Keresés

Részletes keresés

mutantattila Creative Commons License 2011.09.26 0 0 6771

"Csörög bűnügyileg az egyik legfertőzöttebb terület"

Vajon miért? Talán az utóbbi időben betelepült Svéd nyugdíjasok miatt? Remélem a főtörzsőrmester úr megvédi a falunkat tőlük.

Előzmény: jakabbarna (6770)
jakabbarna Creative Commons License 2011.09.26 0 0 6770

Közbizton ság
7
A Váci Rendőrkapitányság 2011.
július 1-jével önálló körzeti megbízotti
alosztályt állított fel, ennek
keretében lett Cseke Péter
főtörzsőrmester Csörög és Vácduka
körzeti megbízottja. A szolgálat
szeptember 1-jétől teljesedik
ki, de már a nyári hónapokban is
működik. A főtörzsőrmester minden
páratlan hét szerdáján 9 és
10 óra között fogadóórát is tart
majd az önkormányzat tulajdonában
lévő Akácfa utcai ingatlanban
(a volt orvosi lakás épületében).
Vele beszélgettünk.
– Mit jelent az, hogy valaki körzeti
megbízott?
– A körzeti megbízott feladatát
leginkább az amerikai filmekből ismert
sherifféhez tudom hasonlítani.
Hatáskörébe tartoznak bűnügyi
feladatok, vagyis a hozzá tartozó
települések bűnügyi fertőzöttségének
visszaszorítása, bűnmegelőzés,
az állampolgárok biztonságérzetének
javítása, közreműködés
bűncselekmények felderítésében;
közrendvédelmi feladatok, vagyis
közterületi szolgálat, a közrend,
nyugalom fenntartása, valamint
közlekedésrendészeti feladatok;
végül igazgatásrendészeti feladatok
is, mint például szabálysértési
eljárások előkészítése.
– Mitől több ez, mintha járőrök
lennének a faluban?
– Én már 2007 óta látok el körzeti
megbízotti feladatokat Sződ és
Csörög területén, de nem ez volt a
kizárólagos munkám, járőrszolgálatot
is el kellett látnom. Az, hogy
a váci kapitányság most külön osztályt
is fölállított, abban segít, hogy
mostantól kizárólagosan csak ez a
feladatom, tehát sokkal többet tudok
itt lenni. Két falu, Vácduka és
Csörög közt kell magam megosztanom,
remélem, hogy
érzékelhető lesz a lakosság
számára is az általam
végzett munka.
– Miért, hogyan lett rendőr?
– Egyrészt mindig is
tetszett ez a munka, érdekelt
és testhez állónak
is gondoltam, főleg a közterületi
szolgálatot. Másrészt
rendőr a bátyám,
rendőr volt a feleségem
édesapja is, tőlük is csak
pozitív megerősítéseket
kaptam ezzel kapcsolatban.
Rendészeti szakközépiskolát
végeztem, 2001 óta
a váci kapitányságon szolgálok,
a Közrendvédelmi és Határrendészeti
Osztályon. Tíz év alatt az
egész környéket jól megismertem,
ez segíteni fogja körzeti megbízotti
munkámat is.
– És az, hogy csörögi eredetű és
csörögi lakos is, segíti munkáját,
vagy inkább hátrányt jelenthet?
– Valóban, édesapámék a 60-as
években költöztek a faluba, én már
ide születtem 1978-ban, s most feleségemmel
és két gyermekemmel
itt is lakunk. Úgy érzem, nagy előny
alapos személy-és helyismeretem,
hogy mindenkivel szót tudok érteni,
hogy másképp állnak hozzám az
emberek, mint egy ismeretlenhez.
Persze ez utóbbi kicsit hátrányos
is tud lenni, hiszen az ismerősök
ugyanolyan közvetlenek akarnak
lenni velem akkor is, amikor szolgálatban
vagyok, ezt a helyzetet
még meg kell tanulnom kezelni.
– Mit tart legfontosabb feladatának
körzeti megbízottként?
– Elsősorban a bűncselekmények
számának visszaszorítását, a
köznyugalom helyreállítását. Úgy
érzékelem, hogy elég nagy a közfelháborodás
a csörögi lakosság
körében, különösen a betörések
és a garázdaságok nagy száma
miatt. A váci kapitányság területén
Csörög bűnügyileg az egyik
legfertőzöttebb terület, kiemelt
figyelmet kap, jócskán van és lesz
tennivalóm.
– Meséljen néhány szóban még
magáról, családjáról, hobbijáról!
– Mint már említettem, feleségem
is rendőr, a BRFK-nál bűnügyi
technikus. Két kislányunk van, októberre
várjuk kisfiunk megszületését.
Nagyon szeretünk kirándulni,
erre sajnos az utóbbi időben
nagyon kevés lehetőségünk van.
Ugyanez a helyzet a sportokkal is,
valamikor versenyszerűen küzdősportoltam,
most már sajnos erre
sincs időm. Azért igyekszem magam
karbantartani!
– Köszönöm a beszélgetést, remélem,
munkájában sikeres lesz, amit
majd mi, csörögi lakosok is érzékelhetünk!
Heltai

