Keresés

Részletes keresés

rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45791

Ott foglaltam szállást, de terveztem kirándulásokat, Neszebár, Napospart,Szozopol....Csak jó lenne időnként csatlakozni valakihez, egyedül nem az igazi.Akkor holnap egy helyen leszünk:)Ti baráti társasság vagytok vagy egy pár?

Előzmény: Erijaki (45784)
Miranka Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45790

Akár jó is lehetne, ha az 1-es út mellett helyezkedne el. Ráadásul még túl közel van a határhoz, nekünk az még csak 500 km megtételét jelenti. Két ágyért nem hiszem, hogy érdemes lenne kitérőt tenni. Azért köszönöm a javaslatodat!

Az első napra azt tervezem, konkrét kitűzött úti cél nélkül, hogy inkább addig megyünk míg kényelmesen tart a kedvünk és lehetőség szerint Szófia se legyen már messze, így az út nagyobbik felét magunk mögött tudjuk. 

Rövid kitérőt inkább a Orsovánál tennék a Kazán-szoros felé, azt szívesen szemrevételezném a maga valójában:)

Előzmény: halley (45786)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45789

jaj bazz...

 

semmiféle olyan biztonsági kockázat nincs, ami ne lenne pl. szófiában vagy akár várnában...

 

bárhova el lehet menni, nem állnak betyárok az út szélén, ráadásul a bolgárok, főleg vidéken, igencsak segítőkészek

 

keresztül kasul bejártam már bulgáriát magyar rendszámú kocsival és soha nem történt semmi kriminális

 

vidin is jó

 

 

Előzmény: halley (45788)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45788

Sztív!

 

Írtad, hogy:

"Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával"

 

Vidin is problémás ilyen téren? (Pld. tranzitszállás gyanánt?)

És milyen úton érdemes odajutni Várnától? (Pleven felől, vagy a Duna partja mentén?) - Nem a térképi infókra gondolok, hanem a személyes véleményekre, haladhatóság, útminőség, vagy akár a szegényrégió miatti biztonság dolgaira...

Előzmény: stevie-13 (45742)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45787

9 юли до 8 септември 10:30, 12:00, 15:30, 17:00 часа

 

előadások naponta

 

belépő: 2 év alatt ingyen

 2 - 12 14 Leva

 

12 felett 20 Leva

 

fotójegy 5 Leva

Előzmény: T-boy01 (45785)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45786

"Vidintől Szófiáig ... valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást"

 

Belogradcsik nem jöhet szóba?

Előzmény: Miranka (45741)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45785
Előzmény: T-boy01 (45783)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45784

Szia! Mi is holnap megyünk a wizzairrel Napospartra. Te Burgaszban maradsz?

Előzmény: rozsaszindelfin (45781)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45783

VÁRNA DELFINÁRIUM térképen:

 

http://goo.gl/maps/6ZcTI

 

 

Előzmény: rotes (45780)
János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45782
Mi tortent? Jobulast.
Ma delig ogazan jo ido. Nyugodt tenger szinte szelcsend. Delbe hatalmas zuhi. Most lementunk nehanyan furdenek talan 20 fok lehet. A tenger hoz ki nemi piszkot.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45778)
rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45781

Sziasztok, holnap megyek Bulgáriába, Burgaszba Wizzairrel egyedül 7 napra nyaralni. 27 éves lány vagyok.Csatlakoznék valakihez ha úgy adódik közös programokra. Emailem: birozsuzsanna87@gmail.co 

rotes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45780

Sziasztok

22-én megyünk az Aranyhomokra. Érdeklődöm, hogy volt-e valaki busszal onnan Várnában.  Milyen messze van a buszállomástól a Delfinárium?

balzsoma3 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45779

Mi tavaly nyaraltunk a Dune Residenc-ben. Nagyon jól éreztük magunkat, nekünk nagyjából minden tetszett. Most július közepén a Goldenbe készülünk. Most Iliyan elmondása alapján felújították a Burgas éttermét, és a központi helyeket. Szerinte az ellátás minősége is jobb lesz. Majd meglátjuk!!!??? Szívesen mesélek, ha valaki részletekre kíváncsi.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45778

Konditerem engem nem érdekel túlzottan, de tényleg van. Biliárd fizetős, teniszpálya, röpipálya a közelben fizetős ( 40 leva / óra talán ).

