Keresés

Részletes keresés

kolosiorsi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3422
Sziasztok!

Szeretnék kérni felsőfokúhoz bármilyen anyagot, tesztet, fordítást,labort stb.
Ha valaki tud segíteni, kérem a kolosi@citromail.hu-ra küldje el nekem.
Én a középfokon 2 férfinél vizsgáztam a Rigó utcában, az egyik hadart a másik motyogott az orra alatt, magyarul is alig értettem őket.
Orsi
Ewunia Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3421
Sziasztok, most, hogy már túlvagytok a vizsga-izgalmakon, egy kis játékos fordítási feladat:

Nem kell félni senkitől és semmitől...

Várom a megoldásokat, k i z á r ó l a g tanulóktól :-))
Kszanadu Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3420
Köszönöm, megkaptam. Jó kis gyakorlat lesz a felsőfokúhoz. Legalábbis a vizsgán biztattak, hogy próbáljam meg.
Előzmény: Törölt nick (3418)
Kitticica75 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3419

Szia!

Engem is érdekelne a fordítás. kosbika@freemail.hu

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (3418)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3418

Küldöm most Neked és U.Tominak a teljes cikket és az eszperantó nyelvű fordítást.

Üdv. umea

Előzmény: Kszanadu (3417)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3417
Kedves umea, engem is érdekelne a fordítás, most már időm is van a vele való bíbelődésre. Előre is köszönöm.
elisager@vipmail.hu
Előzmény: Törölt nick (3414)
U.Tomi Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3416

Szia Umea!!

Engem érdekelne a fordítás!!

Ha tudod küld el légyszives!!

email:urbitomi@freemail.hu

Köszönöm!!!

Előzmény: Törölt nick (3415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3415

Szia Tozioka!

Most küldök irásbelihez és szóbelihez segítő anyagokat több levél mellékleteként.

Üdv. umea

Előzmény: tozioka (3412)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3414
 Van egy egészoldalas  fordításom "A nevetés igazi csodaszer" címmel. Egy napilapban jelent meg. Akiket érdekel a teljes cikk azoknak szívesen elküldöm eszperantó fordítással együtt. Az alábbi csak egy rész a cikkből ízelítőül.

Üdv. umea

          

A nemrég megjelent tudományos eredmények egyértelműen bizonyítják a nevetés biológiai hatásait. Egy amerikai kísérletben egyik nap vidám,másik nap háborús, drámai filmrészleteket mutattak a résztvevőknek. A filmvetítés előtt és után vizsgálták a résztvevők felső végtagjának vérkeringését és tapasztalták, hogy a vidám jelenetek hatására a vérkeringés a nagy többségnél javult, míg a drámai jelenetek után a résztvevők kétharmadánál rossz adatokat mértek. A hatások fél óráig maradtak a filmjelenetek után is. Az eredmények azt mutatják, hogy a nevetés fokozza a belső érfalak, az endotélium rugalmasságát, élénkíti a vérkeringést és csökkenti a vérnyomást. A kutatás vezetői szerint a nevetés terápiás adagja legalább naponta 15 perc, amely fontos szerepet játszhat a szív- érrendszer egészségének a megőrzésében.

 

La antaŭ nelonge aperintaj sciencaj rezultoj pruvas unusence la pozitivajn biologiajn efikojn de la ridado. En usona eksperimento iun tagon gajajn, alian tagon militajn, dramajn filmpartojn oni prezentis por la partoprenantoj. Antaŭ kaj post la projekciado oni esploris la sangocirkuladon de la supraj brakoj de ĉeestantoj kaj spertis, ke je la efiko de la gajaj scenoj la sangocirkulado ĉe la granda plimulto pliboniĝis, dum post la dramaj scenoj ĉe la du trionoj de la ĉeestantoj oni mezuris malbonajn indikojn. La efikoj restis duonhoron ankaŭ post
la filmscenoj. La rezultoj montras, ke la ridado plifortigas la elastecon de la internaj angiomuroj – la endotelio - , stimulas la sangocirkuladon kaj malaltigas la sangopremon. Laŭ la gvidantoj de la esploro la terapia dozo de la ridado estas minimume tage po 15 minutoj, kiu povas ludi gravan rolon en la gardado de la sano de kor- kaj angiosistemo.

