Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

marcy82 2010. szept. 11. Creative Commons License 2849
GITTA!

Jól értettem,hogy Te Pesten vizsgázol???Már kezdtem örülni,hogy lesz valaki,aki előttem laborozik Debrecenbe!
Engem Szeptember 18-án,15:10-re hívtak be Debrecenbe laborra!

VAN VALAKI,AKI DEBRECENBE VIZSGÁZIK,ÉS 13:00 VAGY 14:00 KÖRÜL HÍVTÁK BE LABORRA?????

zszsuzs 2010. szept. 11. Creative Commons License 2848

mondom, hogy ráérek! :D

umea!!!!

Hát ez a szóbeli anyag... szóhoz sem jutok.... van 5 napom, hogy memorizáljam, és esélyem legyen levizsgázni, de állati jóóóóóóóóóóóóóó! :D

Az a baj, hogy esténként hamar elalszom... lehet, hogy azt fogom bevezetni a hétre, hogy 10 órakor tente, és hajnali 4 órakor ébresztő. No, majd meglátom, most viszont irány az olvasás, és memorizálás, persze csak a nyomtatás után.

De jó, a héten 2 szülői is nehezíti az Életemet... nem baj, Pestre utazás közben lehet tanulni... no meg elaludni a kellemes ringatás közepette. :D

Most csak azért írok ennyit, mert várom, a nyomtatás végét. :D

zszsuzs 2010. szept. 11. Creative Commons License 2847

Újabb kérdés (úgy látszik "nagyon" ráérek):

Úgy van a szóbeli behívóm, hogy 8 órakor kezdődik a szóbeli vizsga, és rám kb. fél 10-kor kerül sor. Muszáj nekem pont 8 órakor ott lennem? Azért kérdezem, mert most silabizálom a volán menetrendet, és nagyon egy pocsék... Ha muszáj 8-ra odaérnem, akkor az iskolásokkal kell nyomorognom a buszon Pestig, de ha ráérek, akkor simán oda tudok menni, kényelmes busz utazással 9 óra körül, a Rigó utcába.

zszsuzs 2010. szept. 11. Creative Commons License 2846

Ja, és még valami!

Nem találom a Princz Oszkáros hanganyagomat, csak a kérdések vannak meg, meg a szöveg leírva. Meg van valakinek a hanganyaga is? Ha igen, akkor kérném szépen a mail-címemre, profilomban benne van, publikus. Köszönöm!

zszsuzs 2010. szept. 11. Creative Commons License 2845
A Horváth Krisztián féle hanganyagra mondtátok, hogy nehéz? És hogy ennél csak könnyebb lehet a labor? Ugyanis kezdek sikítófrászt kapni, mert úgy hadar a hapsi, hogy nem értek semmit. :( Azért gyakorlásnak jó lesz, de azért nagyon nem bánnám, ha nem ő szövegelne pénteken a laboromon. :)
maxik 2010. szept. 11. Creative Commons License 2844

Sziasztok!

Találtam az interneten nyelvizsga feladatokat itt: http://www.orsesperanto.hu/index.php?cont=feladatok

Ez is jó gyakorlásnak!

Üdv: maxik

Törölt nick 2010. szept. 11. Creative Commons License 2843

Kedves Ancika!

Irod, hogy a szóbelid már megvan, sikerült. Javasolom, hogy át kell venni újra a nyelvtant, elejétől végig. Szavakat tanulni, sok szöveget fordítani lehetőleg eszperantóról magyarra. Küldöm az irásbelihez hozzásegítő anyagokat.

Üdv. umea

Előzmény: Ancika2 (2841)
tothzsolt79 2010. szept. 11. Creative Commons License 2842
Tényleg olyan könnyű megtanulni lováriul? nekem azt mondták, az egyik legkönnyebb nyelv... ez igaz??
Ancika2 2010. szept. 10. Creative Commons License 2841
Kedves umea!