fenyőgomba Creative Commons License 2011.09.26 0 0 6769

Köszönjük, hogy legalább Te tájékoztatod a falut a gyülésről és várjuk, hogy az ottani döntésekről is írj.

 

Előzmény: makkoslaszlo (6768)
makkoslaszlo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 6768

Tisztelt Lakosság!

 

Szeptember 22-én, csütörtökön 18:00 órai kezdettel képviselő-testületi ülés lesz.

Napirendi pontok:

1. A szemétszállítás aktualitásai.

2. Adópolitika

3. A szociális ellátásról szóló 7/2007 (VI.15) sz. rendelet módosítása

4. Egyebek

 

Tisztelettel:

Makkos László

önkormányzati képviselő

 

makkoslaszlo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 6767

Tisztelt Lakosság!

Az előző hozzászólásomban említettem, hogy az önkormányzati képviselőknek is létesült új, hivatali email címe. Alább közlöm őket az önkormányzat eddig is élő email címeivel együtt:

Polgármester email címe:   pmhvacduka@invitel.hu

 

Önkormányzati képviselők új, hivatali email címe:
csepregine.nagy.ildiko@vacduka.hu
dukai.laszlo@vacduka.hu
herczeg.bela@vacduka.hu
makkos.laszlo@vacduka.hu
marcinka.janos@vacduka.hu
vig.janos@vacduka.hu

 

Polgámesteri Hivatal hivatalos email címei:

Aljegyző:   jegyzovacduka@invitel.hu

Igazgatás ügyek:   igazgatasvacduka@invitel.hu

Adó ügyek:   ado@vacduka.hu

Információ:   info@vacduka.hu

 

Makkos László

önkormányzati képviselő

dukai0001 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 6766

"4. Az önkormányzat vállalkozásokat akar idecsábítani, ehhez az iparüzési és súlyadó koncepcióját meg kell változtatni. Olyan lépések kezdődtek, amely az iparűzési adó eltörlése mellett, a fizetendő súlyadó (nagyobbik vagy kisebbik) részének visszajuttatásának a módszerét dolgozza ki."

 

Ezt már kidolgozta egy dunántúli település, ahová sok teherautóval rendelkező vállalkozás települt. Igaz azóta tudtommal a vállalkozás felszámolás előtt áll.

Olyan kicsi az iparűzési adó bevétel nálunk, hogy ha elgedik akkor sem vszítenek vele. Viszont olyan kevés a vállalkozás aki a súlyadó miatt itt akar székhelyet.

 

"3. Termőföld eladáshoz megszülettek a jogi keretek. Ha talál az önkormányzat vevőt a termőföldre, akkor a Kővágó belterületi telkekről, 10 cm vastagságig le lehet venni és el lehet adni."

Nevetséges temőföldnek nevezni azt a földet, ahol éppen csak megnő a haszonnövény. Ki akar ilyet venni? Vagy az állattenyésztő gazdák a trágyájukkal összekeverik és így adja el a nyertes?

