Keresés

Részletes keresés

szkamil Creative Commons License 2011.09.27 0 0 3829

Szia, güzübird!

 

 Megköszönném, ha nekem is elküldenéd!

 

derelye@vipmail.hu

 

 

                    Üdv. kamil

Előzmény: güzübird (3824)
Andor0006 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3828

A DICK RS75 is meg van, de csak vékony pengéjű kések élezésénél hatékony. Mikor már kopik a kés, és egyre vastagabb anyagból kell kiköszörülni vele az élet, nagyon megnő a köszörülési idő. Nem lehet vele olyan éleket elérni, mint a szalag+polír kombinációval.

A használata viszont gyerekjáték, és az asszony is meg tudja élesíteni vele a kést a konyhában, ha kell.

attika672 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3827

Szia!

Úgy emlékszem neked DICK RS-75 ös késéleződ volt. Nem vált be,hogy újítottál?

Előzmény: Andor0006 (3825)
csampilampi Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3826

Olyan is van, hogy a 9*27-et is duplázni, sőt triplázni is kell. Bivalyt vágtunk a 3. lövés után sem esett össze. A 13 mázsás bikákról nem is beszélve..

Előzmény: Andor0006 (3825)
Andor0006 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3825

Én az alábbi szalagos olasz Officine CGT késélezőt használom:

 

http://www.officinecgt.com/ita/prodotti.php?sez=affila-coltelli

 

Két dolgot kell változtatni rajta a profi késélezéshez. A mellékelt barna paszta használhatatlan, zöld színű polírpaszta kell ( ez rozsdamentes acélhoz való), és csiszoló szalagot is zöld színű, durvább svájci cuccra kell cserélni ( coltellóban kaptam hozzá).

 

Borotvaélesre tudom élezni a késeimet vele, és teljesen tükrös a kés pengéje. Nem égeti el a kést, és rögtön látom, ha megjelenik az élen a sorja, amit le kell polírozni. Ezáltal kisebb az anyagveszteségem is. 

 

Próbáltam a lepkecsiszolós+ polírkorongos verziót is. Az is jó, csak jobban karistolja a kést, és könnyebb megégetni a kés élét. Előnye, hogy vágóhidakon gyorsabb vele dolgozni, és a zsíros kést is jobban tolerálja. Ennél nem látni, mikor jelenik meg a sorja,ezért több lehet az anyagveszteség, ha figyelmetlenek vagyunk.

 

A 9x27 tempo-ból sárgánál erősebbet nem javaslok, mert szétroncsolja a pisztoly belsejét. Kivétel, ha már nem jól tömít a dugattyú felső része a tölténykamrában, mert megette a lőpor a hanyag karbantartás miatt.  Új korától rendszeresen tisztított és olajozott  JP4 simán leviszi 9mm jat-tal is a marhát. Eddig életemben két bikát vágtam, mind a kettőt 9mm jattal lőttem, és lefeküdtek az első lövésre.

güzübird Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3824

Üdv VIRUS-5 !

Kaptál már valami instrukciót a füstölődhöz?

Ha nem, van egy könyvem (kerti grillezők és füstölők) szívesen elküldöm .

Sajnos nagy a mérete ahhoz hogy ide fel tudjam rakni. Van füstölőm de én is alakítok rajta. Ez a könyv segített egy kicsit,néhány apróságot kell megváltoztatnom.Ha érdekel még a téma válaszolj ,vagy küldj elérhetőséget a maci7@citromail.hu-ra.

 güzübird

Előzmény: virus-5 (3785)
jamescook Creative Commons License 2011.09.25 0 0 3823

Szia! Szerintem az a lepkekorong...

Előzmény: csampilampi (3822)
csampilampi Creative Commons License 2011.09.25 0 0 3822

Hali!!

 

A nyáron elég sokat lőtem marhát Tempo-val. A hídon a jp4 cserélve volt minden 2 hónap után, annyira tönkrement. Olyan is volt sokszor, hogy a taglószeg szó szerint összetört benne.

 

Köszörülés:  a vágóba olyan koronggal éleztünk ami, smirgli lapokból van összeállítva ( nem tudom a pontos megnevezését) utána polír filc korongon húztuk át. Szabályosan eszi a kést.

 

Itthon mindig gyémánt tányérkorongon köszörülök, utána polír filc korong rózsapasztával. Borotvaélt ad a késnek és nem utolsó sorban nem mar bele, nem karistolja  össze. Olyan, mint ha mindig új lenne a kés :)

Előzmény: Andor0006 (3820)
jamescook Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3821

Szia! Nagyoláshoz Rákóczi SiC240-es fenőkő, finiseléshez Haidu kerámia fenőkő és a végén Haidu porcelán fenőrúd. Persze én készítőként elfogult vagyok....

