Keresés

Részletes keresés

eszperantó1 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3087
Sziasztok!
Nekem az írásbelim elsőre sikerült, az biztos tanulni kell erre is, én elég sokat tanultam. Viszont tegnap voltam a laboron, és azt úgy érzem nem sikerült, nem tudom mi volt velem, sok szöveget hallgattam itthon is, és egyszerűen - szerintem az idegeskedéstől - nem tudtam koncentrálni egyáltalán a szövegre, pedig az nagyon fontos. Totál ki is borultam tőle. Holnap mennék szóbelire, de ezek után fogalmam sincs, hogy elmenjek e, most is ülök és próbálok tanulni, de nem megy, mintha elfelejteném már az alapszavakat is, nem tudom túltenni magam a tegnapi dolgon. Van valaki aki esetleg tudja a tegnapi debreceni laborkérdésekre a jó megoldást?Mert ha igen, kérem írja meg, hátha van némi reményem...fogalmam sincs, hogy a következő vizsgára el merjek -e menni ezek után...
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3086
Nehogy már! A hozzászólások inkább segítenek, hogy semmi ne érjen váratlanul. Elég régóta tanulod, hogy novemberben neki merj vágni( elolvastam a korábbi hozzászólásaidat)!
Fontos , hogy minden nap foglalkozz vele minél többet, hallgass szövegeket, mondd utána, és tanulj minél több szót, hogy majd a vizsgán ne a szótárazással menjen el a drága idő.
Nem tudom, ismered-e a LERNU ( www.lernu.net ) ingyenes eszperantó nyelvtanuló oldalt, akár önállóan is felkészülhetsz a segítségével, és még tetszeni is fog.
Előzmény: Nelete (3085)
Nelete Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3085

Most úgy beparáztattatok a vizsgával, hogy majd novemberbe nem merek elmenni.

Nelete Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3084
ohh, azért nem semmi...
Előzmény: Törölt nick (3066)
szabolcsantal Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3083
Sziasztok Lovári közép C-én mi volt a fordítandó szövegek témája! előre is köszike
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3082
Köszi,Marcsi, nekem is jó volt, hogy gyakorolhattam valakivel.

Az érdem a tiéd, te voltál bent és téged pontoztak,még egyszer gratula!
Akik még voltak vizsgázni a hét végén, ideje felkelni és beszámolni, mert kíváncsian várjuk a tapasztalatokat.
Előzmény: marcy82 (3081)
marcy82 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3081
Sziasztok!

Jelentem én is átugrottam azt a bizonyos lécet,amit magamnak felállítottam!!Én 34 pontot akartam kapni,35 pontot adtak,ami számomra bőven elég!!!!

Már túl vagyok a laboron is,a számolgatós részén is,ide 2,oda 3 talán ez 1..
Szerintem sem volt komoly gond a teremmel,csak megszoktam a tagolt szöveget,hiányoltam,hogy levegőt vegyen,az aki felolvassa...de nem vett,bírta szusszal.

Összességében úgy érzem,hogy kiértettem a lényeget,de a javítás szubjektív...

Remélem a legjobbakat!!

Erzsikém köszönöm a rengeteg segítségedet!!!
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3080

28 pont... de most próbálok visszaemlékezni a papírra, és nem emlékszem a részpontokra! :D :D

Pihenni, most pihenek, hímezek, no meg fórumozok! :D :)

