Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tomikapc Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117280

Köszi! 

Itt pl azt írja, hogy azzal az adatbuszra kapcsolok 12v-ot.

 

 

De másik képeken meg az órajelet kapcsolnám vissza elvileg az adatbuszra:

 

 

Melyik lehet az igaz?

Logikailag nem lehet nagy gond belőle, főleg egy 2k-s ellenállással, de nem szívesen kockáztatnék.

 

Köszi.

Előzmény: didyman (117278)
Move1 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117279

Sziasztok

Az első meleg napon szinte láthatatlanná vált a felső kijelző a műszerfalon. Hidegben sem volt már az igazi. Tudtommal ezt nem lehet javítani. Kinéztem egy új kijelzőt a kínaiaknál, vki vett már kínai kijelzőt?

didyman Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117278

Ha barna csík, akkor 100 Ohmos az ellenállás. Ha piros, akkor 2 kOhm. Előbb a nagyobbat próbáld.Most nincs időm jobban utána járni, de majd pontosít valaki.

Előzmény: Tomikapc (117276)
kersy Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117277

Opel123 köszönöm segítségedet. Már néztük a háttámla mechanikáját de szemmel láthatólag minden rendben van rajt . Minden ugyanugy áll mint az anyósoldali ülésnél ami jól működik. Most megpróbáljuk , hogy esetleg a karral van-e vmi gond amit tekerni kell mert ott egy kis darab le volt már törve benne,bár az a feszegetéstől is lehet .Esetleg tudnál bontót ajánlani, ahol nagy esélyyel találok ülést? Akiknek eddig írtam senkinek nem volt sajnos. Köszi

Előzmény: opel123 (117275)
Tomikapc Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117276

Sziasztok!

2003-as 1.6os benzines ferdehátú 307-esem van, RD3-as rádióval. Lehet erre valahogyan kötni aux bemenetet? Olvastam külföldi fórumokon, hogy a cd-tárnak van rajta hátul bemenete, de ehhez "be kell csapni" a rádiót és el kell hitetni vele, hogy van cd tár bekötve, ehhez pedig egy elleneállást kell berakni valamelyik kettő láb közé. Van aki csinált már ilyent? Működhet? Tisztában vagyok az elektronikai dolgokkal nagyjából, csak gondoltam ha már más csinált ilyent, akkor adhatna egy kis tanácsot. A klub oldalon látok egy kiosztást, hogy melyik vezeték micsoda, de ott nem látok cd tárat. Érdemes nekiállni szerintetek?

 

Köszi.

opel123 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 117275

Nem volt még ilyen probléma, de biztos, hogy az üléshuzatot le kéne szedni, hogy hozzáférj az háttámla állító mechanikához.  Ha le tudod szedni, akkor látni fogod miért akad, de valószínű, hogy nem tudud megcsinálni. A legjobb, ha szerzel bontott ülést.

Előzmény: kersy (117274)
kersy Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117274

Sziasztok! A Peugeot 307 cc-es autóm  (2004-es 1,6 motor) vezetőoldali ülésének a háttámlája beakadt. Nem lehet állitani , csak előre, hátra nem megy semmit.  Voltam már a Eeugeot szervízben ahol nem tudtak vele semmit kezdeni, de rendelhetnek új ülést beszereléssel 220-ezerért amit természetesen nem szeretnék. Volt már esetleg vkinek hasonló problémája? Vagy vkinek vmi ötlete, hogy hol lehet a hiba?

A válaszokat előre is köszönöm

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117273

Jenánál jobbat keresve sem találsz., mondja ezt egy benyás.

Előzmény: d.laciHdi (117271)
Zolysys Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117272

szegény én :D

Előzmény: DSz_ (117269)
d.laciHdi Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117271

Sziasztok! Szeretnék 1 kis segítséget kérni mert megőrülök az autómtól és a szerelőktől, hogy csak találgatnak.

2002 2.0 Hdi RHS faptalanított, módosított progival amit Jenán keresztül csináltattam.

 

Kínlódok a turbóval, megtorpan menetközben, ha vissza engedem a gázt elindul. Tempomattal is hullámzik gyorsításnál. Kicseréltem a legalsó nyomásátalakító szelepet, most nem torpan meg de még mindíg hullámzik egy kicsit gyorsításnál és nem úgy gyorsul ahogy kéne. 

 

A másik, hogy alapjáraton és gázadásnál is recsegős hangja van mint egy adagolós dieselnek és kb 1 literrel felment a fogyasztása.

 

Tudnátok ajánlani valakit aki csinálna egy komplett diagot? Úgy alakult, hogy nagyon sokat megyek autópályán, szükségem van a kocsira lecserélni nem akarom mert hozzám nőt.

 

 

ádibébi Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117270

a külső széle ilyen fog maradni, ott nem ér hozzá a betét, nem fogja lecsiszolni. ha jó a fékhatásod és a minimálisnál több a vastagság, akkor nem kell cserélni.

Előzmény: bocios2 (117265)
DSz_ Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117269

Te is, mert neked kell majd megoldást találnod! :)

 

Délután a rádió rendben volt, a bluetooth-t nem próbáltam.

