Keresés

Részletes keresés

julisom12 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 261

Én is igy szoktam csinálni! Nekem is olyan tésztavágóm van.

Előzmény: MSmami (260)
MSmami Creative Commons License 2013.03.15 0 0 260

Késsel szoktam a kockatésztát. Nincs azzal semmi baj, ha nem mértani pontossággal van elvágva. Attól is látszik, hogy kézzel gyártott és ugyan ki vonalzózza le? :D A tésztacsíkot hosszában 7 csíkra vágom általában, majd ezeket egymásra téve kockázom. :) Eperlevélhez van külön erre a célra való vágóm. :) Sajnos nem tudom a fotót feltölteni, de egy olyan eszköz, mintha 11 derelyemetsző vágója lenne egymás mellé rögzítve. Csak sokkal apróbb a recézése és ezzel kb. 5 x 5 mm-es kockákat tudok vágni. :D Ezek viszont tényleg egyformák. :)

 

Előzmény: adorjan777 (258)
adorjan777 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 258

Üdvözlök mindenkit.

 

Most vásároltam egy Marcato Atlasz Wellness tésztagépet. Szeretném megkérdezni, hogy ti, hogyan készítetek vele kocka és eperlevél tésztát? Gondolok itt arra, hogy hogyan daraboljátok fel a gépből kijövő tésztacsíkot. A késsel vagy a derelyevágóval nem tudom egyenesre, egyformára vágni és ezért kérdezem a ti technikátokat.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

MSmami Creative Commons License 2013.01.21 0 0 257

Én a Regina géppel jártam így. Alog vártam, hogy megvehessem. Egyszerűen nem tudom a miatt használni, hogy a szárítás során a csövek szétesnek. Tényleg kidibott pénz volt az is. :(

Előzmény: antal1977 (256)
antal1977 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 256

Ezekszerint nem csak én vagyok a béna hanem silány ez a tésztagép. :(

 

Vandramas Creative Commons License 2013.01.11 0 0 255

Elég kihalt a topic, de azért remélem olvassák néhányan, s nem járnak úgy mint ti.

 

Sajnálom, hogy befürödtetek ezzel a masinával. Nem elég, hogy használhatatlan, még pénzbe is kerül.

A legrosszabb párosítás, mert ha ingyen adnák, akkor is bosszantó lenne, hogy nem működik, de akkor könyebb szívvel dobhatná az ember a kukába.

 

Mondjuk, ha mák és dió darálásra használható, akkor mégsem teljesen kidobott pénz, csak hát ugye nem ez volt a cél...

Régebben én is szemeztem ezzel a géppel, mert jókat írtak róla. Mármint hogy milyen sokféle jó tésztát lehet vele készíteni. Viszont nem csak pénzem nem volt eddig rá, hanem úgy látszik, még a szemmértékem is a régi, ugyanis nekem már a képeken is gyanúsan nagynak, bumfordinak tűntek a tészták...

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 254

Sajnos késő, ajándékba kaptam karácsonyra. Egyetértek, használhatatlan. Direkt kipróbáltam a csőtésztát, eszméletlen bumfordi darabok jönnek ki. a spagetti összeragad, a laposmetélt szerintem vastag lenne, de eszembe se volt kipróbálni, azt szépet tudok kézzel is csinálni. 

Húsdarálónak nekem nem kell, van elektromos, a kicsi tárcsákat még nem próbáltam. Ha tudtam volna, hogy vákumtalpas, lebeszéltem volna róla a lányaimat, nekem recés a konyhapultom, nem lehet rátenni. Be kellett mennem a szobába vele, egy sima lapú asztalhoz, hogy egyáltalán kipróbáljam.

Előzmény: antal1977 (253)
antal1977 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 253

Üdv mindenkinek!

 

Vásároltam egy Healthy Mincer márkajelzésű többfunkciós tésztagépet.

Mindenkit lebeszélnék róla, borzalmas.

Mindent lehet vele csinélni csak tésztát nem.

Kifejezetten a csőtészta készítő része miatt vettem meg, az szépen működik, de olyan vastag tészta lesz belőle mint az ujjam, (Férfi vagyok, az építőiparban dolgozom, mondhatom nincs vékony ujjam :) ).

Átfőzni sem tudom mert a falvastagsága is durva, mire átfő addigra szétmálik.

spagettit és szélesmetéltet tudna még csinálni, de az egyszerűen ki sem akar jönni.

Néha kijön de az sem valami gyönyörű.

A lukak alatt műanyag lapok vannak akik nem engednék hogy összeérjenek a szálak, ez szép és jó, de ezek a lapok nem engedik ki a tésztát, összegyűrődnek a lapok között.