Előzmény: skorpika (3079)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3079
egyébként neked a számolgatásodnál hány pont jött ki??? Tessék pihenni!!! :DD
Előzmény: zszsuzs (3077)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3078
ha meglesz a 8p-od, akkor bőven megvan a szóbeli rész is, ne szomorkodj azon, hogy esetleg nem úgy teljesítettél, ahogy szerettél volna. Én például szóbeliknél sosem úgy teljesítek, mint az írásbeliknél, hiába készülök tisztességgel.
Előzmény: mirtelo (3062)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3077
Ebben reménykedem én is! :D :D
Előzmény: skorpika (3076)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3076
nekem is fent volt, jóval hamarabb, mint a labor
Előzmény: zszsuzs (3072)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3075
Szia! Látom, hogy Db-ben voltál.
Nahát, azt is meg lehetett élni már, hogy jó volt akusztikailag az Aud.max!!! Biztosan jeleztek azért, hogy állítsák már be normálisan!!! Amikor én voltam, szörnyű volt, és ez nem csak az én replikám... :-((.
Egyébként már májustól lehet előre megnézni a kérdéseket! Ez egy pozitív változtatás volt.
Előzmény: Kszanadu (3073)
Szilnicky Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3074
Sziasztok!
Akik ma voltak laboron, és a finn falucskás szövegük volt azok meséljék már el mit kellett válaszolni! Kicsit elbizonytalanodtam...
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3073
Szép estét mindenkinek, függetlenül attól , hogy melyik nyelvben és mikor vagytok / voltatok terítéken.
Zsuzsa, eddig hiába vártál regényeket, majd ezután.Én is csak nemrég értem haza a debreceni írásbeliről és laborról, és először ki kellett elégítenem a szóban( telefon, skype-) érdeklődő barátaimat, sorstársaimat.
Hát, elmondhatom, hogy nem volt olyan vészes, mint ahogy tartottam tőle.Mindegyik rész könnyen emészthető volt, gyakorlás során akadtak horogra sokkal nehezebbek is. Szerintem van esélyem a 60%-ra. De fontos , hogy ne kelljen sok időt töltenetek a szótárazással, tehát szókincs, szókincs, szókincs mindenekelőtt. Még olyan szó is volt, amit nem lehetett megtalálni a szótárban, ha szerencsés vagy, rögtönzöl egy odaillőt.
Javaslat: ne hallgassatok senkire, aki el akarja mesélni, milyen szöveg volt a laboron, és miket kellett válaszolni. Aki pl. ma ezt csinálta Debrecenben, jól ráfázott, mert délután két különböző szöveg ment, és hiába jegyzeteltek sokan, nem az volt, amit vártak. ja, és akusztikailag is minden rendben volt az Aud:Max-ban, és előre meg lehetett nézni a kérdéseket.
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3072
nem. Nyáron is írták itt, hogy a szóbeli már fent volt hamarabb, és tegnap is valaki mondta, amíg vártunk az eredményekre. ;)
Előzmény: Törölt nick (3071)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3071
szia!
"A szóbeli eredményeket, labor nélkül, mikor teszitek ki a netre?"
nem egyszerre kerülnek fel az eredmények?
Előzmény: zszsuzs (3070)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3070

microlaaaaaaaaaaaaaas!

A szóbeli eredményeket, labor nélkül, mikor teszitek ki a netre? Csak azért kérdezem, mert bár tegnap 2x, sőt 3x is összeadtam a számokat, de most már kezdek bizonytalan lenni... azt hiszem ez most már a végkimerülés határa. ;) Pedig még nagyon sok van erre az évre hátra nekem, még tartanom kell magamat, de úgy érzem, hogy itt a vége az erőmnek, kéne egy kis pozitív megerősítés, hogy tényleg 28 pontom volt tegnap. ;) Köszi!

anika78 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3069
Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a fórumot. Eszperantóból szeretnék majd középfokú nyelvvizsgát tenni. Írásbelihez és szóbelihez kérnék bármilyen segítséget, anyagot.
Előre is köszönöm.
f.anika@freemail.hu
mirtelo Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3068
Szia!
Merészen csak és kimondottan elvonatkoztatni kellet a képről. Általános dolgokrol nem is beszélhetem. (Emberek külseje stb..) Ezt ki is jelentette a vizsgáztató. A júniusi vizsgán ez nem volt kikötés a képnél.
Megint változtattak?
Előzmény: Törölt nick (3064)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3067
szia!
gratulálok. a 36 pont az jó. ha meg van a labor kötelező minimum 8 pontod, akkor teljes a siker :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3066
szia!
én Miskolcon írásbeliztem /lovári/. a földszinten, egy nagy terem, vegyes nyelv. két ajtón hívnak be, nyelv, és névsor szerint. jópofa tanár, és kb 4-5 segítő, figyelő :)) mászkálnak. órát vigyél, mert mobil sem lehet az asztalon. kezek, szótár a pad felett... szerintem egyáltalán nem vészes, nem kell félni. inkább az időbeosztásodra figyelj.
szóbelit nem tudom, az nekem Pest, majd hétfőn.
Előzmény: Nelete (3051)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3065