Előzmény: Zolysys (117268)
Zolysys Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117268

Szia4 nem tudok ilyen esetről. Reménykedj hogy nem hülyült meg teljesen

Előzmény: DSz_ (117261)
LayerCake Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117267

Az enyémnél egy szer elkezdtem érezni,hogy pulzál a fékpedál.
Körbejártam az autót és észrevettem,hogy az egyik hátsó tárcsa csíkosan kopik,levették és felszabályozták
akkora rozsda pukli volt benne mint az állat,hogy mitől azt nem tudni.
Valamiért nekem is ramatyabbak a hátsók.
Amúgy 7mm-ig lehet felszabályozni,érdemes megnézni a munkahenger karmantyúit hátha beálltak.
Én minden évben olajcserekor kérek féktisztítást,fékbetétek ki élek lecsiszolva,rézpasztával összerak és a féknyereg vezetőtüskéit is megzsírozzák,mert a téli sótól is be tudnak rohadni.

Előzmény: bocios2 (117266)
bocios2 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117266

Előzmény: bocios2 (117265)
bocios2 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117265

Útközbe behúztam párszor a kéziféket, érzem, hogy fog rendesen bár nem tudom milyen erősen kellene. 

Ha állásba behúzom el sem tudok indulni szóval szerintem ez rendben van. 

Gondolom meg kéne mérnem a tárcsa vastagságát. Csatolok képet, bár azóta nem ilyen ronda! 

A képen látható külső ív na az egyáltalán nem változott, a belsőbb fele, ahol a képen simán csíkos na az javult. 

De ahogy írtam, közelében sincs egy szép egészséges tárcsának .. megnézetem lehet-e/érdemes-e szabályoztatni 

aztán ha nem akkor legyen cserélve, javítva ami kell.

Előzmény: ádibébi (117264)
ádibébi Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117264

ellenőrizni kell, hogy mozog-e rendesen a munkahenger, fékez-e egyáltalán a hátsó. nagyon szeret beállni. az enyém pl fékezni szeret a kelleténél jobban... egy erősebben meghúzott kézifék után a bal oldali alig akarja elengedni.

Előzmény: bocios2 (117263)
bocios2 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117263

Pár hét állásba rendesen berozsdásodott féktárcsakat sikerült picit helyrehozni. 60-80km aktív fékezgetéses út után az elsők teljesen jók, 

viszont a hátsó féktárcsaim szörnyen néznek ki. Honnan tudhatnám, hogy cserélni kell őket vagy esetleg más a gond? 

Konkrétan alig akar "kifényesedni" (nem tudok rá más szót), olyan mintha még mindig több helyen rozsda borítaná. 

A féktárcsa alsó kerülete úgy ahogy már jobban néz ki, de közelében sincs egy normálisan kinéző tárcsához. 

tewe001 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117262

Sok mindentől függ. Voltál nálam, láttad a házam, nekem például nincs építési engedélyem :P lakhatási engedélyem sincs, egy fennmaradási engedélyt szereztem. Az is a Fejér megyei építésügyi hatóságos bácsi jóindulatán múlott. Mondjuk szomszédom sincs aki feljelentsen... január 1-től elvileg 300nm alatt nem kell építési engedély, csak bejelentési kötelezettség az önkormányzatok felé. Szóval ahogy írják is helyileg kell érdeklődnöd, hogy mik a szabályok. Mindemellett érdemes egy kört futni a áram és gáz szolgáltatóval hogy Nekik mi kell.

 

Vannak kiskapuk, de azok nem biztos hogy elterjedtek. Nálam például tetőcsere történt ami építési engedély köteles. Ám de egy régi gerendát bent hagytunk hozzácsavaroztuk az újhoz, semmi funkciója nincs, de így már felújításnak minősül amihez nem kellett építési engedély :) Szóval érdeklődj helyileg.

Előzmény: Jena307 (117258)
DSz_ Creative Commons License 2016.04.22 0 0 117261

Zolysys!

 

Találkoztál már olyannal, hogy a bluetooth miatt lefagyott a fejegység és a központi kijelző?

 

Ma reggel telefonáltam a kocsiból - én indítottam a hívást - kicsörgött, felvette a hívott fél. Én hallottam, ő nem hallott. Hívás megszakad (a hívott fél bontotta) a rádió nem kezdett el újra szólni, hanem néma maradt, hiába tekergettem a hangerő gombot.  A beállított hangerő a telefonhoz beállított volt. Kikapcsoló gombra, memóriagombok nyomogatására nem reagált. Miután megálltam, leállítottam a kocsit a rádió kattant egyet, ki is aludtak a fényei, de a kijelző nem aludt ki még a kocsi bezárása után sem! Dátum, idő, rádiócsatorna neve volt rajta látható, valamint a telefon térerőssége, pedig a telón már kikapcsoltam a bluetooth-t. Kocsi kinyit, minden változatlan, kijelző világít. Rádiót nem tudom bekapcsolni. Gyújtás ráad, rádió nem kapcsol.

