Keresés

Részletes keresés

mirtelo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3392
Szia!
Igen még mindig keresek tanárt.
Előzmény: skorpika (3388)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3391

Üdv. a vizsgára készülőknek.

Visszaolvasva néhány korábbi beírást én is azt javasolnám, hogy a szóbelinél a bemutatkozáskor ne csak azt mondjuk, hogy a diplomához kell a vizsgabizonyitvány. Tudni kell, hogy szerintem majdnem minden vizsgáztató egyuttal eszperantista is és  valamilyen formában kötődik a hazai mozgalomhoz. (Pl. az egyik vizsgáztató a Magyarországi Eszperantó Szövetség elnöke).

Üdv. umea

Kszanadu Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3390
Köszönöm, de igazából fogalmam sincs, hogyan csináltam. Nem voltak betanult szövegeim, nem vagyok az a magolós fajta, viszont elég sok szót tanultam meg, aminek ha egy része nem is jutott eszembe,még mindig maradt elég. :)
Próbáltam spontán lenni, lehet, hogy ezzel tértem el a megszokottól.
Előzmény: skorpika (3389)
skorpika Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3389
Gratulálok a csodaszép szóbelidhez!!! Le a kalappal előtted! :))
Előzmény: Kszanadu (3386)
skorpika Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3388
Szia! Én meg megkérdeztem tőled itt, hogy még mindig keresel-e tanárt, aki skype-ol is, és nem válaszoltál rá! :-))
Előzmény: mirtelo (3384)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3387
Kszanadu!
Írtam választ.
Előzmény: Kszanadu (3386)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3386
Mirtelo, írtam e-mail-t, abból mindent meg fogsz érteni.
Előzmény: mirtelo (3384)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3385
Szia!
Szerintem itt a fórumon elég sokakat érdekel az Eszperantó. és szívesen lépnek be Eszperantó klubba.( Remélem nem baj, hogy mások nevében is írok)
Ha újra kezdhetném akkor is az Eszperantót választanám mert a gimiben én nem tanultam se angolt se németet... stb nincsenek meg az alapok. Mellesleg a nyelv nekem tetszik. Még akkor is ha nehezen tudok le nyelvvizsgázni belőle.
Előzmény: Törölt nick (3381)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3384
Szia! Én felvettelek skype-re. Írtam is többször a skyp-en, de nem kaptam választ. Gondoltam már nem aktuális a dolog. Találtál más beszélgető társat. Ezért töröltelek a skype ről.
Marcy82- nak véletlenül írtam.
Előzmény: Kszanadu (3383)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3383
Kedves Mirtelo, valószínűleg félreértettél valamit. ha jól emlékszem, elég sokáig próbáltunk beszélni skype-on, aztán kiderült, hogy a gépemben van a hiba, gyorsan megcsináltattam, tele volt vírussal.
Mire tudtunk volna beszélni, te közölted, hogy úgy látszik, már nem fog összejönni, majd töröltél az ismerőseid közül. Ezek után kiírtad a fórum üzenőfalára, hogy Marcy82-t törölted, mert nem tudtatok skype-olni. Ő még csak nem is tudott ilyen szándékról, valójában nekem szólt az üzenet. Megértettem, hogy nem kérsz belőlem. Ezek után mit kellett volna csinálnom?
Egyébként elég sok mindenkinek segítettem, ha még adósa vagyok valakinek, és még aktuális, csak szólnia kell, és ha tudok, segítek. Ez rád is vonatkozik.
Előzmény: mirtelo (3379)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3382

Szia!

Sok mindenben igazad van. De mégis azt kell mondanom, hogy az eszperantó mozgalomnak egy jelentős tábora van a nagyvilágban. Évenként rendeznek világkongresszust más más országban. (Idén Kubában volt, Jövőre Koppenhágában tartják). Minden ország kisebb nagyobb városában delegátusok vannak, akik a városukba érkező külföldieknek a segítségére vannak. Szakmai kongresszusok is vannak, vasutasok évenként, orvosok kétévenként rendeznek nemzetközi kongresszust. Aki bővebben akar tájékozódni a mozgalom eseményeiről, akkor a www.eszperanto.hu weboldalt keresse fel. Tehát aki akarja hasznosítani eszperantó nyelvtudását, az igenis megteheti.  Például a  Pasporta Servo (Útlevél Szolgálat) révén olcsón, vagy díjmentesen, akár cserealapon szállást biztosítanak külföldön.

