Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3018
Szia!

Igen én is ott írom az írásbelit. Én is nagyon ideges leszek és gondterhelt. Nem tudom mikor érek oda, mert nem egyedül megyek. Fekete nadrágba megyek és egy halványlila felsőbe! Nem gondoltam nagyon kiöltözni. Nekem is van ismerősöm, aki a kémiai laborban írja. Valóban rengetegen leszünk! :(((
Nagyon nagyon félek. :S
Előzmény: Kszanadu (3016)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3017
Aki volt már írásbeli vizsgán legyen szíves írjon egy privát e-mailt: betta44@freemail.hu.
Köszönöm.
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3016
Akkor laboron egy teremben leszünk! És délelőtt melyik teremben leszel? Mert én az Aud.Max.-ban, de egy csoporttársam a kémiai előadóban ír, ugyancsak eszp. középfokút. Akkor jó sokan leszünk.
Rajtam lesz eszperantó jelvény, és nagyon gondterhelt leszek. Téged miről ismerlek meg?
Előzmény: Stotoro55 (3014)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3015
Sziasztok, akik holnap mennek írásbelire: feltétlen vigyétek a tematikus szótár mellé a "normál" (Pechan-féle) szótárakat (magyar-eszperantó, eszperantó-magyar) is, mert a fordításokhoz, szövegértéshez nem lesz elég a tematikus!!
Még egy fontos dolog: próbáljatok meg 2-3 perc időt hagyni a legvégére, hogy mielőtt beadjátok a papírokat, még egyszer olvassátok el, nem hiányzik-e a tárgyeset, végződések egyeztetése!
Órát jó, ha visztek magatokkal, mert nem minden teremben van a falon, és menet közben nem árt ellenőrizni, nehogy kifussatok az időből.
Legalább elkezdeni próbáljátok meg valamennyi feladatot, mert hiába nagyon jó az egyik feladat megoldása, ha a másik nulla pontos.

Sok sikert mindenkinek!
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3014
Debrecenben írásbelizek és 15:35től megyek magnózni. Már beszereztem egy tematikus szótárat, igaz egy régebbi fajta, amiben kevesebb szó található.
Előzmény: Kszanadu (3007)
monkeyfan Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3013
Jaja, mindenkinek nagy rakás...akarom mondani kalappal! :-)
Előzmény: skorpika (3012)
skorpika Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3012
Aki holnap megy vizsgázni, annak egy nagy vagonnal ...! :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3011
küldtem, remélem most már átment...
Előzmény: szabolcsantal (3001)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3010
Szia!
Én nem rendelkeztem akkora szókinccsel, de az írásbelim így is sikerült. Tudni kell gyorsan szótárazni! Én bejelöltem a szótárba a betűket, így nem kellett keresgélni. Rossz szokásom hogy nem bízom magamban, így sokszor hiába tudtam a szót, a biztonság kedvéért azért kikerestem a szótárban is... :)
Üdv: Gitta
Előzmény: Törölt nick (3009)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3009
sziasztok!
Közép írásbelire mekkora szókinccsel érdemes vállalkozni? Elég, ha a tematikus szótár a-z-ig fejben van?
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3008
no, igen, pont ezért érzem kicsit jobban biztonságban az írásbelin, mert ott lehet használni szótárt, meg ott van a tematikus is. :D
Előzmény: Kszanadu (3007)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3007
Mindenképpen vigyél be tematikus szótárt, minden fontos nyelvtani dolog, így az elöljárószók is benne vannak, és be lehet vinni. Hol írásbelizel?
Előzmény: Stotoro55 (3006)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3006
Én sem igazán érzem azt, hogy ez sikerülni fog. De elmegyek, megpróbálom és lesz tapasztalatom, aztán a novemberire még időm is lesz készülni, sokkal jobban. Ma már nem tanulok és holnapra sem tervezem, hiszen már egy nap alatt nem megyek sokra :).
Kíváncsi vagyok az élményeidre, remélem csak pozitív lesz! :)
Előzmény: zszsuzs (3005)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3005

Erre nekem azt mondta egy tanár vasárnap, hogy az alap és a közép között vagyok tudásilag, és ne csodálkozzak, hogy ha most nem fog sikerülni. Lehet, hogy ezért vagyok most ennyire laza. ;)

Azt mondta, hogy még gyakoroljak, gyakoroljak, és akkor a következőnél lehet esélyem. Egyébként már most úgy érzem, hogy sokkal többet tudok mint nyár elején, szóval van haladás, csak még mindig nem elég, de megpróbálom, már csak kíváncsiságból is!

Köszi, és holnap jövök az "élmény" beszámolóval. :D

Előzmény: Stotoro55 (3004)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3004
Szia !
Igen, én is ennek utána néztem, h mi a sorrend. De még így is nagyon sokat hibázok. És hiába nézem át, nem veszem észre, hogy nem jó. :(
A másik meg nekem is az elöljárószavaknak a használata. Vagy rosszat teszek ki, vagy kiteszem és nem kellene, meg olyan sok hibát figyelmetlenségből követek el. Nagyon köszönöm, hogy írtál, és kalappal Neked holnapra és szombatra is. Én szombaton írásbelizek és 24-én megyek szóbelizni.
Előzmény: zszsuzs (3000)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3003
Köszi! :D
Előzmény: mirtelo (3002)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3002
Szia! szorítok neked holnap!!!!
Én szombaton vizsgázok de már most nagyon félek. :( :(
Előzmény: zszsuzs (3000)
szabolcsantal Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3001
Szia nem jött át megpróbálnád a maugli23@freemail.hu ra köszike szépen
Előzmény: Törölt nick (2974)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3000

Szia!

