Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19143

Örülök neked Ibi , hogy átlendültél a nehezén . De hát azért ilyet ne mondj , hogy a beteg elméd ... Az elméddel nem volt baj , nem hiszem , az lelki eredetű nehézség volt , úgy gondolom .

Előzmény: ibi43 (19140)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19142

A szöveg utáni üres rész a véletlen műve, így sikerült, már nem tudok rajta változtatni. 

Előzmény: Törölt nick (19141)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19141

Judit59!

 

Telefonon  érdeklődni a levélben megadott számon, ez egy lehetőség.

 

 

"A szakértő eljárása

A szakértői eljárásának kereteit a kirendelő végzés adja meg, munkája pedig a szakkérdés természetétől függ.

 

A Ket. 59. § (2) bekezdése szerint a hatóság a szakértővel közli mindazokat az adatokat,amelyekre feladatának teljesítéséhez szüksége van. A szakértő az ügy iratait megtekintheti, az ügyfél és a tanú meghallgatásánál, a tárgyaláson és a szemlén jelen lehet, az ügyfélhez, a tanúhoz és a szemletárgy birtokosához kérdéseket intézhet.

 

A szakértő szakvéleményét kétféleképpen terjesztheti elő.
A szakértőt a hatóság meghallgathatja, ez kevésbé összetett szakértoi munka esetében fordulhat elő. Ez fő szabályként tárgyaláson történik, melyen az ügyfél és képviseloje észrevételt tehet az elhangzottakra és kérdést is tehet fel a szakértőnek.

 

 

Amennyiben a szakértőtől a hatóság írásos szakvéleményt kért, akkor természetszeruleg ez esetben is biztosítani kell azt, hogy annak tartalmát az ügyfelek megismerhessék. Bonyolultabb ügyeknél azon eljárási rend bizonyul a legcélszerűbbnek, mely szerint a hatóság a szakvéleményt az ügyfeleknek megküldi és miután elegendo időt biztosított annak áttanulmányozására, tárgyalást tart.

 

Az ügyfelek szempontjából vizsgálódva kiemelkedő jelentősége van tehát annak, hogy a szakértő véleményét megismerhessék, arra észrevételeket tehessenek,továbbá esetlegesen újabb szakértő kirendelését kérjék.

 

 

Mindez a hatóság szempontjából a tényállás teljes felderítését segíti elő, hiszen a döntés megalapozottságához valamennyi, a szakvéleménnyel kapcsolatban felmerült aggályt tisztázni kell. Ennek érdekében természetszerűleg a hatóság is tehet fel kérdéseket a szakértőnek és a felmerült körülmények függvényében a szakvélemény kiegészítésére szólíthatja fel."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 4 19140

Próbálok beléd reményt önteni.

Osztálytársnőmnek mindkét térdébe és csípőjébe protézist kellett ültetni.

Leszázalékoltak, akkor még rokkantnyugdíjas volt. A műtéteket szakaszosan, sürgősségi sorrendben végezték. Előbb a bal térd, majd mindkét oldali csípő lett meg. Ekkor hívták felülvizsgálatra.

A műtéti zárójelentések a már elvégzett beavatkozásokról kifejezetten jó eredményeket tartalmaztak, de a jobb térdével talán még ma is várólistán van. A lényeg, hogy teljesen egészségesnek tslálták, hiába mondta, hogy a műtött részek is fájnak mozgás közben, na meg szinte használhatatlan a jobb térde.

Első fokot bukta, másodfokot szintén, de nem adta fel, bíróságra ment. Visszamenőleg mindent megkapott.

Ezért mondom, hogy soha ne add fel, vannak még csodák és bármilyen nehéz is az élet, vannak még jó és megértő, együttérző emberek is, akik melléd fognak állni. Higgy benne!!! 

Nekem is voltak, vannak olyan ismerőseim innen a fórumról, hogy amikor már az egyébként beteg elmém az őrület határát súrolta a kétségbeeséstől, meghallgattak, elolvasták amit írtam nekik és ugyanígy tartották bennem a lelket. Ők most biztosan magukra ismernek és köszönöm nekik, hogy átsegítettek a nehéz időszakon.