Üdv. umea

Előzmény: mirtelo (3380)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3381
szia!
most ne érts félre, de elfogultság nélkül gondold át, nincs igazuk? hol fogod hasznosítani? és beszélni?
még a latin is többet ér, különböző területeken. pl. eü.
az én lovárim se ér sok mindent. annyit, hogy egyes helyeken, hivatalokban, iskolákban "kötelező", és jó ha tud az ember legalább egy kicsit.
lássuk be, a diplomások nagyon nagy része, csak kényszerből, a diplomája miatt tanul nyelvet, egy töredékének muszáj, a szakmája, és leendő munkahelye miatt. és nagyon kevés, elenyésző azok száma, akik a nyelv szeretete miatt tanulnak bármit is. főleg eszperantót, vagy lovárit. én is eszperantót választottam volna, de lovári indult, na meg szakom miatt jobbnak látta, hátha tényleg hasznosíthatom a rengeteg pénzt, és energiát, amit ráfordítottam.
minden esetre, ha újra kezdeném, biztos hogy az angolt választanám, magántanárral...
Előzmény: mirtelo (3380)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3380
Szia!
Szomorúan tapasztaltam, hogy a vizsgára várakozók nagy része csak kényszerből választja az Eszperantót. ( Én most azokról beszélek akikkel együtt vizsgáztam)
Sokan megjegyezték, hogy úgy sem ér az ember a nyelvvel semmit meg, hogy nem lehet hasznosítani sehol.... mint pl. az angolt, Németet... stb
Előzmény: Törölt nick (3369)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3379
Szia!
Én kértem tőled segítséget szóra sem méltattál. Ok nem lehet mindenki szimpatikus.....
Gratula a sikeres vizsgádhoz...
Előzmény: Kszanadu (3377)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3378
Remélem minél hamarabb megtudjuk az eredményünket!
Előzmény: Kszanadu (3377)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3377
Még egyszer mindenkinek köszönöm a szurkolást és a gratulációt, most már tényleg csak a pihenés van hátra. Na meg az eredményekre való várakozás. Majd beszámolok, ha meglesz a pontszám.
De azért én is felnézek továbbra is a fórumra, mert sok kedves sorstársat ismertem meg itt, akikből remélem, lesz valaha igazi eszperantista. Jó lenne összefutni valamelyik rendezvényen.
És továbbra is segítek, ha kér valaki valami anyagot.
Az újoncok pedig ne csüggedjenek, pár hónap, és a ti eredményeitekhez fogunk gratulálni!
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3376
Köszi! Igen már csak az van hátra :) ! Majd írok az eredményről, de majd ti is számoljatok be! Puszi
Előzmény: judo08 (3374)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3375
Szia, itt megnézheted a C1, vagyis a felsőfokú nyelvvizsga követelményeit.

http://www.itk.hu/index.php?id=46&fomenu=8&menu=18&almenu=46&lang=hun

De mindenképpen magasabb szintű szókincs, nyelvtani tudás, és általános tájékozottság szükséges.
Én már próbaképpen megoldottam az ITK felsőfokú tesztsorát, nem sokkal lett rosszabb, mint a közép. de a többi feladathoz is találsz mintát és megoldókulcsot is. Akkor fel tudod mérni, hogy neked való -e. Én még passzolom, de be van tervezve.
Előzmény: Nelete (3360)
judo08 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3374
Gratulálok, ügyes vagy! akkor most már Te is csak a labort várod, de azt nagyon. :)
Előzmény: Barbica20 (3361)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3373

Upssz! :-)

Elnézést, nem láttam hogy az elöbb is sikerült felrakni az üzenetet. Bocsi!

Előzmény: bumbika78 (3372)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3372

Kedves Ditke73!