Nem régen találtam rá a fórumra és olvastam, hogy mennyi mindenkinek segítettél az eszperantó nyelvtanulásában. Én is a segítségedet szeretném kérni. A középfokú szóbeli vizsgám már nagyon régóta meg van, de az írásbeli vizsga nem akar sikerülni. Le se merem írni, hogy hányszor próbálkoztam. Tudom sokkal több időt kellene vele foglalkoznom, de volt olyan vizsga, hogy nagyon sokat tanultam és úgy éreztem, hogy most meg lesz - és akkor kaptam a legkevesebb pontot - és volt úgy, hogy nem ment, és mégis sokkal több pontot kaptam. Volt már 32 pontom, de volt már 56 is. Kérlek küldj nekem az írásbeli vizsgához anyagot és pár jó tanácsot, hogy hogyan tudnék sikeres vizsgát tenni. Már annyi kudarcélményem van, hogy nagyon nehéz a tanulás.
Előre is köszönöm. email címem: ancika.4@freemail.hu
Tisztelettel: ancika
mirtelo 2010. szept. 10. Creative Commons License 2840
Igen 18.- án.
Köszi szépen. A labortól félek nagyon. Hiába hallgatom a hang anyagokat. Nagyon nem megy. :( :(
Előzmény: zszsuzs (2837)
maya0325 2010. szept. 10. Creative Commons License 2839
Köszönöm szépen az anyagokat mindenkinek!!!
Nagyon nagy segítség!
Van másik e-mail címem is persze: pardi.marianna@gmail.com
Köszönöm még egyszer!!
Előzmény: Gitta80 (2830)
zszsuzs 2010. szept. 10. Creative Commons License 2838
és persze, majd én is gondolok rád, amennyire eszembe jutnak a szombati szóbelizők, mert én akkor épp a 4 órás írásbelin fogok ülni. ;)
Előzmény: mirtelo (2836)
zszsuzs 2010. szept. 10. Creative Commons License 2837

megírom majd persze, de te 18-án mész? Mert csak akkor van értelme. :D

Én is úgy érzuem, hogy nem tudok semmit, és keverek-kavarok rendesen, de majd meglátjuk, mondta a vak is. Az írásbelitől most nem félek annyira, de a szóbeli.... no, nem is stresszelem magam ez a hétvége a szóbelire való készülés jegyében fog telni. ;)

Előzmény: mirtelo (2836)
mirtelo 2010. szept. 10. Creative Commons License 2836
Gondolok rád aznap.
Te melyik teremben leszel?
Én már nagyon nem szeretnék következő alkalmat...
már csak 8 napom van a vizsgáig. Totál úgy érzem semmit sem tudok. :(
Léci írdmár meg mi volt a labor szöveg.
Előzmény: zszsuzs (2833)
zszsuzs 2010. szept. 10. Creative Commons License 2835
nekem a laborom a Díszteremben lesz fél 1-kor, és előtte fél 10-kor a szóbeli a 209.ben.
Előzmény: mirtelo (2834)
mirtelo 2010. szept. 10. Creative Commons License 2834
Szia!
Nekem Délután egykor lesz a labor a 217-es teremben. és fél 4 -kor lesz a szóbelirész a 204-es teremben
Előzmény: Gitta80 (2832)
zszsuzs 2010. szept. 10. Creative Commons License 2833
17-én délelőtt megyek a Rigóba! Megyek az akasztásomra, megnézem, mit kell majd tudnom a következő alkalommal. :D :D Tudod, csak optimistán!
Előzmény: mirtelo (2831)
Gitta80 2010. szept. 10. Creative Commons License 2832
Szia!
Igen, én! 18-án reggel 8ra megyek szóbelizni a Rigóba a 209-es terembe! Te mikorra mész és melyik terembe?
üdv: Gitta
Előzmény: mirtelo (2831)
mirtelo 2010. szept. 10. Creative Commons License 2831
Sziasztok!
17 én vagy 18.- án vizsgázik valaki a Rigóban
Gitta80 2010. szept. 10. Creative Commons License 2830
Kedves Maya!
Szívesen elküldöm az anyagokat (egy része már el is ment), de a hanganyaghoz nagyobb mail fogadására alkalmas fiók kellene, pl. gmail. A freemail-re sajnos nem megy át. Ha van másik email címed írd meg és küldöm!
Üdv:Gitta
Előzmény: maya0325 (2829)
maya0325 2010. szept. 10. Creative Commons License 2829
Kedves Gitta!
Én igényt tartanék a hanganyagra és a többi anyagra is, ha el tudnád nekem küldeni őket!
Köszönöm szépen!
E-mailem: p.maya86@freemail.hu
Üdv: Maya
Előzmény: Gitta80 (2715)
judo08 2010. szept. 10. Creative Commons License 2828
Szia! Én 15:35 től megyek Debrecenbe raborra. Üdw.
Előzmény: maxik (2826)
Törölt nick 2010. szept. 9. Creative Commons License 2827
                        Egy kis szójegyzék

