Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2018.06.17 0 12 66920

Nem tudom melyik  térkép kezelőt és mikori verziót használod, de nemrégiben az OMP áttért a https-re amennyiben a Te frissítés keresőd még a régi http változatot tartalmazza nem fog sikerülni. 

Előzmény: Jesper Olsen (66919)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66919

Nekem eddig bevált, csak valamiért most újra kell(ene) telepíteni. De már nem emlékszem, hogy a múltkor mennyi ideig tartott. De lehet, hogy a türelem térképet terem. :-)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66918)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 0 2 66918

Nem akarok idegelni, de én pont ezért hajítom el az alkalmazásokat. Papírtérképet betöltöm a kezembe egy perc alatt....

Előzmény: Jesper Olsen (66917)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66917

Már egy fél órája tölti a teló...

Előzmény: jzp2107 (66915)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66916

P4, Z3  túl sokat gondolsz rólam :) Én csak mentem, amerre a szemem jelzést látott, sose foglalkoztam

kódolással

 

Nos a helyzet a következő: az út végig meg van nyitva, frissek a jelzések. Viszont tény, hogy azt nem lehet elmondani, hogy nincs kidőlt fa egy se. Bár tény, hogy mennyiségük csak annyi, hogy tudd, hogy ilyen is van az erdőben, hogy ráborult az ösvényre a fa. 

 

Törmelék van néhol, nem látszik az ösvény, tehát van, ahol nem lehet bebambulni, de jól járható.

 

A Rakottyás patak oldalában - ott, ahol lejtmenetet vesz az ösvény, majd megint felmászik szintre nem lépésbiztos az ösvény. Bottal nekem okés volt, de ott a kifordult fák helyei, a leborult talaj miatt nincs ösvény vájat, hanem meredek hegyoldal van, esős idő esetén szerintem nagyon csúszós.

 

Szerintem nyugodtan vágj neki, ha én végigmentem rajta, akkor neked biztos nem lesz téma. :)

Előzmény: jzp2107 (66913)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66915

nem biztos hogy értem a kérdést..

netről letölteni? attól függ mekkora a sávszélesség

a magyar rész mapsforge verzióban 75 mega (gondolom ezt szeretnéd)

Előzmény: Jesper Olsen (66914)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.06.17 -13 0 66914

OFF

 

OMP térkép mobiltelefonra való letöltése mennyi ideig tart kb.?

 

ON

jzp2107 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66913

Királyháza-Magosfa között a P4 ezekszerint teljesen járható?

Már a tábla sincs kint hogy lezárt lenne a P4?

 

4-5 éve vagy mikor volt az a novemberi ónosesős mészárlás, ami pl a Budai-hegységet is eléggé gallyra vágta. Akkor zártak le pár turistautat a Börzsönyben, egynek nekivágtam másfél évvel az esemény után nagymellénnyel hogy ugyanmá', mit nekem, aztán farkamat behúzva sunnyogtam vissza a hegyre miután 1 óra alatt tettem meg kevesebb mint egy km-t a letarolt fákon

Azóta nem mertem arra menni.. (ez mondjuk a Dobó-bérc alatti Z3 volt, a P4 már akkor jobbnak tűnt -azzal kezdték a kárelhárítást) de hivatalosan mindkettő le volt zárva..)

 

szóval kidőlt fa nem vót esse?

 

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66907)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66912

ők lettek volna az utolsók, csak lemaradt az ü :D

Előzmény: AttHunter (66910)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66911

ráadásul nem is akármilyen medve, egy valódi egyéniség! :-)

Előzmény: hörpölin (66906)
AttHunter Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66910

És mi lesz az ükapákkal?

Előzmény: Gizi aljas Feri (66909)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 0 0 66909

Boldog Apák napját minden édesapának, nagyapának, dédapának, szépapának, kapának!

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 0 1 66908

Minden nőben ott van a Rambo vagy Rambina - csak valaki később kezd el sárkányosodni. :D

 

Láttam videófelvételeket, ahogy átrongyolt a sajószentpéteri játszótéren. Nagyon felszabadultnak tűnt...

Előzmény: akárkibárki (66890)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.17 -2 1 66907

Van, amikor nehezebb lejönni egy hegyről, mint felmenni. Pedig felfele sem volt könnyű az út.

 

Tegnap mentem egy Kemence-Magasfa-Kemence kört.

