Keresés

Részletes keresés

FSO Papa Creative Commons License 2011.08.25 0 0 53119

Köszönöm, nagyon jó lenne, de hétfőn délután még van egy orvosi programom - azért még alszom rá egyet és óbégatok, ha mégis.

 

Az idő az valóban durva...és az igazán durva az a Balaton vízhőmérséklete. Mintha termálvíz lenne, semmi felfrissülést nem okoz. Épp túlvagyok egy reggeli csobbanáson, most viselhetőbb volt, de még így is brutál meleg a víz...

Visszasírom az augusztusi 30 fokban is maximum 21 fokos bournemouth-i óceánt...:)

Előzmény: Chexum (53117)
Chexum Creative Commons License 2011.08.25 0 0 53118

A többiek által írtakhoz nem nagyon tudok hozzátenni, de talán úgy a legkönnyebb megérteni a fejvadászokat, hogy egyrészt őket nem annyira érdekli a jogi háttere, hogy mi kell a munkádhoz, a jó hír pedig, hogy jogosan:  aki EU tagországból érkezik (mínusz RO és BG), azok előtt semmi adminisztratív akadály nincs, hogy munkába álljon, és mindent elintézzen az első héten...  Ha esetleg maguk a cégek bizonytalankodnak, csak annyit kell mondani, hogy (you) "have the right to work and live in the uk".  Talán még a legnehezebb egy tényleges lakhelyet találni (akkor se szeretnek nagyon szóbaállni a szoba/lakástulajok, ha bevallod, hogy még csak tervezel indulni), de ha már kint vagy, az sem gond.

 

Most nézem, ezóta már volt hétfő, hogy ment?

 

Nagyobb (nemzetközibb) cégeknél az NI/bankszámla/lakcím szentháromságon kívül bedobnak egy background checket is, amikor 6 évre visszamenőleg szeretnék tudni a munkahelyeid, lakcímed, és valakit, aki legalább tudja, hogy ki voltál, és még az is lehet, hogy tényleg írnak neki.  Ennek amúgy főleg a credit check lenne az értelme, azon belül pedig hogy megszöktél-e adósság, vagy hasonlók elől angliából, mert az rossz személyiségi vonás.

Előzmény: melondinnye (53088)
Chexum Creative Commons License 2011.08.25 0 0 53117

Én hétfőn kora délután indulok, de nem túl jó időzítéssel.  Ha tárgyalható, email kisaccolandó a publikus adatokból...

 

Már nagyon visszasírom az angol időjárást...  Nappal itt duplája mint a szigeten, éjjel is 21 fok, mit képzel ez a kormány? :)

 

Előzmény: FSO Papa (53113)
cam aro Creative Commons License 2011.08.24 0 0 53116

Mar megettunk mindent, fogkrem markaban is megegyeztunk.. mirol lehet meg irni ?  

Előzmény: Judit.rightquestion (53114)
Judit.rightquestion Creative Commons License 2011.08.24 0 0 53115

 Kössz! :-)

Na de hogy a megadott linkekre senki semmit?

Előzmény: Törölt nick (53087)
Judit.rightquestion Creative Commons License 2011.08.24 0 0 53114

Hali, te itt laksz vagy laktál a környéken? Ja, nem tévedtél, de legközelebb lemérem pontosan. :-D  

 Ebben a fórumban aztán pörög az élet rendesen!

Előzmény: FSO Papa (53083)
FSO Papa Creative Commons License 2011.08.24 0 0 53113

Fiúk-lányok!

 

Jövő héten nem autózik valaki kifelé Magyarországról Angliába?

Betársulnék, brutál drágák a repjegyek...

Csomagom nincs, csendes és kulturált utastárs vagyok. Referenciákkal a Sas házaspár is szolgálhat :)

(mondjuk a 80 kilóval igen szerényre sikerült a becslés :D)

uhrinj Creative Commons License 2011.08.24 0 0 53111

Azt szeretném kérdezni, hogy Londonban mennyire nehéz elhelyezkedni csomagküldő cégeknél pl: Fedex, UPS stb, és mennyit lehet kereseni gk vezetőként (futárként) ?

cam aro Creative Commons License 2011.08.23 0 0 53110

Dolgoznak ok is..

....elszedik azt, mit mar adoban nem lehet. 

