Keresés

Részletes keresés

judit59 Creative Commons License 2016.12.23 0 3 19199

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

 

 

Szeretettel Judit

judit59 Creative Commons License 2016.12.23 0 3 19198

Kedves mithogyan!

 

Az EHO-t csak bizonyos összeghatár fölött kell megfizetni..... a régebbi összeget nem írom ide nem akarok senkit megtéveszteni.. az aktuális összeget ünnepek után leírom.....1M felett van.

 A költség elszámolásnál okosnak kell lenni és tételes költség elszámolást kell választani. Kis  összegekből is összejön valamennyi költség . tapasztalom szerint mindig több összeg jön össze mint a 10%os költség hányadost választóknál...... a minimálbér 30 részét már biztos olvastad liliomnál....

Öröm teljes Karácsonyi Ünnepeket és  Boldog Új Évet Kívánok!

szívből kívánok minden jót üdv : Judit

 

kérdezz bátran  

Előzmény: mithogyan (19187)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 3 19197

Ezeket a törvényeket sem beteg emberek hozták, ez is biztos, hanem olyanok, akiknek fogalmuk sincs, hogy mi az a betegség. És sajnos egy fiatalnak is lehet baja, 98 éves pedig lehet egészségileg jó állapotban.

Megnéztem a neten ezt a táblázatot, hát...... szerintem ezt nem lehetne egységesen alkalmazni, mert minden ember más és minden betegség máshogy hat egy-egy emberre. Egy testileg beteg ember sajnos lelkileg is beteg.

Ilyen alapon akkor nem sok értelme van a fellebbezésnek.....

Előzmény: Törölt nick (19190)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 3 19196

Kedves mrduckhead!

 

Köszönöm a biztató szavaidat!!!!! Nem adom fel, mert amit velem csináltak az nagyon igazságtalan. Nem tudom már megmondani, hogy hány bizottsági orvos, igazságügyi orvosszakértő előtt voltam és érdekes módon mindig a 67 % rokkantságit megkaptam. Tisztában vagyok a képességeimmel, mert ha el tudnék járni naponta dolgozni, eljárnék, de nem tudok a fizikai korlátaim, fájdalmaim miatt. Áldozatnak érzem magam. Olvasom az írásaitokból, hogy sajnos sokan vagyunk áldozatok, rajtunk akarnak spórolni....(de nem politizálok).

Üdv: Rokky

Előzmény: mrduckhead (19188)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 -1 3 19195

10-ezer fő nem kérte a komplex felülvizsgálatát.

Meg akiket annó átsoroltak öregségi nyugdíjba,

Tisztelet a kivételnek,de van olyan ismerősöm,

Aki jót röhögött,mikor a többieknek, korcsoport 

alattiak,menni kellett komplexre.

A mai napig,közel tíz éve szanatóriumban

üdülnek,de olyan betegség ami ahhoz

kell,az nincs,csak papíron.

Előzmény: mrduckhead (19193)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.23 -1 3 19194

Az időskorúak járadékának már csak egy feltétele van,hogy megérje valaki az akkori nyugdíj korhatárt.

 

Itt nem néznek egészségi állapotot már,lehet makk egészséges akár, és 0-nap munkaviszonnyal is adnak.

De ez ritka,ezek beteg emberek voltak aktív korúkban,ezért nincs elég szolgálati idejük.

Előzmény: Midnightx (19191)
mrduckhead Creative Commons License 2016.12.23 -1 1 19193

Ebben a nagy számban a sok sumákoló is benne van.

De sajnos sok olyan beteg is,aki áldozatul esett ennek.

Előzmény: Midnightx (19192)
Midnightx Creative Commons License 2016.12.23 -1 3 19192

"A legszomorúbb adat,2012-2015ig,190.000-ezren kerültek ki

az ellátó rendszerből."

 

Ez hatalmas szám! Ok, ebben benne vannak a sumák cigányok, orvost lefizetők is. De ha csak negyed részük került ki igazságtalanul, még az is 25.000 ember! Iszonyatos! Ez egy kisvárosnyi ember.

