Keresés

Részletes keresés

Haligalika Creative Commons License 2016.01.05 0 0 718

Nálatok mennyi kb ha kerdezhetem???

Haligalika Creative Commons License 2016.01.05 0 0 717

Ugy kb 11cent az olcso es 13cent a draga...ebben a rétegbe amibe én tartozok.

szocske_ Creative Commons License 2016.01.05 0 0 716

szia

csak kíváncsiságból, szlovákiában mennyibe kerül 1kWh áram (ez a 20 órás vezérelt és a normál?)

Előzmény: Haligalika (715)
Haligalika Creative Commons License 2016.01.05 0 0 715

Nagy fogyasztonak szamitok (Szlovákia) .azert 20 oraban olcso aram van 4oraban dragabb de ekkor blokkolva van a futes ilyenkor nem műkodik....a szigeteles idén teljesen be lesz fejezve de ezt a a a telet igy kell átvészelnem....de mondom -1-2 fokba nincs gond de tartós -10be ott már nem az igaziii

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 0 0 714

Nalad eleg kulonleges es egyedi rendszer lehet,ha 20 oran keresztul van ejszakaid.

Előzmény: Haligalika (712)
hargergo Creative Commons License 2016.01.05 0 0 713

"a villanyora ejjeli áramot ad napi 20oraban"

 

20 órában? Ez kissé hihetetlen.

Vegyél egy olcsó olajradiátort és amint teheted turbózd fel a hőszigetelésed.

Előzmény: Haligalika (712)
Haligalika Creative Commons License 2016.01.04 0 0 712

Gázra nem mert a villanyora ejjeli áramot ad napi 20oraban. Van esetleg valami tipp ötlet hogy miveltudok felfűteni a lakást ??? 

Haligalika Creative Commons License 2016.01.04 0 0 711

Addig nemvolt azzal gond mert éves szinten (tavaj már ez volt a fűtesem) 400e fizetek villanyra de 90e visszakaptam. A lakásban minden villanyra műkodik...

NAND708 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 710

A villanyszámlát ülve, evés és xanax után bontsd ki.

 

Hahó Dejó, írtam mailt (igaz csak pár perce :-))

Előzmény: Haligalika (708)
dejódió Creative Commons License 2016.01.04 0 0 709

Hát nézd meg van-e gáz vagy egyévb távfűtési lehetőség.... 1-es COP(hatásfok)-kal ez húzós lesz.

Előzmény: Haligalika (708)
Haligalika Creative Commons License 2016.01.04 0 0 708

Sziasztok...olyan kerdesem volna, hogy vasaroltam lakast ahol a regi tulaj villanyal fütött. Nem volt mas választasom igy énis azzal kezdetem fűteni.A régi tulaj ajánlasara vasaroltam Adax fűtőpanelokat de most a -10 fokokba ugyvettem eszre h nemfűti ki a lakást( 80nm kb. A panelok összteljesitmenye 5,8 kW az 4panelt takar a 4szobába a folyoson nincs. A lakás kb. 60% leszigetelve) akinek van tapasztalata vagy otthon van a témában attól kérdezném hogy kellene plusz 1 panel mondjuk a lakas központi részébe(folyosora)?

dejódió Creative Commons License 2016.01.03 0 0 707

Hogyne:) Annak ebben az időben már mennie sem szabadna. De megy.  Kültéri szondával. 

Előzmény: dokeee (706)
dokeee Creative Commons License 2016.01.03 0 0 706

Most kezd érdekes lenni a klímás fűtés, -11 fok van, egyelőre nyugodtan dolgozik az a vén szar Dimarson, ha emlékszel rá :)

Előzmény: dejódió (705)
dejódió Creative Commons License 2016.01.03 0 0 705

Gondolom a gázfűtésnek a kiépítése a gáz engedűélyt bekötési egyéb költséget tartalmazza illetve a kazánt. vagy az épületben lévő csöveket radiátor vagy padlófűtési rendszert is?   A többit már szocske topiktárs leírta. Hőszivattyúból  ha kb 5 kw a hőigény -15C-ban  olyan 1,2-1,5 milla egy tisztességes levegő-víz all dc inverteres hőszivattyú. Megtérülését számolgatni kell. adat híján ennyit lehet mondani.

Előzmény: Gábor_5 (703)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.01 0 0 704

attól függ leginkább, hgy menynire jól hőszigetelt a ház, milyen az elosztása és milyen hőleadókkal akarsz fűteni.
klímából hacsaknem közel passzív ház vagy egy légtér az egész, valószínűleg több készülék kell. minél több lesz annál komfortosabb. De a klíma zúg és kavarja a szelet.

vehetsz folyadékos hőszivattyút, a levegő-víz a legegyszerűbb, ezzel padló, fal vagy mennyezetfűtést érdemes hajtani, esetleg túlméretes radiátorokat.

