Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3743

Üdv!

Azt szeretném tudni, hogy hőálló betont/cementet hol tudok venni.

Tudom, hogy valamikor régrn volt róla szó, de had ne keressem vissza.

( Nekiálltam építeni a Giga erőművet. )

Üdv:

OAndorka

Süsü1983 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3742

Szervusz!

 

Eredményes próbaüzem gratulálok! Jó elképzelés az hogy a fejet nem teszed a kazánba, csak a lángokat küldöd be. Sokkal jobb lesz a hatásfok. 

A samott jó anyag, hőálló cca 1100 °C-ig. Faapríték nem hiszem hogy magasabb égéshőt tudna csinálni, de majd kiderül. Ha mégsem bírná, akkor hőálló betonból (1300-1400°C) is meg lehet csinálni a csövet. Azt tudom hogy a szotyi simán tud 1200 °C-ot. Nekem gyakorlatilag egy szezon alatt elment a lángterelőm és a fejet letakaró samott lap egy harmad szezon után már gyászosan néz ki. Én többet is tüzelek ,mint az átlag felhasználó. 

A befúvó ventillátorod közvetlenül alatta van a rostélynak? Fölülről nem tud beleesni izzó parázs? A képekből ez most nem derül ki.

Előzmény: rr81 (3727)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3741

Köszönöm! Igen, úgy látszik ezek a blokkok szinkronizáltak, ezért csak triggerelés, vagy reset során kapnak új értéket, hiába változik a regiszter közben. Megoldottam egy NOT-al és egy TONF-el az ütemadót. A legutóbbi beállított idő után már az újjal fog tovább működni. Ez így elfogadható itt. 

Még nem tudom mi lesz a továbbiakkal, mert ez még csak a PIC I tagja, és ezt is lehetne másképp is, tisztán matek alapon, de azt nem szeretik a felhasználók, mert könnyebb időben gondolkodni, mint képletekben. Ha elfogynának a blokkok, akkor lehet, hogy még is úgy kell majd. Meglátom, ha elérek odáig! :)

Előzmény: rvautomatika (3740)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3740

Az első kérdésre a válsz igen.

 

A második:

A MOVE blokknak hamarabb kell ENA jelet kapni mint a BLNK-nak.

Ezt nem értem miért van így.

Csak RESET után iródik felül a regiszter értéke a BLNK blokkban

 

Előzmény: Totya3 (3738)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3739

Akkor frissül az időadat a BLNK blokkban a regoszterről, ha ki és bekapcsolom a Trigger lábán. Ez tényleg ilyen, mert az elég baj. Honnan fogom tudni, mikor kell vezérelni, ha az alőlaptól nem kapok eseményjelzést a programban?  

Előzmény: Totya3 (3738)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3738

A fel-le nyilakkal lehet kiválasztani a képernyőn a több regiszter között, hogy melyiket állítod? Az állítás a +- gombokkal lehet? Nyugtázni kell? (OK?)

 

A szimulációban van egy BLNK blokkom. Ennek az egyik paraméterét egy regiszter adja. Menet közben ha változtatom a MOVE-al az értékét, akkor a regiszter megváltozik, de a BLNK időtagja nem. Ez csak a szimuláció hibája, vagy nem jól csinálok valamit?

 

Köszönöm az eddigieket!

Előzmény: rvautomatika (3737)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3737

Persze, hogy lehet.Csak férjen el.Kell  mellé szöveg mert nem fogod tudni mi mihez tartozik.

 

 

Előzmény: Totya3 (3735)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3736

Régebben én is ilyen értetlenkedéssel fogadtam, hogy miért nem tudták a fejlesztői környezetet egy kicsit

tovább fejleszteni.Sajnos ez van ezzel kell dolgozni.

Az előző válaszban leírtam mit kell tenni ahhoz, hogy az előlapon tudd állítani a regisztert.

 

 

Előzmény: Totya3 (3733)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3735

Alakul, köszönöm! Keresztkérdés! :) Mi van akkor, ha egy képernyőre több regisztert teszek? Nem lehet? Vagy ha igen, akkor ki lehet választani, hogy melyiket akarom állítani egy képernyőn belül?

Előzmény: rvautomatika (3734)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3734

Eddig viszonylag kettő egyszerű alkalmazásban használtam.Én sem tudok róla sokmindent.

Csak azokat a DW-et tudod állítani a kezelőgombokkal amihez képernyőt is csinálsz.

Minek jelenne meg mind a 255 regiszter a képernyőn, mikor nem is használod a programban?

Ha pl. beteszel egy DW-t egy MATH blokkba ahhoz nem kell MOVE blokk, hogy változtatni tudd az értékét.

Csinálsz hozzá egy képernyőt és kész.De ezt sajnos szimulálni nem lehet.