Ha mégsem akkor csak úgy lehet letépni a gépről ha nyakig belisztezem, különben az egész már ami kijön összetapad.

Van egy magyar gyártó, az ő receptjét is kipróbáltam, de az sem jött be.

Ha sűrű a tészta akkor föltépi a vákum talpat, ha hígabb akkor ráragad mindenre.

A gép számomra egyetlen pozitív része a daráló.

Szinte krémszerűre lehet diót, mogyorót... darálni a kis lukú rostával.

Töltöttem már hurkát, kolbászt de, azt ki sem mertem próbálni.

Aki jót akar semmiféle vákumtalpas szemetet ne vegyen meg.

Remélem lesz akit sikerül lebeszélnem.

 

 

Vandramas Creative Commons License 2013.01.11 0 0 252

Akkor a három fő szín már meg is van!

Piros, fehér, zöld! :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 251

Piros pedig értelemszerűen paradicsompüré. Tényleg, csinálni kéne...

krizsi_l Creative Commons License 2013.01.11 0 0 250

Zöld szélesmetéltet szoktam halas kajához. A tésztába mélyhűtött speótot teszek, nem a levelest.

Előzmény: julisom12 (249)
julisom12 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 249

Szép jó napot kivánok mindenkinek!

Egy pár napja tévedtem erre a fórumra, mivel szeretnék a családomnak saját gyártásu házi tésztát csinálni. Szoktatok-e szines tésztát készíteni, és mivel szinezitek?

krizsi_l Creative Commons License 2013.01.09 0 0 248

Halászlé klasszikus betétje az Aldunán (is).

Előzmény: julisom12 (247)
julisom12 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 247

Sziasztok!

A gyufa tésztát köretnek vagy mire használjátok?

krizsi_l Creative Commons License 2013.01.03 0 0 246

Az utolsó sk gyufatésztám főzés közben széttöredezett. Eddig még sosem jártam így. Mi lehet az oka?

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.03 0 0 245

Sót ne tegyél bele, csak ha frissen megfőzöd. Elszürkíti a száraztésztát.

Ha van sok tojásod, elég a tojás. Én maximum akkor teszek bele pici vizet, ha a gyúrás közepén derül ki, hogy mégiscsak nem elég a folyadék, morzsálódik. 

Olajat néha teszek bele, de többnyire nem. Nem jöttem még rá, hogy mire jó.

Recept semmi. Általában 1 kiló liszt (énnekem gyúrni ez sok, általában 60 dekával indulok), 10 tojás. Jól ki kell gyúrni, a nagymamám azt mondta, hogy összeállás után 140-szer kell átgyúrni. Én csalok, mert robotgéppel indítok, csak később gyúrom kézzel. Ha kicsik a tojások, esetleg kell bele pici víz. Ha nagyok, vagy túl frissek, kevés liszt. 

Gyúrás után pihentetni kell - ez fontos. Mondjuk fél óra. Nyújtásnál lisztezni kell, hogy ne ragadjon. Én kiterítem abroszokra, és félig megszáradva vágom. Nem egyénenként a lapokat, hanem picit lisztezve egymásra rakom, és úgy. NAgymamám, aki nyújtófával nyújtott, a szikkadt kerek lapokat feltekerte a nyújtófára, hosszában felvágta, és az így keletkezett, egymáson lévő hosszú csíkokat vágta együtt.

Előzmény: Monadana (244)
Monadana Creative Commons License 2013.01.03 0 0 244

Sziasztok!

Hétvégén fogom csinálni az első házitésztámat. Nagyon sok tojásunk van és erre gondoltam, hogy így jól tudnám hasznosítani. Írnátok nekem receptet, hogy ti hogyan csináljátok? Olvastam, hogy valaki tesz bele olajat, míg más nem, vagy víz kell bele, vagy elég a tojás, és mennyi só? Köszönöm.

Bees mami Creative Commons License 2012.09.04 0 0 243

Én csak a saját tapasztalatomat mondhatom el.

Én is finomlisztből csinálom a tésztát-igaz enek a lisztnek amit én a malomból hozok,a minősége messze meghaladja a bolti finomlisztét,kicsit "grízesebb" mint a bolti,de messze jobb mint a bolti.

A tojások aránya mindig függ a liszt minőségétől,és a tojások nagyságától-10-11 tojással számolok egy kiló liszthez,és függ atól is hogy milyen tésztát készítek,lebbencsnek "csak"6-7 tojással gyúrom a tésztát,de a kocka,cérna,és szélesmetélt nekem elképzelhetetlen 100% tojás nélkül,viszont a spagetti tészta meg csak fele-fele tojás- víz,nekem igy olyan "spagettis" a megfőtt tészta.