Előzmény: Törölt nick (19190)
Midnightx Creative Commons License 2016.12.23 -1 1 19191

Köszönöm szépen!

És az "időskorúak járadéka" nevű ellátásnak ugyanazok a feltételei, mint az EGYT-nek? Tehát 50% feletti egészségkárosodás.

Előzmény: bandolesa (19183)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 5 19190

Arra azonban oda kell figyelni,már ha sajnos bíróságra kell vinni

az ügyet, a kirendelt i.ü-szakértők is ugyan abból a táblázatból

dolgoznak,mint az Nrszh.

Korábban ez nem így volt,de ezt is kiagyalták a tisztelt jogalkotók.

Erre mindenképpen számítani kell!

A legszomorúbb adat,2012-2015ig,190.000-ezren kerültek ki

az ellátó rendszerből.

Sajnos,azt tudni sem lehet tudni hányan lettek öngyilkosok,mert más választásuk nem volt.

Hányan kerültek az utcára.

Addig míg egészséges valaki,nem igazán tudja,hogy különböző betegségek,milyen állandó

fájdalommal,szövődményekkel járnak.

Hivatkoznak még arra is,hogy még fiatal a kliens.

A betegség nem válogat.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 -1 0 19189
mrduckhead Creative Commons License 2016.12.22 -1 4 19188

Sajnálatos dolog,ami veled történt-történik.

Nekem a sok hozzászólásokból-elmondásokból,hallott történetekből azt tűnik ki,hogy egyes felülvizsgálati orvosok nincsenek tisztábban azzal,hogy nem tudják a munkájukat helyesen elvégezni.Java részt lehetne azt is mondani,hogy hiába van meg nekik a megfelelő "képesítés",iskolai végzettség,egyszerűen ez a munka meghaladja a képességüket.

Ne legyél elkeseredve,kitartás.Ha kell,az igazságügyi orvosszakértőig is el kell  vinni a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (19163)
mithogyan Creative Commons License 2016.12.22 -1 5 19187

Nagyon szorítok Mindannyiótoknak, akik fellebbezés alatt vagytok! Remélem az új esztendő meghozza Számotokra a kedvezőbb elbírálást. Tudom, hogy nagyon idegőrlő mindezt kivárni, de tényleg meg kell mindent tenni. 

Az egészségi állapotokhoz képest minden jót kívánok Nektek!

 

 

(A mostani kérdésem nem a leszázalékolással kapcsolatos, de ha már Judit59 volt olyan kedves, hogy felajánlotta segítségét, én is kérdeznék. Elnézést kérek Tőletek, hogy nem a topic témájával kapcsolatos.(

 

Kedves Judit59!

 

Én C2 rokkantsági ellátott vagyok. A határozatomban leírták, hogy rehabilitációm a jelenlegi állapotomban semmilyen körülmények között nem lehetséges, foglalkoztatásomra reális esély nincs. Dolgozni tényleg nem tudnék eljárni, korlátozottak a lakásból való kimozdulási lehetőségeim (pszichésen és bélbetegségem miatt is sajnos).

Azért, hogy ne érezzem magam haszontalannak, kiváltottam önálló tevékenységre az 5-ös adószámot, kézimunkázom ezt-azt és interneten próbálom eladni.

Akkor a NAV-nál azt mondták, hogy a bevételem után 15 % SZJA-t és 27 % EHO-t kell fizetnem. Az SZJA-t még értem is, de a 27 % EHO-t nem. Szerinted jól tájékoztattak? Nem volt túlságosan topon az ügyintéző...

Eddig még nem fizettem semmit, mert több volt a kiadásom, mint a bevételem, szóval eddig még veszteséges vagyok, de a jövőre nézve jó lenne tudnom. Ha valóban ennyit kell fizetni, akár abba is hagyhatom, mert nem lehet annyit elkérni egy-egy darabért, hogy fedezze az anyagköltségemet és a befizetni valókat... olyan lenne mintha ingyen dolgoznék.

Köszönöm, ha válaszolsz! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.22 0 3 19186

Kedves Judit!

 

Együtt érzek Veled és kitartást kívánok Neked! Szorítok Érted, hogy sikerüljön!!!!!