 

klímából 800 ezerből 2-4 készülék is kijöhet szereléssel együtt.

a hőszivattyús megoldást 800-ból aligha úszod meg.

Előzmény: Gábor_5 (703)
Gábor_5 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 703

Milyen fűtési rendszer kiépítését ajánlanátok egy120 nm-es családi ház felfűtésre?

Klímán vagy hőszivattyús fűtésen gondolkodom, de nem tudom mekkora és milyen típusú lenne nekem a legmegfelelőbb.  Mennyiből lehetne kihozni egy elfogadható fűtési rendszert egy ekkora házban? A gáz fűtés kiépítése kb. 800.000-ből jönne ki, ha hasonló árból kijönne valami jobb fűtési megoldás inkább azt választanám. A gáz bekötése elég macerás, fel kell túrni az egész udvart, csomó engedély, stb... Ezt nem igazán szeretném. Ezek a hőszivattyúk vagy klímák hogy működnek, minden helységben el kell helyezni egyet vagy csak egy helyre kell egy nagyot telepíteni? A ház homlokzatát tele kell pakolni ezekkel a dobozokkal vagy csak egy ilyet kell elhelyezni valahol? Akinek van hasonló fűtési rendszere mit mond róla megéri vagy csak reklámszöveg, hogy olcsóbb vele fűteni mint a gázzal?

mahagoni01 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 702

na ez a dilemma ............:)

deee.....átgondoltam ......... és azt hiszem felújítom a lakást veszek egy hőtárolós kályhát és szépen eladom :)

majd az árán veszek egy olyan lakást amiben van gáz 

ennyi.........

köszönöm a segítséget fiúk

 

 

Palási Creative Commons License 2015.12.21 0 0 701

 Tényleg a régi hőtározós kályha a megoldás. De addig is amíg találsz veszel egy olcsó olajradiátort és az rákapcsolod a vezéreltre.

 Ha találsz hőtározóst,

inkább a 6 kw-ost vedd meg.

A hibái : kiéget 1 -2   . 3 fűtőelem. Cserélhetők olcsón. laikusok is megtehetik.  , a másik hiba a ventilátor meghibásodás. na itt a 6 kW -nál nem lényeg, mert cs. kályhaként működik, a 3 kW -osnál már nélkülözhetetlen,  és az útólsó a leglényegesebb : a töltés szabályozó rossz. Ezt biztos csak szakember tudja cserélni.

 

 

 Amennyiben földszinti, akkor hasznos lehet a film, mert a padló nagyon hideg tud lenni. Emeletközinél már nem érdemes ezzel foglalkozni.

Előzmény: mahagoni01 (696)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.21 0 0 700

hogy mekkora teljesítményűt válassz, arról szerintem kérdezz meg inkább klímást, van az indexen is klímás topik, igaz néha elég "érdekes" hozzáállású szakik írkálnak ott.

 

26m2 nem nagy, még ilyen belmagassággal sem.

De kérdés, hogy milyen a hőszigetelés? ha süvít a szél a rosszul záródó ablakon, akkor nyilván nagyobb teljesítmény kell...

 

Én nem vagyok szerelő, csak felhasználó, így a véleményem nem szentírás, de szerintem 2,5kW vagy 3,5kW klíma közül kell választani, mindkettőnek lenne előnye és hátránya:

- ha a nagyobbat veszed, az még kemény kinti hidegben is részteljesítményen befűti a lakást, így kis ventilátor fordulaton fog menni, tehát nem fog zavarni a hangja és a szélvihar. Cserébe ősszel és tavasszal, amikor kicsi a hőigény, akkor rosszabb hatásfokkal fog működni, mert nem tud olyan kis teljesítményre lemenni az inverter, ami elég lenne, így a legkisebb teljesítményen fog ki-be kapcsolgatni. + pár(tíz)ezerrel drágább a nagyobb gép.

- ha a kisebbet veszed, akkor olcsóbban megúszod a beruházást, talán jobb lehet a hatásfok ősszel és tavasszal, cserébe tél közepén dolgozni fog keményen, így jobban keveri majd a levegőt és hangosabb lesz.

 

azért a klímás fűtésnél arra számíts, hogy lesz légmozgás és némi zaj, ezt meg lehet szokni, de van akit zavar, én nem szeretem, hálószobába nem szívesen fűtenék klímával. 
Igaz, nekem fent van a mennyezet alatt a beltéri, többen írják, akik a padlóhoz, pl. az ablak alá szerelték, hogy ég és föld a különbség, nagyon sokat számít, hogy nem fentről kell neki lenyomni a magától felfelé törekvő meleg levegőt, tehát sokkal komfortosabb lentre szerelni.
Mivel neked fűtésre kell, szerintem én lentre tenném...