A tapasztalatok - most minden irodalmi beszámolót nélkülözve - :

1. azt hiszem magam részéről elértem a technológiai üvegplafont és száznyolcvan fokot fordulva a továbbiakban elindulok a visszafejlődés útján ezzel végérvényesen megpecsételve kihalásomat. Többet nem túrázok Tuhu térképpel. Hiányzik a lépték, a papír térkép részletessége és precizitása.  Ezzel nem leszólni akarom a TUHU készítőit, hiszen már így is rengeteg munkát tettek bele és az új térképes elrendezés lényegesen könnyebb, mint a régi volt, de nekem nem vált be túrára. Megnézni a lehetőségeket jó lesz, de megyek vissza a papír térképhez.

 

2. Az útvonalam - Kemence vasútállomás-sárga kör-piros négyzet-piros sáv-zöld sáv- zöld kereszt - erdészeti szerpentin és ismét sárga kör volt. Azért döntöttem ezen hegy mellett, mert ő a Börzsöny második legmagasabb csúcsa, ha jól tudom 913méterével és gondoltam rágyúrok a hegymenetre.

 

3. Az út nagyon szép volt, mindenkinek ajánlom. Az erdő nagyon szép a piros négyzeten, különösen az elején szép hegyoldali legelők vannak, majd egy ritkásabb tölgyes, hosszú fűvel.. Később egy hegygerincen haladva hullámzás indul egyre nagyobb amplitúdókkal. Szinte lehet látni még a fákon keresztül is, ahogy fenyegetően közelít feléd a nagy hegy vonulata, ami már az X-edik kaptató után is még bőven a fejed fölé magasodik. Aztán jön egy meglepi balra le - itt nem tudom, hogy fog megmaradni az ösvény, mert az erdőírtás, a meredek hegyoldal és az erőzió már most  izgivé teszi a haladást, a másik oldalon ahol vissza kell kapaszkodni pedig sikongatós csalán nő vállmagasságig, ami huzamosabb ideig ingerelte hónaljtájt az erogén vagy erdogán zónákat. A Magasfa tetején sajnos nincs tábla, holmi vaskorszaki sírokra emlékeztető kőhányásokból lehet következtetni arra, hogy felértünk - meg abból is, hogy innentől lefelé visz az út.

 

A Magasfa oldalán lefelé haladva, letérve az ösvényről lehet kikandikálva szép panorámát látni, de aki arra jár, ne kövesse el azt a hibát, amit én, hogy itt lőttem szét az összes aksi cellát, mert ez a kilátás sehol nincs a zöld kereszttel ellátott erdészeti szerpentinen láthatótól. Sőt, ha én bárkinek javasolhatnék valamit, akkor a Magasfát inkább ezen az úton közelítse meg, mert olyan kilátás nyílik, amihez foghatót mondjuk a Sasbércen vagy a Gazostetőn lehet látni. Sajnos itt már nem volt egy korty nafta sem a telómban, pedig olyan naplemente volt, hogy a lélegzetem is elakadt. 

 

Mindazonáltal a lefelé út jobban megviselt, mint a felfelé, ebben szerepe lehetett annak is, hogy a szerpentin olybá tűnt, mint az éjszaka, ami soha nem érhet véget. Enyhítette a menetet az, hogy számos szarvassal találkoztam útközben. Csodálatos koronáik voltak.

 

Öreg este volt, mikor visszaértem a kocsihoz.

 

Indulás: 14.30 visszaérkezés: 21.15. 

 

Megtett kilométer: fogalmam sincs, nekem elégnek tűnt. 

 

 

hörpölin Creative Commons License 2018.06.17 -13 0 66906

Olyan kevés hír van manapság, ami nem politika, nem valami celeb nyavalygásáról szól, vagy pedig arról, hogy ki kit ölt, rabolt ki. Szerintem a maci üdítő kivétel a média jelenlegi hírfelhozatalában! Meg aztán, ahogy írtad: ő már a MI macink! Ő lesz majd a Nemzet Medvéje. :-)

Előzmény: Pulmy (66905)
Pulmy Creative Commons License 2018.06.16 -13 0 66905

Nekem lassan marketing feelingem kezd lenni.Nekünk is medvénk. Hurrá,hurrá

Előzmény: hörpölin (66904)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.16 -13 0 66904

Vagy valamilyen snájdig mackólegényhez szeretne eljutni a Fruška Gorába.