seze Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3413
Sziasztok, vizsgázók, vizsgára készülők!
Nagyon sok mindent lehet itt ezen a fórumon olvasni felkészülésről, vizsgáról.
Valamit tudomásul kellene venni ! Szinte mindenki tudja hogy elsősorban a diploma megszerzéséhez tanuljátok az eszperantó nyelvet.Ezzel nem is lenne gond igazából.
De ! A szóbeli nyelvvizsga nem csak önéletrajzból áll! Bármilyen témakörből-témakör-ról beszélgethetnek a vizsgáztatók a vizsgázóval. Igazából azokon lehet felmérni, mennyire felkészültek ,vagy sem. A vizsga második része: ÖNÁLLÓ TÉMAKIFEJTÉS KÉP ALAPJÁN !!! Ez mind a három szinten így van, de más -más szókinccsel.Erre fel kell készülni. Sok-sok képleírást csinálni, otthon is gyakorolva.Hiszen 3-4 percig kellene önállóan beszélni.!!
Más: Ha pedig valakinek van valamilyen problémája a vizsgát illetően, először, és rögtön a vizsga után a helyi nyelvvizsga szervező központ vezetőjét kellene megkeresni a problémával, de közvetlen a vizsga után. Ő neki kell orvosolni a
problémát. Sokszor igen szubjektivek a vélemények. És nem kell félni, mert semmilyen retorzió nem következhet utána a vizsgázóknak!!!
További szorgalmas készülődést minden eszperantó nyelvet tanulónak a következő vizsgákra!
Vivu Esperanto!! :-))))
tozioka Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3412

Szia!

 

Olyan kérésem lenne, hogy tudnál nekem valami segédletet küldeni. Most kezdtem tanulni a nyelvet és szeretnék vizsgázni belőle!

tozioka@gmail.com  előre is nagyon köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (3363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3411
vállaló
Előzmény: Törölt nick (3410)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3410

Én is tudok ajánlani az Eszperantó Tanárok Arcképcsarnoka című könyvből az ország különböző területein lakó - nyelvoktatást válalló - tanárokat. (Név, lakcim, telefonszám, e-mail).

Üdv. umea

Ewunia Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3409
Sziasztok, szeretnék megkérni - és bíztatni - minden olyan vizsgázót, aki hasonló "bizarr" szóbelit élt át, hogy küldje el írásban a Rigó u-nak! Nem kell név, nyugodtan megírhatjátok, hogy nem szeretnének kellemetlenséget magatoknak, viszont írjátok le a vizsga pontos idejét és helyét, abból vissza lehet keresni a vizsgáztatók személyét!
A tudatlanság és a tévhitek (semmire nem jó, sehol nem lehet használni, stb.) amúgy is sok kárt okoznak az egész eszperantó ügynek, közvetve nekünk, eszperantistáknak - az ilyen vizsgahelyzetek még inkább lejáratják a nyelvet és a mozgalmat.
Aki úgy gondolja, hogy "nekem már úgyis mindegy, túlvagyok rajta", gondoljon azokra, akik majd ezután mennek vizsgázni, legalább ők ne éljenek át hasonló helyzeteket!

Egyébként akinek még kételyei vannak az eszperantó gyakorlati hasznáról, böngéssze át az umea által is javasolt www.esperanto.hu oldalt, itt sok infót találhattok a különböző rendezvényekről, szak- és szépirodalmi művekről, levelezési lehetőségekről.
Valamint a - már szintén emlegetett - Pasporta Servot is ajánlom mindenkinek, teljesen ingyenes, nem kölcsönös vendéglátásról van szó, jónéhány országban, ahová egyszerű turistaként lehet, hogy el se jutna az ember.
Én magam már többször utaztam így külföldre, soha nem volt negatív élményem!

A sikeres vizsgákhoz gratulálok mindenkinek, akinek esetleg most még nem sikerült, Bp-en megbízható tanfolyamot, ill. magántanárt is tudok ajánlani.
xeniah Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3408
Lehet létrehozni olyan e-mailcímet is, ami nem árul el rólatok semmit :)

De ha gondoljátok, írhattok mondjuk nekem (publikus az e-mailem), én meg elküldöm kettőtöknek egymás e-mailcímét. Vagy írhattok bármilyen harmadik személynek, akiben megbíztok.
Előzmény: takadodo (3407)
takadodo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3407
ugyanezért nem írnám ki a címemet, de eléggé meghökkentő volt az egész. a pontom az meg van, már csak a magnó kell. ez mindenképpen emlékezetes lesz
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3406
Szívesen megadnám, de csak a fórumon tehetem meg nyilvánosan. Nem szeretném, ha zaklatnának emiatt. Ha te megírod a sztorid, mindenki megtudja, az se baj. Ha nem akarod, akkor a címed írd meg. Kösz.
takadodo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3405
Nellike

Én is ott voltam még beszélgettünk is. Azért kérdeztem a privátot is hogy ott folytassuk mert nekem s van sztorim ám
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3404
Köszi a pontot. Ilyen rövid levelet még nem kaptam senkitől, de nagyon-nagyon sokatmondó.
takadodo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3403
privát üzenetet nem lehet küldeni vagy csak én vagyok béna és nem találom?
takadodo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3402
.
Előzmény: nellike11 (3401)
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3401
Tokadodo-nak
Nincs írásjel a mondatod végén. Kérdezed? Állítod? Veled is előfordult hasonló?
takadodo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3400
ez így volt
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3399
Érdekes és egyben bizarr sztori! Megértem a meghökkenésedet, és én is panaszt tennék a helyedben ha nem lenne meg a vizsgám!
Előzmény: nellike11 (3398)
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3398
microlas-nak
Eszperantó volt a nyelv. Internacia lingvo!
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3397
A leírtak alapján van némi sejtésem az illetőkről, de inkább én sem írom ide. Biztató, hogy kaptál annyi pontot, hogy van esélyed. De hasonló esetben , ha ilyesmi miatt nem sikerül a vizsga, azért valahol nem árt panaszt tenni, mert ez tényleg nem méltó egy nagyhírű vizsgaközponthoz. Nem is biztos, hogy tudnak róla illetékes helyen.

