Keresés

Részletes keresés

Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21444

Ez is igaz, tolerancia kéne. A szolgáltató részéről is, meg a korlátozást elszenvedők részéről is.

Előzmény: Macika (21443)
Macika Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21443

Igaz, de nem csak bankok költöznek olyan helyre, ami nem átgondolt kiszolgálás szempontjából...

Előzmény: Pitrinkó (21441)
Macika Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21442

Nem mindenkinek egyformán jó a helyesírása.

Nem rossz szándékból teszi szerintem.

Engem is zavar, de tudom, hogy - ellentétben néhány más posztolóval -  nem direkt bosszant.

Előzmény: Pitrinkó (21439)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21441

Mondjuk egy pénzszállító kb annyi ideig tart fel, mint egy szemetes - sőt az tovább mert minden kukánál ugye megáll, és van olyan keskeny utca, hogy nem férsz el mellette, de a kukákat azé el kéne vinni, aki azt nem bírja ki nyugodtan, menjen ideggyógyászhoz. Vagy kerüljön másfele:)

Előzmény: Macika (21440)
Macika Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21440

A bank kialakításakor tessék számolni azzal, hogy ott ilyen igény van és azt ki kell elégíteni. Ilyen helyen a pénzszállító nyilván nem fog két saroknyit sétálni az értékes kazettával a kezében.

 

A baj az, hogy ha nem adnak ki engedélyt ilyenre, akkor jön a sógorság-komaság, egy kis surlódáscsökkentő anyag biztosítása és már meg is van.

Az engedélyt kiadó jól jár, az engedélyt megkapó jól jár, előre (meg mások érdekét figyelembe véve) nem gondolkozunk, mert mi magyarok vagyunk!

 

Ezért (is) tart itt az ország, ahol...

Előzmény: BringasLevy (21437)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21439

OFF

nyugtass meg, hogy direkt viccből írsz ilyeneket, mint dijja, behalytásnak, engedéjjel, karbantártás, árúszállító, stb. Akkor OK.

Előzmény: BringasLevy (21438)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21438

Nekem ez a verió sem tetszik. Nem tartom jó ötletnek, ha a Váci utca a dúsgazdagok autópályává változna. 

 

Legyen dijja az ilyen  helyekre való behalytásnak, de csak indokoltság esetén lehessen kiadni!

Persze ahol az indok jogosságát is a boríték vastagsága határozza meg...  

Előzmény: Trebitsch (21436)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21437

Sőt azt sem várom el, hogy a tűzoltó két sarokkal arrébb álljon meg és onnan vigye a fecskendőt a tüzet oltani!

 

Van egy fontossági sorrend az életben. Az első és mindenek előtti az élet és vagyon mentése. De ezt sem minden áron! Nem tartom jó ötletnek, hogy egy engedéjjel felépített és működő házon, áthajtson a tűzoltó autó, csak a mentés érdekében. Ám egy engedély nélküli újságos bódét, vagy egy tilosban parkoló autót simán feláldozhatünak tartok ilyen esetben. 

A mentési munkák, ha a szükségesnél nem nagyobb mértékben akadályozzák a közlekedést, nekem simán belefér a járulékos kényelmetlenégbe.

A pénz szállítás, már nem ilyen egyszerű kérdés. Úgy gondolom, hogy akinek ilyennel is nagyban kell számolnia, az biztosítsa a pénzszállítok feladatához szükséges helyet. Nem tartom elfogadhatónak, hogy egy pl. bank előtt, naponta többször elállják a járdát, mert pénzt szállítanak. A bank kialakításakor tessék számolni azzal, hogy ott ilyen igény van és azt ki kell elégíteni. Ilyen helyen a pénzszállító nyilván nem fog két saroknyit sétálni az értékes kazettával a kezében.

De egy olyan üzlet, ahová pénzszállító ritkábban jár is meghetné ezt. Ha nem, akkor bizony a pénzszállítónak kell gyalogolnia a legközelebbi parkoló/rakodó helytől és nem az üzelt ajtaja előtt megállva elállva a járdát/buszmegálót megoldva a feladatát. Persze, hogy kockázatosabb így a pénzzel teli kazettát vinni. Hát vigyék ketten,vagy többen, ahogy az biztonságos. Az e-miatt keletkezett plusz költségeket pedig az ügyfél -aki sporolt a megfelelő hely kialakításával- fogja kifizetni. Egyből érdekelt lesz a bolt üzelemtetője nem okosba megoldani (elhanyagolni) ami szükséges. Majd eldönti, hogy a forgalom függvényében mi a gazdaságosabb neki. Lehet, megéri az extra díj fizetése, ha évente pár alkalommal jár hozzá pénz szállító. De lehet olcsóbb kiépíteni a beállót a pénzszállítónak, ha naponta jár oda.

