Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7560

  Helló !  
 Ha nem  is  egész életemben, de sok ideig kéményeket is terveztem.

 

 Ez a spirál mozgás viszont soha nem merült fel, főleg nem belül. Igaz a kinti falára némelyek raktak olyan spirálszerűséget  - objektiv magyarázatát soha nem tudták megmondani, így én ezt inkább disznek tekintettem. Ez a kémények tán 5 % -ánál foldul lő  és majd mindig körszelvényűnél.

 Az arányokról : majd mindig körszelvénnyel dolgoztunk, az a kevés ami szögletes volt általában mind négyzetes. Itt a fórumon hallottam először az előírt arányokról  - a tisztítás hatékonysága érdekében.

 

 És akkor : tehát nem tud kialakulni a spirál mozgás. Ok.  De minek kell annak  spirálnak lenni ?

 Kissebb lesz az ellenállás ?

Előzmény: kentaura (7559)
kentaura Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7559
Az egyik a nagy méret, a másik a rossz arány. A kéménykürtő fala max 1/1,5 arányú lehet, különben nem tud kialakulni a kéményben a füst spirális mozgása amikor felfelé halad. Javasolnám a tüzelőberendezésnek megfelelő bélelést a kéményben. Kandallóhoz 180-200mm-es bélés elég, kályhához még kisebb (de a bélésméret függ a kémény magasságától is, meg meg kell vizsgálni a kitorkollás közelében milyen akadályok vannak, mert azok is okozhatnak ellenáramlást a kéményben)
Előzmény: EAW (7557)
Zöldár Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7558

 Valószinű !

 Az ilyen szelvények már kisebb üzemi kazánhoz elegendőek !

Előzmény: EAW (7557)
EAW Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7557
Sziasztok, a tanácsotokat kérném. Van egy 30x60 cm belméretű, 10 m magas kémény, külső, szigeteletlen, kis méretű tömör téglából. A működésével nem vagyok megelégedve, mivel nincs elég huzata. mikor már jól ég a fa akkor elfogadhatóan működik, de begyujtáskor az ajtón kifüstöl. Valószínű a túl nagy belső méret a probléma?
Dió4 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7556
Mint mondtam, feljelentés nem lesz.
Bár fogalmam sincs, hogy engem mire kötelezhetnének.
A különbség annyi a te esetedhez képest, hogy nálam nagyon is van lehetőség arra, hogy a füst ne ránk jöjjön. Ha szépen felfelé száll, akkor semmi gond. Tegnap egyébként így volt. Az a baj, amikor kibuggyanva a kéményből lefelé ereszkedik, szétterül közvetlenül a kémény mellett, ami a mi oldalunkon van, s aztán jön tovább lefelé az udvarunkba.
Előzmény: csipy31 (7547)
Dió4 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7555
Fával. Nem olyan büdös vagy fekete mint egy másik közelben lakóé néha, akik palackokat, szemetet is égetnek.
Előzmény: Jancsimiska (7545)
Zöldár Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7554
  Jók a feltett linkek. Kár , hogy egyenlőre nem építkezek  !
Előzmény: kentaura (7553)
kentaura Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7553
Előzmény: kentaura (7552)
kentaura Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7552
Előzmény: kentaura (7551)
kentaura Creative Commons License 2010.10.10 0 0 7551
Valószínűleg nem a kéményszegéllyel van a probléma, hanem az alátétfóliával. Biztos, hogy csak simán kivágták az alátétfóliát és nem vezették át a kémény melletti szarufaközbe a fólián lefelé csorgó vizet. A tető följebb ázik be, csak a fólia a kéménynél ereszti el a vizet a rossz fóliavezetés miatt.
Előzmény: CarolusT (7546)
tgabor73 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7550
Sziasztok!

Újra megkérdezem,hátha:)

Egy tanácsot szeretnék kérni. Béleltetném a meglévő 8m-es kéményemet 150-es saválló acéllal. Pontosabban a felső fele hőszigetelt épített kémény lenne. Egyszintes a ház és lent lenne két becsatlakozás, két kis kandallónak. A padlástérben nincs semmi. Az lenne a kérdésem, ez lehetséges-e, illetve max. milyen teljesítményű kandallóban gondolkozzak.


Előre is köszi, Gábor
cseik Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7549
Előzmény: gmkiev (7548)
gmkiev Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7548

Tudja valaki hol lehet vásárolni egy aktuális, kezelhető kéményméretező programot.

 

Köszönöm

csipy31 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7547
Szia
Mivelhogy a te házad épült később, így ha feljelented őket akkor úgyis téged fognak kötelezni a megoldásra. Én is ezt játszom a szomszédos társasházzal. Ami a vicc az hogy nálam nem lehet fizikailag megoldani hogy ne menjen feléjük a füst, magasítani meg kb 4 emeletnyit kéne, ami érdemben nem kivitelezhető statikai-és egyéb okok miatt. Kötelezte őket határozatban az önkormányzat, folyamatosan kapják a büntetéseket- értelme semmi. Nekem határozatban megtiltották a használatát /mondjuk azóta is használom/ úgy hogy csak vegyes kazánról megy a fűtés, az emeleten a turbós cirkó meg az én kazánom füstjét szívja be. Ami a legszebb hogy erről hivatalos papír van hogy ez így megfelelő.
Előzmény: Dió4 (7544)
CarolusT Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7546

Üdvözletem!