 

Le kellett vennem az akksiról a sarut, hogy észhez térjen a cucc.

bananatree Creative Commons License 2016.04.21 0 0 117260

ahogy mondják, az Önkormányzatnál, vagy a jegyzőnél érdemes érdeklődni.

Vagy előtte végezz kutatómunkát... a lakhelyed HESZ-e kell neked (Helyi Építési Szabályzat, vagy valami hasonló)

a legtöbb onkormi weblapján fennt van, letölthető

meg kell egy térképes ábrázolás, hogy a te ingatlanod pontosan melyik övezeti besorolás alá esik.

(ha mondjuk papíron szántóföldön laksz, akkor nem sok esélyed van... :))

aztán az övezeti besorolás alapján meg tudod keresni, hogy milyen konkrét szabályok érvényesek rád.

Általában olyan a doksi felépítése, hogy van egy általános rész, ami minden övezetre érvényes (ez hosszú tud lenni), és van az övezetről szóló, ami általában 5-10 sor csak, és csak az eltéréseket emeli ki az általánoshoz képest.

 

de általában nem kell engedély olyan épülethez, aminek nincs beton alapja.

szintén sok helyen a garázs sem engedélyköteles.

annak is utána kell nézni, hogy bejelentési kötelezettség van-e az adott építményre (attól, hogy nem engedélyköteles, még előírhatják, hogy bejelenteni viszont be kell. Előre. különben bünti.)

 

Előzmény: Jena307 (117258)
FeZ_ Creative Commons License 2016.04.21 0 0 117259

Szerintem ez helyspecifikus kérdés. (úgy értem, hogy lakhely)

Nagy általánosságban elég szabad most az építési szabályozás, de ezt helyi szinten - tudtommal - átszabályozhatják. Valószínűleg a helyi Önkény....akarom mondani Önkormányzatnál tudják megmondani pontosan.

 

 

Előzmény: Jena307 (117258)
Jena307 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 117258

valaki ingatlan jogban tájékozott ?
ha építenék egy ilyen http://www.jofogas.hu/pest/Szendvicspanel_II__osztaly_31787370.htm?first=1

épületet mondjuk tárolónak építeném és magamat tárolnám benne, ez a művelet milyen engedélyek kötelese lenne ?

ádibébi Creative Commons License 2016.04.21 0 0 117257

hogy tényleg megette-e az olajat, azt simán lecsekkolhatod a nívópálcával. :) ez el is fog igazítani a továbbiakra nézve. ;)

 

dízelnél 10-12-15ekm (50-66%), benzinnél 20-25ekm (66-80%) az értelmes csereperiódus. Kipuból van saválló örökéletű, ilyet érdemes beszerenie annak, akinek szétrohadt, nem nagyon drágább a hagyományosnál. 

Előzmény: orlov007 (117256)
orlov007 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 117256

Megvolt a gyerekkel az első "orvosi vizsgálatunk" és szerencsére nincs nagy gond, de a kipufogó sajnos feladta a harcot és cserélni kell a dobot meg a csövet. a hibakód kiolvasó nem talált semmit. olajszűrőt, olajat, pollenszűrőt, üzemanyag szűrőt, hátsó felfüggesztés porvédő gumit kell cserélni meg egy ózonos klímatisztítás. kicseréltük fejegységet is (itt köszönném meg mindenkinek a tippeket tanácsokat amiket adtatok - meg kellett cserélni a piros és sárga kábeleket, mert felejtett a fejegység leállítás után).

 

ma a szerviz után beszéltem az öregemmel és elmondott egy érdekes dolgot. tavaly januárban volt olja,olja szűrő csere(156.000km), lenullázta a számlálót. ezután a régi aksi megadta magát és csere volt. kb egy hónapja(166.000 km) jelezte, hogy olajcsere szükséges és a számláló -1500-at mutat. néha kiírta, hogy  "top up engine level low". olyan mintha duplán számolta volna a kocsi a következő olajcseréig hátralévő kilómétereket. elvileg 20.000km-ként olajat cserélni ha jól tudom? érdekes még az is, hogy az aksi csere után nem működött a klíma/fűtésvezérlő mögötti világítás és a fenti beltéri világítás. nem tudom, hogy összefügg-e, de gondoltam leírom.van ötletetek, hogy miért lehet ez, vagy csak simán megette az olajat?

 

 

 

vzsolt70 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 117255

Erősítőnek

Előzmény: orlov007 (117254)
orlov007 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 117254

köszönöm a tippet.

 

az rca-t ki tudom vezetni előre vagy azok a csatlakozók az erősítőnek vannak és nem használható aux-ként?

Előzmény: d.jocov (117250)
ordoghr Creative Commons License 2016.04.20 0 0 117253

Előzmény: ordoghr (117252)
ordoghr Creative Commons License 2016.04.20 0 0 117252

Sárgával jelzett helyen jelent meg vékonyan a korom. Mi lehet a gond? Képen most tudtam feltölteni.

Előzmény: ordoghr (117251)
ordoghr Creative Commons License 2016.04.20 0 0 117251

Sárgával jelzett helyen jelent meg vékonyan a korom. Mi lehet a gond?

Előzmény: ordoghr (117229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!