Előzmény: Andor0006 (3820)
Andor0006 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3820

Sziasztok!

 

Kerner téma:

A Coltellonál kapni kerner loszert, piros mindig van nekik. Nekem zoldet is beszereztek egy hét leforgása alatt. A piros Kerner  picit erosebb csak  mint a 9mm jat, de aki megalomániás ,annak ott vannak a 9x27 Tempo brutálisabbnál brutálisabb változatai.

 

Porkert téma: idén februártól újra termel a gyár, lehet kapni eredeti cseh PORKERT darálót. Az 32-es ára 110 EUR a Felvidéken. Olcsóbb sosem volt, ezért a tizenezerért kínált made in china  Porket meg Poket verziókat kedves mosollyal vissza illik utasítani.  Nekem van a szekrényeben már tartalékba egy eredeti  32-es, mert sosem lehet tudni, mikor állnak le megint.

 

Késélezés témában indítanék egy kis eszmecserét, mert az elmúlt félévben rengeteg idot fordítottam a téma kutatására, és eszkozbeszerzésre. Ki mire eskuszik?

 

kispiás Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3819

Jász-Nagykunban én is ennyiért vettem 2 db 195-öst.

Előzmény: csampilampi (3815)
attika672 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3818

Ha megy a srác elötte szólok. A téli szünetben szándékozik menni.

Jó köszörülést :)

Előzmény: degamma12 (3817)
degamma12 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3817

Fiúk!

 

Köszönöm a felajánlásokat attika 1-2 doboz jöhet, Jat-ot tudok 80 ft/db ért, de a kernertől valahogy másképp fekszik a desznó.

Nem tom miért de nagyobb kraft lehet benne.

320 ért csampi nagyon jó az ár nálunk 360 ért lehet ilyet venni. Meg nem is nagyon van, háztáji, csak hizlaldás. Vágási kihozatal szempontjából nem mindegy melyiken van nagyobb "tejföl".

A mai napon az asztal éleinek varratok sorjázása után fotózom, kíváncsi leszek  a véleményetekre, az alap csampinak az asztala szolgáltatta, a mesterem fantáziájával párosulva. Szétszerelhető a kerete 20x40 zártszelvény 6 db 3/4 horganyzott cső forog benne.

Mivel csomag tartóban szeretném szállítani ezért 80*150*45 cm a mérete, szétszerelhető. Kicsit lehetett volna nagyobb de nem baj  majd a feje lelóg.

 A nyáron volt egy pár süldő vadmalac nyúzás, előkészítés de ez nem olyan mint a disznó vágás.

 

attika672 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 3816

Én osztrákból hozattam 18eu ért. Ha megy ki a fiam télen, ami több mint valószinü hozathatok neked is.

Ha aktuális lesz szólok.

Előzmény: degamma12 (3814)
csampilampi Creative Commons License 2011.09.23 0 0 3815

Szia!!

 

Szerezzek neked patront? Jat-ot.

Én ebben a pillanatban fejeztem be egy 215kg-os  hasítását, szalonnázását. Bent lóg a hűtőben és várja a hajnali feldolgozást. :)

320Ft/kg-ba vettem. Szerintetek reális ár???

Előzmény: degamma12 (3814)
degamma12 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 3814

Hali Attika672!

 

Sajnos nem csak jat patront árulnak csongi megyében nem kaptam, netről pedig nem tudtam rendelni,próbáltam pl aranysörét kft-től.

Novembertől telik a naptár rendessen.

A sajátot pedig hétköznap kell megcsinálnom, már most látom.

Más kukorica keményítőt én nemis akarok  használni.

Ha lehet csak hagyományos technologiát alkalmazok, fűszerezés terén is.

 

jamescook Creative Commons License 2011.09.23 0 0 3813

Sziasztok!

 

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a Haidu és a Rákóczi fenőköveket. Olcsó és hatékony késfenő eszközök F120-tól F1500-as finomságig. Van 46 cm-es porcelánrúd  is, a kés meghúzásához, ezt különösen szeretni szokták a hentesek. :)

attika672 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 3812

Szevasz!

"Látom"készülsz a szezonra. Tavasszal patron gondod volt,kaptál kernert a harmóniában?

Előzmény: degamma12 (3808)
kispiás Creative Commons License 2011.09.22 0 0 3811

Még egy kérdés:

a rénfán a két akasztott láb mennyire van egymástól?

Előzmény: kispiás (3809)
sipkaa Creative Commons License 2011.09.22 0 0 3810

Bizony mindjárt itt a szezon már alig várom. 2 hét mulva tervezek

2 db malackát vágni eladásra.  Jövőhonapban meg mehet a kolbász, és szalámi

készités.Addig még a füstölőt meg kell épiteni.Jó készülődést mindenkinek a szezonra.

kispiás Creative Commons License 2011.09.22 0 0 3809

Sziasztok!