A következő fokozat az értékrendemben a javító, karbantartó fogadása. A javítás esetén a munka határozza meg, hogy miként lehet megoldani. Így ha szükséges, akkor el kell keríteni a bolt előtti járdát, akár utat is és azt használni felvonulási területként. Természetesen a  szükséges engedélyek és területfoglalási jogosultság birtokában. Ezek nem ingyen vannak, de ezek részei a költségeknek.

A karbantártás meg tervezett munka. Már az építés során számolni kell azzal, hogy oda karbantartó fog járni. Az a munka jellegétől függ, hogy autóval kell-e tudni megközelíteni a munkahelyet. Lehet elegendő, ha valamelyik ügyfél számára fentartott helyen tud parkolni a karbantartó, de akár kialakítani is lehet neki helyet. Megint attól függ, hogy melyik éri meg jobban.

Ez után jön az árúszállító. Persze, hogy költségesebb ha az árú a második saroktól jön lábon, mintha a teherautó a raktárba parkolhatna. Itt is gyazdaságossági kérdés, hogy melyik éri meg jobban.

A végén a vásárló parkolási lehetősége a mérlegelendő. ilyen esetben sokkal meghatározóbb a bolt helye és jellege. Egy kervárosi cukrászda nem elképzelhető a szükséges méretű parkoló nélkül. De egy Váci utcai ékszerboltba valószínű eleve gyelog érkezik a vevő.

 

De ezek mérleglése MINIG az üzlet üzemeltetőjének a dolga! Eldönti, hogy miylen boltot szeretne nyitni és hol. Aztán biztosítja a működéshez szükséges feltételeket.

Azt nem tekintem biztosításnak, hogy "ugyanmár, majd megoldják a fiuk valahogy, ügyesek. A gyalogos, vagy az arra autózó meg tud várni egy percet addig."

 

Előzmény: Törölt nick (21434)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21436

Bárkinek szabad, aki kifizeti a behajtási engedélyt.

Előzmény: Törölt nick (21434)
Macika Creative Commons License 2011.11.27 0 0 21435

Ez a baj a magyar társadalomban, hogy nagyon sokan képtelenek tolerálni, hogy egyes dolgokat szabad egyeseknek, míg a többinek nem.

Más, kultúrországban (mondhatom Amrikát, Németországot, Angliát, de akár a spanyolokat is) ezen nem akadnak fenn, elfogadják simán...

Előzmény: Törölt nick (21434)
Macika Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21433

1 km-re én biztosan nem gyalogolnék, nem azért, mert lusta dög vagyok (mert egyébként az), hanem mert 60-70 kilónyi cuccot szoktam vásárolni egyszerre, ha csak tehetem 2-3-nál többször nem megyek TESCO-ba havonta.

Előzmény: BoGar (21431)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21432

És itt most rakodásról beszéltünk, áruszállításról.

Előzmény: Trebitsch (21430)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21431

Ez a régi lakóhelyemen is így volt. Most viszont a tescóba is gyalog megyek. 1km-re van. Nincs értelme kocsival menni.

Előzmény: Trebitsch (21430)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21430

Azért a helyzet az, hogy az emberek szeretnek kocsival menni bevásárolni. A teszkó-ósan stb. ezt pont jól tudja, azért csinálnak irdatlan nagy parkolókat.

De itt nálunk a sarkon van egy kis éjjelnappali, előtte 5 parkolóhellyel. Lidl 200 méter, Ósan 1500, Teszkó 2 km.

És megmaradt a kisbolt, már jó régóta.

Előzmény: BoGar (21429)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21429

Nah. Az árút csak felemelni lehet, felt[b]ö[/b]lteni max az árut. (Hol jól írod, hol rosszul.) A rakodóhellyel viszont egyetértek. A VI. kerületben az önkormányzat előtt létesítettek két helyet is. Ott is van jó pár bolt, akik használhatják ezt. Nem kell minden boltnak külön, elég csak 1-2 hely, hiszen nem lenne folyamatos áruszállítás az egyes boltokba. De mondjuk 8-10 üzletnek már lehetne egy közös helye.

Előzmény: BringasLevy (21418)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21428

Ott semmit, fejjel lefele tartottam a képet. :)

Viszont az az öböl ott van, és továbbra se látom, mi az akadálya annak, hogy ott rakodjanak/parkoljanak. Logikusan egy parkolni tilos (nem megállni tilos, hanem parkolni tilos) kéne oda, kivéve ettől eddig mer áruszállítás. 5 pervbe pont belefér egy pék, vagy egy virágbolt.

Előzmény: BoGar (21427)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21427

A kép alján az emeletes házak elött van a bolt, a zebrától balra. Ott te mit látsz állni?! Jelöld már be, mire gondolsz!

Előzmény: Trebitsch (21422)
Macika Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21426

Legyen igazad!

De tényleg, ÚGY SZERETNÉM!!!

