Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 22595

Ezt a gondolkodást sosem értettem. Nem lett volna egyszerűbb már eleve 4-5 helyről kérned egy részletes árajánlatot (email-ben ez se pénzedbe, se idődbe nem kerül), majd a számodra legkedvezőbb feltételekkel dolgozó cég(ek)et személyesen felkeresni, és megállapodni? Mellesleg a Te hozzáállásod sem feltétlenül szimpatikus, ha már eleve úgy állítasz be valahová, hogy ha nem kapsz több, mint 10% kedvezményt, akkor puffogva "falpattansz az asztaltól, és hazamész"....függetlenül attól, hogy egyébként ki milyen árképzéssel dolgozik (azaz alapból belekalkulálja-e az alkudozók igényeit, vagy mondjuk irreálisan magasak az árai), és milyen feltételekkel vállalja a munkát. Addig pedig, amíg nem kényszerítenek rá, szíved joga, hogy fizetsz-e egy árajánlatért, vagy sem.
Te úgy döntöttél, hogy fizetsz érte...emiatt legfeljebb magadat hibáztathatod, nem a fent említett vállalkozást.

Előzmény: TURBOdiesel01 (22593)
gabeeen Creative Commons License 2015.06.16 0 0 22594

Miért nem tájékozódtál ettől a másik 2 cégtől az árakról mielőtt meg akartad rendelni az ablakokat ettől az általad említett cégtől?

 

Az általad említett differencia tényleg elég sok, de nehogy meglepetés érjen majd a munka átvételekor hogy mitől is volt ennyivel olcsóbb.

Előzmény: TURBOdiesel01 (22593)
TURBOdiesel01 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22593
Üdv mindenkinek! Tájékoztatni szeretnék mindenkit a Dávid ablak roll kft-röl. Undorítoan pofátlanok!!! Velük akartam nyilászárot cseréltetni, már alá is irtam volna a szerzödést, ha engednek az 1128000-bôl 128-at,de mindenféle ökörségre hivatkozva nem tudtak engedni semmit. Felpattantam az asztaltòl és hazajöttem. Mérgembe felhivtam másik 2 céget másnap e-mailban kaptam az árajánlatot /ingyen!/ mert náluk az is 13000be kerül-600000ft körüli összegröl,ugyan azzal a profillal és paraméterekkel....nem hittem a szememnek!!! Nah azért a pofátlanságnak is van határa! Jaaa és 25% kedvezménnyel kaptam az ajánlatot ettöl a nagyonkedvezményes soltvadkerti cégtöl! :)) Jol nézzetek szét és gondoljátok meg kivel csináltatjátok. U.i. Az irodai négyszemü,nagyképű szemforgatòs idiota miatt már megéri elmenni!:)) Nem tudom mit képzel magáròl...szomorù az egészben hogy a főnökség szò nélkül hagyja....Hàt ilyen is van! :)
sandor726 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22592

Ha hazaértem megpróbálom majd kitisztítani. Legalább már tudom, hogy nem komoly a gond. Köszönöm a segítséget!

ganser Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22591

Van a szárnyon alul egy "Wasserschlitz". Mondjuk vízrésnek felel meg.

Annak a marásképe mindig sorjás. Nem kéne,de mégis mindegyik az....

Ezen kéne a csapadéknak,kondenzvíznek távozni, de remekül képes mindenféle szennyeződéstől eldugulni.

A víz bizony belekerülhet ,az nem technológiai hiba.

Előzmény: sandor726 (22589)
Skhyzo Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22590

Nem szokásom ganser kollégával ilyen szinten egyetérteni, mint most. Amit mondott az kb úgyis van, nem lélegzik annál az illesztésnél semmit az ablak és a szárny belsejébe pedig elég könnyen bejuthat víz.

