Keresés

Részletes keresés

Mike Creative Commons License 2001.10.24 0 0 155
Asszem mintha lattam volna az oldalatokat. Nagyon jo kis oldal az (minek valtoztatni) masreszt ugye konnyebb lementeni :) - pfuj
Előzmény: NIX (154)
NIX Creative Commons License 2001.10.24 0 0 154
Sziasztok,

Előre szólok: rendkívül láma (viszont nagyon elszánt) kérdés következik!

Szóval:
Van egy khm.. "portálunk" a FreeWeben, ami többek között a HTML 4 leírását is tartalmazza magyarul. Namost: eddig kategoriánként (pl. táblázatok, szövegformázó tagek, stb) egy lap volt, rajta az összes taggel, csak így túl nagyok az oldalak. Jött az ötlet, hogy szedjük szét tagenkénti lapokra kereszthivatkozásokkal, stb. Ha viszont plain HTML-ben csináljuk, akkor a webmesterünk meg fog őrülni. Meg kéne csinálni ezt PHP-ben. Mivel enm érzek nagy elszántságot ahhoz, hogy nagyhirtelen megtanuljak PHP-ban programozni (előbb-utóbb persze majd meg kell), most egy olyan kész szkriptet keresek, ami ilyen:
- nem kezel felhasználókat, legfeljebb vmi egyszerű nézettségi statot készít,
- az egyes leírásokat ne kelljen külön HTML-ben formázni, elég legyen vmi rövidítés (pl. $cím:"EZ A CÍM"), amit a szkript kicserél a megfeleő HTML kódra
- és (talán ez a legfontosabb) ha valamilyen tagre hivatkozok, az legyen egyszerű (pl. a $link:"body" -ra illesszen be egy linket a body tagről szóló oldalra)
Kb. ennyi. Ja, és mivel a FreeWeben fut, ne kelljen hozzá MySQL, vagy mondjátok meg, hogy ott hogyan használhatok MySQL-t (vagy monsjatok egy olyan (free) szolgáltatót, ahol van mySQL...)...

Bocsi, hogy long voltam. Bármilyen ötlet jól jönne...

Mcs-php Creative Commons License 2001.10.19 0 0 153
hola
szerintem a httpd.conf tartalmazza a hibaüzeneteid tartalmát. Ott keresd.
Nekem egy ilyen beállító fájl kellene Nt-ben, ugyanis amit linuxnál belőttem azt most nem tom nt alatt az iis-ben
Előzmény: break2 (152)
break2 Creative Commons License 2001.10.18 0 0 152
Most mar ertem a kerdest de nem tudom a valaszt. Johetnek az okosabbak.
Előzmény: kola2 (150)
zizi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 151
grrrrr...

Áttettem (volna) a Win/Apache alatt megírt alkalmazást Suse 7.2/Apache környezetbe (PHP 4.0.4), a /etc/php.ini-ben include_path = "." van, a '/usr/local/httpd/htdocs/' az alapkönyvtár (http://localhost-ra műxik a tesztoldal), de a
http://localhost/touch/uniteszt.php -ra az alábbi hibaüzenet jön :

Warning: Failed opening
'/usr/local/httpd/htdocs/touch/uniteszt.php' for inclusion (include_path='') in Unknown on line 0

Mellesleg egy szál include sincs benne.

Mi a bánat nincs bekonfigurálva ?

