Keresés

Részletes keresés

mincike1 Creative Commons License 2020.11.27 0 1 7062

Igen van!

Előzmény: Papp Ern (7061)
Papp Ern Creative Commons License 2020.11.27 0 0 7061

Sziasztok!

 

Érdekelne ki mi  a tapasztalata!

 

Rendkívüli helyzetben a kórházakban nem műtenek aranyeres beteget, kivéve, ha sürgősségi ellátás miatt mentő viszi be, tehát marad a magánkórház több százezerért!

 

Van-e olcsóbb megoldás?

 

Várom véleményeteket!

 

Papp Ern Creative Commons License 2020.11.27 0 0 7060

Szia mincike1!

 

Ez a te számod vagy a proktológusé!

 

 

Előzmény: mincike1 (7040)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 7059

Visszajött a vègbèlrepedésem. Előörs csomóval....Semmilyen ilyesmi műtétet nem végeznek. :( A hagyományos kezelés nem vált be. Köszönöm a segítségeteket. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7057

Az aranyeres rög kivágását a sima sebészeten is megcsinálják a járóbeteg szakrendelésen belül. Nem igényel semmilyen előkészületet, adnak helyi érzéstelenítést, és pár perc alatt készen van.

Előzmény: edina1985 (7054)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.19 0 1 7056

Széthúzva és simán

Előzmény: edina1985 (7054)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7055

Széthúzva és simán

Előzmény: edina1985 (7054)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7054

Köszönöm! A covid miatt itt nincs proktológiai ellátás, csak sima sebészet. Szerintem, csak akkor műtenek ha baromi beteg vagy...Szomorú sajnos. Szóval fogalmam sincs mi a bajom. A dudor nagyon fájt két hétig, most kicsit jobb - de ez szinte elenyésző. Ha nyomás éri (értem itt ha én is hozzányúlok, vagy a wcre ülök, vagy wczek), akkor nagyon fáj. Ja és front idején egyenes halál. 
Tettem be képet (túlsúlyos, ibs-sel). Belső aranyerem volt, külsőről nem tudok. 

A női dolgaim miatt most egy hétig off a téma az orvossal. 
Köszi mégegyszer!

mincike1 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7053

Ismeritek ezt a végbél kúpot? Végbél repedésre egy csodaszer! Akinek ez van, próbálja ki. Egyedi Magisztrális Végbélkúp, III. X. / Kapható: Iváncsa, patika, 20/9364688/  

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7052

Szia!

 

Külső vagy belső az aranyeres csomó? Ha külső, nekem is az volt, akkor azt helyi érzéstelenítéssel kivágják. Ez nem fájdalmas, és utáni is csak kellemetlen. Betadinnos krémmel kellett kezelnem, és egy géz lappal befednem. Kb. egy hét alatt szinte teljesen meggyógyult.

Előzmény: edina1985 (7049)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7051

Bocs elfelejtettem.

Ez nem műtét csak kiveszik a vérrögöt. Ha az csak egy metszés. 

TB-re is lehet menni.

Jobbulást. 

 

Előzmény: edina1985 (7049)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7050

Helló!

Ilyen kemény dudorról már hallottam.

Valakinek vérrög volt amit felnyitottak/eltávolítottak nagyon fájdalmas mondása szerint.

Menj a legközelebbi város sürgősségére és egy sebész is eltávolítja.

Előzmény: edina1985 (7049)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 7049

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni. Ahogy olvasgattam, az anopapilla gyulladása is esélyes. Kis kemény dudort (lehet kettő) érzek. Belül pedig ilyen lágy nyulványt. A kis dudor miatt olyan fájdalmam van, hogy semmilyen fájdalomcsillapító nem segít...Megyében most szünetel a proktológiai rendelés, csak sebészet van. Na mármost eszköz nélkül ez semmit se tud segíteni. Én meg belepusztulok a fájdalomba...ki tudja meddig. Valami ötlet?

