Keresés

Részletes keresés

Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7399

Ha jól olvaslak akkor az első műtéted E.A. csinálta és a másodikat a Veres. Az E-t azt mondta 4 hetet kell várni kb.a műtétre. A másik dokinál milyen hosszú a várólista?Ő a Honvédba műt? Voltál rehabon?Bocs a sok kérdésért:)

Előzmény: Malagurski75 (7397)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7398

A derekamnál az L5 egyvonalba balra van 1 pont ami iszonyúan szurkál valamikor úgy érzem mintha be lenne ott akadva valami és az sugárzik a fenekemen végig a combomba, lágyékba. A forgom van, hogy annyira fáj, hogy fel akarok állni és összerogy a lábam. Ugrálni szokott az ideg a fenekemnél meg a combomnál, vádlimnál.(Legalábbis gondolom, hogy az ideg) Valamikor azt érzem, hogy az egész gerincem a lumbális szakasznál iszonyúan fáj, olyan érzés, ha be tudnék nyúlni ki tudnám húzni a gerincem, teljesen mindegy, hogy fekszek mindenhogy fáj. Jobb oldalt bírok feküdni, de mostmár az is egyre jobban sugárzik le, ha hason fekszek mint egy térd nadrág zsibog az egész fenekem a térdemig, ha megfordulok, akkor meg lezsibbad a bal lábam. Többször volt olyan, hogy egyáltalán nem bírtam megmozdulni, olyankor sokkos állapotban voltam, ordítottam a fájdalomba, olyankor ki kellett hívni az ügyeletet. Kaptam szurit amibe mostanában már szteroidot adnak, utána 1 hétig csak segítséggel tudok kimenni a wc- re. Ja szokott fájni a vádlim a talpam, de az nem állandó. Ha állok, olyan érzés mintha el akarna törni a derekam.

Előzmény: Malagurski75 (7395)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7397

Ezt én írtam a Veresre!Nekem nagy csalódás és fájdalom volt az EA,de ettől még Téged meggyógyíthat....Veresnek megcsókolnám a lába nyomát olyan volt velem..........Mindenkinek ilyen Orvost!

Előzmény: Daniella41 (7396)
Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7396

 Gyakorlatilag 2-3 óra alatt mozgás képtelen lettem.Voltak előjelei a dolognak de sajnos nem figyeltem rá.Autóban pld.pár óra utazás után már nagyon fájt a derekam. A jobb lábam nagyon sokat fájt a csipőm is de mindig egy kicsit jobb lett. Én eléggé aktívan élek.

Család gyerekek a munkám miatt is ,orvoshoz csak az utolsó pillanatban ha muszáj. / Ennek is oka van de ez egy másik történet:(/

Egy lépést nem tudtam megtenni, lefektettek és majdnem 2 hétig csak fekvés. Orvos közben látott lokál inj.Aflamin Syrdalud. Ezután   kerültem a E.A-hoz . Infúzió már 10 nél járok javulás semmi. Ülni nem tudok,mindkét lábam fáj a derekam pedig iszonyat. L4-5nél van a baj. degeneratíív elváltozás, kopás, sérv.

Doki második alkalommal azt mondta hogy nem gondolta hogy még mindig így vagyok és felvetette a műtét lehetőségét ezt a csavaros fajtát.

Elkezdtem bújni a netet hátha találok betegeket akiket műtött esetleg leírják a véleményüket de az olvasottak alapján egy kicsit csalódott vagyok. A tvben celebek nyilatkoznak hogy milyen jól sikerült a műtétjük de itt "igazi hús vér emberek" problémáit olvasom.

Hajlok a műtét felé mert tudom hogy az én rossz csigolyám gyógytornától nem gyógyul meg.10 éve húzódik a betegségem.

De az orvosomban 100%-ig bízni szeretnék.Ne csak egy legyek a sok száz közül.Legalább egy kicsit érezzem a "törődést" hiszen azért megyek a magánrendelőjébe mert azt gondolom különb mint a doki az Sztk-ban és igen ,rosszul esik ha az én rendelési időmben felveszi a telefonját és magánbeszélget.Szóval most orvost keresek olyat akiről azt írta itt valaki hogy még a lába nyomát is megcsókolná. Én is ezt szeretném mondani majd a műtét után.Elnézést kicsit panaszos és hosszú lettem. De bízom benne hogy megtalálom az "igazit" Mindenkinek fájdalom mentes jó éjszakát. 