Hidd el, a te sorsod is jóra fog fordulni, megtalálod a msgad igazát. Higgy és remélj! A gondolataiddal vonzdd be az életedbe a jó dolgokat! 

Előzmény: Törölt nick (19139)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 0 19139

Jó, de ha az 55-höz hozzáadunk még 4-et, az már 59 % (lenne). Nem?

Előzmény: Törölt nick (19138)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 2 19138

1-4 százalékig nem szokták.

Előzmény: Törölt nick (19136)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 1 19137

A nyílt munkaerőpiac… csak sajnos nem nézik azt, hogy vannak olyan akadályok, amikor egyáltalán maga a munkába eljutás is fizikailag nem megoldható napi szinten.

Elvenni, csökkenteni, a rokkantakon spórolni - ez a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (19133)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 3 19136

Köszönöm kedves ibi43! Én is hasonló jótéteményeket kívánok Neked tiszta szívemből!

 

Még olyat írnak a véleményezésben, amit kaptam:

„az össz-szervezeti egészségkárosodásnak a kiszámításakor az 1-4 % közötti károsodások nem kerültek beszámításra…”

 

 

 

Előzmény: ibi43 (19132)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 -2 3 19135

Ibi43!

Szerintem lépjünk túl,B.J-n.

Ez a legjobb,nem érdemes meddő

vitákat folytatni,amit eddig leírtál

max.e.-értek.😀

Előzmény: ibi43 (19134)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 3 19134

Köszi a kiigazítást!

Előzmény: Törölt nick (19133)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 2 19133

A rehabilitáció nem gyógyulást jelent. Azt jelenti, ha meg nem is gyógyul az illető, állapota nem változik, akkor is meg lehet számára találni azt a foglalkozást amit el tud végezni, később akár a nyílt munkaerő piacon is.

Előzmény: ibi43 (19124)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 -1 4 19132

Csak bíztatni tudlak, ne add fel!  Az élet mindig olyankor adja a legnagyobb pofonokat és a legnagyobb jótéteményt is, amikor a legkevésbé várjuk.

Az utóbbi adassék meg neked!

Előzmény: Törölt nick (19126)
hagyma boly Creative Commons License 2016.12.20 -4 4 19131

Kedves 560707!

 

Veled értek egyet, igen is segített BJ szakért.!!! Az ibi43 aki 1 éve ,hogy a fórumon van,az honnét tudná mi volt a fórumon 2-3 vagy egészen 2008-ig visszamenőleg.

 

Az hogy privátba és telefonon is ad segítséget, az csak jó,mert vannak olyan dolgok amik nem tartóznak nagy nyilvánosságra.

Teljesen tudatlan voltam, a kezdő háziorvosommal együtt,hogy mit is kell tenni a rokkantósítás elindításához. A tanácsait ,  és önzetlen segítségét követve  révbe értem.

 

Valóban nyilvános a topik, mindenki leírhatja a gondját baját, ha nincs megelégedve a válasszal keressen hozzáértőbb szakembert,aki  kénye kedvére adja a választ.

Előzmény: 560707 (19128)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 -5 5 19130

Ja, még pár szó. Milyen válaszokra gondoltál? 

Vagy te vevő vagy arra, hogy a halottas tepsi meg a nincstelenül eltemetés lebegjen a szemeid előtt miközben meg van a problémád az egészséged, az állapotod és a helyzeted miatt.

Csak egyetlen egy konkrét kimerítő választ keress amit BJ itt a fórumon adott.

Mindenkinek privátban, ....

Ugye ez a topik politika mentes? Ki szegi meg rendszeresen ezt a szabályt?

Na jó, elég. Tiltass le, utáljatok ki mint jó néhány sorstársunkat!

Még kérdezném: ha neked segített, megoldotta a gondjaidat, TE miért is vagy még mindig itt?