Előzmény: Törölt nick (53109)
cam aro Creative Commons License 2011.08.23 0 0 53108

utvonal engedely, mi muszaki telephelyig szol. .

Azt meg nem kell tudnia a sunnek, hogy angliabol jovok.. :))  

 

nincs mas megoldas. hacsak haza NEM megyek egy muszaki miatt. 

Előzmény: Törölt nick (53107)
seci Creative Commons License 2011.08.23 0 0 53106

Hat ez ciki, akkor nincs temp NI. De valahogy tutin megoldjak. Ha akarnak fizetni, akkor osszehozzak valahogyan.

-seci

Előzmény: chexum (53101)
Zlot Creative Commons License 2011.08.23 0 0 53105
Hat csak emlekszem mennyit fizettem 2004-ben ;) 50font volt pontosan
Előzmény: Törölt nick (53081)
cam aro Creative Commons License 2011.08.22 0 0 53104

Halvany fogalmam nincs az otthoni dolgokrol. .. (leginkabb nem tudom van-e rendszam figyelo rendszeruk )  

..es hat amirol most szo van.. az sacc 6 honap "csuszas" lenne  :)  

 

De koszi!  Gyorben mar van kollega. ki ott helyszinen bevizsgalja autot, ha ugy alakul.. 

 

Az ok. > 4 fo Karacsonykor oda 50, vissza 80 angol pizegyseg az izinel..  (right now ) 

 Megfontolando. 

 

feleloseget nem vallalok árra, leanygyermek nezte, ki NAGYON fel az autos teli turatol.

(de leginkabb gyorsan akar jutni haverokhoz  :) 

Előzmény: seci (53103)
seci Creative Commons License 2011.08.22 0 0 53103

Beulsz es hazavezetsz :) Ki es hol allit meg es legfokeppen miert? (Mondjuk azert tartsd be a szabalyokat)

-seci

Előzmény: cam aro (53102)
cam aro Creative Commons License 2011.08.22 0 0 53102

Haho. 

Tudtok valami szep/jo kiskaput arra, hogyha H-s rendszamu auton itt lejar a muszaki.. akkor azzal hogyan lehet haza somfordalni ?

Papirt tudok itteni muszaki jellegu atvizsgalasrol.. (muszakit ugye nem. )   

 

Koszi. 

 

 

chexum Creative Commons License 2011.08.21 0 0 53101

seci, temporary ni már 2008-ban sem volt (bár még nekem is így csinálták)...

 

http://www.hmrc.gov.uk/employers/workers-from-abroad.htm

"A temporary National Insurance number uses the prefix 'TN', the date of birth and M or F to denote gender e.g. TN131160M. These are no longer accepted and must not be used."

 

http://www.payroll-help.com/faq/employer-wants-my-ni-number/

"The use of temporary numbers has been phased out by HMRC over a number of years and they may not now be used on any document sent to HMRC, particularly on returns that your employer submits at the end of the tax year."

Előzmény: seci (53091)
WhiteEagle Creative Commons License 2011.08.21 0 0 53100

http://www.flixxy.com/gm-hy-wire-concept-car.htm

Ez nagyon király. Ilyennek képzelnék el egy 21. századi autót. Csak mikor kezdik már el tömeggyártani...

sillyone2 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 53099

Contractos munkak tobbet kinalnak , de nem biztos hogy tartalmazza a szabadnapokat, betegszabit, magannyugdijat amit a munkaltato fizet es egyeb plusz juttatasokat ( magan egeszsegugyi biztositas, konditerem-berlet  stb stb) .  Minnel rovidebb a contratc ( 6 ho, 9 ho) annal vonzobb lehet a fizetes, igy probaljak kompenzalni , hogy nincs job security, vagyis x honaponkent uj allast kereshetsz.  

Nem biztos, hogy nagyobb tapasztalat kell hozza, sot, ez inkabb sokszor az elso lepes , elvallalni contractokat is , aztan valami hosszutavut keresni.  De az alapjan amit irsz, nem tunik ugy, hogy barmi gondod lesz munkat talalni.  

Szoval ezt csak azert irtam, hogy nem veletlenuk kecsegtetobbek a kontraktok ha kizarolag a penzugyi vonalat nezzuk.   