Előzmény: Trebitsch (21425)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21425

Alakul ám ez, csak lassan, és emiatt nehéz észrevennünk. Ma már nem dicsekszik vele, aki ellop ezt-azt, mint régebben, amikor ez még "életrelvalóság" volt. Inkább szégyelli - és ez mégiscsak haladás, szerintem.

Na mindegy, ez itt tényleg off.

Előzmény: Macika (21424)
Macika Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21424

Mennyire igaz ez a mondat.

Sajnos...

Előzmény: Trebitsch (21416)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21423

Jól látom, hogy az út közepén a villamos sinek mellett van kijelőlve a parkolóhely a főúton? Ritka dolog. Legálábbis nekem szokatlan. 

Előzmény: BoGar (21421)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21422

Mert nem a felfestett helyekre áll. Ha jól látom, ezen a képen viszont még állnak ott. :)

Előzmény: BoGar (21421)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21421

Mint láthatod, most sem fér el a kisteherautó. De adok egy képet felülnézetből. Nézd meg, nincs elég parkolóhely a környéken?

Előzmény: Trebitsch (21420)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21420

Na mer szerintem azok a felfestett helyek kiválóan tudnának működni most is.

Előzmény: BoGar (21419)
BoGar Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21419

Na ezt ne tőlem kérdezd. Most költöztem ide. De mint mondtam, a bolt mellett most is van hely, nem zavarna senkit. Csak az neki messze van. (Plusz 2-2,5m lenne.) Vagy beállhatna az úttal párhuzamosan.

Előzmény: Trebitsch (21413)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21418

"A belvárosi üzletek nyilván örülnének neked..."

 

Értem én, hogy m iként gondolod, de nem rdekelnek az olyan "üzletemberek" akik nem számolnak az árúfeltőltés lehetőségével.

Ez miért nem nyer azonos elbírálást, mint mondjuk az üzlet bejárati ajtaja???

 

OK, hogy a szállító majd megoldja valahogy, ügyes emberek az azok. De a vevő is be tudna mászni ilyen alapon a szellőző aknán keresztül, minek neki giccses bejárai ajtó???

 

A mai helyzetben megértem a valhol a bolt tulajdonokat is. Ha fentartanának helyet a rakodók számára, annak nyilván vannak költségei. Aki meg illetéktelenűl elállja a rakodó helyét, annak több joga van, mint annak, aki fizet a helyért. Így amíg a jogi háttér nem változik, addig a rakodó hely nem volna más mint egy új adónem. 

 

Hiszen az egyszeri autós is "ügyes" ám... hiába nem szabad megállni a rakodó helyen, pontosan tudja, hogy meg lehet állni, ha tilos is és azt is, hogy a a rakodó majd megoldja, ha nem tud várni egy 1-1.5órás 2 percet. Mivel elég a gyereket bent hagynia kocsiban, ha azt akarja, hogy ne vigyék el az autót, pénzbe, és/vagy kényelmetlenségbe sem ekrül neki az ilyen parkolás. 

 

Ezért írtam, egy rendszert elvárásként, nem csak önmagában a rakodó hely szükségéességét. Mit sem ér az, ha nincsen MINDENKI elszállítva onnan perceken belül, aki jogtalanúl állt oda. 

Előzmény: M.Sanyi (21417)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21417

A belvárosi üzletek nyilván örülnének neked...  :))

 

Ne hidd ! A magyar kamionok behajtanak.  :)

 

 

Ez nem egyszerű, valahogy így kéne.

Előzmény: BringasLevy (21410)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21416

Hát ja. Én úgy szoktam mondani, hogy lassan már teljesen élhetetlenre ügyeskedtük az országot. 

(Hogy hogyan, meg miért, meg mióta, az a Polidilibe való. Itt azért egy kicsit kevesebb totál agybeteg van :)

Előzmény: BringasLevy (21414)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21415

Miközben büszke a sajátos találékonyságára - ne politizálj itt......Mosolygos smileyt nem birok rakni...Ezzel nagyon fején találtad a szöget a mai magyar helyzetre.

Előzmény: BringasLevy (21414)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.26 0 0 21414

Az oké, hogy meg lehet oldani kevésbé bosszantó módon. De akinek ez a dolga, az miért nem számol azzal, hogy egy üzletet fel is kell tölteni áruval???

 

Ezt nem szerettem soha magyarországban. Mindenki mindent majd megold valahogy. Miközben büszke a sajátos találékonyságára -állítólag egyfajta Hungarikum- akaratlanúl kisebb-nagyobb mértékben szivatja a másikat. De nem számít, mert majd az is megoldja valahogy okosba.

 

Így az élethez szükséges energiák jelentős része arra megy el, hogy az ilyen helyzeteket találékonyan megoldja at ember. Pedig ez az energia arra is jó volna, hogy szépüljön, rendeződjön, esetleg gazdagodjon az ország. Az emberek mégis inkább "okosak". 

Előzmény: BoGar (21412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!