Mivel fos idő van, így az animátorok semmit sem csinálnak. Egy kis tánc, egy kis labdázás, este remélem lesz tánc a gyerekeknek. 

 

 

Felhívtuk a megadott biztosító számát , a csaj kérdezte, hogy ők szervezzék meg az ellátást vagy mi. Férjem kérte, hogy ők. Fél óra múlva hívtak, hogy 10 perc múlva itt az orvos, de utána már angolul az asszisztens is. Sok orvos van a környéken, de a gyerek annyira üvöltött, hogy miután megnyugodott elaludt fél órára, így addig nagyjából elkészültünk, csak a papír maradt fent... Így nem kell szla, mivel szerződött partnert küldtek ki. Ha te szervezed esetleg fizetsz, kérsz számlát és itthon rendezik. Érdemes előre érdeklődni a biztosítónál. Mi ezt ajándékba kaptuk a MÁV-tól, de elsőre felvették a telefont és tényleg viszonylag gyorsan leszervezték a dolgot. Nincs nemzetközi EU kártyánk, de ingyenesen ki lehet váltani. 

Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45777

Köszi szépen a részletes hőjelentést, nyugodtabban indulunk az útnak. Ha az esők között megjavul az idő, és a tenger is fürödhető, az tök jó. Jövünk! :)

Előzmény: János 2 (45765)
rodore Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45776

Szia! Ugyan nem engem kérdeztél, de pár éve Naposparton nekünk is volt biztosítási eseményünk. :-( EU kártyát nem kérték (nem is volt) a biztosítási papírokat igen. Az orvos maga hívta fel az asistant szolgálatot, mindent megbeszéltek, nekünk semmit se kellett intézni és fizetni sem. Kiváló ellátást kapott a férjem és másnapra visszarendelték kontrollra is és kapott telefonszámot, ha éjszakára szükség lenne segítségre. A bizosítótól másnap felhívtak minket, hogy minden rendben van-e. Posta utasőr biztosítás legolcsóbb kategória. Mindenkinek szép nyaralást kívánok!

Előzmény: fekete és fehér (45773)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45775

a Burgas Beach -ben van kondi terem, az emeleti bárban billiárd asztal

 

a Burgas mögötti Dune Residence dünék felőli oldalán játszótér, homokozó

 

a burgas medencéjében az animátorok vezetésével rendeznek:

 

vizitornát, vizi röplabda, vizilabda mérkőzéseket

Előzmény: szandi777 (45774)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45774

Köszönöm mindenkinek !

Sporttal kapcsolatban: nincs egy foci, vagy röpi pálya vagy egy ping-pong asztal sehol ? Még játszótér se a közelben ? Ott a sok szálloda és sehol semmi ? Az egész (Napos)parton sincs semmi ? 

Tokajkincse: A lányodnak jobbulást ! Biztos hamar rendbe jön.

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.18 -1 0 45773

Köszi a sok infót, tényleg leírtad, amit lehetett, és nagyon sokat segítettél vele. Sajnálom a picit, nem elég, hogy nem fürödhet a tengerben, hanem még fájdalmai is lehetnek, igaz, a gyerkőcök gyorsabban regenerálódnak, mint mi, felnőttek, de így már nektek sem olyan a további pihenés, ha a gyermeke nem teheti azt, amit szeretne. Ha nem veszed tolakodásnak, még segítenél annyit, hogy a nemzetközi egészségbiztosítási kártyát is kérték az utasbiztosítás mellett, vagy arra nem volt szükség, ugyan is azt mondják, hogy az eu kártyát is vinni kell magunkkal. Azért próbáljátok még kiélvezni a maradék napokat, és a napok alatt a napsütést is értem!

(Amúgy, már bennünket is vár a Golden Rainbow, már csak két nap, és ott vagyunk.)

 

Előzmény: tokajkincse (45770)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45772

Ha mar szoba kerult (sajnos) a biztositas... Egybol elfogadtak a biztositast, vagy meg kellett elolegezned az ellatas koltseget, es utolag terit a biztosito?

Jobbulast a gyerkocnek!

