Keresés

Részletes keresés

bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3370

Kedves Ditke73!

 

Én is július végén kezdtem a tanulást. Próbálkozom, de sajnos a munka mellett nincs túl sok időm a tanulásra. Azért nem adom fel!!! Megadom a mail címemet oda írhatsz nyugodtan. Kaptam már innen pár kedves embertől anyagot, ugyhogy átküldöm szívesen Neked ha szeretnéd. bumbika78@gmail.com

Előzmény: ditke 73 (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3369

Kedves Kszanadu!

Köszönöm szíves válaszodat. Gratulálok a kitűnő vizsgaeredményedhez. Én továbbra is segíteni fogok azoknak irásbeli és szóbeli anyagaimmal, akik ezt majd kérik tőlem. December 15-én : Zamenhof születésének 151.évfordulóját ünnepeljük. Az egyes klubok, csoportok, valamint a Magyar Eszperantó Szövetség Budapesten ünnepséget rendeznek, javasolom a részvételt. A helyszínről és az időpontról majd tájékoztatni fogok, amikor megtudom.

Üdv. umea (csak kisbetükkel)

 

Előzmény: Kszanadu (3366)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3368
Sziasztok! Köszönöm a gratulációdat! És hidd el megfogadom a tanácsod és jó sokat pihenek és várom a végeredményt :) ! A többieknek pedig sok sikert akik még mennek szóbelizni! Szorítunk nektek!
Előzmény: bumbika78 (3367)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3367

Kedves Kszanadu, AniDzsini, Barbica20! (és mindenki aki most vizsgázott!)

 

Szívből gratulálok Nektek vizsgáitokhoz! Nagyon ügyesek vagytok! És köszönjük, hogy megosztottátok velünk a tapasztalaitokat! Pihenjetek ma egy jót!

Előzmény: Kszanadu (3357)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3366
Csatlakozom UMEA javaslatához, a szövetséghez pedig már csatlakoztam is ( nem felejtettem el megemlíteni a vizsgán sem ! :) Sok hasznos infó rendezvényekről, találkozókról,bel- és külföldi tanfolyamokról,stb, és nem árt, ha valahova tartozik az ember, nemcsak az OTP-be.

Emellett jó lenne , ha néha hallanánk egymásról a továbbiakban is, vannak már ismerőseim innen a fórumról telefon, skype, e-mail-elérhetőséggel, később is lehetne pl. együtt jelentkezni valamilyen rendezvényre azokkal, akiket itt megismertünk.

Neked, UMEA, külön köszönet a sok segítségért.

Minden ezután vizsgázónak: Nem kell a vizsgabizottság orrára kötni, hogy csak a papír kell a vizsgáról, hanem arról is lehet beszélni, hogy milyen érdekes, könnyű nyelv, mennyi lehetőség van benne, mennyi emberrel kerülsz kapcsolatba általa, és lehet, hogy mire ezt végiggondolod, már rá is jössz, hogy tényleg így van.
Előzmény: Törölt nick (3363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3365
kösz. :)
vagy kösz :(
vagy nem is tudom :)
Előzmény: zszsuzs (3364)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3364

Akit érint!

Lehet, már jelentkezni elektronikusan a novemberi vizsgákra.

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3363

Gratulálok a most sikeresen levizsgázott tanulóknak. (Gondolom, hogy akik kértek és kaptak anyagot tőlem, azt tudták hasznosítani a vizsgán).  Egy szerény kérésem lenne. Az eszperantó nemcsak nyelv, de mozgalom is. Akik megkedvelték ezt a nyelvet és szeretnék tudásukat tovább fejleszteni, magánként és közösségben. úgy csatlakozzanak a Magyarországi Eszperantó Szövetséghez. Az országban több helyen működnek klubok, csoportok, ahova lehet jelentkezni.