Ha akarod, szívesen folytatom privátban:


elisager@vipmail.hu
Előzmény: nellike11 (3394)
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3396
Bocs, az előbb elfelejtettem, hogy ÉN nagyon sajnálom a dolgot, pedig nem ÉN tehetek róla. Nem rosszindulatból írtam. Ezek tények... senkit nem akartam megbántani, még a Hadarós Tanár Urat se. De ez nem mindennapi sztori volt, meg kellett osztanom veletek.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3395
melyik nyelvből voltál?
nellike11 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3394
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, de csak most jelentkeztem be, mert nyomós okom van rá.
Tegnap, 28-án szóbeliztem Nyíregyházán. Két tanár vizsgáztatott. Megtudtam mind kettő nevét, de nem vagyok benne biztos. Az egyik legyen Nyakkendős(mert öltönyben és fehér ingben volt), a másik legyen Hadarós. Mind a kettő idősebb ffi. Egy tengerparti képet választottam, a szitum pedig: én vagyok a recepciós, vendégek érkeznek, világosítsam fel őket a kapott kérdések alapján. A Hadaróst itt-ott a kanyarban lehetett megérteni. Önéletrajz nuku. Azzal kezdte, hogy milyen állataink vannak otthon. Eddig oké. Aztán a tyúkokra terelte magát, és valami olyasmit mormogott, hogy ki vágja le otthon a tyúkot pörköltnek. Folyik-e a vére? Szeretek-e zsigerelni (vagy hasonló, hogy a beleit, a szívét, máját kiszedni?) Ezért gondolom, hogy felboncolni, mert egy-két szót megértettem, és nyisszantással, a kezeivel is mutatta. Ki szokta megenni a tyúk vérét, és hogyan készítik el. Mint egy horrorfilmben! Ekkora véres vizsgára nem számítottam. Nem hiszem, hogy tananyag. No, a Hadarós elmondta, hogy ő hogyan készíti. Nem értettem, de azt mondta el. Hogy ne maradjak annyira néma, mindig csak jest meg ne-t mondjak, kérdezett normálisat, szokásosat is. Elkezdtem mesélni. Aztán – nem hiszitek el! Asz első néhány mondatom után elaludt. Ez úgy nyilvánult meg, hogy lekonyult a feje. A Nyakkendős vagy oldalba bökte a könyokével, vagy belerúgott a lábába, mikor hogy, mert többször előfordult. Nem tudtam mit csináljak. Beteg ez az ember? Ránéztem a Nyakkendősre. Magára mutatott, hogy mondjam neki, ő hallgatja. Kérdezett is normálisakat. Közben a Hadarós szundikálgatott, és néha morgott (horkolt?). Jött a képleírás, kérdezte a Nyakkendős. Meséltem,, kérdezett normálisan. Képleírás közben – talán a Nyakkendős nagyot rúgott az asztal alatt – felriadt, és már nemcsak hadarva, hanem ismeretlennek tűnő szavakkal és nyelven motyogott valamit. Kinyitotta a szemét. Felriadt. Na, akkor, hogy is van ez? –kérdezte. A Nyakkendős mondta, hogy „la afero estas finita. Dankon.” Megkaptam a szitut. A Hadarós – mellesleg egy gombja hiányzott az ingéről, vagy három gombjáról lógott a cérna, és egy ócska kardigán lötyögött rajta – közben hol felébredt, hol lekonyult a feje. Ha úgy nézem, hogy egy ember vizsgáztatott normálisan, akkor ez egy normális vizsga volt. Többet kaptam, mint 34 pontot. Azt viszont nem tudom – a folyosón is – szörnyűlködtek a többiek, hogy miért volt benn a Hadarós, vagyis a Hétalvó. Másoknál is Hétalvó volt. Amikor magánál volt, mást arról faggatott, hogy hol hordja a pirszingjét, együtt él-e a barátnőjével. Meg ilyesmi… abszolute vizsgaanyag.
Na, túl vagyok ezen is. Várom a magnó eredményét.
nellike11
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3393
Hű, de nagy csend van errefelé! Gondolom, mindenki számolgatja, hogy még meddig kell várni az eredményekre. Eléggé idegtépő elfoglaltság,de éppen ezért próbáljunk egy kicsit lazítani és egyéb témákról beszélgetni.
Pihentetésül egy vicc: ( persze eszperantóul )

- Mi bezonas laboron kaj urĝe! Mi havas edzinon kaj kvin infanojn!
- Tre bone. Sed kion vi ankoraŭ povas fari?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!