 

Előzmény: tokajkincse (45770)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45771

szerbiában gyakorlatilag leálltak az átutazók basztatásáról

 

1-2 rendőrautót lehet látni az egész út folyamán 

 

 

bg-ben sok helyen mérnek, van pár fix trafi (kitáblázva), de a mellény, izzókészlet , stb. ellenőrzésére én nem is emlékszem

 

bg-ben a sebességet , övek bekapcsolását, mobilozást figyelik

 

de azért a saját érdekünkben jó ha van nálunk felszerelés

Előzmény: szandi777 (45766)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45770

Borzasztóan rossz a wifi kapcsolat, így csak nagyjából tudtam átfutni mit kérdeztetek, nem tudom ezt is mikor tudom megosztani veletek, de kedden este írom.

Kaja: Nagyon jó, minden este van sült krumpli vagy kerek krokett szerű krumpli, rizs. Teljesen magyar szájíz szerint főznek, gyerekek tudnak enni. Eddig mindig volt rántott hús is. Hol csirke, hol malacka… Reggelire is van minden,  a müzlitől a bundás kenyérig. Felvágottban nem erősek viszont. Minden reggel u.az van, nem érdemes első nap bekajálni, mert ezt fogod enni egy hétig. Ma bolgár est volt, egyedül ma volt szar a vacsora választék, de ma nem is bírtam enni, de erről később.

Pool bar-ban ( snack bár is egyben )  hot-dog és melegszendvics van, mást még nem láttam.

Italok érdekesek, a cola, fanta stb… jó, a sör, rövidek kicsit olcsó minőségűek. Koktélból mindösszesen 4 félét készítenek el, nem egy világbajnok egyik sem.

Beach bar nincs ( már ?) fel kell jönnöd a 2. emeleten lévő pool bar-ba.

Játszótér szintén nincs, ahogy semmi sportolási lehetőség sem. Ha szar idő van, meg vagy halva lényegében, mert semmit sem tudsz kezdeni.

Hétfőtől van főszezon,így sok új ember került elő, ők már beszélnek angolul is. Mi két pincérnőt kifogtunk magunknak, akik normálisak, mosolyognak, előzékenyek és csak az ő asztalukhoz ülünk már ( vadászni kell a helyeket, nagyon sokan vannak) . De a gyerek pl. egy pincér mellett ejtette le a villát, nem vette fel, simán elment, de u.ez a bébijátékkal is előfordult. Neked kell kikerülnöd őket, ő nem fog téged…

Nem mondom, hogy nem javult a helyzet a főszezon miatt, lehet régebbi, bejáratott emberek vannak már, de ez nem 4 csillagos személyzet. Kár érte…

Animátorok teljesen cserélve lettek, egy lány maradt csak ( magyarok mondták, akik visszajárnak )Egy lány, Lia beszél nagyon jól angolul. A játszóházban be is mutatkozott, játszott a gyerekekkel. A lányom elesett a kis műanyag motorral, kicsattant az álla, rögtön hozott kötszert, fertőtlenítőt stb… Végül orvost kellett hívni, megkértem, hogy jöjjön fordítani nekem, segített egy szó nélkül. Bolgár orvosnő jött a mentővel, egy szót nem beszélt angolul, de nagyon kedves volt, törölte a könnyeit, simogatta a mentőben, fogta a kezét, mert üvöltött végig ( 6 éves ). Ahová vittek ott a doki és az asszisztens beszélt angolul középfokon, összevarrták, visszahoztak a hotelbe, mert a biztosítás papírját nem vittem magammal a nagy sietségben és a recepción nem engedték lemásolni nekik a dokumentációhoz . Na csak ennyire gyökér a személyzet, mert ott volt a másoló… Még azt sem lehet mondani, hogy nem értették meg, mert bolgárul beszéltek.  Itt történt a baleset, a recepción vártuk az orvost, szóval azt sem lehet mondani, hogy fogalmuk nem volt a kialakult helyzetről. A doki majd jön kiszedni a varratokat. Nem fürödhet már szegénykém. De az ellátás teljesen rendben volt, gyors volt a szervezés is ( Union biztosítás ) , szóval le a kalappal előttük ebben a tekintetben, bár nem volt tervben az orvosi szolgáltatás kipróbálása, de hát ez van.

Arról már csak fél mondat, hogy hétfőn a villám pont ide csapott be az épületbe, nem volt áram 2-3 órát… tehát net, tv, lift, kólagép…. sem…. Kicsit káosz volt és hát a németek ordibáltak, hogy nem kapnak sört… Hát ennyit a magyarokról. Nem bírták megérteni, hogy nem megy a gép sem áram nélkül és a poharak is elfogytak ( víz, gyümölcslé volt )De nem reagálták le a jól a helyzetet, nem csináltak az animátorok sem semmit ( tánc, közös játékok )Látszik, hogy ilyenre nincsenek felkészülve.

