Keresés

Részletes keresés

IceCortez Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21375

Érdekes helyzet, mivel ezt így konkrétan nem írják le sehol...

 

"

Féklámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

64. § (1) Féklámpával fel kell szerelni a gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és ezek pótkocsiját.

A felszerelendő féklámpák száma:

a) gépkocsi, mezőgazdasági vontató és ezek pótkocsija, valamint motoros tricikli esetében



2 db

 

b) oldalkocsi nélküli és oldalkocsis motorkerékpár, valamint a motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsija esetében




1 db

(2) a) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott féklámpákon kívül további egy darab, középső féklámpával szabad felszerelni a gépkocsit és pótkocsiját;

b) egy vagy két féklámpával szabad felszerelni a lassú járművet és pótkocsiját.

(3) A féklámpa fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - nappal, ráeső napfényben legalább 300 méterről - egyéb fényjelző berendezés bekapcsolt állapotában is - határozottan felismerhetőnek kell lennie. A féklámpa fényerejének jól érzékelhetően nagyobbnak kell lennie a hátsó helyzetjelző lámpa fényerejénél. A féklámpa csak piros fényt bocsáthat ki. A gépkocsi belső terében felszerelt középső féklámpát úgy kell kialakítani és elhelyezni, hogy annak fénye a vezetőt - közvetlenül vagy visszaverődés által - ne zavarja.

Féklámpára vonatkozó további műszaki feltételek

65. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott féklámpát szabad felszerelni.

(2) A féklámpát hátul, az oldalkocsi nélküli és az oldalkocsis motorkerékpáron, valamint a motorkerékpár 0,80 méternél szélesebb pótkocsiján a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjában, a többi járművön pedig úgy kell elhelyezni, hogy a két féklámpa átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél - mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetén 0,50 méternél - közelebb ne legyenek. Ha a jármű 1,40 méternél nem szélesebb, a két féklámpa átvilágított felülete közti távolság 0,40 méterig csökkenthető. Ha a lassú járművet egy féklámpával szerelik fel, azt a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjában, vagy attól balra kell elhelyezni.

(3) A féklámpa átvilágított felületének az alsó széle az úttest szintjéhez 0,35 méternél közelebb, az átvilágított felület felső széle az úttest szintjétől

a) motorkerékpár és pótkocsija esetében 1,20 méternél,

b) gépkocsi és pótkocsi esetében 1,50 méternél,

c) mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 1,90 méternél,

d) olyan jármű esetében, amelynél a jármű szerkezeti kialakítása a fenti magassági elhelyezést nem teszi lehetővé 2,10 méternél

távolabb nem lehet.

(4) A féklámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a féklámpa legkésőbb akkor kapcsolódjék be, ha az üzemi fékrendszer a járművet 0,5 m/s2 lassulást eredményező hatásossággal fékezi és mindaddig világítson, amíg a fékrendszer legalább ilyen fékhatással működik.

(5) A 42. § (3) bekezdésének a rendelkezése értelemszerűen irányadó a féklámpára is.

(6) A középső féklámpát a gépkocsi hosszirányú függőleges felezősíkjában, a jármű belső terében vagy azon kívül úgy kell elhelyezni, hogy átvilágított felületének alsó széle a 64. § (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott féklámpa átvilágított felületének felső szélénél magasabban legyen, és

a) a gépkocsi belső terében történő elhelyezés esetén a hátsó ablak alsó vagy felső szélénél,

b) egyéb elhelyezés esetén:

ba) a hátsó ablak alsó széle alatt legfeljebb 0,15 méterrel, vagy

bb) az úttest felszínétől legalább 0,85 méter magasságban

legyen."

 

Pirosnak pirosan világít, nem csökkent a fénye, csak annyi hogy nem a megszokott csíkban világít, hanem a fénye betűket formál :)

Előzmény: nopánick (21374)
nopánick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21374

Szerintem, ütközik a KÖHÉM 6 rendeletbe, ami leírja, hogy hogyan nézhet ki a pótféklámpa.

... és mellesleg engedély nélküli átalakítás is, ami alighanem helyszíni rendsszám levétel.

Előzmény: IceCortez (21373)
IceCortez Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21373

Üdv mesterek! :)

 

A kérdésem kicsit most eltér a kresztől, de kíváncsi vagyok milyen szabály vonatkozik rá:

 

 

Egyik ismerősömnek ilyen lett a pót féklámpája. Ugyan olyan erősen világít, csak van előtte egy sablon ami a Sporting feliratot csinál belőle.

Szerintetek az ütközik valami szabályba, a rendőrök beleköthetnek?

Macika Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21372

Ha már megtaláltad, mi is láthatnánk?

Engem pl. kifejezetten érdekelne, hogyan fogalmazták meg a XXkm sebességkorlátozó táblát...