Nekem azt mondták, hogy nézzem meg mi az alany, állítmány a magyar mondatban, azt előre rakni, utána tárgy, és a többi szófaj!

Amennyiben ki akarsz emelni valamit, hogy nyomatékosítod, hogy például Tegnap történt valami, akkor az időhatározó, vagy hogy HOL törént valami, tehát a helyhatározó mehet az ALANY+ÁLLÍTMÁNY+TÁRGY elé. Egyébként ha betartod az alapszabályt, akkor állítólag nem nagyon kötnek bele. Persze itt is érvényes, hogy az előljárószavakat jól kell alkalmazni, többesszám, tárgy rag ne maradjon le. Én rendszeresen elfelejtkezem ezekről. :( És még amit kifelejtek az "estas" ige, azzal komolyan megvívom a harcomat!

Alap dolgokat tévesztek, szóval, ha nem figyelek, akkor abból baj lehet, holnap tuti, az írásbelinél meg reménykedem, hogy legalább lesz annyi időm, hogy átnézzem, beadás előtt.

Előzmény: Stotoro55 (2999)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2999
Sziasztok! Segítsetek!!!!!!!!!! Nagyon nem megy a magyarról eszperantóra fordítás. Adjatok tanácsot, hogyan tudnék ezen csiszolni???? Köszönöm előre is a segítséget.
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2998

Helyzet jelentés, hogy létemről!

Nagyon jól vagyok!!! Már-már szégyellem magam, hogy nem izgulok, majd holnap rám jön az egészséges félsz, ott a vizsga előtt, közben, de azon kívül semmi. Mondjuk ehhez az is hozzájárul, hogy tudom, hogy készültem, jóval többet, mint ha a nyárira elmentem volna, de most valahogy úgy érzem, hogy ez a szóbeli nem fog sikerülni, és kár idegesítenem magam miatta, most csak tapasztalatszerzésre megyek, mondjuk elég drága tapasztalatszerzés, de ez van.

Ha hülyére idegesítem magam, attól nem lesz jobb! És ha valami csoda folytán véletlenül szerencsém lenne, mert valljuk be, azért a szerencse is kell a tudás mellé, akkor örülni fogok, ha nem, akkor így jártam! :D

Az írásbelivel már nem vagyok ennyire szkeptikus, azért reménykedem, hogy jobb lesz mint a nyár eleji, sőt, esetleg nem bánnám ha legalább az sikerülne! :D :D :D

Szóval fel a fejjel, én holnap legalább már túl leszek rajta du 1 órára! :D

Kszanadu Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2997
Köszönöm a tanácsokat, valóban inkább egy olyan verziót választok, ami sem " dankon por", sem " dankon pro" ami biztos , az biztos. Tényleg nem egységesek az álláspontok. Aki németben és angolban járatos, az biztosan a "por" -t használná. (Thank you for... / Danke für... )

Nálam is beállt agyilag a sarki éjszaka, szombatig remélhetőleg világosodik valamit.
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2996

És ezt a "viziti"-t használjuk az iskoláknál is.

Én látogattam a szakközépiskolát. - Mi vizitis mezlernejon. ugyanúgy sziplán csak tárgyesetet írunk a főnévhez csatolva. ;)

Ha nem jól mondom, akkor gáz van, mert az önéletrajzomból így tanultam meg! :D :D

Előzmény: xeniah (2982)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2995
Szia! Mivel nem jött össze a skype -s beszélgetés. így töröltelek skype- ről
Előzmény: marcy82 (2977)
jared27 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2994
Én tanfolyamra jártam ott lehetett venni könyveket meg szótárakat és ezt ott vettem, bár a felkészítő tanár mondta h ez nem elegendő, szóval ez nem fénymásolt csak fele annyi szót tartalmaz! de mivel sok szót nem találtam ami kellett volna azért döntöttem, hogy megveszem ezt is, ez amit a tanfolyamon vettem annyiból jó, hogy van benne tematikus rész, meg rövid nyelvtan!
Előzmény: Ewunia (2993)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2993
Igazán nem akarlak megbántani, de hogy gondolhattad komolyan, hogy egy - feltételezem, nem könyvformájú, nyomtatott, hanem fénymásolt - szótár segítségével neki lehet vágni az írásbeli vizsgának?
Én a magam részéről - bár már erről régebben is írtam -, a Pechan szótár mellé nagyon ajánlom a Tematikus szótárat is (mindössze 1000 Ft), mert abban sok nyelvtani segítség is van (pl. a hátoldalán a tabellaszavak).
Előzmény: jared27 (2991)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2992
van valakinek tapasztalata alap lováriból?
bármi info, javaslat, ötlet jól jönne...
ha esetleg valakinek labor anyag, vagy bár mi... lenne, megköszönném.
teljesen bepánikoltam :( sosem voltam még szóbelin, és magyarul sem erősségem a beszéd, vagyis, a társalgás :)
jared27 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2991
Sajnos még csak most érkezett meg a Pechan Alfonz magyar-eszperantó szótár, de belenézve iszonyat sok szó benne van, eddig egy 250 oldalas szótáram volt, ez dupla annyi, nem is értem miért vártam eddig a megvételével, mindenkinek csak ajánlani tudom!!!!
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2990
szia, már át is küldtem egy kis anyagot!
Előzmény: Nooby13 (2988)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2989
Bone, mi ne estas ekzamenanto, nur istruanto :-))
Előzmény: xeniah (2986)