Ki lesz a nyertes, milyenek a feltételek? Remélem helyi vállakozók kapják a munkát.

Előzmény: makkoslaszlo (6764)
málnaszeder Creative Commons License 2011.09.14 0 0 6765

Ez egy jó lépés!

Végre megszólal a képviselő testület egy tagja, mivel nem működik a honlap. Ami nekem érdekesen jön le, hogy a hangulatot hozó jakabbarna mellett valami konkrétum kerül leírásra. Kétlem úgy történt a dolog, hogy a polgármester előtrerjesztette a testület meg szavazott.

Ami aggasztó, eladját a termő föld felületet.

Mennyi pénzt hozhat ez? A kiosztásra kerülő telkek kb 10 hektár, azaz 100000 m2, 10 cm felület leszedése esetén 10000 m3 föld. Egy m3 termőföld ára 2500,-Ft. ez az jelentené, hogy a 25000000 azaz husonötmillió forintot kaphatna a falu.

Már csak az a kérdés ki nyerte meg a közbeszerzést?

Előzmény: makkoslaszlo (6764)
makkoslaszlo Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6764

Ami a 2011.09.08-i rendkívüli testületi ülésen történt a meghírdetett napirendi pontok alapján.

1. 0103/19 hrsz-ú (Kővágó külterületi része) ingatlanra vételi ajánlat érkezett 10,5 millió Ft-ért. A vevő állattenyésztést (szarvasmarha), növényházat valamint panzió, vendégházat szeretne. Döntés elnapolva.

2. ÖNHIKI-re adunk be pályázatot, hátha nyerünk egy kis támogatást. A megváltozott, megszigorított feltételek (pl. lejárt közüzemi tartozás, fizetésképtelenség) alapján nem nagyon vagyunk rá jogosultak, de a kicsi esélyt meg kell ragadni. A testület elfogadta.

3. Óvoda 45000 Ft-t kér, hogy a gyerekeket el tudják vinni állatkertbe kirándulás keretében. Eddig a szüreti rendezvényből tudták állni ezt az összeget, de idén nem rendezik meg, így kérik az önkormányzattól a hozzájárulást. A testület elfogadta.

Iskola a zeneiskola működésére kért 500.000 Ft-t a korábbi 100.000 Ft helyett, valamint 200.000 Ft-t eszközbeszerzésre. A testület a tanítás szükségessége miatt elfogadta.

4. Az önkormányzat vállalkozásokat akar idecsábítani, ehhez az iparüzési és súlyadó koncepcióját meg kell változtatni. Olyan lépések kezdődtek, amely az iparűzési adó eltörlése mellett, a fizetendő súlyadó (nagyobbik vagy kisebbik) részének visszajuttatásának a módszerét dolgozza ki.

5. Szemétszállítás ügyében felmerült az a lehetőség, hogy idén közbeszerzést írjunk ki 2 éves időtartamra. A kiírásban érjük el, hogy 2012-ban ne legyen áremelés, árnövekedés. Nagy vita alakult ki a szükségességről és arról, hogy valóban tudja-e a nyertes garantálni 2012-re is a 2011-es árakat. Sajnos sok ellentmondó információ is elhangzott. A meghívott közbeszerzési szakértő a közbeszerzés menetéről korrekt tájékoztatást adott. Döntés elnapolva.

Napirenden kívüli témák:

1. Kitüntetés átadása Suda Lászlónak, aki sajnos aug. 20-án nem tudott megjelenni, így most kapta meg azt a kitüntetést mindazon cselekedetekért, amelyeket önzetlenül a faluért tesz. Kollár István, a másik díjazott, aug. 20-án vehette át az oklevelet.