Előzmény: jzp2107 (66903)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66903

lehet hogy akciós a méz valamelyik újvidéki supermarketben? :-)

Előzmény: hörpölin (66902)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.16 -13 2 66902

Mint kiderült, nőstény maci. És ha a nők valamit a fejükbe vesznek... :-)

Előzmény: jzp2107 (66901)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.16 0 1 66901

macikánk újra délnek fordul?

https://index.hu/belfold/2018/06/16/visszatert_magyarorszagra_a_medve/

 

szerencsétlen, hogy rohan

 

a cikkből virágnyelven nekem az jön le, hogy direkt a határhoz vitték hogy majd átmegy a szlovák részre

lehet jobb lett volna a Tisza kilépéséhez vinni, hadd menjen délnek ha arra akar menni..

jzp2107 Creative Commons License 2018.06.16 -12 0 66900

próbáltam  fröccsöt is, de mivel nem vagyok nagy boros, csak a sport fröccsöt (1 rész bor 4 rész szóda)

viszont azt a kocsmákban nem annyira szerették, azt hitték sóher vagyok.. (kb 150 ft egy ilyen)

 

lónyálat meg azért, hogy legyen valami energia is, ha már iszom

 

ja, a sör különben eléhezés esetére nagyon jó, gyorsan felszívódik és megvan a kezdő energia a betolandó kaja megemésztéséhez (ugyanezt tapasztaltam bármilyen cukros lónyállal, vagy akár egy forró levessel, szóval célszerű ezzel kezdeni, aztán pihegni egy picit és jöhet a nehezebb kaja. máskülönben még baj is lehet :-)

Előzmény: timetable (66899)
timetable Creative Commons License 2018.06.16 -13 0 66899

A túra közbeni alkoholfogyasztásnál én a sör vs. fröccs döntést vizsgálgattam (lónyálat szinte soha nem iszom), így az alapkérdésre igazából nem tudok válaszolni. :)

 

Azt viszont megfigyeltem, hogy a sör általában akkor váltott ki fogyasztás után nálam negatív hatást, ha eleve nagyon fáradt voltam (elsősorban alváshiány, nem fizikai igénybevétel miatt), vagy amikor nagyon meleg időben folytattam az utamat. Megpróbáltam utánajárni a biológiai magyarázatoknak, de gyanítom hogy csak a felszínt kapargatom:

 

Ami biztos, hogy a sör szénhidrát-tartalma magasabb, illetve kevesebb benne a só mint a borban. Meleg időben (akár tűző napon) kapaszkodsz mondjuk egy emelkedőn, és a mellet hogy izzadással sót is vesztesz, sűrűn veszed a levegőt, az pedig a vér ph-ját is elkezdni növelni. Ez talán tűnik egy megfoghatóbb összefüggésnek.

 

Az álmosságnál nem tudom, talán a vércukorszinttel lehet valami. Végül is, ha üres gyomorba kerül a sör, akkor az alkohol állít fejre, ha pedig úgy egyébként éhségérzet nincs, akkor pedig a szervezet simán csak nem óhajt mozgás közben még a szénhidrát bontásával is foglalkozni, miközben arra koncentrálja az erőforrásait hogy a központi idegrendszer funkciói kifogástalanul működjenek.

 

Fröccs, vagy kisebb mennyiségű tiszta bor egy túra során nekem gondot még nem okozott, sőt:

Túlélőtúra, ötvenvalahanyadik kilométer, már a szintidőből kicsúszva. Őrség, Farkasfa (akinek nem ismerős - ez egy völgyben lévő hely). Megittam két fröccsöt, aztán a csapat élére állva, énekelve kapaszkodtam ki a faluból, és meneteltem Szentgotthárdig. :)

Előzmény: jzp2107 (66879)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.16 0 3 66898

 

Ez a maci most már megérdemli az állampolgárságot 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66897

Meg fogom keresni, nagyon szépen köszönöm!!!

Előzmény: Zolcsi67 (66893)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66896

Keep walking Sanyi!

Előzmény: Sanya96 (66883)
wizardry8 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66895

igen, ilyen volt a hang, köszönöm :)

Előzmény: hörpölin (66894)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.16 -13 1 66894

Kabóca lehetett. Pár évvel ezelőtt egy nyári reggelen a Köves-bérc déli oldalában szaladtam bele egy kabócakórusba, szinte zengett tőlük az egész erdő! 

https://www.youtube.com/watch?v=BzOqgWaenKc

Előzmény: wizardry8 (66891)
Zolcsi67 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66893

Készült egy film is a barlangról Budapest inferno címmel, érdemes levadászni, megnézni.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66864)
akárkibárki Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66892

Nem lehet,hogy egy madár volt?

Előzmény: wizardry8 (66891)
wizardry8 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 66891

Milyen állat(?) ami olyan csörgés szerű hangot ad ki mint egy csörgőkígyó, de gondolom csak nem az volt. 2 hete Budán a Csiki-hegyekben sok ilyet lehetett hallani. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!