Keresés

Részletes keresés

Midnightx Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19169

Sziasztok!

 

Egy ismerősömmel kapcsolatban kérdeznék. Nem egészen 40 éves, 52% ÖEK, C2 kategória, nem rehabilitálható. Biztosítási ideje a betegségei miatt nincs, így nem kap rokkantságit, csak EGYT-t (havi 26.220 ft). A kérdésem az lenne, hogy mik a kilátásai hosszú távon? Hogy fog így nyugdíjat kapni 25 év múlva?

Meghatározatlan időre kapta meg az EGY-t. 3 évenként felülvizsgálat, ha eléri az 50%-ot, akkor az EGYT továbbra is járni fog, de nyugdíja az nem lesz neki soha?

Hogyan lehetne kiharcolni, hogy legyen neki legalább egy picike nyugdíja?

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19168

Orvosszakmai kifejezés.

De most olvastam vissza,hogy

min mentél már keresztül, ráadásul 

iszonyatos fájdalmaid is lehetnek,

meg gondolom szövődmények is.

Ráadásul a régi rendszerben,diagnózisra

adták a százalékot(2008-előtt).

Most meg1-évet adnak D-ben,

állapotjavulásod nincs,és C1-be raknak.

Nem tudom meddig akarják ezt csinálni.

 

Előzmény: Törölt nick (19164)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19167

Kedves liliom!

Az adószámos magánszemély..vagy is 5 -ös adásszámmal tevékenységi kört folytató személy adózása azért kedvezőbb  mert a mindenkori minimálbér 30% ig  csak szem jöv. adót kell fizetni  a jövedelem után....ha meghaladja akkor mindent  ugyan úgy mint az egyéni váll./ Ez havonta értendő a min.bér 30%a.  /

Ez lemaradt bocsánat . csak közben megzavartak

ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19166

Igen a rokkantságit, sajnos a % mértékét nem tudom, de C2 lett.

Figyelembevették a már műtött részeken megmaradt fájdalmat és a még hátralévő térdét.

Hogy aztán emellett figyelembe vettek e más problémáját is, szerintem ő maga sem tudja.

Amit nekem elmondott, hogy van még valami kisebb pszichés betegsége, de nem lehet túl komoly, 3 havonta jár gyógyszert íratni és még soha nem feküdt benn pszichiátriai kezelés miatt.

Előzmény: Törölt nick (19165)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19165

A rokkantságit? Azt megkérdezhetem, hogy hány százalékot?

Előzmény: ibi43 (19159)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19164

Ez azért elég szomorú, hogy így van. Csak akkor azt nem értem, miért nevezik össz-szervezeti egészségkárosodásnak?

Előzmény: Törölt nick (19150)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19163

Kedves jutdit59!


Én kétoldali csípőficammal születtem, gyerekkori combfej elhalásom volt, sok műtéttel. Ezek miatt én már 21 éves koromban megkaptam az első csípőprotézisemet, először bal - majd fél év múlva a jobb oldaliba ültették be. Egy darabig nem is volt olyan sok gondom, de 5. évre rá kilazultak a vápák.
Amikor először voltam a bizottságon 1994-ben, akkor a műtétek miatt 100 %-ot kaptam, mivel közben idegi problémáim is lettek. Aztán 96-ban visszavették 67 %-ra, de levéglegesítettek.

Annyira fájtak a lábaim, hogy a kilazult vápákat ki kellett cserélni, megint 2 műtét. Közben megint voltam bizottság előtt 2003-ban, akkor is végleges 67 %-ot adtak.

Tavaly pedig eltörött a csípőprotézis szára és elmozdult az egész a helyéről, iszonyatos volt.... nagyon sokat szenvedtem, mert rettenetesen fájt, menni egyáltalán nem tudtam. E közben került rám a sor, hogy visszahívtak a 2012-es rendelet miatt, ekkor 70 %-ot kaptam, D kategóriát, de csak 1 évig.
Idén márciusban nagy műtétem volt, szétvágták a combcsontot, és úgy ütötték ki a törött darabot, majd másik típusú protézist kaptam, most 3 centivel hosszabb a műtött lábam, a mozgástartomány nagyon silány.... A lényeg, hogy most októberben behívtak és 55 %-ra visszaminősítettek, C1 kategóriába soroltak és rehabilitációra tettek. De megfellebbeztem és a kedves ibi43 lelket öntött belém.