Előzmény: sandor726 (22589)
sandor726 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22589

A nyílások tiszták, de ha full tömve lennének akkor is hogy jut be a víz magába az ablakszárny belsejébe, belül pedig az illesztésnél kifolyik. Mert ha az ellene tömődve akkor ott kéne folynia a víznek ahol az ablak szárny és a beépített rész találkozik, na de magából a szárnyból? Egyébként most a vihar után még egy napig lassan jött ki az illesztésnél a víz. Nem sok kb mint amikor kiiszunk egy poharat és egy köpetnyi mindig ott marad az alján.

 

Nem lehet hogy ott direkt van hagyva valami pici rés az illesztésnél hogy ott "lélegezzen" az ablak? És most csak azért folyik belőle a víz mert abban a durva viharban valahogy kívülről bejutott. De még akkor is kérdéses hogy korábban tök száraz időben mitől jött ki belőle az a sárgás nedves trutyi.

Előzmény: ganser (22587)
0l0 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22588

A helyedben feltárnám a jelenlegi ajtó és fal csatlakozást pár helyen, tisztázandó mennyi hely van a tégláig. Mivel ez nem valami széles nyílás, jó volna gondolom minél nagyobb ajtót berakni. Szélességre kb a két téglasor legkisebb távolsága mínusz 2 cm ideális lehet. Ez lehet, hogy egybe esik éppen az általad megadott méretekkel, de akár picit kisebb vagy nagyobb is lehet.

Nem látom hova nyílik az ajtó, de ha lesz esetleg homlokzati szigetelés arra is érdemes gondolni.

Előzmény: softis01 (22583)
ganser Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22587

Víz és vízkő.

Ki kellene pucolni a kifolyó nyílásokat alul.

Levegővel fújasd ki.

Előzmény: sandor726 (22585)
ganser Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22586

Ebben a méretben nem fog gondot jelenti a merevítés hiánya.Ettől függetlenül fémmerevítő kell a műanyag nyílászárókba. Az elsődleges szerepe-tévhiteket eloszlatandó-nem a szerkezet merevségének növelése.

A ferde  pánthoz egyszerűen nem tudok szólni....Milyen típusú pántolásról van szó,nincs képed?

Egy outlav pántot még csak fel lehet fúrni ferdén,de a többi mind fix sablonos,gyakorlatilag lehetetlen nem párhuzamosan  szerelni!Nem értem,pedig pár ezret már fel csavaroztam.

Előzmény: Kecskés 01 (22563)
sandor726 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22585

nem látom a képet amit feltöltöttem így beteszem ide egy direkt linkkel: 

Előzmény: sandor726 (22584)
sandor726 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22584

Sziasztok!

 

Két éve ablakcsere volt a lakásban. Eddig semmi probléma nem volt, nem olyan régen vettem észre, hogy az egyik ablak illesztéséből valami halvány narancssárgás trutyi szivárog. Nagyon kevés, kb egy vagy két gombostű fejnyi adagot tudtam az ujjhegyemre piszkálni, és ez az adag is két hét alatt jött össze. Tegnap volt egy nagyobb vihar, hatalmas szél, eső stb.. Reggelre a szokásostól több trutyi volt ott és az illesztés nagyobb vonalában. Amúgy a többi ablakon az illesztés tökéletes, ennél az egynél viszont majdnem végig látom hogy ott van az a sárgás izé. Alapesetben tök száraz, csak egy kicsi helyen kb egy-két hét alatt kicsit folyékonyabb formában is előjön. Ez most lehet hogy hülyén hangzik de a kifolyt trutyi állaga olyasmi mintha enyhén nedves sóder lenne. Kicsit darabos és nedves. Amúgy most nagyon meleg van, kint 30+ fok a lakásban kb  27-28, nem tudom ennek vane köze hozzá. Aggódnom kellene a dolog miatt? Valaki tudja mi ez? (kép mellékelve)

 

A válasz(oka)t előre is köszönöm!

softis01 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22583

Sziasztok,

 

meg tudnátok mondani, hogyan tudnám meghatározni a beépítendő műanyag bejárati ajtó gyártási méretét, mielőtt a régi faajtót kibontom? Ha a mostani (látható) falnyílást mérem, az 95x210 (+-1cm). 