Összeszedtem egy kis "csokrot"  tanulás céljából a vizsgázóknak

Alatt= sub,                  alá= sub + tárgyeset,    alól= de sub

Alul= sube                  alulra= malsupren       alulról= de malsupre

Ameddig=  ĝis kie (területre vonatkozik),  ĝis kiam (időre vonatkozik)

Amennyire lehet= kiom eble,  amikor, amint= tuj kiam

Amúgy hogy vagy? Cetere kiel vi fartas?

Annyiszor=  tiomfoje,   benn, benne= ene, interne,  belül= interne

Dehogy= tute ne,   dehogy nem= jes ja

Egyébként= cetere,  egyelőre=  provizore

Egyetlen= unusola,   egyfajta= unuspeca

Egykori= iama,  Egyre-folyton=  ĉiam senĉese

Üdv. umea

maxik 2010. szept. 9. Creative Commons License 2826

Sziasztok!

Valaki megy szeptember 17-én Debrecenbe labora? Ha igen írja már meg hogy hány órakor!

maya0325 2010. szept. 9. Creative Commons License 2825
Nagyon szépen köszönöm!!!! :)
Előzmény: Törölt nick (2823)
nilevev 2010. szept. 9. Creative Commons License 2824

judo08!

Nem sok idő lesz, de persze! Az emailom: vecseyevelin@freemail.hu. Írd meg a telefonszámod és én is elküldöm az enyémet!

Előzmény: judo08 (2822)
Törölt nick 2010. szept. 9. Creative Commons License 2823

Kedves Maya!

Szóbelihez segítő anyagokat küldök

Üdv. umea

Előzmény: maya0325 (2821)
judo08 2010. szept. 9. Creative Commons License 2822
Szia! Én is 18-án laborozom és Debrecenben 15:35től. Esetleg mi nem játszhatnánk ezt meg, hogy telefonon elmondanád, hogy mi volt a szöveg?
Előzmény: nilevev (2820)
maya0325 2010. szept. 9. Creative Commons License 2821
Sziasztok.

Sajnos, csak most találtam meg ezt a fórumot. Én is most vizsgázom szeptemberben, úgyhogy nekem is elkelne a segítség. Tudna valaki küldeni bármilyen anyagot? Főleg a labor lenne a fontos, mert tényleg az a leggázabb... De bármi jól jön, amiből gyakorolhatok.
Előre is köszönöm!

Ez itt az email címem: p.maya86@freemail.hu
nilevev 2010. szept. 9. Creative Commons License 2820

Szia!

Te is középfokon mész eszperantóra? Ha igen tudnál segíteni? A férjem is 18-án megy laborra, de ő Debrecenbe, 15.10-re. Ha végeztél, nem beszélhetnénk telefonon, hogy milyen szöveg volt ? Előre is köszi!

Előzmény: Gitta80 (2779)