Tisztaság rendben van, kaja teljesen, szóval emiatt nem kell aggódnotok. Szerintem az idő miatt sem, mert mi már nem leszünk itt…

Hát nem mondom, hogy nem lesznek emlékeink….

Golden Rainbow miatt nem kell aggódni, most beszéltem egyetemista társammal, ők ott vannak most, teljesen rendben van a szoba. Ellátás pedig. u.ez ugye. 

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45769

Egyéb kötelező dolgok és más finomságok itt is vannak: http://napospart.com/terkep.php?lang=hu

 

Ami tuti kell az az izzókészlet, eu baleset bejelentő nyomtatvány, eü doboz, láthatósági mellény és TŰZOLTÓ készülék. Nekem benne van még egy fekete műanyag zsák is, ha netán kérnék a hullazsákot bemutatni... (ezt nem tudom kell-e még, de biztos ami biztos)

Előzmény: Vahurka1 (45768)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45768

Szia.

 

Az útiokmány rész nem korrekt, mert a plasztik kártyás személyit ők is elfogadják, akárcsak a bolgárok. Az egy komoly kérdés egyébként, hogy lehet a pótkerék kötelező, ha a legtöbb új autó esetében már nem a szériafelszereltség része, hanem csak defektjavítót adnak az autóhoz.  

 

Szerintem több helyet nézzél meg, nem elég csak az autóklubora hagyatkozni.

 

Üdv és jó utat.

Előzmény: szandi777 (45766)
zlaky Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45767

              

SZANDI777 !

Talán ezen az oldalon tudsz infót gyüjteni  !

 

http://autoklub.hu/content/szerbia

 

szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45766

Szerbiában és Bulgáriában mi kötelező a kocsiban ? Mo.-n már csak az elakadásjelző a kötelező tartozék.

Hol lehet ezeket megnézni ? Szeretném, ha a rendőr nem büntetne meg, ha megállít, és nem hivatkozna olyan dolgokra ami nem is kötelező, de kihasználja, hogy nem tudok szerbül vagy bolgárul.

János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45765
A tenger homerseklete megfelelo. En eddig minden nap furodtem. Hinar nincs tegnap zold zaszlo volt. Hideg nincs a felhos idoszakban sem azonban szinte minden nap esett. Tegnap ket oraig gyonyoru ido majd felhosodes es borzaszto nagy eso. Elalt utanna jo ido ujra mentek furodni mi pedig csavarogni. Az ido ma es holnap lesz a legrosszabb varhatoan es majd lassan javul. Ma reggel is azonban enyhe az ido de borult. Majd talan kiderul kesobb. Bizakodjatok. Osszessegeben elfogadhato az ido a nap azert megkapott bennunket.
Janos
Előzmény: Erijaki (45757)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45764

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

 

 

Mondjuk inkább úgy: nem az egyszeri, nyelvet nem beszélő, a kultúrát nem ismerő, a tengerpart felé életében először arra járó turistának való.

 

Így oké?

 

Előzmény: őrel (45761)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45763

Óóó, akkor már biztos jártál többször azon a vidéken. :) Láttam néhány képet az Iskar vidékéről, amelyek annyira szépek voltak. Meg az egész környék tetszik nekem. Még ha az életszínvonal alacsony is, de a természeti környezet szép.

 

Egyébként most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor merre is legyen az arra. Menetben mindenképpen két napos úttal kalkulálunk és nem Szerbia felé tervezzük venni az irányt. Valahogy nekem szimpatikusabb a Vidin-Szófia-Burgasz útvonal, mint a Ruse-Sumen-Burgasz, még akkor is, ha Vidin és Szófia között változó is az aszfaltburkolat minősége. Meg szeretnénk egy kicsit látni is, nem csak autópályán rohanni végig. Arra ráérünk hazafelé is.:)

Előzmény: őrel (45759)
atina71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45762

Sziasztok mi is júliusban megyünk és Szerbián keresztül .Én gyorsabbnak tartom majdnem végig autópályán lehet menni. Árak azok olcsobbak mint itthon igaz mi délre Tsarevoba megyünk

Előzmény: É-B Anita (45747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!