Keresés

Részletes keresés

jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319012

Ne védjük már itt Szalait könyörgöm. Hoffenheimben is rájöttek, hogy nem is olyan nagy szám. Nagy részt nem is ő kezd. 

Előzmény: Barry Unger (319010)
jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319011

Egyébként szlovákoknál játszik ez a Bénes Laci. Nem is rossz a srác. Győrben játszik, stabil szlovák U válogatott, csak megkéne hívni a magyar nagy csapatba aztán bedobni a 90.percben tétmeccsen.  Közbe Pisont óriásit kockáztatva véletlenül sem állt át két csatárra, hanem csatárt csatárra cserélt. Azért a Mészöly-féle csapat ennél ezerszer jobb volt. 

Barry Unger Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319010

Ha becserélsz két friss támadót a fáradó védőkkel szemben, az alap, hogy feljavul az előrejátékunk.

Szalainak nem véletlenül nagy a respektje, viszont ha olyan szerepkörben játszatják, ahol nem jó, ott nem is fog jól játszani.

Előzmény: jameslgt91 (319004)
Marci14 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319009

Kis pontozás.

 

Király: Egy komoly védése volt az első félidőben, illetve meglepően magabiztos volt. Úgy látszik kezd beérni! :) 7

 

Fiola: Sokan tartottak tőle, de alapvetően nem volt rossz. Mondjuk ő se klasszikus szélsőhátvéd, beadása talán nem is volt, de a védekezést megoldotta és a mi szintünkön ennek is örülni kell. 6

 

Juhász: Szokás szerint tanár volt, az elején többször is kisegítette Langot. Remélem nem súlyos a sérülése, az elmúlt 20, de talán 30 év legjobb magyar védője. 7

 

Lang: Az első 10-15 percben voltak bizonytalanságai, de utána azért felvette a ritmust. Nálam Korcsmár de még Guzmics is előtte van/lenne a sorban, de Lang elég fiatal még, neki könnyen összejöhet egy külföldi karrier. 6

 

Kádár: Annak ellenére, hogy ő sem szélsőhátvéd, nála jobb megoldást nem tudok mondani erre a posztra (szerintem ti se). Ez egyrészt szomorú, másrészt viszont Kádár tud hozni egy jó/közepes teljesítményt, általában megbízhatóan játszik. 6.5

 

Tőzsér: A mélységi irányítók szerepe általában akkor a legnehezebb, mikor a csapatának nem a labdabirtokálás hanem a védekezés, a területek lezárása a legfontosabb célja. Védekezésben kivette a részét, támadásban kevésbé, gondolom ez edzői utasítás lehetett. Egyébként megnyugtató, hogy a középpályán van egy atomlabdabiztos játékos. 6.5

 

Elek: Hozta ami tud, az elmúlt meccseken ő az egyik pozitív csalódás. 6.5

 

Dzsudzsák: Küzdött, hajtott, számtalan ígéretes beadása volt. Kezd megérni a kapitányi szalagra. 7

 

Gera: Az én szememben a gólja mentette meg, egyébként nem volt az igazi. De gólt lőtt, ráadásul győzteset. 7

 

Simon: Nem rossz, meg gyors, de fizikálisan nagyon gyenge. Nem kezdő szint. 6


Szalai: Nulla. 4

 

Forró: Volt egy óriási mentése, és újonc dodóként öngólt se lőtt. Ez már nagy dolog! -

Lovrencsics: 15 perc alatt többet csinált, mint Simon az ő gólpasszával nyertünk!
Nikolics: Picivel jobb volt, mint Szalai...

 

Dárdai: Egyedül a Simon-Lovrencsics kezdetésbe és Guzmics be nem hívásába tudnék belekötni, egyébként jól meccselt és jól rakta össze a csapatot. Respect!

jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319008

Nem lesz ebből hazai, mert helyzetünk sem lesz meccs végéig, nem hogy gólunk.