Előzmény: Byk001 (21371)
Byk001 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21371

Én megtaláltam, abban tényleg ez a km-es tábla volt benne.

Meg pár érdekes dolog :)

 

Közcsend védelme

14. § (1) Tilos a közúton mások nyugalmát zavaró és kellő gondossággal elkerülhető zajt okozni, így elsősorban:a) rakodással, szállítással vagy a közúton végzett munkálattal felesleges zajt előidézni;b) motort lakott területen belül tartósan túráztatni;c) olyan robbanómotorral hajtott járművel a közúti forgalomban részt venni, amely az előírt hatású és ki nem kapcsolható hangtompító berendezéssel felszerelve nincsen, kivéve a rajtszámmal ellátott és a verseny színhelyére, illetőleg onnan a telephelyre közlekedő járművet.(2) Lakott területen közúton 22 órától 6 óráig nagyobb zajjal járó rakodást, szállítást vagy egyéb munkát csak a rendőrhatóság engedélyével szabad végezni.


(2) Útkereszteződésnél hirdetőoszlopot, táblát, árusítófülkét vagy a szabad kilátást zavaró más létesítményt elhelyezni, kilátást gátló növényt termeszteni a keresztező vagy betorkolló utak szélétől számított 30 m-en belül tilos.

 

Vagy az előzés megfogalmazása is egyértelműbb volt, szerintem:

12. § A KRESZ alkalmazása szempontjából:a) előzés: ha valamely jármű az előtte az úttesten vele azonos irányban haladó járművet vagy járműsort utolérve, amellett elhalad; párhuzamos közlekedés esetén nem előzés a jármű vagy járműsor mellett történő elhaladás;

Előzmény: Pitrinkó (21370)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21370

Meg kéne keresni a 2/1962. (IX. 29.) BM–KPM-et, az volt a 1975-ös Kresz előtt. Az nincs meg elektronikusan (vagy nem találom), annyira meg engem se érdekel, hogy megkeressem könyvtárban.

Előzmény: BringasLevy (21369)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21369

Azt nem értem, hogy ki és miért gyárt ilyeneket. Ki rendeli meg, veszi át és fizeti ki?

 

Értem én, hogy vannak zavaros ügeyek, de ez kinek és miként éri meg?

 

(Mellesleg valki azt mondta, hogy 1975 előtt valami ilyesmi volt a sebességkorlátozó tábla. Nem tudom, hogy igaz-e akkor 3éves voltam -bár utána nézhetnék, ha annyira fontos volna ez nekem.  

Előzmény: Macika (21367)
Macika Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21368

Így van.

 

És NINCS az a bíróság, aki ne Neked adna igazat!!!

Előzmény: BoGar (21365)
Macika Creative Commons License 2011.11.24 0 0 21367

Soha nem volt.

Ezek nem érvényes KRESZ-táblák, ElVILEG a közútkezelőnél be KELL jelenteni és ki KELL cseréljék, mert így nem érvényes.

Előzmény: nopánick (21364)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21366

:))))))))))))))

Előzmény: Macika (21357)
BoGar Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21365

Ahogy az 50km után nem vagyok köteles 50-re lassítani, úgy a játékszabályokat betartva a 60km-es táblánál nem mehetek 60-nal. 1:1.

Előzmény: Pitrinkó (21363)
nopánick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21364

Vajon volt valaha is ILYEN kivitelű tábla KRESZ-ben?

Vagy miért-hogyan léteznek ezek...?

Előzmény: BoGar (21362)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21363

No, most a sünöknek adtál egy ötletet. Ki fognak állni a 60km-es tábla után mérni, és aki 60-nal megy, jol megbuntetik, mert ugye ez a tábla nem is tábla. De olvtárs szerint teljesen jogosan és normálisan....

Előzmény: BoGar (21362)
BoGar Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21362
Előzmény: BoGar (21361)
BoGar Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21361
Előzmény: Macika (21358)
BoGar Creative Commons License 2011.11.23 0 0 21360

Csak hogy nem magánterületen van, hanem a Váci út IV. kerületi szakaszán, nem is egy helyen. Tehát ha előbb van egy normáls (60)-as tábla, utána (50km), akkor nem büntethet a rend őre, ha 60-nal megyek. Köszi! Én is így gondoltam/gondolom.

Előzmény: Macika (21357)
Macika Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21359

Dehogy az...

 

Photoshopban 20 mp megfordítani, hogy ilyen legyen.

Utána meg úgyse jár senki, aki meg azt meri mondani, hogy ez nem manipulálatlan kép, arra rámodnják azonnal, hogy hazugnak nevezte azt, aki azt állítja, hogy ez akárcsak pár percig is így volt kint. Utána meg áll a bál...