No, igen, az a min. 16 pont tényleg kevéske, mi csak azért írtuk, hogy megnyugtassuk, hogy ha meg van, akkor van esélye a többinél minimális hiba esetén a sikeres vizsgához! ;)

Tegnap este jutott eszembe, lehet, hogy elszaladtunk egymás mellett tegnap délelőtt, ki tudja.... :D Meg az is tegnap jutott eszembe, hogy ha nem sikerült most a szóbelim, akkor nincs esélyem a novemberi vizsgára, mert én be nem fizetek vizsgadíjat, amíg nem tudom az eredményemet!

Előzmény: Törölt nick (3064)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3064
nem csak felsőfokon kell elvonatkoztatni, a középfokon is, de ott nem annyira merészen :)

amúgy a két fordításnak kell együtt 16 pontosnak lennie, de ha csak ennyi jön össze, akkor a többi feladatot maximumra meg kell írni (a tesztet is), szóval a 16 pont önmagában kevéske.
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3063

Szerintem a 36 pont tök jó!!! Gratula!

Most azon izgulj, hogy meg legyen a laborod! Hiába van még több pontod a szóbelin, hogy ha a laborod nem sikerült. Neked legalább meg van a minimum a szóbaliről, meg van az esélyed, nem úgy mint nekem. Illetve nekem is meg van még az esélyem, csak jóval kisebb, mint neked! :D

mirtelo Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3062
Sziasztok! Hát túl vagyok a vizsgán. Sajni elrontottam csak 36 pontom lett a bizottság előtt. :(
Kép emberek egy lelátóról nézik a várost. Csak elvonatkoztatva lehetett beszélni a képről.! Én úgy tudtam az csak felsőfokon van. :( Szitu
Szitu: Ösztöndíjat kaptam külföldre és foglaljak lakást az adott országban.
dorcocska Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3061
Sziasztok!

Volt ma valaki lovári nyelvvizsgán? Milyen volt?
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3060

hát izé, pihenés???? Mi is az, tessék mondani? :D

Aludtam most egy 1,5 órát, de azért nem nézek a tükörbe, mert megijedek, elég fura az ábrázatom. ;)

Ma este pihi, hímzés, holnaptól meg tanulás ezerrel, mert jövő héten szombaton meg fősulis vizsgám van! Meg van itthoni melóm is, nem is kevés, úgyhogy pihiről szó sem lehet. Szerencsére a tananyag, amit tanulni kell szombatra, meg van mp3-ban, így majd megpróbálom hallgatás után tanulni az anyagot, csak az a baj, hogy inkább vizuális alkat vagyok!

Előzmény: skorpika (3058)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3059

Hát igen, az oni használata a ni helyett.... ezért biztos mennek majd a minuszok, de azért egyáltalán nem biztos, hogy nulla pontos leszel!

Az eszperantóról magyarra fordítást én is úgy érzem, hogy jól csináltam, ott remélem kapok jó sok pontot! Remélem! :D

Bevallom, bennem még az is felmerült, hogy hozzá sem kezdek a magyarról fordításhoz, de azt tényleg nem tehetem meg, mert azért tuti kihívtam volna magam ellen a javító tanár haragját!

Előzmény: lingvoekzameno (3055)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3058
én is ezt írtam!!! :-))

Kedves Zszsuzs, mostmár ugye pihengetsz? :-))
Előzmény: zszsuzs (3057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!