Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 7644
És a lakhatásit, hogy kapja?
Előzmény: kentaura (7643)
kentaura Creative Commons License 2010.10.27 0 0 7643
De csak akkor, ha a létesítésnél kéményként vették át. Ha nem, akkor nincs regisztrálva a szolgáltatónál és nem ellenőrzi.
Előzmény: kod1111 (7642)
kod1111 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7642
De bizony van, zárt égésterű 3835Ft/év
magyarkemeny.hu/index-3.htm
Előzmény: Csaba_F (7639)
kentaura Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7641
Amikor a gázszolgáltató átvette, ott kellett ellenőrizniük a műbizonylatokat.
Előzmény: Csaba_F (7640)
Csaba_F Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7640
erről kapnom kellett valami írást? Ugyanis a kéményt a kazánhoz kaptam, egy gyártmány, s nem hosszabb 2 méternél.
Előzmény: kentaura (7638)
Csaba_F Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7639
Először is köszönöm a válaszodat!
S mióta van ez? 3 éve mior beépítésre került, akkor megtörtént a műszaki átvétel és azt az infot adták, hogy ilyenre nincs szükség, s azóta nem is jelentkeztek.
Előzmény: cseik (7636)
kentaura Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7638
Ha annakidején a turbo kazán telepítésekor úgy vette át a gázművek a készüléket, hogy a kémény a készülék rendszertartozéka (egy gyártmány) és a kémény nem hoszabb 2m-nél, akkor nem került be a kéményseprők rendszerébe és nem is fogják ellenőrizni.
Előzmény: Csaba_F (7635)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7637

  "karbantartást, stb?"

 

 Ezt viszont soha !!

 Hagyományos kéményeknél a tisztítást se igen végzik már manapság  !

Előzmény: cseik (7636)
cseik Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7636
igen. évente szemrevételezéses és két évente műszeres (nyomáspróba) vizsgálatot.
Előzmény: Csaba_F (7635)
Csaba_F Creative Commons License 2010.10.26 0 0 7635
Sziasztok!
Hozzáértő véleménye érdekelne, hogy jogszabály (törvény) szerint egy zártrendszerű turbós kazán (kondenzációs) esetén a kéményseprőipari kft végez-e rendszeres ellenőrzést, karbantartást, stb?
vaddiszno77 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7634
10-11 m magas lehet,és az alsó nyílásnál,ha előmelegítem a kémény akkor is jelentkezik a kifüstölés ,de már az a gyanum,hogy a kazán konstrukciója ilyen, és azért füstöl ki!! Ja és eltolásos a kémény ,tavaly többször volt dugulásom de akkor még nem volt kivakolva és szívott némi farsot itt -ott!!
Előzmény: KalásziM (7600)
vaddiszno77 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7633
92-es építésű a kémény
Előzmény: Törölt nick (7598)
cseik Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7632

a gravitációs kémény csak új építésnél (lenne) kötelező. meglévő lakás átalakításakor nem.

 

és amikor a távfűtéses paneleleket építették, akkor a "többlet villamos energia" volt a tartalék fűtés módja, amit a fűtéskozpont illetve a ház üzemeltetőjének lett volna kötelezettsége biztosítani elektromos szolgáltató bevonásával, szükséges esetben. hogy azóta változtak az ilyen irányú jogszabályok is? igen. maradt egy szabályozatlan/megoldhatatlan kérdés. nem ez az egyetlen ilyen.

Előzmény: halaloszto (7624)
cseik Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7631

azé látni láttam párat :) csak a neve nem jutott eszembe annal amit te pl. "stucninak" hívsz. névben kértem kiegészítést

 

a gipszes habarcs meg nem javallt oda ...

Előzmény: KalásziM (7630)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7630

 Ja Te ilyent még nem láttál !

 

 

 

'cementes habarcsba rögzített kamé(?)betét (aki tudja pontosan javítson :) ) ami egy olyan fém hüvely amibe már passzol a füstcső'

 

 Hát ez egy régi bádodos ipari termék. A lényege : mindkét  végén kissé peremezve van , így a fefalazott stucni se ki se be. De jó oda bármely vas/bádog cső is, az se igen jön ki !!