 

Én is július végén kezdtem a tanulást és hát munka mellett nem sok időm marad a tanulásra sajnos. De azért nem adom fel!!! Megadom a mail címemet, oda nyugodtan írhatsz, ha bármi kérdésed van. Kaptam innen már pár kedves fórumozótól anyagokat, ha gondolod azokat is szívesen elküldöm Neked! Jó tanulást! bumbika78@gmail.com

Előzmény: ditke 73 (3352)
AniDzsini Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3371
Szia!
Mindenkinek köszönöm a gratulációt, és sok sikert a továbbiakban. Most jön a pihenés:) Az eredményről majd írok.
Előzmény: bumbika78 (3367)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3370

Kedves Ditke73!

 

Én is július végén kezdtem a tanulást. Próbálkozom, de sajnos a munka mellett nincs túl sok időm a tanulásra. Azért nem adom fel!!! Megadom a mail címemet oda írhatsz nyugodtan. Kaptam már innen pár kedves embertől anyagot, ugyhogy átküldöm szívesen Neked ha szeretnéd. bumbika78@gmail.com

Előzmény: ditke 73 (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3369

Kedves Kszanadu!

Köszönöm szíves válaszodat. Gratulálok a kitűnő vizsgaeredményedhez. Én továbbra is segíteni fogok azoknak irásbeli és szóbeli anyagaimmal, akik ezt majd kérik tőlem. December 15-én : Zamenhof születésének 151.évfordulóját ünnepeljük. Az egyes klubok, csoportok, valamint a Magyar Eszperantó Szövetség Budapesten ünnepséget rendeznek, javasolom a részvételt. A helyszínről és az időpontról majd tájékoztatni fogok, amikor megtudom.

Üdv. umea (csak kisbetükkel)

 

Előzmény: Kszanadu (3366)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3368
Sziasztok! Köszönöm a gratulációdat! És hidd el megfogadom a tanácsod és jó sokat pihenek és várom a végeredményt :) ! A többieknek pedig sok sikert akik még mennek szóbelizni! Szorítunk nektek!
Előzmény: bumbika78 (3367)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3367

Kedves Kszanadu, AniDzsini, Barbica20! (és mindenki aki most vizsgázott!)

 

Szívből gratulálok Nektek vizsgáitokhoz! Nagyon ügyesek vagytok! És köszönjük, hogy megosztottátok velünk a tapasztalaitokat! Pihenjetek ma egy jót!

Előzmény: Kszanadu (3357)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3366
Csatlakozom UMEA javaslatához, a szövetséghez pedig már csatlakoztam is ( nem felejtettem el megemlíteni a vizsgán sem ! :) Sok hasznos infó rendezvényekről, találkozókról,bel- és külföldi tanfolyamokról,stb, és nem árt, ha valahova tartozik az ember, nemcsak az OTP-be.

Emellett jó lenne , ha néha hallanánk egymásról a továbbiakban is, vannak már ismerőseim innen a fórumról telefon, skype, e-mail-elérhetőséggel, később is lehetne pl. együtt jelentkezni valamilyen rendezvényre azokkal, akiket itt megismertünk.

Neked, UMEA, külön köszönet a sok segítségért.

Minden ezután vizsgázónak: Nem kell a vizsgabizottság orrára kötni, hogy csak a papír kell a vizsgáról, hanem arról is lehet beszélni, hogy milyen érdekes, könnyű nyelv, mennyi lehetőség van benne, mennyi emberrel kerülsz kapcsolatba általa, és lehet, hogy mire ezt végiggondolod, már rá is jössz, hogy tényleg így van.
Előzmény: Törölt nick (3363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3365
kösz. :)
vagy kösz :(
vagy nem is tudom :)
Előzmény: zszsuzs (3364)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3364

Akit érint!

Lehet, már jelentkezni elektronikusan a novemberi vizsgákra.

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3363

Gratulálok a most sikeresen levizsgázott tanulóknak. (Gondolom, hogy akik kértek és kaptak anyagot tőlem, azt tudták hasznosítani a vizsgán).  Egy szerény kérésem lenne. Az eszperantó nemcsak nyelv, de mozgalom is. Akik megkedvelték ezt a nyelvet és szeretnék tudásukat tovább fejleszteni, magánként és közösségben. úgy csatlakozzanak a Magyarországi Eszperantó Szövetséghez. Az országban több helyen működnek klubok, csoportok, ahova lehet jelentkezni.

Üdv. umea

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!