 

 

 

Előzmény: Malagurski75 (7390)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7395

Nem jött eamil Tőlled.Ugyan ez volt Nekem is.Lábaid nem fájnak?Ülni? Tuti az hogy instabil,és akkor a CSAVAROZÁS MEGOLDJA!Ez jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Meggyógyulsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha feküdtem is fájt a lábam,hátam.Nem bírtam ülni,állni,semmi....

Előzmény: Törölt nick (7394)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7394

Szia Malagurski!

 

Nem tudom elküldeni a levelet valami hiba kódot ki ír a második levelet megkaptad? Mert elküldtem mégegyszer.

 

Minden papírt viszek, van annyi:-) 

 

A derekam fáj mind két forgóba sugárzik és a bal lábam. Állni 1 percet, ha tudok, de azt is úgy, ha kapaszkodok.

 

Majd jelentkezek, hogy mi volt.

 

Mennyi időre mész Harkányba?

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7393

Rohadtul fájt a hátam és a két lábam.......Dalacin hegyek! Begyulladt az egész.

Előzmény: similis (7392)
similis Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7392

A fertőződésnek mi volt a tünete?

Előzmény: Malagurski75 (7391)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7391

A János kórház borzalmas.Endoszkópos műtét után 2 héttel vissza kerültem mert elfertőződött....Oda soha többé nem mennék.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7390

Daniella Te hogy vagy,mi a Te sztorid?

Előzmény: Daniella41 (7389)
Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7389

Kedves Graver Köszönöm a választ. 

Előzmény: Graver (7388)
Graver Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7388

Daniella, van itt a fórumon, akit csavaroztak. Akár csavar, akár nem, a műtéttől mindenki fél.
Ide legfőképp azok szoktak írni, akiknek maradt valami problémájuk. De nyilván rengetegen vannak, akik szépen rendbe jöttek.
Kórháza, műtéte, és a beteg állapota is válogatja, hogy mennyi ideig kell bent lenni. Engem ugyan nem csavaroztak, de csütörtökön műtöttek, és hétfőn már mehettem haza (saját lábon). Miért akarnál varratszedésig a kórházban maradni? Nekem az a pár nap is pont elég volt. Tíz nap múlva mentem a dokihoz varratszedésre.
Teljes felgyógyulás? Kérdés, mit is ért az ember ezalatt. Tünetmentességet? Mert azért egy műtött gerinc más nem lesz a régi. (Igaz, egy sérves sem.)
Ahogy írtad is, betege válogatja ezt is. A minimum szerintem 3-6 hónap, de lehet több is. Ha műtéttel minden rendben van, sok múlik a páciens hozzáállásán, hogy mit tesz a gyógyulásáért (értsd: rendszeres gyógytorna, utasítások betartása, úszás, rehab. stb.).

Előzmény: Daniella41 (7364)
Graver Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7387

Barba, tuti, hogy valami húgyúti fertőzésed van, na, azt ki kell kezelni, utána amint lehet kiszedetni a manduládat, és szerintem akkor már rendbe fogsz jönni. Sajnálom, hogy így összejött neked minden, de kitartás!

Előzmény: Barba81 (7369)
similis Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7386

Sztem a Jánosba egyáltalán nem szabad feküdni ha nem muszáj.

 

Különszoba egyáltalán nincs az idegsebészeten. Van 1db 5 ágyas és 1db 6 ágyas női.

Előzmény: Daniella41 (7382)
drtm Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7385

kisagi.judit10@gmail.com küldj egy mailt....

Előzmény: Daniella41 (7384)
Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7384

Ki Ő?

Előzmény: drtm (7383)
drtm Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7383

a jánosba csak egyetlen ember kezei közé szabad feküdni......

Előzmény: similis (7381)
Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7382

Tele vagyok kétségekkel. A dokit illetően is és a kórházat is. Szeretnék jól dönteni. Olvasgatok tovább hátha lesz valaki akit csavarozott. A Jánosba van külön szoba az Ő betegeinek vagy "normál" ellátás van?  