Mindenképpen tájékoztatni foglak Téged és a Fórumozókat, hogy mi történik velem, mert nagyon igazságtalannak tarom ezt az egész rendszert, törvényt, amit 2012-ben hoztak. Fájdalmaktól mentesebb napokat kívánok.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: judit59 (19182)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.22 0 1 19185

C2, igen. Rokkant ellátott. Előtte 3.csoportosbol lettem rehabilitációs ellátott és ahogy kellett onkent kértem 2012ben a felulvizsgalatom és a rehabilitációs kártyát. Utobbi előnyeit az akkori munkaltatoim érvényesítették is. Ezzel nem volt senkinek gondja vagy kára vagy ilyesmi. 

Az adobevallasomat évek óta a navval csinaltatom, csak arra kell figyelni h február 15ig ezt igényelni kell. Ez is rendben szokott lenni minden évben.

Szép estét kívánok!

Előzmény: judit59 (19180)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.22 0 2 19184

Nem tudni mennyi lesz majd a nyugdíj korhatár akkor ezért írtam 65-67-69 éves kort.

Előzmény: bandolesa (19183)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.22 0 2 19183

Én már ezt is kijártam! Szóval az EGYT-csak aktív korban jár, mivel aktív korúak ellátása közé tartozik.

 65-67-69 éves kor  majd ,akkor az EGYT-végleg megszűnik.

Helyébe lép az időskorúak járadéka nevű ellátás,ez halálig jár.

 

Összege durván annyi mint az EGYT!

Előzmény: Midnightx (19169)
judit59 Creative Commons License 2016.12.22 0 4 19182

Kedves Rokky 73!

Nem találok szavakat.. magamból kiindulva eltudom képzelni milyen fájdalmaid vannak.... és hát igen itt van , hogy véglegesnek minősítetteket nem lehetne felülvizsgálni...  a kategóriákkal még nem vagyok tisztába .... de ez így nagyon szemét dolog .. jól tetted , hogy meg felebezted  várom majd , hogy mi történik veled... és kitartást  fajdalom mentesebb napokat kívánok neked .... üdv Judit

Előzmény: Törölt nick (19163)
judit59 Creative Commons License 2016.12.22 0 1 19181

 most látom c2 vagy?

Előzmény: Törölt nick (19176)
judit59 Creative Commons License 2016.12.22 0 3 19180

 Kedves Liliom!

 

Anélkül, hogy tudnám milyen kategóriába tartozol azt tudom neked így hirtelen mondani...anélkül , hogy a kategóriákban bele ástam volna magam   ( mert sajnos én nem kapok semmi ellátást így nem kellett ennek utánanéznem)

1. A szakvélemény addig érvényes míg a felülvizsgálatra be nem hívnak  és a felülvizsgálat határozatát meg kapod( A vizsgálat dátuma). Hiába később hívtak be vizsgálatra ... ezt mondja ki a törvény / de az én esetemben ez sem így történt, azért is van a bírósági dolog) Ha azt akarod kérdezni , hogy a köztes időben a munkáltatod  nem fizette az szoc.hozz jár. 27%-ot...... magyarán élt a kedvezménnyel... a csuszás időszakáról beszélek... véleményem szerint nem követelhetik tőled a fent említett okok miatt.

 2. ha rehabilitációs ellátást kapsz akkor vonják tőled a tb. ? úgy tudom igen..... akkor lehetsz kiegészítő tevékenységet folytató egyéni váll. és ez kedvezőbb mint  a fő foglalkozású egyéni vállalkozó.

 ahogy olvasom a hozzászólásokat van aki dolgozhat .. van aki nem  hát jól meg kavarták ezt az egészet.. szerintem nem csak rehabilitációs kártyával  kapnak utánad kedvezményt....  üdv Judit

 

Előzmény: Törölt nick (19176)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.22 0 1 19179

Kedves Ibi!

Ebből is "látszik" mármint a tudatlansagombol, hogy mennyire nem foglalkoztam az új szabályokkal.... sajnos nem jokedvembol... ismet koszonom az infót. 