Kiutálni vslakiket, vagy olyan dolgokban segíteni másoknak amit te jobban tudsz?

Előzmény: 560707 (19128)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 -4 6 19129

Én úgy láttam, hogy ezt a fórumot ezmársokk nyitotta.

EZ NYILVÁNOS FÓRUM! 

Demokratikus országban élünk, ahol az intelligencia határait betartva joga van mindenkinek véleményt nyílvánítani és információhoz jutni.

 

 

Előzmény: 560707 (19128)
560707 Creative Commons License 2016.12.20 -5 4 19128

Nincs más dolga itt egyeseknek mint a szakértő asszony végzettségét boncolgatni ?????

Én megvédem, mert igen is segített nekem is és még telefonon az ismerősömnek is , s nem hinném, hogy ezzel én vagyok csak így. Ha nem vagytok megelégedve a válaszaival, forduljatok más fórumhoz, de ezt a kis csapatot ne bomlasszátok. Ki lehet csendben lépni .

bandolesa Creative Commons License 2016.12.20 0 0 19127
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 3 19126

Kedves ibi43!

 

Nagyon szépen köszönöm Neked is!

 

43 évesen 5. csípőprotézis cserén vagyok túl, idén március 1-én. A combcsontban eltörött a szár része. A gerincem már lassan merevvé vált. Remélem be tudom bizonyítani, hogy nem vagyok rehabilitálható.

Előzmény: ibi43 (19124)
Good_times Creative Commons License 2016.12.20 0 2 19125

Köszi szépen!

Előzmény: ibi43 (19123)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 4 19124

Nem nézik nálad a biztosítási időt, mert 98 óta folyamatosan rokkant voltál.

Esetedben szerintem úgy gondolták, hogy pillanatnyilag elég nagy fokú az egészségkárosodásod, de idővel gyógyult leszel, azaz rehabilitálható vagy.

Nálad azt kell bizonyítani, hogy a későbbiekben sem lesz jobb az állapotod a jelenleginél.

Előzmény: Törölt nick (19122)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 2 19123

Nem, akkor sem kell.

 

Előzmény: Good_times (19121)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 3 19122

Kedves Good_times!

 

Köszönöm a tájékoztatást!


Az az igazság, hogy én 1998 óta vagyok (voltam) rokkant(nyugdíjas) – 67 % III. csoportos.
2012-ben nekem is „kellett kérnem” a komplex felülvizsgálatomat – véglegesként.
A mostani rendszerrel nem vagyok tisztában, a papírban az áll, hogy össz-szervezeti egészségkárosodásom 55 % és november 26-ától rehabilitációs ellátást állapítanak meg. Állapotom alapján C1 kategóriába tartozom. Lehet, hogy az eddigi nem számít biztosításnak.
Egyelőre úgy vagyok, hogy megfellebbeztem az egészet, mást nem hiszem, hogy lehet tenni.

Előzmény: Good_times (19119)
Good_times Creative Commons License 2016.12.20 0 3 19121

Köszönöm szépen a válaszod!

Még annyit kérdeznék, hogy sikerdíjas szerződésnél ha eltart a per 3-4 évig, akkor 3-4 évig nem kell fizetni az ügyvédnek egy fillért se?

Előzmény: ibi43 (19120)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 4 19120

Kedves Good...!

Bocs, hogy belekotyogok, de ezen a téren van némi jártasságom.

Igen, a sikerdíj a megítélt összeg bizonyos %-a, általában 10-től felfelé.

Sikerdíjas szerződésnél pervesztés esetén nem jár semmi az ügyvédnek,  viszont fenn állhat a veszélye, hogy a perköltséget magadnak kell viselni. Szociális tárgyú perekben azért gyakran mentesítik a vesztes felet a perköltség megfizetése alól, főleg, ha valamilyen szinten beteg és a jövedelme is alacsony.