2. Vácduka honlap ügyében visszatérően, többször vita alakult ki. A fejlesztő mivel eddig nagyon kevés adatot kapott – azzal nem lehet elindítani a honlapot - továbbra is várja a többi tartalmat a Polgármestertől, aki felelős az adatszolgáltatásért. Ezt a felelősséget ő nem akarja kiadni a kezéből. Minden képviselőnek lett vácdukai, hivatali email címe, amelyet most kézhez kaptak az érintettek. A nagy és sokszor győzködéssé váló vita végén az a megállapodás született, hogy legkésőbb szept 30-án működni fog a honlap, felelőse a polgármester. Így legyen.

3. Termőföld eladáshoz megszülettek a jogi keretek. Ha talál az önkormányzat vevőt a termőföldre, akkor a Kővágó belterületi telkekről, 10 cm vastagságig le lehet venni és el lehet adni.

4. Megemlítettem, hogy rövid és hosszú időtartamú közfoglalkoztatású pályázatok nyiltak meg július 27-én, különböző támogatási nagysággal, de döntően 90%-kal. Mindig munkerőhiányban szenvedünk a közterületeken, ezzel orvosolhatjuk a problémákat. Tájékoztattak, hogy Vácduka nem tudja ezt igénybe venni (érdekes mindig csak mi nem tudjuk), és folyamatosan figyelik, amint van lehetőség rögtön élünk vele. Úgy legyen.

5. Amíg jelen volt Törtei Sándor, felhívtam mindenki figyelmét, hogy az iskolatej programban részt tudnánk venni. Vácdukára a 100%-os állami támogatás jut, amely talán fedezni tudja a tényleges költségeket vagy ha nem, akkor nagyon kedvező áron tudnának a gyerekek egy pohár tejhez, kakaóhoz vagy egyéb tejtermékhez jutni. A minisztériumban nagyon készségesen válaszoltak a kérdéseimre. Törtei Sándor megígérte, hogy lépéseket tesz ez ügyben.

6. Felhívtam mindenki figyelmét a LEADER pályázatokra. Ezek közül Vácduka csak 3 kisértéküre (pár százezres) tudna illetve tudott volna pályázni: hagyományőrzéssel kapcsolatos képzésre (100%), rendezvényre (100%) illetve informatikai beszerzésekre (60%). A sportlétesítmények felújításáról, létesítéséről, településkép javításáról stb. szóló nagyértékűekre (10-30  millió Ft)  nem voltunk jogosultak (pedig ránk férne). A kisértékü pályázatok adatlapjának beadási határideje szeptember 5 volt. Remélem legközelebb LEADER küldötteink időben fognak szólni a lehetőségekről.

Végül zárt ülés keretében szociális kérelmekről döntött a testület.

Hivatali email címem: makkos.laszlo@vacduka.hu

 

jakabbarna Creative Commons License 2011.09.09 0 0 6763

Kedves Bernadett!

 

Köszönöm, hogy feltetted a szösszenetem csak elflejtetted ezt hozzáírni, hogy az enyém és azért közlöd, mert az én gépem nem nem működött.

Előzmény: bernadett76 (6761)
dukai0001 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 6762

"Szóltak a 0103/19 hrsz ingatlanról a kérelmező hölgy ajánlatáról és arról, hogy ő ott milyen tevékenyéget szeretne végezni. (állattartás, növényház, szálláshely)

Mindezekre eltelt kb 15 perc.

 

Ettől kezdve a szemétszállítással kapcsolatban meghívott közbeszerzési szakértő ismertette a jelenlegi szabályozás adta lehetőségeket, majd elkezdődött a parttalan vita.   (kb másfél óra)

 

Itt szeretném megjegyezni, hogy a korábbi testületben is volt aki a "verbális önmegvalósítás" terepének tartotta a képviselő testület ülését, de ő legalább felkészült a témából."

 

Állat tartás? Milyen álatokatakrnak ott tartani?

Ez a verbális perverzió csak nem a képvislő asszonyra vonatkozik? Hát ő elégé demagód az biztos.

bernadett76 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 6761

A mai nap után sem lesz hamar működő honlapja a falunak.

 

A képviselő testület űlése a meghirdetett időpont után majd 20 peccel kezdődött. A napirendi sorrend változott.

