Keresés

Részletes keresés

Baulek Creative Commons License 2003.12.24 0 0 151
Az Ellenörző Bizottságtól kapott info szerint a baumagos e-mailcímükön zavarok vannak a beérkező levelekkel (küldeni tudnak) ezért mostantól az

ellbiz@freemail.hu

-n is elérhetőek.

Amig nem dől el mi lesz javasolnám minkét címre (cc) küldeni a mailt....

Baulek Creative Commons License 2003.12.23 0 0 149
A cikk:

Baumag: kétes konszolidáció

NSZ • 2003. december 23. • Szerz?: Marnitz István

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=150357&DocID=130241#130241

Előzmény: Baulek (146)
negyvenketto Creative Commons License 2003.12.23 0 0 148
hahó küldtem tiff-ban alapszabályt...
az itt elérhető emailedre.

jóreggelt

42

Előzmény: Baulek (147)
Baulek Creative Commons License 2003.12.22 0 0 147
Mámeginén.

Kettő hírt bíztak rám:

1/ A 128-as és 139-es üzenetben (is) szereplő demonstrációra --engedély hiányában-- nem kerül sor.

2/ A holnapi (dec. 23.) Népszabadságban valószínüleg lesz egy cikk a Baumag ügyről (már igérik egy ideje).

Megszületett a 7. EllBiz. Tájékoztató is talán holnap megkapom azt is.

jóccakát.

Baulek Creative Commons License 2003.12.22 0 0 146
Szessenmaskoriss.

> Alapszabály van fent,

Márhogy a neten? Mert arról egy link is elég volna.

> ha nincs van nekem, csak még nem volt időm
> recognitázni, de egy tifben el tudom küldeni.

Az is jó mert most nem tudnék utánamenni vmelyik emilboxomba kéne küldeni (van itt egy a fejlécben meg mégegy a weboldalon most nem irnám ki mert nem segitem a spammereket).

Szerencsés esetben meg tudom OCR-ni Recognitailag csak a hibajavitó korrektura lehet gond idő mián.

Az emilbox belmérete 5 mega vagyis a túl dagadt csatolmányt inkább több darabban kéne küldeni (esetleg fele-fele a két boxba)

Előzmény: negyvenketto (145)
negyvenketto Creative Commons License 2003.12.22 0 0 145
Baulek, köszönet, hogy ilyen rendezetten összeszedted az anyagokat.
Alapszabály van fent, ha nincs van nekem, csak még nem volt időm recognitázni, de egy tifben el tudom küldeni.
Előzmény: Baulek (144)
Baulek Creative Commons License 2003.12.21 0 0 144
Ujabb dokumentumok a
http://www.tar.hu/baulek/
oldalon.

Ellenörző Bizottság összes.
(Tájékoztatók a 6-osig)

Az új testület (ld. 141.sz. üzenet)
tájékoztatója.

Kéne még:
Letölthető alapszabály, vonatkozó törvényszövegek linkjei, meg bármi ami hasznos lehet.

bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.12.19 0 0 143
Tisztelt egyesülők!

Úgy tűnik, hasonlóan az EB-hez, Ti sem nagyon szeretetitek az internetes kapcsolatot. Valószinűleg ezért nem adtatok meg e-mail, esetleg honlap cimet.

Ha ez igy van, mi kénytelenek leszünk az Internetes Szövetkezeti Befektetők Érdekvédelmi Egyesületét megalakitani.

Előzmény: Baumag Befektetők (141)
mari111 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 142
Mint jeleztem,beszéltünk egy ügyvédi munkaközösséggel,de nem lelkesedtek. Most átnézik a cégbirósági anyagot akkor tudnak a lehetőségekről /árakról/beszélni.
Baumag Befektetők Creative Commons License 2003.12.19 0 0 141
Ezuton tájékoztatjuk Önöket, hogy dec.12-én megalakítottuk a Szövetkezeti Befektetők Érdekvédelmi Egyesületét. Az Egyesület bejegyzési kérelmét a Pest Megyei Bíróság Pk.60.476/2003.szám alatt vette át.Jelentkezési szándékát az alábbi telefonokon jelezheti:
06-23-417-574,06-23-421-148, 06-23-310-357,06-26-311-632,06-1-376-8750
negyvenketto Creative Commons License 2003.12.18 0 0 140
Köszönet a felajánlásért kedves Herman!

Megvannak az ügyben fontosnak ítélt dokumentumok, vagy elküldözgessük neked valamilyen formában, hogy teljes mértékben képben legyél?

Üdv.

42

Előzmény: Miki_bírónő (138)
Baulek Creative Commons License 2003.12.18 0 0 139
Mea és culpa.

A 128-as üzenetben hülyeséget írtam: ***NEM*** az Ellenörzö Bizottság szervezi, hanem tagok csoportja.