Előzmény: ibi43 (19177)
macus55 Creative Commons License 2016.12.22 0 2 19178

Segitséget szeretnék kérni 61 éves vagyok .nem hivtak vissza vizsgálatra mert 5 éven belülli végleges vóltam. Viszont a határozatott még nem kaptam,hogy rokansági járadékba tettek.Lessz-e ebből valami hátrányom?

ibi43 Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19177

Kedves Liliom!

Ez év május 1. óta a reheb ellátásban részesülő is ugyanolyan feltétellel dolgozhat, mint a rokkantsági ellátott.

A keresetkorlátot kell figyelni, 3 egymást követő hónapban max a minimálbér 150%-a. Persze ezzel lehet variálni. Két hónapig kereshetsz szakadásig, de a harmadik hónapban a fenti maximumot nem szabad elérni.

Rehab ellátott a rehab kártyáját nyújtja be a munkáltatónak, míg a rokkantsági ellátott a komplex minősítésről szóló hstározatát.

Szóval bármelyik rokkant dolgozhat, a munkáltató mindenki után kap némi támogatást.

Előzmény: Törölt nick (19176)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 1 19176

Judit, aki nem B1 vagy C1, attól visszakérik a munkáltató 27%os befizetési "kedvezményét".

tehát, aki nem rehabos, annak vissza kell küldenie a NAVnak (ha jól emlékszem) a rehab kártyáját! Így ha foglalkoztatják is, fizetni kell utána  a 27%-ot a munkáltatónak.

"Rendesek", nem? nekem egy levélke jött, hogy AZONNAL szolgáltassam vissza. Felhívtam a határozaton szereplő ügyintézőt, hogy hogy meg miért? Azt mondta, mivel C2 vagyok, MÁR nem jár a kártya (a felülvizsgálatom nekem is csúszott, közben volt a 2012-es tv. ami alapján adták a kártyát).

És hogy küldjem vissza, kérdeztem? Azt mondta, ELÉG ha beleteszem egy borítékba amit neki címzek és KÉSZ.

Tiszta vicc ez is. Még csak ajánlva se kellett feladni, semmi, simán, postán. Azóta "csönd" van. 

Van az a szabály, hogy ha C2 vagy, ugyan rosszabbul vagy mint a C1, DE dolgozhatsz napi 8órát! Míg a B1 C1 CSAK 4órát, vagy elveszik az ellátását, pedig ők papirforma szerint jobban vannak. Hol van ebben a logika, vagy csak én nem találom? Pont fordítva kéne. Aki "jobban" van, dolgozhasson többet, aki "rosszabbul" engedtessék meg hogy kevesebbet, de neeeeeem......

Előzmény: judit59 (19161)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19175

Sehogy se.

De jelenleg ez van.

Előzmény: Midnightx (19173)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19174

Rendben, nagyon hasznos ez az info, remélem másoknak is! Örök hála. ..

 

Előzmény: judit59 (19167)
Midnightx Creative Commons License 2016.12.21 0 2 19173

De aki beteg, az hogy dolgozzon 20 évet?

Előzmény: Törölt nick (19171)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 19172
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 3 19171

Minimum 20 ledolgozott év kell jelenleg,

az öregségi nyugdíjhoz.

Diszkriminálták 2012-től mindannyiunkat ,

elvették a szerzett jogunkat.

 

 

Előzmény: Midnightx (19169)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 4 19170

Köszönöm Kedves hamster2!
Igen, állandó fajdalmakkal élek együtt, és gyógyszerekkel. Szövődményként gerinc, csigolya és térd deformitásokkal. Ezek ráadásul olyanok, hogy nem gyógyíthatók. Ilyet, hogy leguggolni, lehajolni egyáltalán nem tudok, gyalogolni csak pár métert, ülni sem tudok sokáig. Lelkileg sem könnyű. Most meg még rosszabb, mert nem tudok eljárni dolgozni, ráadásul egy kis zsákfaluban lakom, messze a várostól.

Ebben a rendszerben nem tudom hogyan nézik a betegségeket...

Ezt én sem tudom, hogy meddig akarják csinálni.....

Előzmény: Törölt nick (19168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!