Előzmény: similis (7381)
similis Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7381

Jánosba a dokitól függetlenül is még 1x csak akkor ha visznek, az a hely egy tragédia. :(

 

Nem csavarozott, azért is csodálkozom, azt hittem mostanság csak endoszkópost csinál.

 

 

Előzmény: Daniella41 (7370)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7380

Jó mozizást. Jó neked, hogy te eltudsz azért menni. Már úgy unom ezt a fekvést, főleg ezt a fájdalmat.

 

Puszi

Előzmény: Barba81 (7378)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7379

Azt az 1 et nem bánom hévízbe, hogy rengeteg emberrel megismerkedtem. Az első műtétem után ülni bírtam, menni meg állni nagyon nehéz volt. Mindig kint ültünk a többiekkel, kész buli volt, hátha még menni is tudtam volna. 

Barba81 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7378

Megyünk egy kicsit moziba,Gagyi mami megy hátha egy kicsit jobb kedvem lesz.Puszi nektek.Igazságtalan az élet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7377

Még azt sem hallotta meg, mikor mondtam neki, hogy a tóra alig bírtam ki menni, állandóan le kellett feküdnöm valamelyik padra. Mire a vízbe mentem be, addigra már a könnyeim potyogtak. Utána a vízben lógva már jó volt, csak aztán vissza is kellett menni.

Előzmény: Barba81 (7374)
drtm Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7376

sorstársak....én az utolsó pillanatban visszaléptem a mütéttől- ugyanis a 3 gyerekemet nem tudtam senkire sem bizni arra az időre. a mai napig áldom ezért a sorsot. Ajánlottak egy profi szakember gárdát, igaz maszekba, akik helyrehoztak. elkerültem a mütétet, járok, jól vagyok, nam fáj minden lépésem.

Szivesen megadom ez elérhetőséget privátban, mert egy mütétnél rosszabb nincs. gyógyuljatok meg.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7375

Ugyanez nekem is mindig Hévíz menjünk előre. Aztán ugyanolyan állapotba jöttem haza. Mondta mikor vissza mentem, na milyen volt ugye milyen szuper hely? Igen ott hagytam 1 csomó pénzt és nem ért semmit. Mindig az volt a vágyam, hogy egyszer elmenjek hévízre, csak nem ilyen áron, az az igazság, hogy már nem is tetszik hévíz az egész csak a pénzről szól. Persze, ha jól sikerült volna a műtét, akkor biztos másképp gondolnám.

Előzmény: Barba81 (7374)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7374

Jajj én nagyon megbántam hogy ennyi pénzt kidobtam erre hogy megműtsön,nagyon kedves amíg jól sikerül minden,ja ezt a Hévizi dolgot nyomatta mikor kontrollon voltam nálla,megsem hallotta hogy folyton azt mondom nem tudok járni 15 percnél többet 8 hetesen,tudod a Hévizi dologból van neki lóvé

Előzmény: Törölt nick (7373)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7373

Similisnek igaza van próbáld ki a tőzegáfonya kapszulát. Lehet kapni urogint is recept nélkül az is nagyon jó. Én használtam nekem segített. 

Előzmény: Barba81 (7369)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7372

Mikor romlott az állapotom, fel kellett feküdnöm az ágyra és elkezdte nyomkodni a gerincem végig, na betalált az L5nél ugrottam akkorát, erre azt mondja ilyen tök erélyesen, hogy ezt most fejezzem be, ennyire nem fájhat. Mondtam is neki, hogy magának.

Előzmény: similis (7361)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7371

Engem is Ő műtött. Nekem le van írva a Hévízi papíron, hogy annyira merev a műtött szakasz, hogy a műtét fölé helyeződtek a mozgások. A 2 dik műtét elött volt a torok problémám Dalacint szedtem, mert penicilin érzékeny vagyok.

Előzmény: Barba81 (7360)
Daniella41 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 7370

Jánosba de a kórházról sajnos nincs túl jó tapasztalatom. Más osztályokhoz sajnos már volt szerencsénk.

Téged csavarozott?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!