Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2007.06.11 0 0 217

Találtam egy ilyen leírást róla:

 

Einhell ISG 1000/1. Inverteres hegesztő berendezés, készlet hobby célra! Betáplálás: 230v. 16A. Fokozatmentesen szabályozható hegesztő áram: 35-80A. Terhelés nélküli feszültség: 85v. Teljesítmény: 80A.15% 40A.60% 35A.100% Hegesztőelektróda: 1,6 -2,5 mm.Ø Elektromos hővédelemmel ellátva, ventilátoros léghűtés! A készlet tartalmaz: elektróda fogó és földelõ csipesz, kábellal. Vállra akasztható heveder. Kefe, salakolló szerszám. Készlet súlya: 5 kg. 2 év országos szerviz garancia.

 

Itt már mást ír az elektródára.

Hát nem tudom, hogy ez vagy inkább egy trafó. Ezek az inverteres cuccok mennyire bírják a rövidzárási áramot?

Valahogy az a kép él bennem, hogy ami nagy és nehéz az jobb, mert benne van az anyag :)

 

 

 

 

Előzmény: NeomatiK (216)
NeomatiK Creative Commons License 2007.06.11 0 0 216

A Bricostore-os újságban is megjelent, ott 36990 Ft.

Ebben azt írja, hogy:

Hegesztőáram 35-80A

Használható elektródaméret 2,5-3,2mm

 

 

Nem tudom, hogy elhiggyem, hogy nem lehet 2mm-es pálcát használni hozzá, mert a 35A elméletileg kevés a 2,5-es pálcához. Márpedig ha tényleg csak 2,5mm-es pálca a minimum, akkor már a vékonyabb lemezeket átégeti.

Előzmény: Teaway (215)
Teaway Creative Commons License 2007.06.07 0 0 215
Piszok kicsi (2-3kg) tömeg, kiváló hordozhatóság.
Előzmény: NeomatiK (214)
NeomatiK Creative Commons License 2007.06.07 0 0 214

Sziasztok!

 

Erről mi a  véleményetek? Einhell inveerteres hegesztő, Metroban kapni 33468 Ft.

Jobb mint egy hagyományos 20000 Ft környéki trafó? Most készülök venni valami berendezést...

 </P>

 

Teaway Creative Commons License 2007.04.28 0 0 213
Mik a fejlemények?
Előzmény: Örheg (212)
Örheg Creative Commons License 2007.02.27 0 0 212
Sajnos ez az út nem volt járható. De azért nem adtam fel. Elküldtem a NAGYfaluba, talán ott meg tudják berhelni.
Előzmény: Teaway (211)
Teaway Creative Commons License 2007.02.26 0 0 211
Ezek szerint még senki?
Előzmény: Örheg (210)
Örheg Creative Commons License 2007.01.26 0 0 210
Sziasztok! Én 1 új fiu vagyok (de régi vasas) a Clubba. Nagyon elcsodálkoztam azon, hogy ilyen is van. A fiatalok erre mondják azt, hogy "KIRÁLY". Végig olvastam az összes hozzászólást, és bátran mondhatom, hogy öreg hegesztőként is adott újat. Lehet, hogy nem sokat írok, de folyamatosan figyelem a Club munkáját.(tanulságos) Afeletti örömemben, hogy rátok találtam, egy kérésem is lenne: öreg (6 éves) YAMATO PRACSALD 160-as olasz gyártmányú inverterem fokozatos leépülés után megadta magát. Kérem, hogy ha valaki ismer olyan szerelőt (céget) aki életre tudja kelteni az értesítsen. Köszönöm.
BreakDown Creative Commons License 2007.01.26 0 0 209

Az a baj a vékonylemez hegesztéssel, hogy a gépedet nem lehet eléggé leszabályozni, egyrészt nem lehet kis árammal hegeszteni, másrészt vszínűleg a gép dinamikája "kemény", rövidzárlatban nagyon felfut az áramerősség.

 

Ha kevert gázt használnál(82%Ar+18%Co2), hidegebb a hegfürdő, ez egy picit segítene.

Másik lehetőség, hogy a varratot függőleges pozícióba állítod, és fentről lefelé hegeszted, jó tempósan, az ívet úgy képzeld el, mint egy locsolócsövet és az ívnyomással támaszd meg a hegfürdőt.

 

Sok sikert!

Előzmény: DUKEzoli (208)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.26 0 0 208

CO2-t használok, miért kérdezed?

