Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31478
Kerülendő minden olasz +francia.
A törökről nem is beszélve.
Miért pont nyílt égésterű kell?
Lakótérben nem lehet nyílt égésterű!
Egyébként , Junkers , Wolf....
Előzmény: naki7 (31477)
naki7 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31477
Sziasztok!


Anyukám 10 éves Ocean kombikazánja az utolsókat rúgja, le kell cserélni.
A kérdésem az lenne egy kazánokkal foglalkozó hozzáértőhöz, hogy melyik gyártó kazánja ajánlott, és melyik az amelyik kerülendő.

A paraméterek:
- nyílt égésterű legyen
- Nem kell melegvíztartály (átfolyós)
- 64nm-es lakást kell befűtenie, padlófűtés nincs (nem kell kondenzációsnak lennie)
- 150 000Ft a plafon

Ezekkel a paraméterekkel milyen gyártók felé érdemes elindulni?

Tippeket köszönöm!
Hani_boy Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31476
Sziasztok!

Kisvárosi tömbházi lakásban gáztűzhely csere és áthelyezés van soron, és szeretnék tájékozódni mielőtt szakembert választok. A helyzet, hogy a mostani kiállás pont a konyhaszekrényben lesz, ezen van most a gázcsap (lásd a csatolt képet). Innen kellene folytatni a csövet, kivezetni a konyhaszekrényből, elhúzni 1 méterre vízszintesen, majd kb 50 cm-t levinni a gáztüzhelyhez. Erre a következő megoldásokat látom (másoknál láttam, vagy éppen csak kikombinált ötlet):
- Mostani gázcsapra flexicső, szépen elhúz, és mehet a gáztűzhelybe.
- Mostani gázcsapra merev cső, kiállást átvisz a szekrényen kívülre, és ott ráköt a gáztüzhelyre.
- Előző megoldás egy újabb csappal a gáztüzhely rákötés előtt.

Melyik a járható út szerintetek? (amely kellően biztonságos is)
Ha egy gázcsap marad, akkor az lehet a szekrényben? (szekrényajtót kinyitva kezelhető maradna) Vagy ha mégegyet beraknak elérhető helyre, az jó?
Ti milyen megoldást tudnátok javasolni?

Sajnos mivel 10 emeletes házról van szó, a gáz kikapcsolását elég nehéz lenne elintézni.

Feltétlen szeretném hangsúlyozni, hogy nem magam szeretném megoldani a dolgot, csak olyan szakembert szeretnék, aki nem valami kókány megoldást ajánl.

Köszönöm válaszaitokat!

Haniboy
Pompiere Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31475
Nem terjesztem de bizony így van. Még fénykép is van a parafadugós akcióról. Van nekem egy kis brossúrám amelyet a Dégáz adott ki a katasztrófavédelmi szakemberek számára. Ebben az áll, hogy:

Kisnyomás: nem nagyobb 100 mbar-nál (0,1 bar). A gázfogyasztó készülékek egyébként 28,5 mbar-on üzemelnek.

Középnyomás: 0,1 - 4 bar-ig.
Nagyközép nyomás: 4 - 25 bar-ig.

25 bar fölött a regionális gázhálózatok vannak.

A gyakorlatban viszont itt a dél-alföldön a Dégáz DN 400-as csöveiben sincs 8 bar-nál több. Ebből az következik, hogy a lakóházaknál lévő gáz kiállásoknál jó, ha 2-3 bar van.

Tehát nyugodtan állítom, hogy az 1"-os vascső végén a középnyomású gáz ujjal simán tartható. A biztonságról meg annyit, hogy nyilván nem pólóban hajtottam végre a műveletet, hanem védőruhában megfelelő fedezet mellett.

A Dégázosok számtalan olyan rémtörténetet meséltek amelyek saját embereik szabálytalan munkavégzéséről szóltak. Békéscsabán egy gázhálózat átalakításakor volt egy kis pukkanás. A dolgozók még csak nem is jelentették az esetet, csak mosolyogtak azon a kis lánggömbön. Két nap múlva mind a négyen halottak voltak, olyan súlyosan megégtek.
Előzmény: enginer (31455)
atrego Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31474
Szerintem ideje visszatérni vegyestüzelésre...a gázárak csak még horrorisztikusabbak lesznek.....Ha   1méteres hőszigetelést   tesztek   a  házatokra,akkor  sem   fogja   megérni.....
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31473
A Viessmann egy felsőkategóriás kazán.
De nem tudom kell-e ? Sokkal jobb lenne a teljesítményt meghatározni, meg hogy lesz-e szolár rendszer kapcsolva hozzá, stb. Magyarán egy átfogó gépészeti terv (beszélgetés a gépész tervezővel !) után lehet csak szó a kazán gyártójának, típusának meghatározásáról. Lehet hogy nem is gázban kellene gondolkodni !
Lehet hogy érdemes lenne foglalkozni a mesterséges légcserével !