Előzmény: melondinnye (53097)
WhiteEagle Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53098

Néztétek, hogy a Google Maps-on mostantól van időjárás, közlekedés stb. információ is, plusz képek, videók, webkamerák? Időjárás és közlekedés meglehetősen jól működik, érdemes megnézni utazás előtt.

melondinnye Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53097

Szerintem a self-employed status főleg a contractorokra jellemző, nem? Én egyelőre permanent pozíciókra hajtottam, igaz hogy az előbbi sokkal jobban fizet (akár 2x), de ahhoz még úgy érzem kell egy kis helyi munkatapasztalat, nem mernék csak úgy belevágni, hiába nagyobb ott a kínálat is.

 

cam, az infót köszönöm, szerintem itt fogok először próbálkozni.

Előzmény: Nincstöbbnick (53096)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53096

Csak annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy emlékeim szerint nem is kell visszaigényelni a többletbefizetést, hanem lehet úgy is kérni, hogy a következő haviból kevesebbet vonjanak. Bár nem vennék rá mérget, hogy így volt, végtére is a lényeg, hogy vissza lehet kapni a pénzt és temp NI-vel is lehet ugyanúgy dolgozni. Vagy akár magának is fizetheti az ember, self employedként például (ami esélyes lehet IT munkánál).

Előzmény: Mrs Fred Weasley (53089)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53095

Én is itt voltam annó, bár én emailben foglaltam időpontot.

Előzmény: cam aro (53094)
cam aro Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53094

Nekunk itt masnapra adtak idopontot, szemben a Camdeni iroda 1 honapjaval. 

3 nap mulva kartya is volt. szval hajra. 

 

Előzmény: melondinnye (53093)
melondinnye Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53093

Mrs. Weasley, cam, seci, köszönöm a válaszokat és a biztatást, jólesik nagyon :)

Kicsit tartottam a dologtól, kb. úgy érzem magam, mint amikor valaki óvatosan odaáll a medence szélére hogy megnézze a víz mélységét, aztán out of the blue egy 10 fős csoport lerohanja és belökik :)

 

A konf. Croydonban lesz, a hotelem is ott van, de a munkahelyek mindenfelé kb. Zone 3-ig a Temzétől északra (Acton és Bethnal Green a két szélső)

Nagy harci feladat lesz még a konf ideje alatt rentet találni, mert a foglalásom csak szombatig szól :)

 

Cam, azt a címet megköszönném, mert könnyen lehet, hogy izibe kell inteznem az ilyeneket.

Seci, igen, én is ezt gondolom, hogy nem halál, de a temp NI-ről nem tudtam, ez hasznos. Azt hittem, hogy no NI = no payslip.

 

Köszönöm még egyszer, ha megengeditek, biztos lesz még kérdésem, bár elég sokat igyekeztem tájékozódni előre, sosem lehet tudni.

Előzmény: cam aro (53090)
seci Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53092

No hard feelings, de a 30-40Ks (vagy tobb) salary range eseten marhara nem kell aggodni, hogy tobb adot vonnak esetleg az elejen :)

-seci

Előzmény: Mrs Fred Weasley (53089)
seci Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53091

Ha nincs NI szamod, akkor a munkaltato KOTELES tempNI-szamot adni es azzal alkalmazni. Mas kerdes, hogy megteszi-e... Ha kellesz neki, es a jelek szerint kellesz, akkor igen.

 

Masik: nagy cegeknek van bankjuk, azaz ha azt mondod a HR-esnek, hogy meg nincs bankszamlad, akkor megmondja, hogy hova menj a szerzodeseddel es megnyitjak siman a szamlat, sot a ceg cimere is kuldik a kivonatokat/kartyat/stb.

 

Ez 11 eve kivaloan mukodott :) gondolom ma sincs maskeppen (marcsak azert is mert havi 10-15 kulfoldi tutin kezd(ett) nalunk es latom a banki levelezest a pidgeon-box tetejen.

 

-seci

Előzmény: melondinnye (53088)
cam aro Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53090

Merre ?

Ha London, akkor este eloasok egy Del londoni jobcentre cimet, hova idopont keres nelkul lehet menni.. es -nalunk - NI kartya is megjott 3 nap mulva.

 

Előzmény: melondinnye (53088)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53089

Szia!

 

Ez igen! :)

Hajrá - hajrá!

 

Az első két kérdésedre tudok válaszolni, majd jön okos, aki mondja a többit.

 

A munkábaállásnak nem feltétele sem a bankszámla, sem az NI szám megléte.