Másik kérdésed: az Mmtv. szerint B1 és B2, valamint C1 és C2 kategóriában, tehát mindkét B-ben és mindkét C-ben azonos az egészségkárododás mértéke, a külöbség a szöveges értékelésben van, mely szerint rehabilitálható valaki, vagy sem. Az 1-esek rehabilitációs, míg a 2-esek rokkantsági ellátást kapnak, természetesen eltérő összegűt.

Így néz ki a sorrend: B1, C1, B2, C2, D, E kategóriák.

Remélem elég érthető volt és segítettem.

Előzmény: Good_times (19118)
Good_times Creative Commons License 2016.12.20 0 2 19119

Kedves Rokky!

 

Múltkor azt írtad, hogy "össz-szervezeti egészségkárosodásomat 55 %-ra csökkentették, C1 kategória".

Úgy tudom 50% felett jár a rokkantnyugdíj, ha van biztosításod.

Előzmény: Törölt nick (19114)
Good_times Creative Commons License 2016.12.20 0 5 19118

Szia!

 

Mit jelent a sikerdíjas vállalás? Az, hogy megnyert per esetén a kifizetett pénzből csíp le az ügyvéd bizonyos százalékot? Hány % szokott ez lenni? És mi van, ha nem ítélnek meg pénzt véletlenül?

Előzmény: Törölt nick (19101)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 -2 2 19117

Á, mint ha nem lenne "divat" kiírni ki hol melegedett pár félévet, melyik intézményben, és aztán olybá tűnik, el is végezte, pedig nem... Természetesen most általánosságban beszélek, nyilván ha valaki el is végezte, arra rossz fényt vet sokszor, hogy mások az ő tollaival ékeskednek... Arról nem is beszélve, hogy lassan már youtuberól még én is operálhatok vakbelet, mert "tanultam róla és láttam is"..... :(

Előzmény: Adrienm79 (19109)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 -6 1 19116

nekem nem tudott segíteni, adószakértőhöz irányított privátban. nem is volt gond, csak fel mertem tenni a kérdést itt is, amire "leszidást" kaptam (dehát világos volt hogy mindenhez ő sem érthet!!) és a kérdés azóta is nyitott, mert az adózás (tippek és trükkök) oldalon elküldtek melegebb égtájakra, info meg a neten nincs sehol erről.

Na, hát ennyi. Több kérdésem ezen a fórumon szerintem nem is lesz már.

Múltkor kimoderáltak, mert a vannak itt trollok is, nyilvánvaló, mikor kik (évek óta olvasom ezt a fórumot), és mikor elmondtam a véleményem kerek perec, örökre "kipakoltak" innen.

Jó, azóta csöndben vagyok, nem érdekel, a kérdéseikre így se úgy se kapnak választ, ahogy én sem kaptam - bár a szándék teljesen más volt.

Részemről úgy vagyok vele, felejtős ez az egész topik itt.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

És ne civódjatok már azon a pár filléren vagy százalékon, mert pont azt a cirkuszt vágjátok le, amire kitalálták az egészet. 

Előzmény: Törölt nick (19110)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 -1 2 19115

Szia,

igen, majd a szakértőtől fogsz idézést, levelet kapni, mikor hova kell menned.

Hónapokba is beletelhet, mind a behívás, mind utána az eredmény, mert nagyon le vannak terhelve ők is.

Szép napot

Előzmény: judit59 (19090)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 1 19114

Sajnos olyan világot élünk most, hogy nem garancia sem a véglegesség, sem a bírósági ítélet. Nekem munkaügyi bíróság mondta ki, hogy az állapotom végleges, rokkant vagyok, újbóli vizsgálat csak állapot rosszabbodás esetén szükséges. Igaz, ez már régebben volt, ehhez képest most annyira „meggyógyultam”, hogy elvették a rokkantsági ellátásomat, és rehabilitációra tettek. Csak éppen dolgozni nem tudok, de ez nem számít.
Ki tudja, hogy ha most valakinek a bíróság mondja ki az „ítéletet”, az akárhány év múlva érvényes lesz-e.

Előzmény: Törölt nick (19107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!