Az épületgépészet manapság már bonyolult, drága, és fontos - jól át kell gondolni.
Előzmény: szamoca80 (31469)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31472
Na ezaz, hogy te is atgondoltad elore. Es tuti volt meg ugy is meglepetes. Mi lett volna, ha ugy megy, ahogy az oreg szakik szoktak: eldontjuk hol lesz a kazan, es szepen onnan elindulunk mindenfele ahogy kell.


Sajat buktacskaim:
- a kazan es a padlofutes eloszto koze egy 13mm-es vedocso lett beteve. kesobb kiderult, hogy a ketto kozott minimum 10, optimalisan vagy 16 szal drot kellene menjen.

- a foldszinti nagy kotodoboz es az emelet kozott egy darab 50-es cso megy. az emeletre lett szanva minden gyengearamu cucc elosztokozpontja. az 50-es csobe eleg huzosan fer el az 5-6db koax, ugyanennyi cat5, riaszto, mittomenmiafene.

- az emelet futescsovezese ugyis soka lesz, raerunk meg gondolkozni rajta. kesobb kiderult hogy baromi egyszeru lett volna a foldszintrol ket helyen felallni a futessel az emeletre egy helyett, es akkor az emeleten nem kellene a csovel keresztezni egy kozlekedot.

- legyen vegre kesz a villanyszereles, lehessen vakolni. a kulso vilagitas tema ugyis kialakulatlan. igy aztan kivul is korbe kellett vesni a hazat, pedig milyen egyszeru lett volna a belso veses kozben azt is megcsinalni, es mindenutt pont a lampa helyen kimenni.

- kisszoban balra vagy jobbra nyiljon az ajto? aa, mindegy. A mindegy vege az lett, hogy mindegy ajto lett veve, es a villanyszerelo mindegy oldalra tette a villanykapcsolot. Kilincs balrol, kapcsolo jobbra az ajto mogott.


szoval egyaltalan nem biztos hogy a mester mellett allva 3 perc alatt jo dontest hozol hogy a radiator melyik oldalan legyen a szelep. ha meg nem ersz ra mellette allni, plane gaz...

vajk

Előzmény: la_co (31471)
la_co Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31471

:) nem kell leharapni a fejem:) siettem és félreérthetően fogalmaztam. jogos a felháborodás:))

nekem is készült gázterv, meg a fűtésről is csináltunk rajzot mit hová kell tenni, de egyébként úgy történt a dolog, ahogy leírtad: a szakival ketten csináltam csak nem a háta mögött álltam, hanem mellette:) illetve az ácsmunkát kivéve én voltam a szaki.

ettől függetlenül nagyon sok skiccem van, pl. a védőcsövekről, melyikbe mit akartam behúzni... vagy hová milyen t-elágazó kell.

Előzmény: halaloszto (31468)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31470
Meg fogsz lepodni!

vajk
Előzmény: szamoca80 (31469)
szamoca80 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31469
Köszönöm! Akkor, ha már összeált a fejében a kép, meg fogom vele rajzoltatni. Legalább tudom, hogy mi hol van. Vissmann???
Előzmény: monyesz (31467)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31468
Beszaras!

A terv es az elkeszult cucc dokumentacioja az ket baromira kulonbozo dolog!! Mindketto fontos, de a terv nagyon nem elhagyhato.

Tok jo hogy lefotozod hogy a sarokba hogy jon fel a radiator felallas, de ha utanna kitalalod hogy nem is a sarokban kellene legyen a radiator mert oda a kakukkosorat szantad, akkor bajban vagy.

A terv arra valo, hogy lehessen nezegetni, gondolkozni, valtoztatni, latni keszel elore az egeszet, mielott a csovek le lennenek szabva, es a beton megkotott volna.