Milyen arányban kell bekeverni a kukorica keményítő módositott resystamil E1422-t ?

Használta már valaki, ha igen mi a tapasztalata?

degamma12 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 3808

Sziasztok!

 

Az hogy kínai nem volna baj, a baj az hogy külön gyártják a csigát és külön a daráló házat így lötyög rendesen ezért aztán használhatatlan mivel vissza forgatja a garatba a húst.

A héten kész lesz a pörzsölő asztal amit segítségetekkel építettem meg, majd teszek fel képet róla.

F. pali tól vettem egy beszúrós kábítót, 2 féle létezik belőle egy 75 voltos a 100 kg alatti lefogásra, ill 92 voltos 100 kg felettire.

Beszerzés alatt van K911 lelángoló, ember szerint 10 körül van egy új szerű, kíváncsi vagyok az eredményre.

A hétvégén kirakodó vásárban láttam JP4 -est 30 e pézé árulták dobozában.

A sertés élő ára 360ft/kg előjegyzés karácsonyra lekötés 400 ft/kg.

Lassan indul  a szezon skacok.

üdv mindenkinek.

Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.21 0 0 3807

No megnéztem a híresneves "Porkert" húsdarálót. Átbaszás...

Nézem a polcon, szépen kiírva, hogy "32-es Porker" daráló...na mondom, lemaradt a "t" a címke végén. Nézem a darálót, sehol egy márkajelzés, egy "Made in..." vagy mittudomén. Jön a kezitcsókolom, mondám, kérdésem van a termék hovatartozását illetően... "Ez valódi porkert, szlovák gyártmány". (a porkert amúgy cseh volt amíg volt). Jó, kérem a dobozát. Az nincs meg! Hogy a kék égbe ne lenne meg, keresse csak elő szépen. Kezitcsókolom pofákat vág aztán megkeresi, előhoz egy nagyon is ismerős dobozt. Azért ismerős, mert a neten rákerestem a porkert darálókra és előhozott a gugli egy kínai utánzatot ami a "szlovákok gyártatnak minőségellenőrzéssel". A neten ez a doboz még úgy van fent, hogy "Porket", második "r" nélkül, vagyis a szokásos pofátlan kínai másolat, és rá van írva a "Made in China" is, ezen a dobozon ugyanaz a kép és ugyanaz a szöveg volt de márkanév és "Made in..." nélkül, illetve az alján szerepelt apró betűvel, hogy eu-s termék. A dobozban semmiféle termékleírás vagy a származására utaló cetli nem volt. Előadtam ebbéli aggályaimat a kezitcsókolomnak, megrántotta a válát és otthagyott.

A daráló egyébként sokkal robusztusabb, mint az átlag kínai darálók amiből én is birtoklok egyet, a tengelye vagy másfélszer nagyobb átmérőjű-és lötyög, mint bíró seggében a lófasz...

Úgyhogy maradok a réginél, bár tény, hogy ugyanezt a darálót a neten minimum 2000 forintal drágábban találtam mint ebben a boltban, itt 16990 pénz az ára.

csampilampi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3806

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-27814035/

 

 

 

Szerintem alkudni is lehetne belőle.

csampilampi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3805

Halihó!!

 

Úgy gondolom, hogy a hasítót jobb megvenni. Extrametálban ( Eger)  van Icel hasító ( hosszított nyéllel ) 16000 jó magyar forint. Esetleg va még olcsóbb magyar Bikorr hasító is.

Ha böngészel a vaterán esetleg más aukciós oldalakon nincs olyan hét, hogy ne raknának fel egyet kettőt.  Fillérekért.

Mindenképp azt ajánlom, hogy gyárit vegyél. Nem kell rohangálni miatta, nyeleztetés, esetleg nem úgy áll a kezdeben stb.

Ez csak az én véleményem..................  :)

Deadalon Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3804

"Stue"hasító bárd után érdeklődött.

Ahogy nézem a te bárdod nem hasító bárd,sima hentes bárd.

A különböző bárdokról itt láthatsz képeket:

http://konyhakes.hupont.hu/7/bardok

Isti

Előzmény: mind 1 (3796)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3803

Én a "kaiserhof"-ot olyan hatezer körül vettem...vásárban, amikor már csomagoltak az árusok...asszem nyolcezerről indult a licit... :-)

Előzmény: attika672 (3802)
attika672 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3802

Árulnak "osztrák" darálót 16e. ért,csakhogy az

osztráknak annyi köze van hozzá,hogy forgalmazza. Kínai gyármány.

Előzmény: Boarhunter. (3799)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3801

Megveszem :-)

Előzmény: csampilampi (3800)
csampilampi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 3800

"Mán jelleggel" meg  kell venni!!!!!!!

Előzmény: Boarhunter. (3797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!