Keresés

Részletes keresés

hooker007 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7926

Én is a 20 fonttal feltöltött Oystert tudom ajánlani, mert travel card nem érné meg, London pass-ról ne is beszéljünk.

 

A szállásról , ha visszaértek , léci írjatok véleményt :) Mi is szemeztünk a szállással, és érdekelne egy kis beszámoló :)

Érdekelne pl. hogy valóban + 7 font a reggeli/fő ?

Milyen a szobák minősége ?

 

Jó utat !

és előre is köszi  a választ :)

 

 

Előzmény: sandorfruzsi (7922)
seci Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7925

Avagy https://tfl.gov.uk/

-seci

Előzmény: Mr Reacher (7923)
FLaci Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7924

Esetleg Oyster card helyett Paypass-os bankkátya, ha van olyan kéznél.

Előzmény: Mr Reacher (7923)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7923

Nektek pont jó a 20 fonttal feltöltött oyster card. A guglimaps tömegközlekedési útvonaltervezője tökéletes a helyi közlekedésre. Fizessetek elő roaming mobilnetre, vagy tervezd meg itthon, és nyomtasd ki.

Előzmény: sandorfruzsi (7922)
sandorfruzsi Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7922

Sziasztok!

 

Egy kis segtséget szeretnék kérni a londni tömegközlekedéssel kapcsolatban. A szállásunk 38-51 Bedford Way, Bloomsbury ezen a címen lesz. 

Szeretnénk eljutni a Harry Potter Studioba, Kings Cross Állomásra, Prince Edward Theatre - be illetve a Sea Life London Aquariumba. 

Milyen jegyre lenne szükségünk, hogy minél olcsóbban kijöjjünk összesen csütörtöktől vasárnapig leszünk és mindketten diákok vagyunk. Illetve milyen járatokkal tudunk eljutni a szállásunktól ezekre a helyekre?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7921

Bonyolult népek ezek:)))

Szerencsére csak ketten leszünk, szóval a fakanalas megoldás nem játszik:)))

Előzmény: seci (7920)
seci Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7920

Nagyobb tarsasag eseten meg lehet az is, hogy a "szervezo" nyit egy tab-ot a pultnal (odaadja a hitelkartyajat es kap egy fakanalat egy szammal), aztan az este folyaman aki felmutatja a fakanalat az rendelhet egy ujabb italt/kajat/stb es a vegen rendezi a szamlat a szervezo.

 

Aztan lehet olyan kombinacio is, hogy a kaja ugy mukodik, mint egy "rendes" etteremben - jon a "pincer", rendelsz, kihozza, vegen fizetsz, de az italert oda kell menni a pulthoz es fizetni egybol (ez tipikus ha egy pub es egy etterem van egy epuletben de megis ket egysegkent uzemeltetve)

 

Watch and learn :)

 

-seci

Előzmény: Törölt nick (7919)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7919

Neked is köszönöm.

Akkor service charge csak a kimondottan felszolgálós helyeken van ezek szerint.

Előzmény: cassano71 (7918)
cassano71 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7918

Borravalót egyáltalán nem várják el tapasztalatom szerint. Egyébként a múltkor kifogtam egy pubot ahol kijött a pincér ( igazából távol állt a pincértől, a kocsmárosné jött ki farmerban, tornacipőben ) felvenni a rendelést és asztalhoz is hozta az ételt, italt, sőt nagyon jó fej volt, így meg úgy "honey" stb. :-)

De alapesetben tényleg az van, hogy odasétálsz a pulthoz és ott rendelsz.

Előzmény: Törölt nick (7914)
raulista Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7917

Szívesen :))

 

Előzmény: Törölt nick (7916)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7916

Angyal vagy, köszönöm:) Így már minden világos.

Előzmény: raulista (7915)
raulista Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7915

Így-így :)) Azt mondja a férjem, hogy ő nem szokott borravalót adni. (az italokat azért várjátok meg és azt ti vigyétek az asztalhoz)

Előzmény: Törölt nick (7914)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7914

Ahaaa, tehát bemegyek, lecuccolok egy asztalhoz, megnézem a számát, a pultnál ezt bemondva rendelek, fizetek, a rendelést pedig kihozzák. 

Borravaló? Utólag a pultnál? Kb mennyit illik adni?

Előzmény: raulista (7913)
raulista Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7913

Már a rendelésnél ki kell fizetni. Az italt odaviszed az asztalodhoz viszont a kaját ők hozzák ki. Minden asztalnak van száma, azt be kell diktálni, mikor rendelsz.

Előzmény: Törölt nick (7912)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7912

Előre is elnézést a rettenet bugyuta kérdésért, de még életemben nem voltam angol pubban.

Tehát azt tudom, hogy itt pincér nem jön.

Jól sejtem, hogy az a menet, hogy a pultnál rendelek, szólnak, ha készen van, odaviszem az asztalomhoz és a végén a kasszánál/pultnál fizetek?

Ebben az esetben is van service charge?

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7911

Köszönöm! 

Próbáltam nézni az üzletek weboldalát, de sajnos nem találtam semmilyen információt a húsvéti nyitvatartásról. De persze elképzelhető, hogy még ezután fog felkerülni, úgyhogy majd nézegetem még. 

Előzmény: seci (7910)
seci Creative Commons License 2017.03.29 0 0 7910

Az egyetlen biztos pont, ha megnezed az adott aruhaz (es esetlegesen az adott uzletenek) nyitvatartasat.