Előzmény: MrMundr (319006)
imoT Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319007

Ha sok a felesleges pénze valakinek, jahh :D

Előzmény: MrMundr (319006)
MrMundr Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319006

most kell fogadni a hazaira, ha lehet:)

Előzmény: imoT (319005)
imoT Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319005

0-1...

jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319004

Nikolics jobb volt, mint Szalai. Szerintem teljesen jó a megállapítás. Miután beállt sokkal jobban játszottunk előre felé. És Nikolics FUTOTT, letámadott. Szalai meg mint, aki a hitgyüliből jött csak lézengett a pályán. Elhiszem, hogy nem kap labdát, vagy ritkán. De harcolni attól még lehetne. Egyre többen veszik észre szerencsére, hogy Szalainak csak a respectje nagy. 

Előzmény: Cambiasso87 (319002)
Sarq_ Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319003

Gondolj bele, 2020-ban, ha kijutunk, ezek fognak az itthoni EB-n játszani...

Előzmény: imoT (318990)
Cambiasso87 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319002

Majdnem mind igaz , amit írtál, viszont ezen sipítva röhögtem: "Nikolics jóval biztatóbbnak tűnt mindhárom meccsen". Jó igaz, Szalainál nem nehéz biztatóbbnak tűnni, mert egy dupla 0 a csávó, viszont Nikolic szintén teljesen homály, tegnap is gyakorlatilag 2 szer ért labdába, mindkétszer rosszul.

Előzmény: Marci14 (318999)
dave6847 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319001

s e n k i  sem fanyalog.

Pusztán arról beszélünk amit megtapasztaltunk.A saját szemünkkel.A neve : valóság.

Szimpi társaság én is szeretem őket.Végig izgultam és már felkészültem hogy dühöngök a döntetlen miatt :))) amikor mégiscsak golt szereztünk.

Előzmény: Törölt nick (318993)
jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 319000

Most a magyar-szlovák u19 eddig egy az egyben a tegnapi meccs. Nulla kapura lövés a magyaroknak, egy nagy ziccer  a szlovákoknak. A támadójátékunk ugyanolyan nulla, mint a felnőtteknél. Itt is lehetne a végén egy gólocska a semmiből. 

Marci14 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318999

Az elmúlt három meccsről röviden.

 

-Végre van egy olyan edzőnk aki tisztában van vele, hogy a biztos védekezés a futballban a legfontosabb. Várom már, hogy Kaszinós Gyuri és tsai megmondják a magukét, hogy védekezni akárki tud.

 

-Ráadásul Vanczák és Korcsmár is sérültek, most pedig meccs közben Juhász dőlt ki. A Fiola-Lang-Kádár-Forró négyes nem kapott gólt, sőt egy szituációt leszámítva helyzetbe sem engedték a finneket. 

 

-Ez azért egyrészt a középpályának is köszönhető. Amíg Egervári és Pintér főleg 23 kilós élsportra teljesen alkalmatlan támadó középpályásokat játszatott és képesek voltunk Hollandiába ki állni úgy, hogy egy védekező szellemű játékos volt csak a védelem előtt, most ott van Elek, Tőzsér és Gera is (utóbbi kettőnek is bőven voltak labdaszerzései, terület lezárásai), sőt a szélsők is visszazárnak.

 

-Ettől függetlenül aggasztóan gyenge ez az állomány, Dárdai remekül spanolta fel őket, de ilyen gyenge magyar válogatottat nem is tudom mikor láttam utoljára (a játékosok kb. 80%-ka dodó). Egyszerűen túl kicsi a merítési lehetőség. 

 

-Szalai teljesen homály. Persze egy centert ki kell szolgálni, de tegnap gyakorlatilag nem volt jó megmozdulása (ahogy a románok ellen se), képtelen megtartani a labdákat, visszajátszani őket, és Dzsudzsák beadásaira sem sikerült érkeznie. Nikolics jóval biztatóbbnak tűnt mindhárom meccsen.

 

-Lovrencsicsnek a kezdőben a helye. Tegnap is ő adta a gólpasszt. Simon ezen a szinten kevés. 

-Ha most választanom kéne Fiola és Varga Józsi között, a paksit választanám. Varga jelenleg nem válogatott kezdő szint. 

 

-Dárdainak maradnia kell!

dave6847 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318998

Miert nem lovrencsiccsel kezdtunk?

------------------------

ezt kérdezem én is :))) jó fizikumu harcos megtartja a labdát....igazi c s a t á r .