 

 

 

Előzmény: judit59 (19151)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19162

Jaj, már megint bocsi!

Nem 339, hanem 335/2009. a rendelet száma.

Előzmény: judit59 (19161)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19161

 Igen igen Jól írja Ibi   a személyi jövedelemadóból le lehet vonni  az 5% adó kedvezményt és igen rendelet van rá milyen betegségek, mozgásszervi, szív, cukor,stb....... és ha a munkáltató csökk.munkakép. foglalkoztat van  kedvezmény a munkavállalóra . de ha magad vagy a munkáltatód....... ????? akkor ????? nekem nem volt  3 évvel ezelőtt vagy több is .. én nem kaptam azt mondták  NAV ilyen esetben nem jár..... ennek utána nézek ha kell , hogy most , hogy van  vagy lehet , hogy betegteásaink között van aki vállalkozik és tud rá választ üdv Judit

 

 

Köszi Ibi......    azért van a fórum , hogy egymást kiegészítsük....

ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19160

Kedves Liliom!

A rendelet száma neked szól, csak rossz névre kattintottam.

Remélem hasznát veszed.

ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19159

Kedves Rocky! 

Igen, teljesen visszakapta. Rendes szakértőt fogott ki, aki megértette, hogy a protézisek meg a komplikáció mentes műtétek ellenére is nagy fájdalmai vannak.

Előzmény: Törölt nick (19155)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19158

A rendelet: 339/2009. (XII.29.) Korm. rendelet

Előzmény: Törölt nick (19155)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19157

Nagyon köszönöm!!!!

Előzmény: judit59 (19154)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19156

Whoaaa, köszi! 

(nem mellékesen, de zárójelben muszáj megjegyeznem: sajnos a rehab cégek ahogy telnek az évek, egyre inkább kihasználják a megváltozott munkaképességűeket. Gondolok itt arra, mint pl. nem hajlandóak fizetni a bejárás költségét, kizárólag megbízással foglalkoztatnának, nem veszik figyelembe a valódi képességeket - legyen az fizikai korlát vagy stressztűrő képesség -, vannak akik 8 órát várnak el 4 esetleg 6 helyett, és még sorolhatnám... nekem pl nem javasolt a pénztárosi munka sem valamint az otthon végzett munka sem... Gyárba szappant csomagolni is elmentem volna, ha nem mondják vissza azzal az indokkal, hogy "túl messze lakom", vagy más napi 4 órában heti 5 nappal fizetett volna 30ezer forintot, ilyenek. Azt gondolom ráadásul én is, hogy a nyílt munkaerőpiac pedig egyáltalán nem fog alkalmazni, ha az üzemorvos visszadob, csak mert tériszonyod van - ez is megtörtént velem. Rám aztán tényleg senki nem foghatja, hogy nem próbálkozom, de "hülye azért nem vagyok" én se. Ha valaki teheti vagy TÉNYLEG nincs más lehetősége, az önkéntes munkán kívül - ami mondjuk gyógyít csak épp még a beteg költ rá konkrétan, nevetséges - akkor próbáljon meg így érvényesülni, saját magának teremtve a munkát. Ennyi.)

Előzmény: ibi43 (19153)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19155

Kedves ibi43!

 

Nagyon nagyon szépen köszönöm a biztatást, a kedves szavaidat.....!!!!!!!!!! Igazán jól esett <3

Az osztálytársad teljesen visszamenőleg megkapta?

 

Nem adom fel, én is küzdeni fogok. Sokan azt hiszik - sajnos rosszul -, hogy a protézis az milyen jó dolog. Igen, ideig-óráig, azok az erős, iszonyatos fájdalmak kissé szűnnek, aztán idővel visszatérnek. Mivel ez nem teljesen rögzített "tárgy", nagyon apró mozgások vannak, és "megeszi" a csontot, kilazul (vagy eltörik), idővel cserélni kell. A csere után meg egyre jobban beszűkülnek a mozgásfunkciók.