Persze, van olyan "hely", ami kéri, de ezek általában ügynökségek. A "komolyabb" helyeken elég, ha a munkábaállástól számított 30 napon belül elintézed mindkettőt.

Bankszámlanyitáshoz sok helyen kérik azt, hogy igazold az itteni lakcímedet vagy azt, hogy már dolgozol, de igazából csak kitartás kérdése, ha elhajtanak 8 helyről is, menj be a 9. bankba is, majd ott nyitnak számlát.

NI mindenképpen kellene fog, de ahogy írtam, ez sem feltétele annak, hogy munkába állhass.

Az, hogy mikorra kapsz időpontot NI interjúra kiszámíthatatlan.

Tegnap kértem 2 ügyfelünknek, az egyik 22-re, hétfőre, a másik szeptember 2-re kapott.

Itt viszont igazolnod kell az angliai lakcímet, meg azt is, hogy az vagy, akinek mondod magad.

Általában ragaszkodnak ahhoz, hogy már 24 órája az országban legyél, hogy egyáltalán el tudd kezdeni intézni az időpontot, de volt már rá példa nem is egyszer, hogy arra a kérdésre, hogy "mikor érkezett az országba" valaki hamis időpontot adott meg, nyilván azért, hogy mihamarabb mehessen interjúra.

Fizetést természetesen akkor is kapsz, ha még nincs NI számod, csak addig egy magasabb adósávban vagy, mint amiben amúgy lennél.

A különbözetet később vissza lehet igényelni.

 

Na, még egyszer hajrá! :)

Előzmény: melondinnye (53088)
melondinnye Creative Commons License 2011.08.20 0 0 53088

Sziasztok,

 

már nagyon régóta olvasom a topikot (igaz, néha átugrom az engem kevésbé érdeklő részeket). Hosszú-hosszú ideig tervezgettem, hogy majd egyszer kiutazom én is, de csak most jött el az alkalmas pillanat. Egy szakkonferenciára megyek ki hétfőn, de úgy gondoltam, hogy előtte bedobom magam a piacra, hátha. Így beszereztem 1-2 héttel korábban egy UK sim kártyát, és szerda reggel feltöltöttem a CV-met 3-4 állásportálra. Úgy voltam vele, hogy bevállalom a hívásfogadás költségeit, ennyi mindenképp belefér.

 

Namost szerda reggeltől gyakorlatilag folyamatosan csöng napközben a telefon, a mailbox roskadozik a levelektől, és azóta túl vagyok két munkáltatói telefonos interjún, ill. három személyes inerjúidőpontom van keddre (ebből egy csak egykörös, mert urgent position), ill. kilátásban vannak még továbbiak is.

Minden fejvadásznak azt mondtam a telefonban, hogy nincs semmilyen uk munkatapasztalatom (IT-ben voltam freelancer eddig, egy fia UK ügyfelem nem volt még), és mind azt mondta, hogy ez egyáltalán nem gond, mert jó a CV-m. Egyetlen fejvadász kérdezte meg a kb. 30-ból, hogy van-e már angol bankszámlám (nincs), de ő se akadt ezen fenn.

 

Az (eddig) örömteli történetem csak akkor szerettem volna megosztani veletek, amikor már van konkrét job offerem is, de felmerült bennem pár kérdés:

  • Mennyire tűnik majd furcsának az esetleges munkáltatónak, hogy nincs még NI számom és bankszámlám?
    A fejvadászokat egyáltalán nem zavarta ugyanis, de felsülni nem akarok.
  • Szerintetek mennyi idő alatt lehet NI számot kapni? Úgy gondolom, addig fizu sincs, ugye? Azt tudom, hogy először időpontot kell kérni, és utána személyes interjú van, ezután jön postán a szám, nade mennyi ennek az átfutása?
  • A munkáltatók általában mennyire rugalmasak ezeket illetően? Van köztük enterprise, kisebb design ügynökség és médiacég is, szóval sokfélék lehetnek a reakciók?

A válaszokat előre is köszönöm, remélem a hétfői kiutazásommal nekem is végre elkezdődik a kinti karrierem :)

cam aro Creative Commons License 2011.08.19 0 0 53085

"""LGV which means large goods vehicle are special license that allows you to drive larger vehicles without having to hold the higher large goods vehicle driving licence entitlement."" 

 

...gyáááá  ...  :DDD 

Előzmény: cam aro (53084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!