 

egyébként ma is "játszottam" a géppel, vastagabb (3-5mm) anyagot már egész jól meg tudom heggeszteni,ellenben az 1mm körülit nem nagyon sikerült.

a legalacsonyabb fokozaton próbáltam,mert az eggyel nagyobbal már kilyukasztotta a lemezt.

utána próbálkoztam az előtolási sebesség állítgatásával,de akkor sem lett jó.

lehet hogy a legkissebb fokozat is sok?

 

Előzmény: BreakDown (207)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.26 0 0 207

Nyugodtan maradj a 0,8-nál, ha a teljesítény(sebesség) nem számít, sokkal szebb varrotot lehet vele hegeszteni. Egy időben(90-es évek közepe) úgy nézett ki, hogy az 1,0 huzal ipari alkalmazásoknál is legyőzi az általánosan használt 1,2-t. Most már árnyaltabb a kép.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy Co2 gázt, vagy kevert gázt használsz a hegesztéshez?

Előzmény: DUKEzoli (206)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.26 0 0 206

igen a KEMPPI 1 fázisú,

egyébként az én gépem 220A-es,tehát akkor ezzel megy az1-es huzal, igaz most "csak"0,8 van benne,az még egy darabig kitart

Előzmény: BreakDown (205)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.25 0 0 205

Ezeket igazán csak 0,8 huzallal tudod használni. Ha, amit vettél, 220 A teljesítényű, nyugodtan hegeszthetsz 1,0 huzallal.

 

A Minarc 230 V-ról megy?

Előzmény: DUKEzoli (204)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.25 0 0 204
Ezt a választ kaptam a Mo.-i importőrtől:

A MinarcMig Adaptive 150 hegesztőgép ára kompletten 198.288,-Ft+ÁFA;

A MinarcMig Adaptive 180 hegesztőgép ára kompletten 268.515,-Ft+ÁFA.

 

Szállítási határidő a megrendeléstől számítva 3 hét.

Előzmény: BreakDown (203)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.25 0 0 203
Mennyibe kerül most a MinarcMig?
Előzmény: Jasic (197)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.25 0 0 202

Több sorban bármilyen anyagvastagság bármilyen áramerősséggel meghegeszthető, legfeljebb nem gazdaságos és beleőszülsz, mire végzel.

 

Ezenkívül a szerkezet elhúzódása - hődeformációja - is nagyobb lesz.

Előzmény: DUKEzoli (188)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.24 0 0 201

Alumínium hegesztéséhez a hagyományos fokozatkapcsolós, trafós fogyóelektródás ívhegesztő gép nem a legjobb választás, a varrat esztétikája és a belolvadási mélység kívánnivalót hagy maga után. Az esztétikus megoldás az AVI hegesztés, igaz, veszett lassú, kb 12 cm/perc, szemben a fogyós hegesztés 30-60 cm/perc sebességével.

 

Az AVI hegesztéshez úgynevezett áramtartó karakterisztika - ahol az áram állandó, a feszültség az ívhossz függvénye -, míg fogyóelektródás(CObrr) hegesztéshez feszültségtartó karakterisztika szükséges.

 

Hagyományos 50 Hz-es hegesztő transzformátor esetén ez nehezen, vagy sehogy sem megvalósítható.

 

Inverteres gépeknél a helyzet egyszerűbb, mert a vezérlése és szabályzása sokkal bonyolultabb. Azonban ezek a gépek is inkább profi fogyóelektródás berendezések, amelyek e mellett tudnak AVI hegesztést(általában koppintós gyújtással, végkráter töltés és még sok minden más nélkül), valamint bevontelektródás kézi ívhegesztést.(ahol szintén majdnem áramtartó karakterisztika kell)

 

 

Előzmény: sypho (171)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.24 0 0 200

"...Inverter iparban való felhasználását etkintve már más a véleményem..."

 

Megkérdezhetem, hogy mi ez a más vélemény?

Előzmény: Jasic (173)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.24 0 0 199

Sok szerencsét hozzá, remélem jól választottál.

 

Nagyon sok múlik hagyományos fokozatkapcsolós gépnél a dinamikán, azon, hogy milyen a hegesztő kör induktivitása, hogyan reagál a rövidzárra.

 

Ez az alapján érzed, hogy mennyi kemény, vagy lágy az ív, mennyire fröcsköl.

 

A másik, ami alapján meg tudod ítélni, az az, hogy kis áramerősség tartományokban hogyan hegeszt, hogy lehet "leszabályozni".