 

Elsőnek a honlapot készítő cég képviselője tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a másfél hónappal ezelőtti testületi ülés óta nem adta át a polgármesteri hivatal azt a dokumentációt aminek alapján a régi honlap adatai felkerülhettek volna az új honlapra ami már akkor készen volt!

 

Másodszor köszöntötte a testület Suda urat akit a falu érdekében kifjetett tevékenyéségéért emléklappal? (oklevéllel?) és disztárggyal jutalmaztak.

 

Szóltak a 0103/19 hrsz ingatlanról a kérelmező hölgy ajánlatáról és arról, hogy ő ott milyen tevékenyéget szeretne végezni. (állattartás, növényház, szálláshely)

Mindezekre eltelt kb 15 perc.

 

Ettől kezdve a szemétszállítással kapcsolatban meghívott közbeszerzési szakértő ismertette a jelenlegi szabályozás adta lehetőségeket, majd elkezdődött a parttalan vita.   (kb másfél óra)

 

Itt szeretném megjegyezni, hogy a korábbi testületben is volt aki a "verbális önmegvalósítás" terepének tartotta a képviselő testület ülését, de ő legalább felkészült a témából.

 

21 óráig még csak ezen napirendig jutott a képviselő testület és ekkor én hazajöttem.

 

 

Előzmény: makkoslaszlo (6760)
makkoslaszlo Creative Commons License 2011.09.08 0 0 6760

Tisztelt Lakosság!

 

Szeptember 8-án, csütörtökön 19:00 órai kezdettel rendkívüli testületi ülés lesz.

Napirendi pontok:

1. A 0103/19 hrsz-ú ingatlan értékesítése

2. ÖNHIKI-s pályázat

3. Iskola, óvoda kérelmei

4. Az önkormányzat adópolitikája

5. A szemétszállítás aktualitásai

 

Ezen kívül ismételten megbeszéltem a honlap fejlesztőjével, hogy jöjjön el és tájékoztasson minket mi történt a legutóbbi testületi megbeszélés óta és most milyen lépéseket kell még megtenni a honlap elindításához és működéséhez.

Remélem a következő testületi ülés meghírdetése már a működő honlapon fog történni.

 

Tisztelettel:

 

Makkos László

önkormányzati képviselő

millósenki Creative Commons License 2011.09.05 0 0 6759

Igazán érdemes volt az új honlapot (nem tudom mekkora összegért) megcsináltatni. Az előzőn legalább az elérhetőségek, a félfogadási idők, letölthető nyomtatványok rajta voltak. Információim csak erről a fórumról származnak a következtetéseimet így ezek alapján írom.

A képviselőtestület valahogy rájött, hogy új site kellene, de ez a polgármester ellenére történt. A honlap már régen elkészült és a polgármester - a szokásos stílusában - megmutatja, hogy az ő kitalációinak ellenére ebben a faluban semmi sem történhet.

A további baj az, hogy a képviselőtestületet sem érdekli, nem tesz semmit, hogy egyrészt ne kidobott pénz legyen a honlapra fordított összeg, másrészt érvényesüljön a törvényesség. A törvényességen azt értem, - már többször leírtam itt - hogy színte mindent közölni kellene a képviselőtestület, a hivatal és a polgármester működéséről.

bernadett76 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 6758

Én sem hallottam róla, de jó hogy írtad. Sajnos a Vácduka honlapja még mindig nem működik, ott biztosan megjelent volna.

Ez azért sok nap és mit csináljon az akinek nincs egy rezsója sem?

Előzmény: xibig (6757)
xibig Creative Commons License 2011.09.02 0 0 6757

2011. szept. 6. 12 órától szeptember 9. 12 óráig gázszolgáltatási szünet!!