A tojás minősége "sárga színe"nagyban  függ a ""tápláléktól"" (csatlakozom az előttem szólóhoz) sosem lesz olyan sárga a "tanyasi"tojás  mint a bolti,az egy nagy marhaság,hogy,a tanyasi tojás a legszebb színű,nem így van ,a tojás sárgájának szine még a tyúk fajtájától is függ (tapasztalat)DE!! a tanyasi tojás fakóbb sárgájú tojásból készült tészta,mindíg szebb lesz mint a bolti"piros" tojással gyúrt tésztája....nem beszélve arról,hogy az az egy alkalom amikor én erre fanyalodtam"bolti tojással " gyúrtam,nekem megszürkült a tésztám (ki is dobtam)azaz a tyúkok ették meg megfőzve.

A hajtogatás ujragyúrás szerintem is a gyúrás hiányosságait javíthatja (én nem csinálom),mindíg addig gyúrom a tésztát amíg homogén szép hólyagos tésztát nem kapok.

Ismétlem ez csak saját tapasztalat,és mindenki másképpen csinálja,és szive joga ugy csinálni ahogy neki izlik!!!

Jó gyúrogatást!!!   :)

Előzmény: Törölt nick (241)
öreg_néne_b Creative Commons License 2012.09.03 0 0 242

Az igazi házi tojás (kapirgálós tyúk + kukorica) másképp sárga, mint a narancssárga gyári, karotinos tápos.

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 241

Kicsit beleástam magam a házitészta készítés rejtelmeibe a neten. Kíváncsi vagyok néhány dologban a véleményetekre.

Előrebocsátom, 1902-ben született nagymamámtól tanultam a tésztakészítést. Ő nyugdíjazása előtt (hihetetlen, 1948-ban, 46 évesen ment nyugdíjba!) élelmezésvezető volt egy árvaházban. Mindig finomlisztből készült a tészta, még akkor is legalább 6 tojással, amikor a legszegényebbek voltunk (öten voltunk testvérek, mindenki diplomás lett). Én több-kevesebb rendszerességgel készítek tésztát 38 éve, de nyújtógépet csak 96-ban vettem Olaszországban.

Két szokatlan dolgot olvastam a neten: van aki réteslisztből készíti. Kipróbáltam, nem volt elég a 10 deka liszthez az 1 tojás, egyébként nem láttam különbséget.

Több helyen olvastam, hogy kinyújtás után a tésztát többszörösen összehajtják, és újranyújtják. Ez vajon mire jó, azon kívül, hogy a gyúrás hiányosságait javítja? Valószínűleg olasz szokás, szerintem nálunk ez nem volt gyakorlat. Mit gondoltok?

Azt furcsállottam, hogy a gyúrást sehol sem taglalták részletesen. NEkem Nagymama azt tanította meg jó alaposan, hogy hol kell nyomni, merre kell forgatni, milyen hosszan kell gyúrni (miután összeállt a tészta, 140-150-szer:)), és hogy felismerjem azt, hogy mikor jó.

 

Egyébként észrevettem egy érdekességet. A saját tojásom nem olyan sárga, mint amit korábban vásároltam (valószínűleg az valami festékanyag etetéstől volt sárga, pl bétakarotin), de a tésztám most szebb szinű, mint korábban.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 239

Te aztán nem aprózod el!

Előzmény: Bees mami (238)
Bees mami Creative Commons License 2012.08.26 0 0 238

Én így tárolom,a "maradékot" egy egy "fosztogatós" hétvége után :) a gyerkőcök elvitték a többit világgá,azt tárolják ők :) az üvegekben(2.5 literes,és 4200 ml -es) kockatészta a dobozban szélesmetélt,az 25 literes és közelebről,mert szerintem jól is mutat :)

Bees mami Creative Commons License 2012.08.26 0 0 237

Hidd el megéri,amikor látod az arcokon a munkád "eredményét" na ez az amit nem lehet megunni,azok a "kajakómás" arcok,na az minden pénzt-munkát megér. Én ezért (is) csinálom lassan 30 éve :)  

Sok sikert!!

Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 236

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Már látom, hogy műanyagdobozok tömege a következő beruházás. Közben jártam a nővéremnél, nála is láttam egy bizonyos tipusú dobozt erre a célra. A nagy befőttes üveg nagyon jó tipp, úgysem tudtam eddig, hogy mire használjam őket, kovászolni legfeljebb a káposztát kovászolom ekkorában.

Hosszú évek után újra van saját tojásom, ősztől komolyabb mennyiségeket szándékozom készíteni.

Előzmény: Bees mami (235)
Bees mami Creative Commons License 2012.08.25 0 0 235

Köszönöm a dícsérő szavakat.