(Ne kérdezd, hogy ki mert nem tudom)

Előzmény: Baulek (128)
Miki_bírónő Creative Commons License 2003.12.18 0 0 138
respect all!

Úgy látom elkéstem...Egyik sorstársatok adta a címet, és nagyon érdekes az ügy.(Én egy jogász vagyok.) Mindenkit megkérek, olvassa el amit most írok.

1. Nem régen vagyok a pályán, de tudok egy pár hasznos tanácsot adni. A jogban nem az első lépés a bíróságra menetel. Ismerem az ügyvédeket: nem egy makulátlan népség (Én rem. kivétel leszek:). Persze h azt fogja mondani, h jogtalan az egész(mert az is), és h nyerni fogtok (ez egyáltalán nem biztos), és h nem kerül sokba (de sokba fog kerülni), és h FOGLALKOZNI FOG VELE (na EZT NEM FOGJA EGYÁLTALÁN MEGTENNI, ez tuti; ez majdnem mindig így van: ha szorít a határidő, és már leülepedett az ügy, csak akkor veszi elő az ügyet, addig átadja a mi fajtánknak: ügyvédbojtárok...).
És a VALÓS összegekről (illetékek, szakértői díjak, bírósági eljárás díjai a végén, végrehajtási eljárás) nem is beszélek.

2. Tehát nem megbízhatóak. Nagyon kevesen végzik lelkiismeretesen a munkájukat.

3. Lehet, h csak hírnév szerzésére használnának fel benneteket...

4. Bonyolult ügyekben, nagy pénzeknél mikor működött még jól a jog??? Gondolkozzatok el, hány ilyen esetről hallottatok. Vótergét ügy? De az nem nálunk volt...

Felajánlok valamit: dolgozok, nincs sok időm, de egy- két oldalig (mint most) ingyen tanácsot adok nektek.

Üdv, és fontoljátok meg ezt, mert fiatalon, de nem laikusan írtam.

bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.12.18 0 0 137
"Talán majd olyan is lesz. De gilisztásék így se mentek sokra vele..."

De végül is kaptak támogatást. :-)

Előzmény: Baulek (131)
mari111 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 136
Ma este fogok infot kapni a lehetőségekről és az árakról.
Előzmény: Peka (135)
Peka Creative Commons License 2003.12.18 0 0 135
Hurrá!
Végre valami!
Előzmény: mari111 (132)
Exciting Creative Commons License 2003.12.17 0 0 134
Engem is érdekelne, hogy mit mondanak. Kérdés: Mennyi idő múlva lenne pénz belőle és mennyi? Megéri-e valójában ha perelünk? Mennyi az esély a nyerésre?
Előzmény: mari111 (132)
elmax Creative Commons License 2003.12.17 0 0 133
Végre. Támogatom a lépést. Kérlek tájékoztass minket, hogy mire számíthatunk. (Miért és mennyit kellenne fizetni.)
Előzmény: mari111 (132)
mari111 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 132
Holnap megyek egy ügyvédi irodába akik esetleg egy kissebb csoport ügyét képviselnék. Akit érdekelne a dolog ,irjon.
Szivesen vennék konkrét kérdéseket is az ügyvédek felé.
Baulek Creative Commons License 2003.12.17 0 0 131
Talán majd olyan is lesz. De gilisztásék így se mentek sokra vele...

Én személy szerint szkeptikus vagyok az ilyen ügyekben tartott demonstrációk eredményességét illet?en, de azokat az érzelmeket képes vagyok (bizonyos határig) megérteni amik ezeket kiváltják.

Exciting -nek :

Mindenképp Neked kell dönteni akkor is ha nehéz ez már ilyen kegyetlen...

Az javallottam az Ellenörz? Bizottmánynak próbálja felvetetni a valamikormégiscsakmegrendezend? közgyület napirendjére, hogy aki a közgyülvényt és a beigért gazdasági információkat várja meg a döntésével szerz?désügyben azt ne érhesse emiatt hátrány.

Mivel a pénze közben úgyis folyton a Baumagban marad akár aláírja akár nem, ráadásul nem az ? hibája, hogy nem hagyják tájékozódni....