Nem beszélve a "jó" lábról, amire nagy teher hárul, ez is tönkremegy, és a derék, térd is, mert ezek összefüggnek egymással.

 

Remélem Neked jóra fordultak a dolgaid, és túl vagy a nehézségeken, mivel én még új vagyok itt, nem tudom.

De ugyan ilyen szépet és jót kívánok Neked!!!

Előzmény: ibi43 (19140)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19154

 Szia Liliom!

 Igen lehetsz számla képes

 régen mikor rokk.  nyugdíj volt lehettél kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó és nem kellett tb. fizetni ez a helyzet megszűnt a a rokk, ellátás életbe lépésével  / szerintem ez is volt a cél/

most: lehetsz adószámmal rendelkező magán személy...de ez tevékenységi körhöz kötött

/kedvezőbb adózási forma/

egyéni vállalkozó

/ugyanúgy fizeted a közterheket mint az " egészséges vállalkozó"/

 Az ügyfélkapun keresztül indíthatod mind két váll. formát , az egyéni váll. igazolvány ez eljárás esetén ingyenes, de nem igazolványt kapsz csak egy A/4 papírt / az is elég -- a váll. ig. kártya formátum és 10ezer forint egyébként ha az okmány irodában intézed ......ha nem változott az eljárás.

 

 Az adózás a jövedelemtől függ: bevétel-költségek=jövedelem

a jövedelem után fizeted a tb, személyi jövedelem adót,váll.adót eü bizt. szoc hozz.jár,  Üdv Judit

Előzmény: Törölt nick (19152)
ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19153

Kedves Liliom! 

Gondoltam kissé ráelőzök Juditra.

Igen, lehetsz számlaképes, ugyanolyan feltételekkel mint az egészségesek, a járulékokat magad után kell fizetned, bár úgy tudom, hogy megváltozott munkakaképességüek esetén a 27% EHO-t vagy nem, vagy csak bizonyos ideig, vagy csak bizonyos összeghatárig kell csak megfizetni. 

 

Ebben majd Judit biztosan pontosít.

 

A jó hír, hogy ha a betegséged szerepel egy erre kiadott Kormányrendeletben,

 

(aki tudja a számát, kérem írja ki, most nem tudok utána nézni),

 

a mindenkori minimálbér 5%-nak megfelelő összegű adójóváírásra vagy jogosult.

Előzmény: Törölt nick (19152)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19152

Szia Judit!

Örülök ha megnyugodtal. Nálam a bíróság augusztusban rendelt el vizsgálatot, amire karácsonykor kaptam a levelet hogy hova menjek márciusban! Végül egy év múlva augusztusban már csak a bírósági végzést kaptam, be se hívott a bíró (állítólag mert nem voltam elérhető ami vicc mert nem változott sem a lakhelyem sem a telszamom, semmi). Egy év para jutott....

Akkor a kérdésem neked:  lehet e szamlakepes egy rokkant ellátott, ha igen, hogyan? Ki fizeti ilyenkor a tbt, a nyufig vagy az EV (bt, akármi). A kereset korlát nem számít, mert sehogy nem érné el. Milyen költségek merülnek fel ilyenkor afa mentes szolgáltatás esetén? De jó lenne ha tudnál erre válaszolni....

Neked is udv,

L

Előzmény: judit59 (19147)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19151

Kedves Rokky 73!

 Én is hasonló cipőben járok....mind két térd és mind két csípő protézis beültetésre vár.. a korom miatt várni kell jó lenne legalább 3 évig ki bírni és utána műtét . A  leszázalékolásnál csak a térd kopást vettek figyelembe, most bírósági szakaszban vagyok ,érdekelne a Te eseted és , hogy a mozgásszervire hány százalékot kaptál? Ha nem okoz neked gondot , hogy itt megoszd Üdv: Judit

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 4 19150

Matematikailag mindenképpen.