Két kérdésem lenne. Van egy 180-as Leier kéményünk a befejezés körüli házunkban. Már írt más is arról, hogy beázik. Mivel a kémény tetősík feletti kinyúláskb 2 m, be lett négy oldalról vasalva, majd valamilyen állítólag a kéményhez való kapart festékkel lekenve. Immáron negyedszer hívom a bádogost, ácsot, hogy csináljanak valamit mert beázunk a kémény mellett. A bádog rendesen körbe van ragasztva, a cserepek is rendesen a helyükön vannak, belenyomtak már elég sok sziloplasztot is és még midig ázunk. Én a padláson azt láttam elöszőr, hogy valahonnan a tető  fóliáról a kémény sarkánál a beton és kémény közötti kőzetgyapotra csöpög a viz és azon keresztül ázunk. Ezt megcsinálták. Most azt láttam utoljára, hogy a kémény padláson belüli oldalán a festéken szivárog egy kicsi víz de ez elég ahhoz, hogy továbbra is ázzunk. Létezik e, hogy kéményre kent festék átereszti a vizet és gyakorlatilag a betonköpenyen szivárog le? A másik kérdésem, hogy át lehet e tenni a füstcső bevezető nyílást valahogy 90 fokkal, hogy ne kelljen túl sok könyököt alkalmazni. Kandallóhoz használnánk .

Előre is köszönettel Carolus T

Jancsimiska Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7545
Mivel fűtenek a Jóemberek?
Előzmény: Dió4 (7544)
Dió4 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7544
Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az a helyzet, hogy 4 éven át építgettük, alakítottuk a házat, s volt, amikor októberi időszakban a házban lévő kőművesek nyelték a füstöt, mondták, hogy nem tudják mi lesz majd velünk. Szinte mindennap átjártam oda a tél kivételével, s gyakran volt füst. Egyszer szóvá tettük, de normálisan, mert kifejezetten jó viszonyban vagyunk a szomszéddal, feljelentés már csak ezért se lesz belőle. Ők egyik nyáron újjáépítették a kéményt, de amikor kérdeztem, nem ezért, nekik is volt vele problémájuk. A mi problémánk viszont ezután is megmaradt.

Az a furcsa, hogy a környező többi házból egy van, ahol még így füstöl a kémény, a többinél csak akkor, ha a szél vágja oda. Most enyhébb az idő, s alig tüzelnek még, azt a keveset meg el tudjuk viselni, de hogy a télen miként lesz, nem tudom.
Nem feljelentgetni akarok, hanem ha lehet valamit változtatni, akkor megbeszélni velük.
A kéménymagasítás szerintem nem jön össze, mert annak is vannak kockázatai, nyilván könnyebben dől le viharban, s talán még akkor is lefelé terülne a füst. Meg az is lehet, hogy azért se akarnák, mert akkor hozzájuk is lecsapódhatna, s állítják, hogy ők is nyelnek a másik szomszédjuktól.
A helyzet még nem durva, csak tartok tőle, hogy az lesz, hogy esetleg még a lakásba is bejön a füstszag, ha sokáig kapjuk töményen az ablakokra. Szerencsére új, jól záródó ablakaink vannak, de valamennyi akkor is átjöhet a szagból hosszú idő után.
Meglátjuk.

A lényeg, hogy ezek szerint normál használat esetén is szállhat így a füst, magyarul nem várhatok el semmit, ha valami történik az szívesség lesz.
Előzmény: Zöldár (7536)
Trabijani Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7543
Jó estét uraim ! Szeretném megkérdezni hogy a montel tip. kémény jó e valamire vagy nem szabad megvenni ! Mivel jóval olcsóbb mint a más cég álltal gyártott kémények!
gmkiev Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7542

5-ös!:))))

Előzmény: cseik (7541)
cseik Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7541

tudomásom szerint (majd nagyon hozzáértő kijavít ha nem így van) a pelletkályha nem minősűl túlnyomásos rendszernek. a ventillátor csak az égési levegőt szabályozza és nem a füstgáz áramlását biztosítja. kéményként is az atmoszférikus kémények vannak hozzá és nem a nyomásállóak. tehát ebből a szempontból a sima nyílt égésterű vegyes tüzelés szabályai vonatkoznak rá szabvány szerint.