Nincs több százezrem magándokira. :(

Előzmény: bonap arte (7047)
Mark Szollossy Creative Commons License 2020.11.18 0 0 7048

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék kérni hátha valakinek ismerős a sztori.

 

Februárban kezdődött a kálváriám, a szokásos égés fájás, szúrós érzéssel. Mivel korábban már volt külső aranyerem így házilag kezeltem, de 2 hónap után sem javult. Ekkor elmentem orvoshoz aki azt mondta végbél repedésem van amit eddig jól félrekezeltem. Elkezdtük kezelni kúppal meg kenőccsel. Posterizan Fortét írt fel. Használtam el is múlt kontrollon semmi jele a dologonak 1 hónap alatt helyre is jött.  Azonban erre 1 hónapra megint kezdődött előlröl. Ismét doki ismét kenőcs és kúp de most már doloproct. Ez bevállt megint elmúlt a dolog de rá két hétre vissza is jött ugyanaz szépen fokozatosan. Ekkor kerestem másik orvost aki 1 hónapra adott időpontot mert nagyon tele van a naptára. Elmentem hozzá és azt mondta, hogy nem végbélrepedésem van hanem az egyik mirigy az 5 ből be van gyulladva de nem vészes. Doloproctot és hemoridot írt fel. El is múlt szépen 1,5 hónapig teljesen tünetmentes a dolog, majd ismét visszajött az erős szúrás járás közben és éreztem a kitüremkedést is. Természetesen az első dokis látogatás óta megy a rost a lenmag a zabpehely a zöldség meg a gyümölcs és a sok folyadék.

A mai napon voltam a dokimnál és azt mondta hogy most is kiújult ez a mirigy begyulladás amit Hemoriddal kezeljek mást nem ad mert előbb utóbb ebből műtét lesz. A műtétet elvégzik ambulánsan 30 perc alatt kimetszik lemetszik elektromos késsel ezt a mirigyet és akkor nem jön elő többet. Na ettől én tartok eléggé mert nem szeretném ha rosszabbodna a dolog, meg azt is mondta a doki, hogy 1 hónap a gyógyulás ami azért fájdogálni fog.

Mit tanácsol akinek volt esetleg ilyen műtétje? Mennyi ideig fáj utána mennyi a gyógyulási idő mik  a tapasztalatok?

A válaszokat előre is köszi

bonap arte Creative Commons License 2020.11.18 0 0 7047

Leírásod alapján ez még közel sem aranyér, csak egy kis borsószemnyi kidudorodás.

Ez fájó, szúró érzéssel jár mert a főér egy ponton elpattant és a vérnyomás kis dudort képez a környező szövetben.

Ez még annyira nem komoly, pár nap alatt csökken a fájdalom és el is múlik majd. Fájdalomcsillapítót vehetsz azért be.

Székelés után tusold le jó meleg vízzel. Ha úgy érzed kijön akkor vissza is nyomhatod. A meleg nagyon jó hatással van a javulásra.

Ha van elektromos fűtőpárnád akkor ülj rá nyugodtan, jó lesz meglátod.

A patikában recept nélkül kapsz Detralex tablettát, ez érfal erősítő és gyulladáscsökkentő. Ilyet vegyél és szedjed. Ezt műtétek után is szedni kell.

Mégegyszer, a meleg nagyon jó rá.

 

Előzmény: edina1985 (7046)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 7046

Nincs állami proktológiai rendelés. Most lesz végem...nagyon fáj. 
Ha azt mondom szűz vagyok (minden tekintetben), akkor a mondatod első fele értelmetlenné válik. 

Előzmény: Törölt nick (7045)
edina1985 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 7044

Sziasztok!