 Korábban az építés  eccer egy stílusban írtam a befalazásról is.

 Más : azért jó volt valaha az az Építési eccer egy sorozat, volt vagy 15 kiadvány, jó szájbarágosan. Akkor még net nem volt  !!

Előzmény: cseik (7614)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7629

  Természetesen ki lehet ! Sőt ha nem is fűtesz kitűnő megoldás !

 De ha nem is ég azért a hő hatására ellillan/zsugorodik stb. és borzasztó szaga lesz !  Úgyhogy feletsd el. !

 És mi kell oda ?

 

 Hát a jól megszokott kőműves habacs, kissé  sűrübben.

 két féle van :

  1. a meszes cementes habarcs,

a másik a meszes gipszes habarcs.

 én ez útóbbit javallom. Hamar végzel.

 Ja és a könyökön kivül illik oda tenni az ugynevezett stucni, másnéven a csőhűvelyt.

 Ennek a befalazása a következő: kivésed a kémény falat, hogy lazán beférjen  a kiválsztott méretű csőhűvely. Itt egy durva alaktalan nyílásod lesz. A kémény belsejébe újságpapirból ellentartást teszel. Be illeszted a hűvelyt, kiékeled, majd az előre elkészített  sűrű meszes- gipszes habarccsak kitömködöd a nyílást , lehúzod , elsímítod.

 És az ellentaró papírt kiügyeskeded, különben a füst majd nem megy ki.

 Jó munkát  !!

Előzmény: Tomboly007 (7607)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7628

    "a saját kéményjáratomra egy kályhát vagy kazánt, vagy cserépkályhát csatlakoztattam 1996-ban,"

 Ja , hogy már rajta vagy, de eccere 3 készülékkel is.  ???

 Meg kell felelni a biztonságnak  !!

 Azaz : ne füstőljön vissza, ne menjen a füst más lakásába,  a füstcső ne essen ki  ne keletkezzék tűz stb.

Előzmény: babelking (7615)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7627
  Meg a méregdrága lakó parkok lakásai is bajban lennének egy  huzamosabb gázhiánynál  !!
Előzmény: halaloszto (7624)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7626

 Az attól függ mit - minek az égéstermékét vezeted beléje.

 Általában magára a kéményre kell az engedély, mint írták többféle jogszabály alapján.

 Aztán van egy cégcsoport aki természetesen mindenre  megkívánná az ő engedélyét, amit  bizonyos szolgáltatókkal  együtt működve (lepaktálva) ki is kényszerít.

 de egy vaskályhánál milyen engedélyre gondolnál  ?

 Ez persze még nem jelenti azt , hogy tüzelni csak biztonságosan szabad !

 

 Azaz be kell tartani a tűzrendészeti ill. életvédelmi szabályokat és azt ismerni is illik.

Előzmény: babelking (7622)
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7625

 Kérdéseidre :

 A tetőn belüli rész szigetelni kell. A legjobb az ásvány- üveg - stb. gyapot.

 És ezt védeni is kell.

 Két út lehetséges. Az egyik fém burkolat - nehéz - bádogos munka, vagy a másik a vakolás. Igaz ezt csak úgy nem lehet. De ha bebandásozod - magyarul beburkolod  valami fém hálóval ( csirke vagy nyúl háló - kinek mi teccik ) arra már mehet a vakolat.

 ill van még egy nagyon egyszerű módszer : a golyónyomott alú fólia.

 A tetőn kivüli részt ?

 Hát vakolhatod, de nem érdemes.

 A kéményeket általában kifugázzák  !!