 

 

az L érték - mint a többi is - "csak" ajánlás, ami ha be van tartva akkor külön méretezés nélkül megfelelőnek tekinthető a rendszer. viszont ha valamelyik ajánlott paraméter nem teljesül, akkor el kell végezni az áramlástechnikai méretezést, ami viszont szinte soha nem lesz megfelelő ezeknél a kéményeknél. szélnyomás minimum 25 Pa, egy ilyen kémény meg max 15-20 Pa-t tud, tehát -5 Pa a kémény számított nyomása (vagyis szív és nem fúj) plussz a készülék 4-10 Pa igénye. (pellet mondjuk ezt megtakarítja a ventillátorral)

ettől még működhet, úgy ahogy szabályos kémény sem bizutos hogy jól működik. ez teljesen helyi nyomás és szélviszonyok függvénye, ami az esetek egy kis részében akár jelentősen is eltérhet a szabvány szerinti kiinduló értékektől.

Előzmény: Lasermouse (7540)
Lasermouse Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7540

Fél perc guglizás után, épp csak átfutottam az első értelmesnek tűnő találatot (amit belinkeltem).

Láttam az L értéket is de ott ahol ajánlások voltak azt csak úgy vettem figyelembe hogy lehet szabálytalan de akár szabályos is.

 

Az előbb is írtam hogy füstgázventillátoros pelletkálya van a házban, tehát akár szabályos is lehet az a kémény, nem?

Előzmény: cseik (7529)
Lasermouse Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7539
A cikkek szerint pelletkályha biztosítja a fűtést ami pedig garantáltan túlnyomásos...
Előzmény: pjotrkolja (7528)
Émile Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7538

 Na végre valaki kimondta : az nem is kémény, hanem egy szellőző kürtő.

 Egyébként is írták : szegény,  eccerű embereknek készült, azok meg nem is fognak fűteni  !!

Előzmény: Zs:) (7533)
Émile Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7537

  Ez a barna téglás házikó lenne az év háza ??

 Sok mindent írnak róla, de ezt kiemelem :

 

  "bontott anyagokból épült, energiatakarékos, bővíthető és visszaalakítható családi ház nyerte el az Év Háza 2010 elismerést."

 

 

 Hát én már vagy 10 éve majd mindent bontott anyagból építek. Sittem gyakorlatilag nincs - bedolgozom a töltésbe. Amúgy elég ronda ez a ház. jó ez szubjektiv megállapítás. De az hogy semmi emelés nincs, hát ott még lehetnek meglepetések.

 Igaz árvíz meg iszapár ritkán van, de  néha néha előforduhat egy intenzív zápor , akkor bizony  seperhetik ki a vizet.

 És majd a kéményről is  - csak előbb mégegyszer megnézem !

Előzmény: Notes (7520)
Zöldár Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7536

 A kérdésedre pontosabban :

 

   "Vagy ez normális jelenség, s el kell viselnünk, nem lehet tenni semmit?"

 

 Ez egy bonyolult légkörfizikai jelenség, mint írtam. A légnyomástól, széltől, a környezeti beépítéstől függ elsősorban.

 

 Mit lehet tenni ?

 

 El kell költözni vagy a szomszédot  rábeszélni a gázfűtésre. Igaz akkor is előfordul, hogy az égéstermék lefelé jön  - csak azt nem látjuk  !!

 

 

 ill. ha még  a feljelentésen a panaszon nem vagy túl felveted egy kémény magasítást és nagyvonalúan  a finanszírozást is állod !!

Előzmény: Dió4 (7512)
Zöldár Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7535

  A fűst a nagyszámok törvénye alapján általában felfelé száll. Vannak napok amikor  nem így történik, de azt ki kell birni. A 210 fűtési napból jó ha  tíz ilyen van !!

 Ez bonyolult légköri viszonyokból adódik, pl. a pillanatnyi légnyomás értékből.

 A rossz huzat, a nedves tüzelő inkább a kémény állagára van kihatással.

  Lehet persze panasszal menni, ez mindenkinek alapvető joga. De általában legtöbb helyen már ezért is pénzt kérnek. (hogy felelegesen ne panaszkodjanak az emberek ).

Előzmény: Dió4 (7512)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7534
Ezt mégcsak el sem lehet olvasni ... MSZ EN 15287-1,2 csak angolul ...
:)
Előzmény: cseik (7532)
Zs:) Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7533

Szellőző kürtő nem lehet az?

 

Előzmény: Notes (7520)
cseik Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7532

ebben egyet értünk, de sajnos a magyar jog nem ismeri a "szar a szabályozás ezért figyelmen kívül hagyhatjuk" lehetőségét. amíg benne van szabványban, addig kötelező, még ha az a józan észnek is ellentmond.

 

de legalább annak örüljünk, hogy legalább magyarul is el lehet olvasni - minden valószínűséggel - elírásos szabványt :) hurrá harmonizáció :)

Előzmény: pjotrkolja (7531)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7531
T cseik!
Az L érték és a 8 méter (az ép ész és a szakma szerint is) egy orbitális elírás ... mivel ha ezt figyelembe veszed, annulálod a szabványban előírt, vonatkozó egyéb részek kb 90%-át.
Előzmény: cseik (7529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!