Üdv. umea

AniDzsini Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3362
szia!
nem tudom mi volt, de azok akik utánam jöttek ki a vizsgáról, előbb tudták meg az eredményüket. Másfél órát kellett várnom:S , és egyszerre írták ki mindkettőnk eredményét. 100%, hogy 50 pontot kaptál, mert néztem, hogy milyen jól néz ki az a maximális pontszám :D
Megnyugodhatsz:)
Nekem is a macskás szöveg volt:S Emlékszem rád az írásbeliről is. Szerintem a magnót is egyszerre írtuk. A magnó elég rosszul sikerült. Én most voltam harmadjára vizsgázni, és az előző szövegeket sokkal jobbnak és könnyebbnek éreztem.
Reménykedem benne, hátha összeszedtem 8 pontot.
Előzmény: Kszanadu (3359)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3361
Sziasztok! Ma voltam szóbelizni Debrecenbe! 35 pontot kaptam, nekem az tökéletes:) ! Elmesélem mik voltak: kérdeztek szabad időt, önéletrajzot, mit tanulok, stb! A két amit választottam tengerpartos volt, egy városrésszel a bal oldalán! Elég jó lett a képleírás, könnyű volt a kép! A szituáció pedig: külföldi barát jön hozzám látogatóba a nyaralásból! Kínáljam meg innivalóval, kérjek elnézést a kupi miatt, de éppen dolgozok, illetve kérjem meg hogy mutassa meg a nyaraláson készült képeket! Hát ennyi volt! Gratulálok mindenkinek a pontjaihoz illetve sok sikert azoknak akik még fognak szóbelizni!
Nelete Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3360

Sziasztok!

Akik voltak írásbelizni, szerintetek mennyi a különbség a középfok és a felsőfok között? Több szóismeret, több feladat vagy nehezebb?

Köszönöm a válaszokat

Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3359
Nagyon szép a 37 pont,gratulálok! Ritkán vannak 40 feletti pontok, de én még mindig nem hiszem el az enyémet..... Láttad is kitéve a pontokat, vagy neked is csak megmondták? Szívesen megvártam volna, hogy kiteszik, de örültem, hogy indulhatok haza. Megnyugtató lenne, ha valaki látta volna kitéve a pontjaimat. ( ugyanis egyszer valaki azt mesélte, hogy emlékezetből mondták meg a pontjait, nem volt még kitéve, aztán a neten jóval kevesebb pontszám szerepelt, és emiatt nem lett meg neki. Hiába reklamált, nem foglalkoztak vele.)

Neked mi volt a magnós? Nekem a macskás.
Remélem, hamarosan többet tudunk.
Előzmény: AniDzsini (3358)
AniDzsini Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3358
Szia!
Gratulálok! Velem beszélgettél a vizsga előtt, én mentem közvetlenül utánad. Nekem nem lett olyan szép a szóbeli eredménye mint a Tied, de elégedett vagyok a 37 pontommal. Rettenetesen izgultam, és nem jutottak eszembe szavak. Engem Salga Tanár Úr kérdezgetett. Az egyik képen egy folyó volt, amin úszott egy nagy hajó, és tele volt utasokkal, akik asztaloknál ültek. Ezt visszaadtam. A másik képen egy régi falusi ház volt, a falhoz volt egy létra támasztva. A ház előtt a füvön 4 ember ült egy pléden és ettek. A ház másik végében 3 ember ült székeken. A szituáció az volt, hogy megbetegedtem és nem szeretnék orvoshoz menni. Kérjek tanácsot a barátomtól, és mondjon egy jó orvost... el kellett mondanom, hogy mik a tünetek stb... Beszélgettünk a városomról, a hobbimról, arról hogy hol tanultam, és a családomról.
Remélem a magnó meglesz, és akkor a szóbeli letudva:)
Előzmény: Kszanadu (3357)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3357
Nem akarom elhinni, 50 pontot kaptam a szóbelin!!!!!!!!!!! (Salga A. -Gajdos P. páros)


Nem volt vészes, jók voltak a feladatok is, segítőkészek voltak. A lényeg, hogy beszélni, beszélni, nem leállni, ha észrevették, hogy keresek egy szót,akkor kisegítettek.
Nekem rövidnek tűnt a bent töltött idő, de utólag összerakva a dolgokat, egész sok mindenről beszéltem.
Életrajz belekérdezgetésekkel, miért tanulom az eszp-nyelvet, hol éltem, dolgoztam, voltam-e külföldön, persze mindegyikre kimerítő válasz, nem szabad tőmondatokban, mert több idő marad kérdezni.
kép: egy fickó mossa kocsiját, ( ezt passzoltam )

turisták állnak körbe egy nőt, mögöttük szép régi épületek.

