben a rosszat keresni, mert az teljesen elronthatja az egész nyaralást.Rajtunk múlik igazán, hogy jól érezzük-e magunkat vagy sem.

Előzmény: fekete és fehér (45746)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45750

Még jó, hogy nem a félig kész felüljáró felől szeretnénk menni. :)

Előzmény: T-boy01 (45743)
rodore Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45749
Előzmény: É-B Anita (45747)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45748

Ha ennyire súlyos az a vidék, akkor Vidintől elmegyünk Szófiáig és ott szállunk meg. Nincs kőbe vésve Vratsa, csak nekem tetszett meg a környezete a google alapján. 

No majd még mélázunk a dolgon, köszi a figyelmeztetést.

Előzmény: stevie-13 (45742)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45747

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?Júliusban utaznánk Bulgáriába autóval.Merre lenne érdemes menni?Románia,vagy Szerbia felé?Este indulnánk,és nem szállunk meg sehol.A lényeg az lenne,hogy órában merre gyorsabb,mert kisgyerekkel mennénk.Ezenkívül még érdekelnének a Bulgáriai árak,mennyivel drágábbak mint nálunk.Köszi a segítséget!

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45746

Reméljük, azóta a szél megszűnt, és csak a Nap sugarai ontják rátok a fényt, és minden jól alakul! Az, meg hogy majdnem mindenki magyar, a felkapott helyeken mindig ez van! Lásd Sarti, ahol már szinte könyörögsz, hogy fedezz fel más népet is, mint a sajátodat! De most ez sem érdekel, csak legyen jó időnk, és tiszta legyen a szálloda. Na meg persze legyen étel is, még ha nem is olyan igazi AL. Légyszi jelezd, hogy van-e azóta változás! Érezzétek nagyon jól magatokat.

Előzmény: tokajkincse (45711)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45745

Reméljük, amilyen kedves volt Ilyan, olyan szuper a hely, az ellátás, és minden! Ugyan, nem ez derült ki a topikos társak leírásából. Az, hogy a gyerekeid elevenek, az csak jó, legalább ha nem lennének olyan jók a programok, szórakoztatják egymást, meg aztán a tenger, az Tenger! Rántott hús viszont tényleg van, mi is minden alkalommal ettünk, mikor Bulgáriában voltunk, amikor egy kicsit nosztalgiázni akartak a gyerekek, vagy én. Azt hiszem, az idő a hivatalos mérték arra, hogy a 10 nap jól-, vagy kevésbé jól fog telni! Legyünk optimisták. Minden jó lesz, hiszen az ember 1 évig vár egy ilyen újabb lehetőségre! Nem lehet más! Csak Jó! Miután egyszerre leszünk a szállodában, akár még találkozhatunk is. 

Előzmény: szandi777 (45721)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45744

Hát, mégis sikerült elvenni a kedvünket! Vagyis sikerült bedőlnünk az "olcsó húsnak híg a leve" mondásnak! Nem elég, hogy nagyon kedvező volt az ár -  1 főre 72.000.-Ft -, hanem még a hét utolsó két napján át is kell költöznünk másik szobába, mivel "későn" jelentkeztünk, és már csak így lehetett megoldani! A nyaralás elején a 6.emeleten-, a végén: a 2.emeleten kaptunk szobát, illetve apartmant. Ha még ehhez az is párosul, hogy az idő sem kedvez, úgy aztán rendesen "befürödtünk".

Előzmény: gambl-R (45712)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45743

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1507997&page=51

 

egyébként épülget a bolgár oldalon az út a Vidin - Botevgrad útvonalon

Előzmény: Miranka (45741)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45742

talán Vratsa lesz a kiválasztott település

 

 

Vracának rettenetes a híre, olyan, mint nálunk Ózdé, csak lehetőleg még sokkal durvább :-(

 

Szóval Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni, "mert tetszenek neki a hegyek" *

 

Azt sem árt tudni, hogy Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával (látható szegénység, lepusztult infrastruktúra, megélhetési bűnözés). Az egyik szófiai barátom arrafelé végez szociológiai kutatásokat, és egy egész estét sztorizott az ottani viszonyokról.

 

Amúgy "The crime rate is the highest in the regions of Vidin, Vratsa, Montana, Pleven and Sofia Region."