Bizony a kisasszony nagyon segítőkész (tulságosan is! )

Az előző képen "sajna" nem én vagyok,Ő a legkisebb gyermekem (19 éves lányom),van még rajta kívül 3 nagyobb csemetém.....és a tésztát Én bizony" nagyban nyomom"nagy a család a baráti kör akik nemcsak ajándékba viszik szívesen a tésztát,hanem sokszor meglepnek pár kiló liszttel,és jó pár tojással,hogy gyúrjak már nekik tésztát (imádom csinálni,és Ők ezt tudják)

A tárolást Én nagy 4-5 literes befőttes üvegekben oldom meg (kockatészta,gyufatészta) a "szálasakat lebbencset,  a tescóból vett óriási dobozokban,földtől a plafonig egymásra pakolva.

 

Ne aggódj egy cseppet sem a -nem 10 tojásos tészta miatt-

tapasztalatból mondom,hogy például a spagetti tészta"nem jó" ha sok tojással készül,attól nagyon"nehéz" lesz a tészta,a kocka viszont nekem csak igy képzelhető el,a lebbencset 7-8 tojással készítem,és nem tojáshiány miatt ( tanyán lakunk,százával vannak tyúkjaim,és kacsák) sok-sok éve már hogy nem vettem tésztát boltból,sem én sem a család,nekem a tésztakészítés,hogy ugy mondjam a káros szenvedélyem :)

 

A lisztről annyit,hogy Én! már mindent kipróbáltam,a "szegényebb időkben"olcsó nevenincs lisztekkel,amik között éppen úgy volt jó minőségű,mint a "gazdagabb idők,adjuk meg a módját lisztjei" között minősíthetetlen lisztek is

 

Nagyon régóta egy ,nem túl közeli malomból (kisvállalkozás)hozom a lisztet,havonta több tíz kilót,és kitűnő minőséggel látnak el a mai napig,volt már olyan hogy csak telefonálnom kellett,és külön nekem,a közeli városba,a bolti szállítmánnyal elküldték a kért mennyiséget,csak a bolthoz kellett mennem érte.

Kívánok mindenkinek sok sikert ehhez a nemes feladathoz,mert mindegy miből csináljuk,az akkor is a legjobb hiszen benne van valami ami a boltiban sosem lesz!!! A Szeretet,az ember szívéből!!!!

 

Előzmény: vidékipupák (234)
vidékipupák Creative Commons License 2012.08.24 0 0 234

Gratulálok, az unokád nagyon aranyos, látom már Ő is gyakorolja a gyúrást!

De ha az előző fotón Te vagy, akkor még ükunokádat is megéred, mert nagyon fiatal vagy mint nagymama!

Látom, nagyon termeled a tésztát!

Előzmény: Bees mami (230)
vidékipupák Creative Commons License 2012.08.24 0 0 233

Én itt rettegve szólalok meg, mert minden voltam, csak fehér ember nem, mert hogy én a liszthez vizet is adok.

De a lényeg: szép nagy műanyag dobozokat lehet kapni, abba nem megy bele a moly. (Ha csak már a lisztben nem volt benne a petéje, de az egy félnapos fagyasztással -20 fokon megoldható) Mert a gríz bizony nagyon sokszor a leg gondosabb csomagolásnál is sokszor eleve petékkel fertőzött.

 

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 232

Nagyon kicsi a spájzom, ezért pakolászok állandóan. Ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés: ti miben tároljátok az elkészült tésztákat? A levestészta-kockatészta nem gond, az mehet zacskóba is, de a laska-lebbencs-spagetti törékeny. Eddig dobozokban tartottam, de rengeteg helyet foglal, és a papírdobozban sajnos ugyanúgy megtalálja az élelmiszermoly, lisztbogár, mint az anyukám által annak idején használt vászonzsákban.

Bees mami Creative Commons License 2012.08.24 0 0 231

A lényeg lemaradt!!!! A következő generáció,elsőszülött unokám,aki nem szeret enni :(  A konyhánk éppen felújjítás alatt.........,kiszorultunk a garázsba :(              Hát jó gyurkálást mindenkinek :)  és sok sok szép sárga tésztát :)

Bees mami Creative Commons License 2012.08.24 0 0 230

Szép napot mindenkinek! Had mutatkozzam be.

Bees mami vagyok ,alias Zsuzsa,4 gyermek anyukája,és, 2 és fél unoka nagymamája.

Nagyon szeretek gyúrni,a családom kitiltotta a bolti tésztát ,már jó régen az asztalról,szinte csak házitésztát eszünk(nem keveset) én csak és kizárólag tisztán tojásból készítem,igy tanultam nagymamámtól,azóta is igy készítem,van egy Ampia tipusú 28 éves tésztagépem,ami már megette a kenyere javát,de mai napig tökéletesen működik.

És hogy ne csak a szám járjon,néhány kép :) :) :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!