Előzmény: Jroux (7616)
halaloszto Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7624
vajon valaha fel fog tunni valakinek, hogy ennek egy panel sem felel meg? ha csinalok a panelen engedelykoteles atalakitast, akkor onnantol kell bele kemeny?

vajk
Előzmény: gmkiev (7623)
gmkiev Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7623
A 182/2008. (VII. 14.) Korm. rendelet azaz az új OTÉK, ugyanúgy, mint a régi is, előírja:

"A tartalékfűtés lehetőségéről gondoskodni kell:
a. minden lakás legalább egy lakószobájában
b. minden olyan helyiségben, ahol folyamatos tartózkodás szükséges (pl készenléti, ügyeleti helyiségek)

A tartalékfűtés lehetőségéről szilárd tüzelőanyaggal üzemeltethető tüzelőberendezés céljára alkalmas, gravitációs üzemű kémény, vagy egyidejűleg és folyamatosan igénybe vehető többlet villamos energia biztosításával kell gondoskodni."

Ezen felül egy önkormányzat építési hatósága előírhatja a HÉSZ-ben (Helyi Építési Szabályzat), hogy nem fogadja el az elektromos tartalékfűtést, csak a kéményest.

Az 51/1999. (XII. 25.) BM rendelettel módosított 27/1996. (X. 30.) BM rendelet kimondja:
Újonnan épített vagy javított, illetőleg újból használatba vett és felülvizsgálati kötelezettség alá eső kéményeket és tartozékait csak azok megfelelőségét tanúsító szakvélemény birtokában lehet üzemeltetni.

A kivitelezői nyilatkozatról csak annyit:
Olyan kialakításnál, amibe nem látunk bele (pl cserépkályha, épített kandalló elfalazott füstcsővel,...) mindig is kértük a kivitelezői nyilatkozatot.
Ahol egyértelműen lehet látni a készüléket, füstcsövet, illesztést, bekötést, ott eddig sem és továbbra sem kérjük.

Előzmény: babelking (7622)
babelking Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7622
Aki tudja a választ, kérem írjon, hogy egy kéményre csatlakozáshoz kell e valamilyen engedély?
öregfa.. Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7621
Bocs, rosszul raktam be a linket, itt
Előzmény: Jroux (7617)
öregfa.. Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7619
Szerintem itt találsz könyököt.
Vagy írd be a googleba, füst cső.
Előzmény: Jroux (7617)
kod1111 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7618
Azt is lehet szigetelni, sőt ildomos volna, közetgyapottal és azt vakolni. Üveggyapottból a az alukasírozott a legjobb.
Előzmény: Jroux (7616)
Jroux Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7617

Más. Tönkrement a vegyestüzelésű kazánomnál a könyök füstcső. Annak idején a fütésszerelő valamilyen speciális (egyébként sajnos aluminium) könyököt rakott oda, ugyanis a normál könyöknek (ez egy zománcozott füstcső) nagyobb az íve. Emiatt nem találkozik a kéményhüvelyből kijövö füstcsővel. Levágtam belőle 3 centit, így viszont nem tudom eléggé rátolni a kazán csonkra, mert a csonk eléri a bordázott részt.

Vagyis ugyanott tartok, mint előtte, csak egy könyököt is tönkretettem.

Hol van Budapesten olyan bolt, ahol igen nagy választékban kaphatók ilyen -egyébként 130 mm-es -  füstcsövek? 

Jroux Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7616

A padláson belül csak 1 méter van, mert tetőtérbeépítéses a ház.

És az üveggyapotot nem kell valamivel "becsomagolni?"

Félek, hogy szórodik majd szét egy idő után.

A tetőn kívüli részt - az is cca. 1 méter - csak vakolni kell?

babelking Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7615
Ha egy társasházban a saját kéményjáratomra egy kályhát vagy kazánt, vagy cserépkályhát csatlakoztattam 1996-ban, ahhoz milyen hatóság engedélye szükségeltetett?
cseik Creative Commons License 2010.10.23 0 0 7614

vagy igen vagy nem. én nem tennék oda pur-t.

cementes habarcsba rögzített kamé(?)betét (aki tudja pontosan javítson :) ) ami egy olyan fém hüvely amibe már passzol a füstcső

 

Előzmény: Tomboly007 (7610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!