kola2 Creative Commons License 2001.10.18 0 0 150
Break2 !
Tökéletesen félreértettél és nem a kérdésre válaszoltál.
Nem keverem a cookiet meg a session filet! Nem errôl van szó.
A php (beallithatoan) alapbol cookie-t használ a session id (nem a valtozok atadasara) átadására.
1 Web szerveren 1.php session_start, a serveren a xyz session file letrehozasa valtozok belementese stb
2. A kliens gepen cookie beallitasa
3. A kliens egy masik 2.php filet ker amiben session_start van
4 A server a kliens kukijabol kiolvassa hogy hoppa te mar elinditottal egy xyz nevu sessiont
5 akkor nesze, itt vannak az xyz nevu session fajlomban tarolt valtozok, vigyed.
6 es a 2.php file megkapja az 1.php file altal a serveren a session fileben eltarolt nev=ertek parokat (valtozokat)
Ez igy megy!
De:
Ha a kliens browserben le van tiltva a cookie a server a 2. lepesben nem igy jar el, hanem letrehoz egy un. SID allandot.
Ez a session id, de ezt mar manualisan pl uri-ben get metodussal vagy post metodussal torzsben vagy headerben kell atadnia az 1.php oldalnak a
2. php oldalra. Ez nem tortenik automatice ezt a programozonak kell beleirni a kodba, pl .....
Az en kerdesem pedig az volt ezzel kapcsolatban.. de ezt mar leirtam az elobb.
2. Kerdesre koszi a valaszt.
bye kola2
Előzmény: break2 (149)
break2 Creative Commons License 2001.10.18 0 0 149
a cookie-n kivul letezik meg a sesssion is es a kettot nem illik osszekeverni.

A session ( amit a session_start()-tal inditasz tulajdonkeppen egy kis file a SERVERen, amibe a valtozo erteke tarolva van. Addig el, es csak abban a browserbren, amig a juzer be nem zarja a bongeszojet. Hasnzos dolog a session mindenfele ertekek tarolasara. Ebbe akadtal bele. Ha nincsen a hivott.php-n session_start() akkor nem fogod latni a dolgokat. (azert irtam nagy betuvel a server-t, mert a cookie az a juzer gepen tarlodik, mig a sesion dolgok nem.)

Free serverhez nem ertek. Ahol en berlek helyett ott annyi adatbazist csinalok amennyit akarok es annyi felhasznalot hozzajuk amennyit akarok. Csak a mennyisegre utaznak. 250 Mb-ert fizetek havi 24 dollart. Ebben mennyisegben nemcsak a mysql dolog van benne, hanem a weboldalak is meg minden. Van ennel olcsobb hely is pld, php4hosting.com; meg persze ingyen is van itt-ott.

Előzmény: kola2 (148)
kola2 Creative Commons License 2001.10.18 0 0 148
Hi!
Két kérdés:
Most kezdtem ismerkedni a PHP-vel viszont mar az elejen elkeveredtem valahogy:
Két php oldal között változó átadása session-nal.
Header ("location: xz.php?".SID) vagy form-nál pl get metodussal url-ben. Megy is a dolog.
Ezt viszont nem értem:
A hivo.php oldalon session_start, es egy regisztralt $valtozo.
Form action-nal átmegyek a másik: hivott.php oldalra de ugy, hogy nem adom át sem a session_id-t sem a $változó-t uri-ban. A hivott.php oldalon egy session_start(), és már látom is a $változó-t helyes értékkel. A COOKIE-k LETILTVA!!! Ott tehát nem megy át a sid. Akkor hogy a fenébe tudja a hivott.php oldal hogy mi a sid-je.
Mégegyszer: nem az a gondom hogy nem tudom átadni a session id-t hanem hogy hogyan megy át akkor is , ha nem kéne neki: olyankor ha nem adom át "manuálisan"? :(
Másik kérdés: (ez is nagyon lama, bocs)
Van valakinek infoja arrol, hogy akar free akar fizetos webservereken mi a szokas, hogyan megy a mysql hozzaferes? Milyen jogokat kapok? Mondjuk a DB tablaban kapok egy adatbazisra full jogot, es onnantol en intezem a sajat adatbazisomban manualisan a jogosultsagokat, vagy mas valahogy megy a dolog?
Bocs ez eleg hosszu level lett!
Bye kola2
rgranc Creative Commons License 2001.10.16 0 0 147
Internet Explorer specifikus a dolog, Netscape és Opera nálam rendesen ő-t és ű-t rak be az adatbázisba, sőt az IE6 is. IE 4-5 körül #337-et... Sőt az aposztrófot is elszúrja.
Előzmény: Geitenbeffer (145)
break2 Creative Commons License 2001.10.16 0 0 146
Na ja, csak Mac-kel nem fog mukodni. Meg akinek nincsen megfelelo MS-es fontja.
Előzmény: Geitenbeffer (145)
Geitenbeffer Creative Commons License 2001.10.16 0 0 145
Nekem nem találja meg az "ő"-söket ;)
De most már megoldottam, méghozzá nem is ucirc-cel, meg otilde-vel, hanem #337;-tel és társaival.
Szebb is, mert nem hullámos az "ő" és nem kalapos az "ű" (de ezt biztos máshogy is be lehetett volna állítani)
Meg írtam függvényt, hogy ha input mezőben "ő"-t lát, akkor kapásból alakítsa át #337-be.
Köszi az ötleteket!