Előzmény: bukovaribulcsu (130)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.12.17 0 0 130
„gyertyafényes demonstráció”

Hát a „gilisztások” jobban csinálták. Ők legalább a parlament elé vonultak. :- ((

Előzmény: Baulek (128)
Exciting Creative Commons License 2003.12.16 0 0 129
Kedves bukovaribulcsu!
Én azt gondolom, hogy elég higgadt vagyok ahhoz képest, hogy az összes megspórolt pénzem elúszni látszik, és hétvégeken is dolgozom kell, hogy vissza tudjam fizetni az adósságaimat, szóval ha valaki tud valami jól fizető hétvégi állást akkor azt szívesen veszem...:)
A lényeg, hogy elolvastam az összes hozzászólást, és még így sem lettem okosabb. Azt gondolom, hogy belemegyek abba a kifizetjük a 20%-ot egy év múlva című megoldásba, ha esetleg nincs valakinek valami jobb ötlete.
Eddig azt hittem, hogy felelősen tudok dönteni pénzügyekben, de hogy ilyen helyzetbe kerültem az nem azt mutatja, azt remélem, hogy itt vannak okosok akik megmondják a frankót, de legalábbis talán tájékozottabbak mint én.
Előzmény: bukovaribulcsu (127)
Baulek Creative Commons License 2003.12.16 0 0 128
Mai közlés szerint az Ellenörző Bizottság a jövő hét elejére csendes, gyertyafényes demonstrációt szervez emlékeztetendő a Baumag vezetőségét hány kisbefektető karácsonyát keseriti meg, hogy nem jutnak hozzá pénzükhöz.

A demonstráció színhelye a Baumag kamaraerdei telephelye Budaőrs, Kamaraerdei u. 11.

Ezzel közgyűlés körüli huzavona és a vezetőség csökkenő együttműködési hajlandósága ellen is tiltakozni kivánnak.

bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.12.13 0 0 127
Kedves Exciting,
ha kicsit lehiggadtál :-))

A lényeg az, hogy véleménye szerint is itt az 1992. évi I. TÖRVÉNY a szövetkezetekrõl cimű törvényt lehet alkalmazni. Meg az alapszabályt.

Javasolom nézd meg a 63-as hozászólásomat.

Előzmény: Exciting (126)
Exciting Creative Commons License 2003.12.13 0 0 126
bukovaribulcsu.
Bocsi, de én ezt nem nagyon értettem amiről írtál, hogy végül is mit mondott a jogász abban a tv műsorban?!

Gege.of.PeT.
Örülök, hogy valaki reagált a felvetésemre, de azt hiszem ketten még mindíg kevesen vagyunk egy perhez, bár hátha lesz belőle valami!

CSak úgy kiváncsisából... ki hogy dönt vagy döntött, mert lassan dönteni kell mármint a baumag visszafizetési ajánlatával kapcsolatban!? Mi itt csak irogatunk de én nem látom a végét!

Előzmény: bukovaribulcsu (125)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.12.13 0 0 125

Megnéztem a műsort. Tanulságos volt.
Végre egy független jogászt is hallottam az ügyben nyilatkozni.

A jogi kérdésekben legnagyobb probléma, hogy egzakt véleményt nem, illetve nagyon ritkán lehet adni. (Gondoljunk csak az ugyanabban az ügyben született ellentétes bírói döntésekre.)

Reméltem, hogy itt a fórumon a jogi véleményeknek az ütköztetésére is alkalom nyílik. Sajnos ez nem így történt. :- ((

Végül is szóról-szóra ugyanazt mondta el az ablak jogásza, amit eddig is nyilatkoztam.
Az EB is. Egyedül az alapszabály módosításának szükségességéről nem volt szó, amit szintén nagyon fontosnak tartok, mert a jövőben ez sok problémát okozhat az EB munkájában a tagok érdekeinek képviseletében. Legalább ezt:

VIII fejezet 3) bekezdés törlése (Közgyűlés összehívása)
IX. fejezet 4) bekezdés törlése (Összeférhetetlenség)

Jogilag is tudomásul kell végre már venni, hogy a BAUMAG már lényegesen túlnőtte egy családi vállalkozás kereteit.

Előzmény: mari111 (121)
Baulek Creative Commons License 2003.12.13 0 0 124
PING baumag.hu (213.253.198.130) 56(84) bytes of data.

Úgylátszik magához tért.

Baulek Creative Commons License 2003.12.13 0 0 123
Beszéltem Patyi úrral Internetügyben nem tud róla, hogy nem mükszik a baumagos emilcím de nem is nagyon izgatja mert a már beérkezett mennyiséggel se nagyon tudnak mit kezdeni kapacitás hiányában. (Meg a tapasztalataim szerint inkább a telefon nevü eszközt kedvelik.)

Mai médiahír tőle hogy a mai Népszabadságban jelenik meg egy anyag az ügyről.

Holnap a Fix rádióban lesz egy Balázs-Patyi interjú 9-től 10-ig (FM 98 MHz de asszem a neten is elérhető).

Peka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 122
Nekem is visszajött az az emilem, amit az EB-nek küldtem.
Előzmény: bukovaribulcsu (118)
mari111 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 121
Ugy tudom ma az mtv.az Ablak műsorba lesz Baumag.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!