 

 

Előzmény: Totya3 (3732)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3733

Ja és még annyit, hogy nem a PLC-től várok el sokat, mert azt tudom, hogy mit tud, hanem a fejlesztő felületétől várnék el kicsit többet, csak annyit, hogy a szimuláció alatt be lehessen vinni egy olyan regiszter tartalmát, ami árnyékban van és csak az előlapi gombokról fogom tudni állítani. Ez szerintem nem sok, de ha nem nem, csak nem értem még mindig, hogy az előlapon való állításhoz mit kell tenni a programban!?

Előzmény: rvautomatika (3730)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3732

Értem, értem, de az szinte biztos, hogy venni nem fogok, mert nekem nincs rá szükségem.

Ezért szeretném minnél jobban megismerni olyantól, mint tőled, aki már használt ilyet. Elfogadok mindent olyannak amilyen, (legfeljebb értetlenkedek, mert szerintem ezek nem nagy dolgok lennének, csak a fejlesztőknek gondolni kellett volna rá) és úgy fogom használni, ahogy kell, csak tudjam, hogy meddig lehet elmenni és a végén mit kell kivenni a betöltendő verzió előtt.

Előzmény: rvautomatika (3730)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3731

A HELP-ben ez áll:

D regiszter
Számlálók, időzítők paraméterei vagy analóg jelek tárolhatóak el „D” regiszterbe. Segítségével akár
egy időzítő vagy számláló paraméterei is meghatározhatóak.

Ez minden, nem valami bőbeszédű! Ezt úgy kell érteni, hogy csak azok a DWx regiszterek érhetőek el az előlapról, amikhez D regiszter van hozzárendelve? Ha nem rendelem hozzá, nem tudom állítani, nem jelenik meg?

 

A másik megközelítés, hogy csak azokat a DWx regisztereket lehet állítani, amiket betettem egy képernyőbe? Csak azok jönnek fel az előlapról?

 

Tehát D-be kell tenni és képernyőt kell hozzá rendelni? Vagy csak a képernyő kell és a D nem kell, csak a szimuláció miatt és a végén ki lehet dobni?

Előzmény: rvautomatika (3726)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3730

Túl sokat vársz el ettől a PLc-től.

Hidd el a fejlesztők nem sok mindent képzeltek el ezzel kapcsolatban.

A valódi működést úgy is csak akkor tudod kipróbálni ha veszel egyet.

 

Ha kész vagy a programmal és le akarod tölteni a PLC-be akkor előtte kitörlöd a felesleges dolgokat.

Én nem szoktam sokat agyalni a szimuláción.Kapok egy feladatot, választok hozzá egy PLC-t, megírom a programot, feltöltöm,

tesztelünk és változtatunk amin kell.

 

Annak a kazánnak a programja amit mutattam a 15-ik verzió után érte el a végleges formályát, ami a megrendelő igényei szerint működött.Nem azért mert olyan nehéz feladat volt(igaz időalapú vezérlés, így kérték) hanem az apró hibák miatt ami csak űzem közben jött elő.

6 óra alatt megírtam a progit, 3napig teszteltünk és módosítottunk, mire minden rendben volt.

 

Remélem érted mit akarok ezzel mondani.

 

Előzmény: Totya3 (3728)
mambru Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3729

Sziasztok!

 

Az én rokonságomban és munkahelyemen is van ilyen égető.

Nekem sajnos nincs központi fűtésem kialakítva, de középen van egy hatalmas kandalóm, a pelet kandaló ból kiindulva szeretnék építeni egy szemét vagy ocsú égető kandllót.

Valakinek nincs véletlen tervrajza ilyen kandalló ról, vagy ötleteket is szivesen fogadok.

Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3728

Eddig értettem, így is csinálom kényszerűségből! De mi lesz azzal a MOVE blokkal ha kész a program? És a bemenettel? Vagy a MOVE nélkül nem lehet előlapi gombokkal se változtatni a regiszteren? Magyarul csak a szimuláció miatt kell egy MOVE-ot betennem? (Én így látom...) Ha ezt így képzelték el a fejlesztők, akkor az nagyon gáz! Még az is jobb lenne, ha módosítani tudnám a regisztereket egy külső menüből, mint sok más fejlesztő környezetben. Nem érdekelne, hogy az előlapi gombokat nem tudom szimulálni, elfogadnám, hogy a valóságban majd tudom állítani az értékeket, csak a szimuláció során ne kelljen blokkokat, bemeneteket foglalnom csak azért, hogy értéket adjak.

Előzmény: rvautomatika (3726)
rr81 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3727

A tegnap délutáni folytatás elmaradt, de ma megcsináltam.

 

Az alsó szigetelés a légbevezetéssel:

Alulra egy 120-as 24V-os keretventilátor:

A hátlap, ideiglenesen egy samottlap (az anyagot elölről rakom be, a csiga még nincs kész):

Felül 20 cm üveggyapot:

Innen jön a delej, hogy tudjam állítani a befúvott levegő mennyiségét:

Apa kezdődik!