 Nem tudom, hogy a faluban van-e értesítés. Én Vácon hallotttam róla, s utánanéztem TIGÁZ honlapján. Vácdukára is vonatkozik a szünet!!

fenyőgomba Creative Commons License 2011.09.01 0 0 6756

Megint itt a szellőztetés lehetősége, mert már este és reggel nincs olyan meleg. Igen ám de egyesek éppen a hűvös idöt használják a műanyagot is tartalmazó, nem eléggé száraz hulladék elégetésére. Aztán a pollenek is nagy erőkkel támadnak. Igaz, hogy levágták a gabonát, de ott van a tarló, meg a napraforgó és minden területnek a széle. A Kővágó utca, az Erdődomb az önkormányzat feladata lenne parlagfű mentesíteni. Kinek kell ezt bejelenteni?

jakabbarna Creative Commons License 2011.08.28 0 0 6755

Nem volt gond a négyórás kezdés. Aki tudott és akart rész venni itt volt. A gyerekek jót játszottak, a felnőttek jót  beszélgettek. Mindenki bizakodott amikor elkezdett cseperegni az eső, de senki nem akart emiatt hazamenni. Az eső elmaradt a szomszédok csak 11 óra környékén kezdtek hazaszállingózni.

Azok jóslata bejött akik jelezték, hogy a sokan nem jönnek majd azok közül akik a tavalyi választás előtt oly aktívan használták a SZEM-et saját maguk megmutatására.

Előzmény: hullahoppp (6751)
mutantattila Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6754

A kertépítés és a házad közvetlen környezetének a szebbé tétele minden normális embernek a belső igénye kellene, hogy legyen. Valamiféle hobbi, alkotó tevékenység. Itt a közvetlen környezetünkben ezt viszonylag kevesen gondolják így sajnos. A legtöbb embernek itt a faluban a saját kertje is borzalmas, nemhogy a kerítésen kívüli rész. Az utakra visszatérve azért fizetek adót, hogy használható utakat kapjak cserébe. Én haza tudok menni, mert olyan autóm van, ami elmegy ezeken a sz@r utakon is. Gyereket pedig nem tolok, mert nincs. Nekem jobban hiányoznak a buszmegállók és a vízelvezető árkok. Nyilván különbözőek az igényeink, mert nem vagyunk egyformák. Ezért szép a világ.

Előzmény: tölgyfakéreg (6753)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6753

Amit a kedvesed tesz az utcában az sem a lakosság feladata. Saját érdeke a lakóknak, hogy haza tudjanak menni, tudják tolni a gyerekkocsit. Ehhez sajnos nekünk tenni kell. Vagy rávesszük az önkormányzatot, vagy magunk oldjuk meg a problémáinkat.

 

Előzmény: mutantattila (6748)
Gumimaci31 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6752

Pozitiv hozáállás . Szerintem minden ember meghozhatna enyi toleranciát a lurkok érdekében egy évben egyszer és, ha majd lesz gyermeke akkor megtudja mit jelent a kicsiknek. Egyébként a pestieknek ez egy átlagos nap lenne.

hullahoppp Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6751

Szerintem nagyon meleg van délután 4 órakkor. Gondolom többen szívesen jönénnek majd későbbi időpontban, megvárjátok őket.

Nem tartanám elvetendő témának a falu kulturális felemelkedéséről való elmélkedést és ebben a SZEM szerepvállalását.

Itt volt augusztus 20-a. egész napos szirénázással, ez mutatja azoknak a viselkedéskulturáját akik ezt szervezték, még akkor is a gyerekeknek esetleg tetszet ott a helyszínen.

 

Előzmény: jakabbarna (6749)
mutantattila Creative Commons License 2011.08.23 0 0 6750

Az a kedvesem érdeme. Ő parkosított kb. 500 m2 közterületet, amit rendszeresen karbantart. Én csak a pénzt kerestem meg rá.:)

Előzmény: jakabbarna (6749)
jakabbarna Creative Commons License 2011.08.22 0 0 6749

Egyébként a megszólított tesz valamit a saját portája melletti környezetért és útért.

 

Sokkal jobb dolog ezzel foglalkozni.

 

Meghívó

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

A csatornaépítés, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák (óvoda, iskola, utak) foglalkoztattak bennünket leginkább az idén is, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

Kedves Szomszéd!