Leven Anglia protestans (anglikan, de ugye ez sokkal inkabb protestans, mint katolikus) - ezert Husvet majdnem akkora unnep, mint Karacsony (mas egyhazi unnep nincs is, de Husvet 4 napos unnep)

Foleg a vasarnap a necces, olyankor nem szoktak kinyitni az uzletek, de ez annyira valtozo, hogy lasd fenn.

-seci

Előzmény: Kőkapu1 (7909)
Kőkapu1 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 7909

Meg tudnátok mondani, hogy Londonban milyen a nyitvatartás Húsvétkor? Ugyanúgy zárva van minden, mint itt? Az Oxford streeten az üzletek is? Mert azt tudom, hogy a múzeumok nyitva vannak, és akkor úgy szervezem, hogy pénteken vagy szombaton boltozzunk.

Előre is köszönöm!

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7908

Én csütörtökön használtam, működött, ki is nyomtattam. Máshogy volt, mint másfél éve, kicsit talán több adatot kellett megadni. 

Előzmény: niagia (7904)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7907

Minap én is küzdöttem vele, de végül sikerült. Valamit a saját adataimban kellett módosítanom, tán a pályaudvart.

Előzmény: niagia (7904)
niagia Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7906

Köszönöm! Mindjárt meg is nézem.....

seci Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7905

Ah, ezen varialtak egy csomot.

Szoval a Download Now az csak beteszi a latnivalot a My Trip-be (ott fenn meg is jelenik egy szam, hogy hany dolog van mar benne)

Manage my trip => Confirm my trip => es maris lehet emailben kuldeni es/vagy nyomtatni

 

-seci

Előzmény: niagia (7904)
niagia Creative Commons License 2017.03.25 0 1 7904

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy miért nem sikerül 2for1 vouchert letöltenem a hivatalos oldalról. Beregisztráltam, kiválasztottam a látnivalót, az ott kért adatokat is kitöltöttem és amikor a download now gombra kattintok nem történik semmi. Valakinek van tapasztalata, csinált már ilyet? Köszönöm!

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7903

Nekünk 5 éjszaka 670 font (lemondható ár, ha valami közbe jön, egyébként valamivel olcsóbb lett volna) lesz reggelivel, itt: http://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england/greater-london/london/london-hampstead.html?cid=GLBC_LONHMP

 

A szoba négyágyas, de 2 felnőtt+2 gyerek megyünk. De itt a gyerekeknek minden ingyenes, a reggeli is, és a szállás is, nekünk ezért megéri. Voltunk már itt, jó helyen van, közel a metró, 2-es zónában van, a reggeli is megéri, mert finom, és nagyon sokféle van, még a fiaink is mindig jól laktak :) Hazafelé kaptak színezőt és színes ceruzát (tudom, ez apróság, de pont az ilyen apró dolgok számítanak néha sokat). Csak egy valami hiányzott, hogy nincs a szobában hűtőszekrény, de ez végül nem számított, azért megyünk újra ide. Elég közel van egy jó élelmiszerbolt is.

A pótágy egyébként megfelelt volna felnőttnek is, de azt nem tudom, hogy három felnőtt esetén mennyit változik az ár.

Előzmény: hooker007 (7901)
Jahno Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7902

Jahogyúgy. Travelodge a King's Cross mellett simán megoldotta és értelmes volt. Ott speciel 3an voltunk.

Előzmény: hooker007 (7901)
hooker007 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7901

köszönöm a tippeket.

Sajnos sok angol szállásnál a 3 fő/szoba a gond :( 

A Premier INN és az IHG oldalon is van 1 és 2 személyes , a 3 már necces pl. double+pótágy , ami már átlépi a árhatárt.

Gondolom ennek az az oka, hogy kicsik a szobák kialakulása, és 3 ágy már nehezen fér be.

Előzmény: cassano71 (7899)
Jahno Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7900

Naja, tavaly szerintem simán 50+ éjszaka felettivel zártam a Premier Innél. Nem is én fizettem magamnak :-D

Előzmény: seci (7898)
cassano71 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7899

£200/éj, ez olyan határ amin belül még Londonban is találsz normális szállást jó helyen. Travelodge teljesen jó, ott még elég sok pénz meg is fog maradni ebből a keretből ami költhető másra.

Még megnézném a helyedben Premier Inn, IHG (pl. Holiday Inn), Accorhotels láncokat a környéken. Lesz választási lehetőséged és ezek bele is fognak férni a £200/éj-be.

Reggelizni meg könnyen lehet jobban jársz ha a hotel helyett a sarki kávézóba mégy, bár nem mindig és nem mindenhol, olvass utána a jó helyeknek a szállás környéken.  

Előzmény: hooker007 (7896)
seci Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7898

Anno, amikor seciné sokat utazott Anglian belul o a Premier Inn-nel kotott ki, mint megbizhato minosegu szallodanal.

Van ott egy par, ejszakankent saccperkb 100 font, ha belefer a budgetbe, akkor en merem ajanlani.

-seci

Előzmény: hooker007 (7896)
Jahno Creative Commons License 2017.03.18 0 1 7897

200 Font? Az nekem egy fél utazás. Csak kisebbeket tudok, Travelodge pld. teljesen jó, az többünknek bevált. King's Crossnál akad is egy, reggelit nem viszik túlzásba, de tiszta, normális. Mert ugye ez az angoloknál semmennyire sem arányos sem az árfekvéssel sem a csillagok számával.

Előzmény: hooker007 (7896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!