 

Korábban volt egy végbélrepedésem, ami begyógyult. Nagyon paráztam, mert nem akartam műtétet. De most két hete nagyon fáj...másabb panasszal. Kijött egy lilás dudor (felszínés mélyvörös pötty volt), ami leapadt egy kicsit és belül van most. Nagyon fáj. Érzek egy nagyon kemély lencsényi dudort benne. Nagyon félek visszamenni a dokihoz. Mi lehet ez? Ha műteni kell altatnak? Utoljára gyerekkoromban volt műtétem. :( 

Légyszi, segítsetek mit tegyek. Főleg, hogy most ki tudja hány hét múlva kerülök be a kórházba. Magánra nem igazán van pénzem. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 7043

Örülök hogy ilyen jól sikerült.

A hosszú táv a legfontosabb.

Jó gyógyulást.

Előzmény: mincike1 (7042)
mincike1 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7042

Két nappal az első műtét után semmi gond, semmi fájdalom, semmi vérzés, vagy maszatolás nem volt, a széklet simán, fájdalom mentesen ürűl. 2 hét múlva, a 2. belső aranyér lesz lézerrel leszedve, ami fájdalom mentes volt. A kúpok, úgy érzem, hogy a végbél repedést is hatékonyan hozza rendbe, igaz még csak 3 kúpot használtam csak fel.Hetekkel korábban, nagyon körbe jártam a proktológusokat, no meg egyik sebész barátom is a segítségemre volt. Ennél a proktológusnál, elég sokan várakoztak, de gyorsan ment minden, mindez azt bizonyítja, hogy jó szakember, és emberséges, megnyerő.

.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7041)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7041

Helló!

 

Azért majd hosszú távon hogy működik arról is írhatnál.

Előzmény: mincike1 (7038)
mincike1 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7040

Hívjál a 30/9124242 telón.

Előzmény: Törölt nick (7039)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7039

Kedves mincike1Egy elérhetőséget kérhetnék esetleg a proktológushoz?

Előzmény: mincike1 (7038)
mincike1 Creative Commons License 2020.11.11 0 1 7038

Sziasztok! Hátha valakinek tudok segíteni. Hónapok óta kínlódok, ha keményebb a székletem, friss vérzés is megjelenik. Ma elmentem a jó proktológushoz, aki vizsgálat után megállapította, hogy 3 belső aranyerem van, és egy végbél repedésem. Megijedtem. Látta rajtam, és azt mondta, hogy most az egyik aranyeret lézerrel letudja műteni, két hét múlva a másikat, a végbél repedésre  meg adott kúpot, ami csak nála van, gyógyszertárba nem kapható. Nekilátott, 2 perc alatt az egyik aranyér eltünt, két hét múlva megyek a másik aranyér leszedésére. Megállapította azt is, hogy nyugodt lehetek, rákra utaló elváltozás nincs. Semmi fájdalmat nem éreztem, a műtét után ültem a kocsiba, és jöttem haza. Ha bárkinek tudok segíteni, írjatok!

traumraise Creative Commons License 2020.11.08 0 0 7037

Sziasztok!

 

Engem 6 napja hétfőn műtöttek altatásban (metszés, varrás) 1 trombotizált és egy belső kezdeti stádiumos aranyeret. 

Sajnos a doki finoman szólva sem volt kommunikatív, nem látott el tanácsokkal így pl semmi diétát nem folytattam a műtét előtt aminek egy tömörültebb széklet lett az eredménye műtét utánra.

 

Kedden kiengedtek. Kaptam valamilyen gyógyszertárban készített barnás színű kúpot, mást nem. A kúpot felteszem, azonnel elkezd kifolyni ahogy olvad, illetve alap váladékozás van, ami szivárog, remélem nem lesz széklettartási gondom.

 

Mivel nem tudtam székelni a műtét után ezért ittam egy kis paraffin olajat 2× 15ml-t és két bögre szennalevél teát ami hashajtó, anyagcsere serkentő. Na ez átdolgoztatott, kb fél óránként volt hasmenés ingerem ami az ánusz körüli görcsös érzésben nyilvánult meg. Sajnos ennek ellenére nem nagyon jött széklet, néha egy kevés iszonyatos fájdalmak során. A széklet viszont puhább állagú lett szerencsére.