Hogyan egyezel meg a szakival a dolgok helyet, meretet reszleteit illetoen terv nelkul? Vagy vegig a hata mogott fogsz allni hogy tudjon kerdezni hogy akkor a kadcsaptelep milyen magasan legyen, hol lesz a mosogato?

vajk
Előzmény: la_co (31466)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31467

Muszáj lesz gépészeti tervet csinálni, mert be kell adni a gáztervet !

1:50-es alaprajz szokott hozzá kelleni.

 

Amúgy a dokumentálásból még baj nem volt, a hiányából inkább... Persze a mai világban ez nem feltétlenül vonalas rajzot jelent, hanem fényképezést, de ez inkább technikai részletkérdés.

Amit nem szoktak megcsinálni, az a fűtés  szekunder oldalán (radiátor, padlófűtés) méretezése. Na ehhez viszont kéne regaszkodni, hogy legyen meg papíron, mert ha valami rosszul működik majd (egyik szobában hideg van a kazán meg nem kapcsol be mégsem), akkor ez lehet hivatkozási alap.

Előzmény: szamoca80 (31457)
la_co Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31466
minek a rajz, ha építés közben ott vagy? erre való a fényképezőgép. én mindent fotóztam mit-hová raktam, mert ugye pár év alatt elfelejti az ember, meg jó visszanézni mennyit melóztál. neked sem árt tudni hol megy pl. a villanyvezeték csöve, nehogy beleverj egy szöget pont ott a falba.
Előzmény: szamoca80 (31457)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31465
Igen a nullára visszaesés talán ennek a jele.
Előzmény: halaloszto (31461)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31464
a ragyartast en is ugy ertettem. a boylernel rahuzzak a lemezpalastot, es kozenyomjak es kesz.
Előzmény: Holicska Endre (31463)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31463

"tartalyra ragyartjak "

azt olvastam, magán a tartályon hozzák létre a habot. Így az ott szárad meg ráragadva. Mintha mi a PUR habot a flakonból a tartályra nyomnánk. Csak ez talán nem növel (akkora) térfogatot.

Én szedtem már le bojlerről szigetelést, úgy kellett leaplikálni...

:)

Előzmény: halaloszto (31462)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31462
Gondolom a logisztika olyan egyszeru, hogy a kicsi tartalyra ragyartjak a merev pur hab szigetelest, es egyben csomagoljak, szallitjak. A nagy tartalyt maceras lenne szallitani a szigetelessel egyutt, hiszen az pl serulekeny. Leveheto szigetelest meg szopacs merevet gyartani, mert szallitaskor megegyszer annyi helyet foglal mint a tartaly. A puha, hajlithato szigeteles, amit csak meretre kell vagni es ratekerni a tartalyra sok szempontbol idealis. pl osszehajtogatva lehet szallitani.

vajk
Előzmény: Holicska Endre (31456)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31461
szerintem siman nincs levego a tagulasijaban. igy aztan egy kicsi tagulas is jol felnyomja a nyomast, a felesleg kimegy a lefujon. aztan ha lehul, meg negativ relativ nyomas is lehet.

vajk
Előzmény: monyesz (31460)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31460

Hogyhogy nullára ?

Valamennyi nyomás mindig van a rendszerben. Mondjuk 1.4, ami fűtés közben felmegy 1.6-ra. Ha nagyon ingadozik az biztos nem jó jel(esetleg a műszer rossz).

Tágulási tartály hiba szokott asszem nagy nyomásingadozást okozni, de a 3 bart így is sokallom.

Előzmény: Infomaker (31458)
Infomaker Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31459
Nálam is a telken a szaki kinyitotta egy pillanatra mert kételkedtem, hogy van-e gáz a csonkban (ismertem olyat akinél nem volt)..

Szólt előre, hogy hátra fogok ugrani..huh kb 6 méterre lőtt fel fehér ködöt a gáz...