G.

Előzmény: zizi (144)
zizi Creative Commons License 2001.10.16 0 0 144
Kipróbáltam és naná, hogy nem elég :-(

Viszont úgy tűnik, hogy nekem kicsit másképp viselkedik, ugyanis az alábbi utasítással :

SELECT * FROM szemely WHERE last_name LIKE '%$xx%'

ha $xx = 'ő', akkor megtalálja azokat, akiknek a nevében van 'ő' de azokat is, akiknek 'o' van a nevükben. ($xx = 'kőh', akkor megvan a 'Kőhalmi' és a 'Kohán' is)

Előzmény: zizi (141)
Geitenbeffer Creative Commons License 2001.10.15 0 0 143
Sejtettem, hogy nem úszom meg... ;)
Köszönöm a válaszaitokat!
G.
Előzmény: break2 (142)
break2 Creative Commons License 2001.10.15 0 0 142
en az adatbazisban &otilde-etes &ucirc-et tarolok eleve

a keresobe berakott dolgokat meg ellenorzom,hogy van-e benne ilyen betu. Ha van akkor egy funkcioval atirom &otilde-re es &ucirc-re

Előzmény: Geitenbeffer (140)
zizi Creative Commons License 2001.10.15 0 0 141
most nem tudom kipróbálni, de ha a :

default-character-set=latin2

beállítást használod a mysql-nél, akkor szvsz jó kell legyen (Win alatt)

Előzmény: Geitenbeffer (140)
Geitenbeffer Creative Commons License 2001.10.15 0 0 140
Sziasztok

Lenne egy kis problémám, és fogalmam sincs, hogy hogyan oldjam meg...
Mysql-t használok a PHP mellé, és gondom van a hosszú "ő" és "ű" karakterek tárolásával és kezelésével.
Történik ugyanis, hogy én feltöltök az adatbázisba híreket, termékismertetőket, stb, és ha van benne "ő", vagy "ű", azt vagy mint "ő", "ű", vagy mint "#337" vagy vmi ilyesmiként tárolja, kénye s kedve szerint.
Ez még rendben is lenne, mert a megjelenítéskor szépen írja ki őket.
Csakhát keresni nem tudok rájuk.
Hiába látom, hogy az adatbázisban mint "ő" szerepel, ha a honlapon a keresés rubrikába "ő"-t tartalmazó szót írok, azt nem találja meg (a keresés "ő" és "ű" nélkül tökéletesen működik egyébként)...

Mit tegyek?

Segítsetek plz.

_kEn_ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 139
$ip = GetEnv("REMOTE_ADDR");
Előzmény: Filburt (138)
Filburt Creative Commons License 2001.10.15 0 0 138
Hello,

Egy kerdes: hogyan tudom php-val begyujteni a kapcsolodo user IP cimet?