Szitu: külföldi turista keres Szegeden egy épületet, hogy lehet odajutni, hol vegyen jegyet, stb.

Tehát még szerencsém is volt . :)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3356
Sziasztok!
A ma vizsgázóknak egy kalappal.!!!!!
:)
Előzmény: Barbica20 (3351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3355
szia!
lovári alap szóbeli :)
Előzmény: anna 12345 (3350)
ditke 73 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3354

Szia!

Helyettesítenék, két órát vagyunk, ketten. a társamnak jobban megy, aki felkészít minket állítólag elég ennyi, ha mi mindig rendszeresen készülünk. Novembereben csak szóbeli lesz. De szerintem nem nekem.

Előzmény: Törölt nick (3353)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3353
milyen fokra akarsz menni heti egy órával? belépő? :$
Előzmény: ditke 73 (3352)
ditke 73 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3352

Szia Bumbika!

 

Én most csatlakoztam a fórumhoz, ill.regisztráltam, mert én szombathelyi vagyok és elvileg megyek novemberben szóbelizni, csak az a gond nem megy túl könnyen. Augusztusban kezdtem és hát egy héten egyszer megyek a nyelvtanárhoz. Te mikor kezdted? És hol tanulod, kinél a nyelvet?

Előzmény: bumbika78 (3342)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3351
Sziasztok!
Köszönöm neked az infókat! Holnap megyek szóbelizni és már eléggé ideges vagyok, kicsit aggódok, hogy a szitunál befuccsolok, de remélem a legjobbakat!
Előzmény: judo08 (3349)
anna 12345 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3350
Szia!

te milyen nyelvből vizsgáztál?
Előzmény: Törölt nick (3346)
judo08 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3349
Szia!
Szitunak én külföldi turista voltam és érdeklődnöm kellett az uszoda iránt. Mikor van nyitva és hogy kell-e vinni úszósapkát. Volt aki balesetet húzott, és kórházba került. Mást nem hallottam.
De rendkívül kedvesek a vizsgáztatók nem kell félni. Ha kérdeznek és kötözködésnek érzed is a rejtett tudásodra kíváncsiak, én 40 pontot kaptam. Izgulok a magnó miatt, de sajnos az Ottawásat kaptam én is. Nem tudom érdemes-e reménykednem, de mindenhová írtam választ, még ha nem is tudtam mi a helyes akkor is.
Előzmény: Barbica20 (3347)
duj Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3348

Nem emlékszem rád a szóbeliről, de nem is ez a lényeg. Biztosan lesz még két pontod. Annyi talán összejön. Sok sikert neked. Én is bízom a jövő heti eredményekben, mert utána már jelentkezni kell a  novemberi vizsgára. De a tíz ponttal nekem elvileg megvan.

Előzmény: Törölt nick (3346)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 3347
Sziasztok! Aki már volt szóbelin Debrecenbe mesélje már el, hogy milyen szitut húzott! Kb milyenek vannak?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 3346
szia!
én a 224.ben szóbeliztem. a labor 10kor volt, az ablak mellett a 2. padsorban ültem.
nagyon ideges vagyok. csak 2 pont kellene. szóban, nemigazán remekeltem :(
remélem, lesz hóelején laboreredmény.
Előzmény: duj (3344)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3345
Írtam!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Barbica20 (3343)
duj Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3344

Szia!

Én a 225. teremben voltam. Nem emlékszem rá, hogy beszélgettünk e.

Előzmény: Törölt nick (3271)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3343
A ma vizsgázók írják meg légyszi az élményeiket! Sok sikert nekik, biztosan sikerülni fog!!
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3342

Sziasztok!

 

Gratulálok a napokban vizsgázok jó eredményeihez, nagyon ügyesek vagytok! Jó olvasni a tapasztalaitokat, köszönöm Nektek, bár néha nagyon kétségbe tudok esni, pedig én csak novemberbe megyek vizsgázni. Volt valaki közületek Szombathelyen vizsgázni? Vagy estleg megy valaki oda novemberbe? További jó tanulást mindenkinek!

Barbica20 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3341
Gratulálok a pontjaidhoz! És leginkább miket kérdeztek az önéletrajzból? A szitu nehéz volt?
Előzmény: agnes470 (3340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!