De ha bármelyik betegségedet

értékelik 1-4százalékig,azt nem

veheti figyelembe az előadó 

szakértő,a jelenlegi kombinált

értéktáblázat alapján.

Egyébként a e.károsododás

Számítását (példa csak),

Korábban valamelyik sorstársunk,

végig vezette.

Jól kiagyalták,a komplex minősítés 

rendszerét,akár 1százalékkal kevesebbet

Kap valaki,mondjuk D-kat70százaléktól

jár,de ha a soros fv-on csak69-százalékot

Kap,csak C2-besorolás.

De az NRSZH-korábbi igazgatója,jót kaszált

Ebből a mostani rendszerből.

 

Előzmény: Törölt nick (19139)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 4 19149

Kedves mithogyan!

Köszönöm válaszod.. közben betegtársaink informáltak és meg is nyugodtam.. remélem itt van WAf  és nincs semmi baj.. neki köszönhettem , hogy elindultam és neki tudtam kezdeni a bírósági menetnek.

 

méltatlannak tartom azt ahogy bánt vele.. nem érdemelte meg..

 

Üdv: Judit

 

Előzmény: mithogyan (19104)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19148

 Csak kérdezz nyugodtan  lesz aki segít.... vagy útba igazit , hol keress....

 

Előzmény: Törölt nick (19116)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 4 19147

 Kedves Liliom!

 köszönöm válaszod.....megnyugodtam.. mert kétségbe voltam esve , hogy  elfelejtették közölni velem.. mikor hová menjek.. az első tárgyalás sem ment simán ,elírták a szoba számot. máshol várakoztunk így a bíró nem talált minket.... ., de rendes volt mert 2 óra múlva "sorra kerültem" mert ha nem, ejtik a pert..... most meg a nevem írták el ..nem megy nekem simán semmi..... EZÉRT JÓ EZ A FÓRUM  MERT ILYEN ÉS HASONLÓ DOLGOKAT MEG TUDUNK " BESZÉLNI" PICI DOLGOK DE FONTOSSÁGGAL BÍRNAK....

a   hozzászólásodra reagálva vissza olvastam a kezdetekig ezt a fórumot / hátha találok hasonló helyzetű és hasonló betegségekkel rendelkező " személyt".......

 

hidd el nagyon jó ez a fórum és a tagok is, segítőkészek és tudásuk,tapasztalatuk is meg van hozzá  csak van aki nem erre a célra használja....!!!!

Én könyvelő vagyok szívesen segítek Neked ha gondolod!!!!!!! Üdv: JUdit

 

Előzmény: Törölt nick (19115)
judit59 Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19146

Kedves kollokvium!

 

Köszönöm válaszod..értem ...és nagyon hasznos számomra , hogy ezeket megosztottad velem.

 Nincs telefon szám, a levélben , hogy kihez fordultatok. Ez egy végzés a bíróságtól melyben tudják velem  az ig. orvosszakértő nevét  a várost és pf. számot, de semmi utalás, hogy fel  kell vennem vele a kapcsolatot  vagy egyáltalán mi a teendőm.Vagy még fogok kapni egy értesítést , hogy mikor és hol jelenjek meg? Erre ha tudnál válaszolni....  vagy valaki esetleg.....?Üdv Judit

 

Előzmény: Törölt nick (19141)
Ruth22 Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19145

Kedves Kolokvium,

ha leütsz néhány "Enter"-t, akkor nem látod, de ott marad a "hely". Ha a szöveg végére állsz és nyomsz "delete" gombot, akkor "feljön" a vége, nem lesz ekkora hely.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (19143)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 -1 3 19144

Előzmény: Törölt nick (19143)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19143

Örülök neked Ibi , hogy átlendültél a nehezén . De hát azért ilyet ne mondj , hogy a beteg elméd ... Az elméddel nem volt baj , nem hiszem , az lelki eredetű nehézség volt , úgy gondolom .

Előzmény: ibi43 (19140)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19142

A szöveg utáni üres rész a véletlen műve, így sikerült, már nem tudok rajta változtatni. 