 

A szóróíves tartományban - 1,2 mm huzalt és kevergázt feltételezve: >280 A - majdnem minden hegesztőgép tud hegeszteni.

Előzmény: DUKEzoli (198)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.23 0 0 198

köszi a válaszokat mégegyszer

hát a KEMPPI már nem játszik,sőt más sem:)

ugyanis a hétvégén vettem egy B-max gépet,MM223-ast

Az első tapasztalatok nagyon jók, sőt a gép kidolgozottságában is pozitívan csalódtam.

Majd teszek fel képet róla, kívülről belülről

20kg palackot vettem hozzá,de már bánom hogy nem csak a 10kg-st választottam,szvsz elég lenne nekem az is és súlyban is csak fele a mostaninak

Most megpróbálom kicseréltetni,bár nem tudom hogy mennyire mennek bele

Előzmény: Jasic (197)
Jasic Creative Commons License 2007.01.23 0 0 197
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Szuper gép szuper ár! Ne felejts el tartalék görgőgarnitúrát hozzáalkudni (kopóalkatrész) az új géphez. Később meglehetősen drága mulatság lesz beszerezni bármilyen alkatrészt.

Előzmény: BreakDown (196)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.22 0 0 196
Nyugodtan megveheted a műanyag előtoló görgős Kemppi gépet, ez a márka toronymagasan a felsoroltak felett áll. 
Előzmény: DUKEzoli (189)
dpes Creative Commons License 2007.01.19 0 0 195
Előzmény: dpes (194)
dpes Creative Commons License 2007.01.19 0 0 194
szia!
a MERKLE-t ne hagyd ki!
www.trafomex.hu
Előzmény: DUKEzoli (191)
Jasic Creative Commons License 2007.01.18 0 0 193

2  fémszerkezetgyártó cégnek tartom karban a gépeit (Migatronic, REHM,Lincoln,Trakis, ESAB,stb) , sok érdekes mesélnivalóm lenne. Sajnos nem csak a magyar gépek romlanak el, és a javítási költségük többszöröse a hazai gépekének.

P.l.:elektronika meghibásodásnál (1év 2 hó már nem garis)találkoztam olyan esettel, amikor a külföldi gyártmányú gép javítási végösszege pont egy magyar.gy.gép teljes árát fedezte volna.

Az egyik szépen hegeszt, de borzalmas sípoló hanja az őrületbe kergeti a hegesztőket. A másik telepakolt biztonsági kütyük miatt folyton hátráltatja a folyamatos munkát. A következő kétheti rendszereséggel rosszalkodik a garanciális szervíz egy hét alatt megjavítja és kezdődik minden újbol.

Amikor viszont dolgoznak gyönyörű a varrat, széles mosoly a hegesztő emberke arcán.

Válaszatani, ha van keret, fém tolómechanikás fogazottgörgős, folytós, ventillátorhűtéses, palacktartós gépet válsztanék (magyart).

 

óvatos számok   magyar        külföldi

elektronika           20e              100e

diódaegység        15e               50e

fokozatkapcs.        5e                25e   

 

Még egy okoskodó jótanács, próbahegesztés nélkül ne vegyünk gépet       

Előzmény: DUKEzoli (191)
Jasic Creative Commons License 2007.01.18 0 0 192
Előzmény: DUKEzoli (191)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 191

most kezdtem nézegetni magyar gyármányokat (B-Max, Weld-Impex), árban jóval kedvezőbbek a külföldi gyártmányoknál

Mi a véleményetek ezekkel a magyar gépekkel kapcsolatban(főleg megbízhatóság)?

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 190

mondjuk a KEMPPI esetében az is igaz hogy hiába ilyen kicsi és könnyű, ha ráteszem a min 10kg-os palackot onnantól kezdve már nem is olyan mobilis

ez a műanyag drótadagoló nagyon nem tetszik

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 189

nézegettem a CO berendezéseket és az az igazság hogy én valami kisebb méretű/tömegű, egszerűen kezelhető "otthoni" gépet szeretnék, de semmiképen sem szeretnék a minőségen spórolni. Amik elsőre szóba jöttek:

-MILLER Millermatic 180

-KEMPPI Minarcmig 180

-TELWIN Bimax 182

 

mi a véleményetek?Esetleg más javaslat

A KEMPPI esetén feltűnt hogy a huzaladagoló szerkezet műanyag, ez nem gond?

itt egy kép:

 

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.10 0 0 188
igen igazad lehet, így már kicsit érthetőbb
Előzmény: szerelő (187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!