Előre is köszönöm a segítséget

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22582

Magyarországon

 

- többek között - az Orbay Kft forgalmazza  a Tremco-Illbruck termékeit ( valszeg másnál is lehet kapni), náluk találsz a "kedvedre" valót.

Előzmény: silusius (22579)
0l0 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 22581

Hogy gyártó forgalmazza, vagy sem nem tudom, de lehet találni a neten párat.

 

pl találomra

 

http://pezocell.shopmania.biz/kosarba/tremco-illbruck-me-500-twin-duo-ablakszalag-70-mm-szeles-99071

 

http://www.foerch.hu/product.aspx?p=b9e50990-74a5-4a61-b8fb-4177f57dbb44&g=2ca17d6c-7e3c-4895-841f-95f498fcaa1b

 

Az árak 300 Ft/ m körül vannak.

 

Szerény véleményem, hogy ez egy nem rossz dolog ugyan, de általában igen lassan megtérülő beruházás lehet, kivéve extrém igényű eseteket. Minden azon múlhat a purhab a valóságban mennyire nedvesedik át az adott beépítésnél és ennek következményeként mennyit romlik az állaga az idők során, illetve mennyi hőveszteség keletkezik emiatt...

Azért ha normálisan felrakod bajt nem csinálsz vele feltehetőleg.

 

Ha már felmerült a kérdés, valaki aki ilyenben is utazik mesélhetne a ral technika tényleges realizálható előnyeiről, ha van kedve. Vagy érdekelne tapasztalat nem ral technikával beépített régebbi szerkezeteknél eme hiányossággal összefüggő károsodásokra.

Előzmény: silusius (22579)
0l0 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 22580

A fém merevítés hiányával kapcsolatban felhívnám figyelmed skhyzo véleményére a durván vaspártiakkal szemben.

Az acélmerevítés elsősorban a műanyag elemek hosszanti merevségét szolgálja, mivel tudtommal a jelenlegi technikával nem rögzítik a sarkoknál egymáshoz a vasakat (elvileg lenne rá lehetőség), de ezt a szakemberek tudják csak megerősíteni vagy cáfolni, nem vagyok benne biztos. 60 cm-es méretekkel szerintem tudhatja azt az ablak merevítés nélkül is, mint mondjuk 120-150-nél merevítéssel. Mellesleg emlékeim szerint műanyag merevítők is léteznek, bár, hogy itt lehet-e benn azt nem tudhatjuk.

Az sem derült ki, hogy nyíló is az ablak vagy csak bukik esetleg fix. Az utóbbi két esetben semmiképpen nem érzem gondnak a vas hiányát.

A merevítés hiánya egyébként hőtechnikailag jó, mert a vas egy nagy hőhíd a szerkezetben, passzív házas előírásnak pl nem is feltétlenül felelnek meg a vasalt ablakok, ezért ennek megfeleltetett ablakokból elvileg nem is lehet ugyanakkora méreteket csinálni ugyanazon profillal.

Magyarán a kisebb ablakoknál az acélmerevítés lehet szükségtelen sőt kifejezetten hátrányos is összességében. Szerintem legalábbis és talán ténylegesen is.

Majd a profik kijavítanak ha tévedtem valamiben (és akkor is, ha nem...)

Előzmény: Kecskés 01 (22563)
silusius Creative Commons License 2015.06.13 0 0 22579

Üdv beépített nyílászárókhoz keresek utólag beépíthető (tokra ragasztható) kül és beltéri un. RAL szalagot. Van olyan gyártó aki ilyet forgalmaz? A kávák ki vannak vakolva (csak durva vakolattal) az ablak és a káva közötti rész pedig PU habbal kitöltve. Az ablakok fal síkra vannak helyezve.