Azt nem fogom be ujjal :)
Előzmény: enginer (31455)
Infomaker Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31458
Havernél mi lehet a baj? (Westen cirkó)

Elmondása szerint:

Felmegy a nyomás 3 bar fölé, akkor hol leereszt hol nem, és amikor lehűl, akkor visszaesik nullára.

szamoca80 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31457

Sziasztok! Még új vagyok itt. Most tervezzük a házat és már beszéltünk egy víz-, gáz-, fűtésszerelővel, akivel esetleg (85%) szeretnénk megcsináltatni a ház teljes rendszerét. Vissmann kondenzációs kazánt szeretne betenni, külső hőmérsékletérzékelős termosztáttal, autómata rendszerrel, szobánként szabályozható szeleppel. A hálókban radiátorok lennének, a nappali és konyha, valamint a vizes helyiségek padlófűtésesek, ami csak temperáló lenne, de lenne mellette radiátor is.

Szerintetek a Vissmann megéri az árát? Kivel (melyik céggel) érdemes még utánanézni a dolgoknak?

Rajzoltassunk a sráccal gépészeti tervet? Igaz, ő csinálja és megbíznánk benne, de mi van, ha 10-15 év múlva ne adj Isten vele történik valami...

Köszi a véleményeket előre is!

szamoca

Holicska Endre Creative Commons License 2008.10.08 0 0 31456

Na, ez most megnyugtat. Ha gyárilag mégis tesznek rá normál szivacsot, akkot én se ronthatom el annyira nagyon a dolgot egy "akármilyen anyaggal".

De én egy tök vagyok amúgy. Anyukám nyugdíjáig egy életen át dolgozott a Pest Megyei Műanyg Üzemben (PEMÜ), és nem egy betanított munkásként (szaktudás)! Méltoztattam megkérdezni őt, felvázolva, hogy a kissebb tartályokon kemény PUR hab van, de mitől lágyak a nagyobb, levehető szigetelések. Bár nem az ő területe volt, de vágta rá: a poliuretán anyagok sokféle jellemzőjük közül idevág az a kettő, hogy van lágy, van kemény anyag. Hab és szivacs (kettő közt habszivacs? :) ), vízérzékenységre van nyíilt és zártcellás szerkezetű anyag. És nyilván a végértékek közt sok köztes értékü anyagállapot. Amúgy ha érdekel, ad egy régi kolléga telszámát, akit nem tudok kizökkenteni a kérdéseimmel.

Hát most már körvonalazódik a dolg valamelyest. És hát gondolom  a gyártok még ettől is eltérhetnek...

Amúgy megköszönöm az utánjárásod. Nem baj ha több felől jön az infó.

Üdv

Előzmény: Csaba110 (31446)
enginer Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31455
Tudom, hogy nem mindenhol van 5bar, de azért azt nem terjeszteném, hogy "A nyomás csökkentő előtti gáznyomás is simán tartható ujjal.", mert meglepetés érhet.
Előzmény: halaloszto (31454)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31454
" nem mindenhol igaz, vagyis"

vagyis nem mindenhol 5 bar van a nyomascsokkento masik oldalan.

vajk
Előzmény: enginer (31453)
enginer Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31453
Arra akartam rávilágitani, hogy a "A nyomás csökkentő előtti gáznyomás is simán tartható ujjal." nem mindenhol igaz, vagyis nem mindenki tud 5bar-t ujjal befogni.
Előzmény: halaloszto (31451)
enginer Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31452
"szivárgott a gáz és megtelt annyira a gödör gázzal, hogy belobbant."

Hibáztak. :(
Nem szabad engedni, hogy keveredjen a levegővel, kapásból meg kell gyújtani és akkor nem r(l)obban csak ég.
Zárt térben (gödörben) nem játszanék ilyennel.

A vezeték is csak akkor robban, ha csökken a nyomás és levegőt szív magába a zárt csőbe. Nyomás alatt csak égni tud, robbanni nem.

Előzmény: monyesz (31450)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31451
emelt kisnyomas lehetett az.

vajk
Előzmény: enginer (31447)
monyesz Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31450
Jah az a szegény srác is úgy maradt ott a gödörben, hogy gázalatti munkát csináltak, egy elavult technológiával (vizes ronggyal volt lezárva a vezeték). Csak nyár volt, meleg és kiszáradt a rongy, szivárgott a gáz és megtelt annyira a gödör gázzal, hogy belobbant.
Előzmény: enginer (31449)
enginer Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31449
"Mert a gáz akkor is tud robbanni ha nincs nyomás alatt a vezeték !"

Akkor tud csak igazán!
Nyomás alatt heggeszteni is lehet a vezetéket (egyesek a gyufás próbától is félnek :D)
Előzmény: monyesz (31448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!