Előzmény: szocske_ (699)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.21 0 0 699

sima inverteres klímára gondolok, ma már szinte mindegyik tud fűteni, de azért komfortban és megbízhatóságban nem mindegy, hogy mit választasz.

nameg az sem árt, ha legalább -15 vagy inkább -20 külső hőmérsékletig tud fűteni.

ha az olcsóság számít, akkor szerintem max. 150-ből megúszhatod kínai klímával, ha japánt szeretnél az már inkább 200ezer Ft.

Mondjuk ilyen pici lakásba nem kell komoly teljesítmény.

 

És azt is nézd, hogy a többi megoldással szemben itt nyáron hűteni is tudsz.

Igaz, ha a fűtési komfortot növelni akarod, akkor a padló közelébe lenne jó szerelni a beltérit, hűtéshez meg az nem ideális, el kell dönteni, hogy mi a fontosabb.

Előzmény: mahagoni01 (698)
mahagoni01 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 698

egy sima inverteres  splitklímára gondolsz ,ami fűt is?

vagy vmi spéci klímárol lenne szó?

és szerinted mekkora teljesítményüt vegyek?

Előzmény: szocske_ (697)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.20 0 0 697

ha össze bírsz szedni egy kis tőkét egy klímára, akkor harmadáron fűthetsz, mint a felsoroltakkal.

Előzmény: mahagoni01 (696)
mahagoni01 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 696

Urak!

Vásároltam egy lakást ahol  nincs gáz ezért villanyfűtéssel fűtöttek (elektromos radiátorral) amit elvitt a tulaj.

Sajnos a költségvetés igen kicsi ezért  egy alternatíva maradt fűtés  létrehozására és az az áram, csak ebben gondolkodom.

Szerencsére van vezérelt áram is szerelve a lakásba bár tudom még így is relative  drága mulatság lesz a meleg előállítása

 A lakás nem nagy sőt kicsi 26nm de 380 a belmagassága ,ezért a légköbméter sajnos nagy 

A következőkben gondolkodok

1 régi hőtárolós kályha kb 20-25ezer használtan 3vagy 6 kw változatban 

2 infrafűtés szalagparketta alá Infra fűtőfilm ár:  3.390,-Ft/m2 ultravékony film 

3 ...................... ????  

Bármilyen építő hozzászólásra ötletre vevő vagyok légyszi segítsetek

 

köszönöm

Varek1 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 695

Érthető, teljesen világos !

Előzmény: szocske_ (693)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.18 0 0 694

ja, ehhez fontos, hogy nálam normál díjszabásra van kötve a klíma, mert napelemem is van.

Ha nem lenne napelem, akkor H tarifáról menne a klíma, akkor már egész télen olcsóbban fűtene, de a komfort akkor is a gáz mellett szólna, igaz ebben nagy szerepe van annak is, hogy nálam csak 5cm szigetelés van a házon, ami nem túl combos.

Előzmény: szocske_ (693)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.18 0 0 693

gázkazán padlófűtéssel.

0 fok körül kb. ugyanannyiért fűt a gáz és a klíma, így itt már átváltok gázra, mert számomra komfortosabb a gázkazános padlófűtés, mint a légfűtés, 0 alatt pedig már költségesebb lenne a klíma mint a gáz.

 

Ha a teljes szezonban a klíma fűtene, akkor kb. ugyanannyiba kerülne, mintha végig gázzal fűtenék, mert amivel olcsóbban fűt ősszel és tavasszal a klíma, annyival drágább lenne a tél hideg hónapjaiban.

 

Nekem mindkettő rendelkezésre áll, így logikus, hogy csak akkor használom a klímát, amikor az fűt olcsóbban, mikor már rosszabb lenne a hatásfok, akkor mehet a gáz.

Előzmény: Varek1 (692)
Varek1 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 692

És a másik felében milyen fűtés van ?

Előzmény: szocske_ (690)
dejódió Creative Commons License 2015.12.17 0 0 691

És nyáron sem szakadtál meg a hőségben:)

Előzmény: szocske_ (690)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.17 0 0 690

hát az én házam annyira nem új, de a fűtési szezon felében villanyfűtés van, mert olcsóbb, mint a gáz.

Előzmény: Mezőföldi 2 (689)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 689

Mo.-on van 4,1 millió lakás, Ebből panel  800 e és az un. egyéb központi fűtéses is legalább 200 e db.

 Mondjuk a  3 milla lakásban is van valamilyen fűtés, egyedi, a java talán gázfűtés. Nyilván ezeket is időszakosan fel kell újítani, de ritka a nulláról való kezdés.

 Új lakás épül úgy 10 - 15 e db /nagyon kevés / ezekből is kb. a fele un. telepszerű meg foghij beéptés, tehát emeletes.   Legyen  a fele cs. ház. Ha ezek mindegyike villanyfűtést válasz, akkor sem jeletős. Főleg tévút olyan esetben, amikor már megvan egy fűtés, működik is csak valamiért  ezt likvidálják.

Előzmény: szocske_ (688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!