Előzmény: Törölt nick (19141)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19141

Judit59!

 

Telefonon  érdeklődni a levélben megadott számon, ez egy lehetőség.

 

 

"A szakértő eljárása

A szakértői eljárásának kereteit a kirendelő végzés adja meg, munkája pedig a szakkérdés természetétől függ.

 

A Ket. 59. § (2) bekezdése szerint a hatóság a szakértővel közli mindazokat az adatokat,amelyekre feladatának teljesítéséhez szüksége van. A szakértő az ügy iratait megtekintheti, az ügyfél és a tanú meghallgatásánál, a tárgyaláson és a szemlén jelen lehet, az ügyfélhez, a tanúhoz és a szemletárgy birtokosához kérdéseket intézhet.

 

A szakértő szakvéleményét kétféleképpen terjesztheti elő.
A szakértőt a hatóság meghallgathatja, ez kevésbé összetett szakértoi munka esetében fordulhat elő. Ez fő szabályként tárgyaláson történik, melyen az ügyfél és képviseloje észrevételt tehet az elhangzottakra és kérdést is tehet fel a szakértőnek.

 

 

Amennyiben a szakértőtől a hatóság írásos szakvéleményt kért, akkor természetszeruleg ez esetben is biztosítani kell azt, hogy annak tartalmát az ügyfelek megismerhessék. Bonyolultabb ügyeknél azon eljárási rend bizonyul a legcélszerűbbnek, mely szerint a hatóság a szakvéleményt az ügyfeleknek megküldi és miután elegendo időt biztosított annak áttanulmányozására, tárgyalást tart.

 

Az ügyfelek szempontjából vizsgálódva kiemelkedő jelentősége van tehát annak, hogy a szakértő véleményét megismerhessék, arra észrevételeket tehessenek,továbbá esetlegesen újabb szakértő kirendelését kérjék.

 

 

Mindez a hatóság szempontjából a tényállás teljes felderítését segíti elő, hiszen a döntés megalapozottságához valamennyi, a szakvéleménnyel kapcsolatban felmerült aggályt tisztázni kell. Ennek érdekében természetszerűleg a hatóság is tehet fel kérdéseket a szakértőnek és a felmerült körülmények függvényében a szakvélemény kiegészítésére szólíthatja fel."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ibi43 Creative Commons License 2016.12.20 0 4 19140

Próbálok beléd reményt önteni.

Osztálytársnőmnek mindkét térdébe és csípőjébe protézist kellett ültetni.

Leszázalékoltak, akkor még rokkantnyugdíjas volt. A műtéteket szakaszosan, sürgősségi sorrendben végezték. Előbb a bal térd, majd mindkét oldali csípő lett meg. Ekkor hívták felülvizsgálatra.

A műtéti zárójelentések a már elvégzett beavatkozásokról kifejezetten jó eredményeket tartalmaztak, de a jobb térdével talán még ma is várólistán van. A lényeg, hogy teljesen egészségesnek tslálták, hiába mondta, hogy a műtött részek is fájnak mozgás közben, na meg szinte használhatatlan a jobb térde.

Első fokot bukta, másodfokot szintén, de nem adta fel, bíróságra ment. Visszamenőleg mindent megkapott.

Ezért mondom, hogy soha ne add fel, vannak még csodák és bármilyen nehéz is az élet, vannak még jó és megértő, együttérző emberek is, akik melléd fognak állni. Higgy benne!!! 

Nekem is voltak, vannak olyan ismerőseim innen a fórumról, hogy amikor már az egyébként beteg elmém az őrület határát súrolta a kétségbeeséstől, meghallgattak, elolvasták amit írtam nekik és ugyanígy tartották bennem a lelket. Ők most biztosan magukra ismernek és köszönöm nekik, hogy átsegítettek a nehéz időszakon.

Hidd el, a te sorsod is jóra fog fordulni, megtalálod a msgad igazát. Higgy és remélj! A gondolataiddal vonzdd be az életedbe a jó dolgokat! 

Előzmény: Törölt nick (19139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!