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

 

Időpont: 2011. augusztus 27-én délután 16 óra

 

Hely: Szivárvány utca

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2011. augusztus 25-ig kell visszaérkezni.

 

Reményeink szerint az értesítések még messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

Vácduka, 2011. augusztus 18.

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

Előzmény: tölgyfakéreg (6747)
mutantattila Creative Commons License 2011.08.22 0 0 6748

Öööö.... bocs, de nem értelek. Mit tehetnék az útért az utcámban? Én sajnos nem vagyok útépítő, de ha az is lennék, ez nem a lakosság feladata.

Előzmény: tölgyfakéreg (6747)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2011.08.21 0 0 6747

Mit találtál? Nincs jó út. Busszal ugyan nem  Te sem utazol, de tényleg nem olyan jó a járat.

Kocsival tökéletes az út Pestre, de nem mindenki rendelkezik autóval. 

Mikor teszel valamit a saját útadért? Lesz aszfalt a Ti utcátokban?

Előzmény: mutantattila (6743)
fenyőgomba Creative Commons License 2011.08.20 0 0 6746

Jó hogy megint van találkozó. Biztosan nem jönnek akik tavaly a választás miatt voltak csak ott, de ez nem fog zavarni bennünket, hogy jól érezzük magunkat.

Előzmény: jakabbarna (6744)
dukai0001 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 6745

Köszönöm a tájékoztatást.

Még mindig nincs a falunak honlapja, ki a felelős ezért?

Miből lesz a vacsora? Ki állja a számlát? Erre van pénze az önkormányzatnak?

 

 

Előzmény: jakabbarna (6741)
jakabbarna Creative Commons License 2011.08.19 0 0 6744

Meghívó

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

A csatornaépítés, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák (óvoda, iskola, utak) foglalkoztattak bennünket leginkább az idén is, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

Kedves Szomszéd!

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

 

Időpont: 2011. augusztus 27-én délután 16 óra

 

Hely: Szivárvány utca

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2011. augusztus 25-ig kell visszaérkezni.

 

Reményeink szerint az értesítések még messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

Vácduka, 2011. augusztus 18.

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

mutantattila Creative Commons License 2011.08.18 0 0 6743

Én azért jöttem ide hét éve, mert csöndre, nyugalomra és jó levegőre vágytam. Szerintem jól választottam. A politikai "elit" kreténsége és az ahhoz kapcsolódó gazdasági mutyik persze létező probléma, de ez engem szerencsére nem érint. Lehetne persze jobb is, ha az elsíbolt pénzekből esetleg buszmegállók vagy csatornák épülnének, de talán egyszer azt is megérjük.

Előzmény: tölgyfakéreg (6742)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2011.08.18 0 0 6742

 

 

"4,5 millió Ft 16 703 €

eladó telek / 717 m²

Vácdukán 16 db 717 nm-es teljesen összközműves, valamint egy 804 és egy 815 nm-es saroktelek...

 

3 kép 2,5 millió Ft 9 279 €

eladó telek / 800 m²

Vácdukán 4 db építési telek eladó. A telkek méretei: 778 nm, 772 nm, 820 nm, 882 nm, LK-5...

 

3,8 millió Ft 14 105 €

eladó telek

Vác agglomerációjában, a dinamikusan fejlődő Vácdukán ajánlok építési telket megvételre, elérhető...

Vácduka, Közel Váchoz eladó telek 5 kép 3 millió Ft 11 135 €

eladó telek

Vácduka elején a főút mellet rendkívül kedvező áron eladó egy 1280nm telek. A település csendes... "
 

 

 

A valós kínálat és ez már hosszú ideje ilyen.

 

Könnyen tud venni, de szerintem ő inkább eladni szeretne, nem kellene áltatni.

Egyébként meg minek is venni valaki itt telket? Iskola, óvoda kapacitáshiányos. Már a honlap sem működik. Senyvedő közélet, alvó falu.

 

Előzmény: Atiqua (6740)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!