Előzmény: Törölt nick (21348)
Macika Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21358

Egy manipulálatlan fotót egy ilyen tábláról esetleg?

Előzmény: nopánick (21344)
Macika Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21357

Ilyen hivatalos tábla nincs.

 

Valaki gyárthat ilyet a magánterületére, de érvénytelen, az veszi figyelembe, aki akarja.

A km az ugyanis hosszmértékegység, nem sebesség. Így aztán fejeltős.

Előzmény: BoGar (21342)
Macika Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21356

Ez nagyon jó vicc, biztosan tudsz is rajta nevetni.

A baj, hogy sebességméréskor - amennyiben nem az alap sebességhatár hatályos - le KELL fotózni mérés előtt a mérés területére érvényes sebességkorlátozó táblát.

Előzmény: Trebitsch (21341)
Macika Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21355

Ez volt a "Ja, bocs félreolvastam?"

 

Érdekes...

Előzmény: Trebitsch (21339)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21354

Nem véletlen, hogy tilos "KRESZ tábla szerű" hírdetéseket elhelyezni az utak mentén...

 

 

Rég jártál itthon... De ez már politika.

Előzmény: BringasLevy (21353)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21353

Szerintem csak annyira, mint amennyire a óvodai rajzverseny sebességkorlátozás tábla című művével nevező gyerek produkciója érvényes ilyen helyzetben. 

 

Vagyis attól függ, mennyire felel meg a követelményeknek.

 

 

Nem véletlen, hogy tilos "KRESZ tábla szerű" hírdetéseket elhelyezni az utak mentén...

Előzmény: Törölt nick (21351)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21352

Látom, sikerült megragadnod a lényeget! :-)

Előzmény: Pitrinkó (21350)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21350

Na ugye témánál vagyunk.

 

Ha egy ilyen kilences tábla életszerűtlen (az) és nem kell komolyan venni, akkor egy életszerűtlen 100-as korlátozást se.

QED, éljen az életszeruség, megegyeztunk.

Előzmény: BringasLevy (21349)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21349

Ha csak a szabályokat nézzük, akkor szerintem igen. Rettenetesen nem életszerű, azt tény. De vonatkoztassunk el az életszerüségtől és CSAK a szabályokat nézzük!

 

Megfelel a KRESZ-ben tárgyalt sebességkorlátozó tábla (30-as ábra) feltételeinek? Igen.

Megfele a KRESZ 10§ 10bekezdésének? Igen.

Akkor miért ne lenne szabályos KRESZ tábla???

 

Az egy dolog, hogy ott 9-el, vagy 12-vel mennék-e tovább, de ha jogi halgató lennék, a házifeladatot látnám az esetben... :-) 

Előzmény: Törölt nick (21348)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21347

Szerintem még a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés is megáll.

Mert ha valamelyik marha ott tényleg kilenccel megy, mert ő betartja, akkor úgy seggbedurrantják, mint annak a rendje.

Előzmény: BringasLevy (21346)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21346

Hát...

 

A vonatkozó szabályok szerint ott most 9km/h a megengedett legnagyobb sebesség. :-)

 

Arra vagyok csak kiváncsi, hogy valami túlbuzgó jogász tanonc, nem akart még olyan módon plusz zsebpénzhez jutni, hogy az ilyen fatális hibákból kértérítési pert fabrikáljon. Úgy gondolom, hogy keresetnek sem volna elhanyagolható, gyakorolná is amit tanúl az egyetemen és késöbb referenciának sem kutya.

 

Viszon mét nem hallottam olyan hírt, hogy az út kezelő 1millió forintott kell fizessen K.S. -nek az ELTE jogikar végzős halgatójának, mert a hibásan kihelyezett táblával indokolatlanúl akadályozta őt az első randevújához való igyekezetben és a reményteli partner nem várta őt meg. Sőt, bizalmát is veszette K.S iránt a késés miatt. K.S. Szerelmi bánata a bíró szerint 1millió forinttal váltható ki, amit a közútkezelő 5 munkanapon belűl át kell utaljon K.S. számára. 

 

Vagy van ilyesmi?

Előzmény: nopánick (21344)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21345

Jogos, ilyen alapon indult már per?

 

Kéne.:)

Előzmény: nopánick (21344)
nopánick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 21344

Nem ez kérdés veleje...  hanem, hogy érvényes-e az a tábla,

ami NEM ÚGY néz ki, mint a KRESZ-ben hozzá rendelt kinézet?

 

Mivel a KRESZ-ben nem találni oylan táblát ami kerek fehé-piros és ...km felírata van.

De akkor mi az ami így néz ki és az út emellt van.

Mert, hivatalból  nem KRESZ tábla ugyebár...

Előzmény: Pitrinkó (21343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!