 

 

 

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2015.06.13 0 0 22578

Oldalról - amit majd beépítéskor összeken a hab - nézd meg,

 

vannak-e benne csavarok ( mind a négy oldalon 2-2 csavarfejet kell, lássál), Ha ezt nem látod, akkor nincs benne vas, így tökmindegy, hogyan állnak a zsanérok, vissza kell vitetni a francba. A vasalat "ferdesége" nem szerencsés, de ettől még talán be lehet állítani, hogy jól működjön, de ha a merevítést kihagyták belőle, akkor nincs miről beszélni ....

Előzmény: Kecskés 01 (22575)
kiss_atti Creative Commons License 2015.06.13 0 0 22577

Valamiért azt hittem,

 

be van építve. ( Egyébként én nyilván tudom, hogyan kell megállapítani,  mágnes nélkül, is mert azt nem hordunk magunkkal, egyéb szerszámokkal ellentétben)

:-)

Előzmény: Skhyzo (22576)
Skhyzo Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22576

Erre írtam:

 

Ezt milyen módszerrel állapítottad meg?

Néha nekem is jól jönne ...

Előzmény: kiss_atti (22573)
Kecskés 01 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22575

Ez garanciális teljesen új még nincs beépítve.

Előzmény: 0l0 (22574)
0l0 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22574

A párhuzamtól való eltérés aligha szabályos megoldás. Egyszerűen igénytelen, pontatlan munka eredménye lehet. Ha a működésben, tartósságban nem jelent gondot, akkor esztétikai hiba, ha igen, ami valószínűbb, akkor funkcionális is. Nem tudom ilyenkor mit lehet tenni jog szerint.

Előzmény: Kecskés 01 (22571)
kiss_atti Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22573

Szerintem

 

a kérdező nincs abban a helyzetben, hogy ezen csavarok meglétét, vagy hiányukat felmérje...

:-))

De ha a mágnes nem mutatja, akkor nincs mit tenni. :-)

Előzmény: Skhyzo (22569)
gabeeen Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22572

Amennyiben valóban nincs acél merevítés az ablakodban akkor minimum csere.

 

Bár nekem biztos nem kéne másik ablak attól aki ilyet gyártott.

Előzmény: Kecskés 01 (22571)
Kecskés 01 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22571

Sajnos még mindig nem kaptam választ ,hogy a 2-3 mm-es zsanér keresztben állás illetve eltérés a párhuzamtól szabályos -e vagy selejt az ablak tokja?

Garanciában javítható-e vagy csere ?

Skhyzo Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22570

Nem ismerem a Kömmerling előírásait, de sok más rendszer esetében a 60*60-as ablaknál nem előírás az acélmerevítés.

Nem formálok véleményt a helyességéről és arról, hogy szerintem szabad-e így gyártani, csupán a tényeket mondtam el.

Előzmény: Kecskés 01 (22563)
Skhyzo Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22569

Ha pl nem látod az acélrögzítő csavarokat, akkor az azért gyanús. :)

Előzmény: kiss_atti (22566)
0l0 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22568

Kedves tőled, hogy felvilágosítottad a gondolkodásra serkentő hozzászólásokat kiikszelő mestert erről az ötletes módszerről. Reméljük majd hálából válaszol is a kérdéseidre, én szívesen tenném, de inkább nem találgatok ez ügyben.

Előzmény: Kecskés 01 (22567)
Kecskés 01 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22567

Szia !!!

 

Teljesen egyszerű tegyél mágnes csapantyútt  rá pár helyen, és rögtön kiderül. Mert amiben van azon bárhol megmarad a mágnes .

Előzmény: kiss_atti (22566)
kiss_atti Creative Commons License 2015.06.12 0 0 22566

60 x 60 -as ban nincs fém merevítés a tokban

---

Ezt milyen módszerrel állapítottad meg?

Néha nekem is jól jönne ...

:-)))

Előzmény: Kecskés 01 (22563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!