A ventilátor 15V-on:

A szél sajnos szembe fújt, nem is kicsit.

 

Szemből:

A benti hőmérsékletről árulkodik a cső felülete: égéstermék, korom, sehol, minden tisztára égett.

A cső kibirta, kb. fél órát tüzeltem benne (ekkor fogyott el a vödörnyi (~8-10 liter) anyagom).

Az ytong alsó rész tökéletes, nem kell hozzá ragasztó sem, kifogástalanul zár mindenütt (magával a csővel csiszoltam alakra a végén). Valószínűleg a felső részt is ebből csinálom.

Egyszóval: félsiker. Teljes akkor lesz, ha a cső kibír legalább egy szezont. De azért ennek is örülök.

rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3726

Itt egy példa.

 

Ebben az esetben tételezzük fel, hogy valahol beadok egy értéket ami változtatja DW0 értékét

és ezt akarom összehasonlítani a comparátor fix értékével.

 

(Remélem érthetően fogalmazok.Nem vagyok egy nagy magyarázó típus)

 

Mostmár látom én is a képet.

Előzmény: Totya3 (3725)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3725

Nem csodákra számítottam, de egy külön tasztatúra nem lett volna akkora probléma, ha gondolnak rá, mert az nem vesz részt a szimulációban, csak beállít regisztereket, esetleg képernyőket dob fel. A többi lehetőséget nem kéne szimulálni, nem a program működéséhez tartozó dolog...

 

Addig rendben, hogy M meg ilyenek, de eleve miért van szükség MOVE-ra, mikor a valós programban a tasztról fogod módosítani a regeket?!

 

A képet én látom, nem tudom mi lehet nálad a baj. Ha végkép nem látod elküldöm levélben, jelezd!

Előzmény: rvautomatika (3722)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3724

Nem látom a képet.

 

Előzmény: Totya3 (3721)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3723

Nem feltétlenül egy digitális bemenettel kell engedélyezni.Csak azért csináltam azzal, hogy szemléltessem.

Indithatod egy blokk kimenetével is vagy egy belső relével ("M"  merker).

 

Előzmény: Totya3 (3720)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3722

Csodákat ne várj.Hasonló ketegóriáju miniPLC-k még ennyit sem tudnak szimulációban.

Ezeket a szimulátorokat nem arra találták ki, hogy 100%-ban tudd szimulálni a programot.

Még nem voltam olyan beüzemelésen ahol nem kellet volna változtatni a programon tesztelés közben.

 

Előzmény: Totya3 (3719)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3721

Játszogatok vele. Ez egy PID kör I tagja, határértékekkel. Az I_Y értékét DW8 és DW7 regiszterek közé lehet korlátozni. Az I_Y akkor változik, ha az AD(mért hőfok (CV)) és a DW6(Alapjel (SP)) nem egyenlő. Ha SP magasabb, akkor I_Y emelkedik, ha kisebb csökken, a DW9 (I tag) regiszterben beállított időegység ütemében.

Elég kacifántos ezzel a blokkrendszerrel ez felépíteni, C-ben ez pár sor... A blokkok is vészesen fogynak, nem tudom 320-ba belefér-e minden!?

Ha nem jól közelítem meg a felépítést, kérem adjatok tanácsot! Köszi!

Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3720

Még valami, ha jól látom egy digit bemenetet kell az EN-re használni. Ez nem egy valós bemenetet jelöl? Elhasználom a lábakat, és nincs is annyi, amennyi kéne...

Előzmény: Totya3 (3719)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3719

Szia! Köszi, ezt ismerem, korábban mutattad és azóta használom, de valóságban a programban nincs szükség MOVE-ra, mikor az előlapi gombokkal módosítasz egy árnyék regisztert. Arra gondolsz, hogy majd a végén kitörölgetem őket, csak a szimuláció időtartamáig lenne bent? Biztosan nem gondoltak a fejlesztők ilyen esetre? Próbálok keresni egy fórumot erről, hátha van megoldás!

Előzmény: rvautomatika (3718)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3718

Elég sza...ul látszik a képen.

A MOVE blokkra ráklikkelsz, a felugró ablakban az "int" sorba amit beírsz az fog megjelenni

a hozzákapcsolt regiszterben akkor, ha a MOVE blokk megkapja az ENA jelet

 

Előzmény: rvautomatika (3717)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3717

Egy MOVE blokkal irod a regisztert.

 

 

 

Előzmény: Totya3 (3716)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3716

Értem, akkor hogyan lehet egy olyan regiszter értékét módosítani a szimulációban, ami csak egy MATH blokkban él?

Előzmény: rvautomatika (3715)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3715

Sajnos ezt szimulálni nem lehet(legalább is én nem tudok róla).

 

Előzmény: Totya3 (3710)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3714

Ja megvan! ... :)

Előzmény: Totya3 (3713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!