 

http://www.novinite.com/articles/157974/Bulgarian+Police+Vow+to+Finally+Tackle+Common+Crime

 

A nyelvet nem beszélő, a helyi körülményeket, szokásokat egyáltalán nem ismerő tengerparti turistaként én nem ragaszkodnék ehhez az útvonalhoz...

 

 

 

*Amikor én ezt még nem tudtam, egyszer megszálltam ott, és semmi különös nem történt (csak annyi, hogy a recepciós hölgy nem tudott már este pénzt váltani, ezért adott kölcsön húsz levát vacsorázni). Ez mondjuk Jugoszlávia bombázása idején történt, tehát 15 éve, és akkoriban nem nagyon volt B-terv Budapest és Szófia között autózni.

 

 

 

 

 

Előzmény: Miranka (45741)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45741

Na ez jó hír, hogy Romániában jó az út Temesvártól Calafat felé. Köszi az infót! :) Akkor összességében az a durván 200 km-nyi vegyes minőségű, ami Vidintől Szófiáig vezet Botevgradon kereszül. Úgyis valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást találni majd egy éjszakára, talán Vratsa lesz a kiválasztott település, tetszenek ott a hegyek. :)

Előzmény: őrel (45694)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45740

Sziasztok.

 

Mi a helyzet a szerb autópálya bővítéssel? Arrafelé éjszak is dolgoznak vagy este 6 után leteszik a lapátot és a rend éber őrei veszi át a helyüket sasolva, hogy ki sérti meg a sebességkorlátozást?

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45739

Szia.

 

Ha csak az hiányzik nem baj, mivel Szófiánál rámész az autópályára és csak a táblákat követve is le tudsz menni Burgaszig. Onnan az útvonal már régi.

Én tavaly Szófiát elhagyva már lekapcsoltam a navit - minek menyjen feleslegesen - és emlékezetből eltaláltam az NBS-hez. Igaz a parkolás miatt az egyik egyirányú utcában szembe mentem vagy 10m-t ...

 

 

Előzmény: Markov (45730)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45738

Üdv minden fórumozónak !

 

Valaki tudna ajánlani Bukarest környékén szállás lehetőséget 1 éjszakára ? A Napospartra autóznánk Miskolcról és több mint fele út levezetése után pihennénk. Egyébként július 03-án indulnánk a Glarusba. Ebből az irányból  megy valaki ezen az útvonalon ?

solozo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45737

:-D

Előzmény: őrel (45735)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45736

Kösz, jól néznek ki, biztos finom is.

Előzmény: őrel (45734)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45735

medence vize.... :-)

 

na abba mindenki belehugyozik, főleg este a részegek

 

bár ártalmatlan mert nagyon profi klórgáz adagoló rendszer van mindenhol, plusz még nagyon erős az ellenőrzés

 

nincs a vízben indikátor ami a belehugyozást elszínezi, mert az emberi jogokat sért :-) jó mi? :-)

 

ottani szállodás barátaimtól tudom

 

egyszer voltam egy ilyen gépházba és hallani lehetett ahogy pörög fel a gépezet (a forgató , klórozó)  mondja a haverom : na most sokan pisáltak... :-)

Előzmény: Márti(Cs) (45729)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45734

szokott lenni

 

виенски шницел - vienski shnicel

 

шницел по виенски - shnicel po vienski

 

 

 

ami nagyon jó és sok helyen van: csirke falatok cornflakes-ben kirántva

 

пилешки хапки с корнфлейкс - pileshki hapki s kornfejks

 

Előzmény: szandi777 (45726)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45733

A google útvonaltervezője jól mutatja, igaz ? Vagy az sem ?

Előzmény: stevie-13 (45732)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45732

De a Bulgáriára vonatkozó térkép ebben a csomagban 2012-es :-(

 

 

Hoppá, tényleg....

 

https://www.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=53060

 

Akkor Garmin... :-)

 

(Mondjuk nagy gáz nem lehet a 2012-es térképpel sem, csak az új autópálya-szakaszok fognak hiányozni, de Burgaszt minden kijáratnál jelzik, és a város előtt újra útra rak, mert az a szakasz már elég rég készen van.

Előzmény: Markov (45730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!