Koszi,

Filburt

python Creative Commons License 2001.10.13 0 0 137
Mostantól a Linux (Debian GNU 2.2r3) lesz a feljesztési platform számomra PHP-hez. Az els? dolog, ami nagyon érdekelne:

Windows alatt nem nagyon sikerült az dBase extensiont bel?nöm, mert nem ment semmi, ha be volt töltve. Kérdés: Linux alatt hogyan mennek az extensionok? (Meg nem toltottem le :))

Alex_ Creative Commons License 2001.10.02 0 0 136
és működik is, nem úgy mint az én eröltetett sql bináris izém.
thank to much
Előzmény: break2 (135)
break2 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 135
de jo, hogy valaki le tudja irni ahogy en is csinaltam amikor szuksegem volt ra.:-)
Előzmény: concretebush (133)
Alex_ Creative Commons License 2001.10.02 0 0 134
Köszönöm.
én balga ember erre nem gondolt.
próbálom

u.i.: nagy az erőforrásigénye a bináris feltöoltésnek a táblába?
ha ez igaz akkor eleve veszett 5let volt.
nekem még sajna nem jött össze hogy bele is tegye ezért még nem találkoztam vele.
még egyszer köszönet.

Alex

concretebush Creative Commons License 2001.10.02 0 0 133
Szepen feltoltod file upload formmal, ez beteszi a /tmp-be..
Ezutan GetImageSize, ehhez egyreszt nem kell GD, masreszt csak a headert olvassa el szoval gyors, ez tenyleg megmondja hogy kep-e a kep (felbontassal meg mindennel egyutt)

Ha ez kesz (es leelenorizted az adatokat), akkor atmozgathatod valami konyvtarba amit csak a httpd-t futtato user lat. szerintem ez igy biztonsagos.

Szerintem a MySQL tablaba pakolas rendkivul eroforrasigenyes, felesleges, es ertelmet sem latom. A filerendszer viszont erre valo :)

-cb

Előzmény: Alex_ (131)
break2 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 132
Elsokent talan fuss vegig ezen a listan hatha valamelyik jo lesz. Amugy miert lenne kevesbe biztonsagos ha egy directoryhoz van irasjog? Csak mindig meg kell nezned, hogy mit (jpg, gif, png) raktak fel az emeberek es futattni azonkivul surun egy cron job-ot ami kitorli az esetleges mas jellegu dolkgokat
Előzmény: Alex_ (131)
Alex_ Creative Commons License 2001.10.02 0 0 131
Bocs a zargatásért, de ha tudna valaki segíteni igen hálás lennék.
képet feltölteni szerverre nem állományként akarom alkönyvtárba mert akkro írási jog is kell, s az nem teljesne biztonságos, hanem mysql táblába kellen betenni.
de az istennek sem akar menni.
tud valaki egy példascriptet?
nagyon szépen előre is.

Alex.
s lehet hogy megint velem van a baj de a többször emlitett www.phpbuilder.net lapot nem tudom elérni. :((

szines Creative Commons License 2001.09.30 0 0 130
Köszönöm a linket, már én is megtaláltam, de ehhez újra kellene fordítani a gd modult. Valami egyszerűbb megoldást keresek, vagy lehet, hogy nincs egyszerűbb megoldás?
Még egyszer köszi! Üdv: Szines
break2 Creative Commons License 2001.09.30 0 0 129
Ez lehet, hogy segit lehet, hogy nem. Amugy en nem ertek confighoz. :-(
Előzmény: szines (128)
szines Creative Commons License 2001.09.30 0 0 128
Sziasztok! Hogyan kell a truetype.lib könyvtárat a php alá configurálni, hogy tudjam használni az ehhez kapcsolódó függvényeket? Win2000-et használok. A truetype.lib-et már lefordítottam, de nem tudom, hogy hova kell bekonfigurálni.
Segítségeteket nagyon köszönöm!
Szines
tomb Creative Commons License 2001.09.27 0 0 127
Úgy gondoltam ez evidens, ezért nem írtam le a címet...
Egyébként ha kicsit tömören is, de a válaszom helyes volt :-) Én legalábbis minden inputot ellenőrzök.
Előzmény: trabikiller (126)
trabikiller Creative Commons License 2001.09.27 0 0 126
bocsi rossz volt a link. Helyesen:
http://www.php.net/manual/hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!