 

Péntek este és szombat reggel volt egy erősebb megindulás amikor is normálisabb mennyiséget sikerült székelni de közbe és utána is iszonyatos fájdalmaim voltak. Viszont nem vérzett. 

 

Ma reggel ismét wc-zési inger, jött is egy adag de ismét iszonyat fajdalom mellett, mely feszülő, szúró jellegű (gondolom ahogy a varrat feszül). Most egy kicsi vér is volt a WC papíron de csak épphogy látható. 

 

Másoktól azt olvasom hogy eddigre megszűnt a fájdalom és a vérzés de nekem iszonyat fáj még mindig és nem akar tompulni. Normális lehet ez?

 

Amugy kb alig érzem a műtét helyét, első naptól járkálok vele, már ülni is tudok vele, szerencsére a puki is jön csak a székeléskori fájdalom elviselhetetlen.

Swtrooper Creative Commons License 2020.11.06 0 0 7036

én is tegnap vettem sudocremet 2014 ben használtam de nem emlékeztem h akkor segített-e de szerinem igen tegnap egész jó volt. Miny kiderül a mai szarásnál.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 7035

Nekem azt mondta proctológus használjam mert hámosít.

Így a kúp fejét megkentem vele.

Amúgy írásomból kifelejtettem én is a Haemorhoidalle kúpot is kaptam a tabletta, kenőcs mellett. Az utóbbinak van rátétje amivel meghosszabbítható.

 

Előzmény: Törölt nick (7034)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.04 0 0 7034

Sziasztok, régen nem jelentkeztem.

Szeptemberben voltam kontrollon, elviekben minden remek, semmi baj. Csak tudnám mitől van a folyamatos diszkomfort érzés.

Vérzés nincs, fájdalom nincs, egy kétórás autó utat simán kibírok, max utána kicsit bedagad a 3 belső aranyér.

 

Most kaptam egy doboz suppositorium haemorrhoidale FoNo VIIvégbélkúpot, szerintem nagyon jó. Teljesen helyrehozott belül.

De ami érdekes, hogy a nap előrehaladtával, délután, este enyhe csípő érzés alakul ki. Lehet, hogy még mindig a fissura a bajom, nem is a belső aranyér?

Elvileg december közepén megyek kontrollra, addig naplózom az élményeket.

 

Sokat segít a napi 3,5 - 4 liter folyadék, korábban elképzelhetetlennek tartottam volna ennyi vizet meginni, de egy fél literes sörös korsó sokat segített, pillanatok alatt megiszom a vizet, napi 7-8 alkalom fel sem tűnik.

 

A Sudocrem az használható belülre is?

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 7033

Sziasztok!

 

Legutóbb ezt/képen kaptam belső aranyérre.

El lehet olvasni a tájékoztatót.

A tabletta nem vényköteles de lehet a kenőcs sem. Van 30db-s kiszerelés is.

Gond: alkalmankénti vérző belső aranyér.

Eddig bejött.

******************************

Másik dokinál.

A nitromintes kúp az volt estére.

Reggelre Norcainos gyulladás csökkentő kúp.

Ezek felírásra kaphatók.

No, és 2x2 Detralex.

 

*********************************

Mellette mindig Sudocream .

No, és rost gazdag étkezések.

 

 

 

Swtrooper Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7032

nitroglicerines és doiproct semmit nem ér sajnos.

lüktetés mitől van? repedés nem kéne h lüktessen, azt csak erek tudnak. De aranyerekél mindegyik lüktetne nem csak a repedésnél érezném

Asshurnasirpal Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7031

Írass nitromintes kúpot (izomlazító, gyógyszertárban készítik receptre), és használj Doxiproct OM krémet, lidokain is van benne.

 

Előzmény: nemkellnick (7030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!