Előzmény: Törölt nick (318989)
dave6847 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318997

"Egy nagyon jó erőkből álló finn válogatottat sikerült csúszva-mászva megvernünk, nincs ezen mit szépíteni" - értékelte a finnek elleni Eb-selejtezőn elért 1-0-s sikert Dzsudzsák Balázs. "

------------------------------

Te Balázs drága eztet meg ne ird az index.hu fórumán mert leszidnak ezért csunyán.Semminek nem tudsz örülni meg ilyenek pszt ügyelj a jó hiredre és a kárrierre hihihi

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318996

Nem elég. Több kell.

Előzmény: Törölt nick (318993)
jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318995

A 3 pont rendben van, ez a fő. De a játék...a játék. Nem fogunk mindig nyerni ilyen játékkal. Helyzeteket kellene kidolgozni, vagy legalább lőni távolról. Én hiányolom a helyzeteket. Egervárinál védelem nem volt, helyzetek megvoltak. Itt meg fordítva. Végre van védelem, csak a támadójáték gyengus. 

Előzmény: Törölt nick (318993)
Morli Holect Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318994

Még nem ment le a teljes negyedik forduló. Az eddigi eredmények alapján a holland csoportból tippelem a legjobb csoportharmadikat, és amilyen kiegyenlített a mi csoportunk, itt lehet hogy a 2. helyhez kevesebb pont is elég, mint amennyi a legjobb 3.-nak lesz.

Előzmény: Gazdagréti Batman (318982)
tol Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318992

Az oroszok ellen Gera nem fog játszani tehát nagy esélyel szohoz jut Kalmár és Kovács is akik lehet hogy lassan majd eljön az idő amikor hasznosabbak lesznek a válogatottban , mint Gera és akkor szohoz is fognak jutni .esetleg kezdőként is.

Előzmény: jameslgt91 (318988)
Barry Unger Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318991

A tegnapi csapat leggyengébb pontjai pont a nemzetközileg rutintalan mennyeiben játszó játékosok voltak: Lang, Fiola, Simon, Eleknek sem ment a jobboldalon annyira. Forró lelkes volt, de tizenegyest is fújhattak volna be róla.. Gera olyan poszton játszott, amely poszton a támadójátékunk gyengesége miatt alig tudott játékban lenni. Szalai pedig nem erőcsatár, kapunak háttal, társak nélkül nem tud jól játszani.

Előzmény: jameslgt91 (318988)
imoT Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318990

Nézem ezt az U19-et, az első, ami feltűnik az nem a játék, hanem a labdarúgóink frizurája. Tudom, elcsépelt, de jobb lenne, ha legalább annyit fektetnének a srácok mondjuk a harcosságba, mint a hajukra. Ez a Balog ilyen testalkattal ennyire akaratgyenge legyen?!

jameslgt91 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318988

Most mért kell megint úgy tenni, mintha jól játszott volna? Igen szerzett egy gólt, mondtam ezt nem lehet tőle elvenni, megnyertük vele a meccset, ez dícséretet érdemel. De könyörgöm, nem tud passzolni, nincs benne lendület, az a lövése is ziccer volt ehhez képest éppen elvánszorgott a kapusig. Én várom, hogy Kovács vagy Kalmár játsszon a helyén!

Előzmény: MrMundr (318985)
gempa2016 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318987

Szerintem zseniálisak voltunk. Ezt nem sokan csinálják meg:

 

3 meccs, 7 pont, 5 kapuralövés, 3 gól, 0 kidolgozott gólhelyzet, és mindezt komoly, erős ellenfelek ellen.

 

Ja nem.

 

 

Előzmény: jameslgt91 (318980)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318986

erre nem érdemes számítani, a csoportutolsók elleni eredmények ugye ki fognak esni, most még a görögökkel számolnak így, de ez nem fog így maradni.

Előzmény: Gazdagréti Batman (318982)
MrMundr Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318985

nyugodtan el is veheted Gerától a gólját és odaadhatod Forróéknak. ha szerinted nem volt mezőnyben is a jobbak között és nem ő dolgozta az egyik, ha nem a legtöbbet 35 éves létére. más nem is nagyon talált kaput. de nem baj, majd kiöregszik és nézhetjük ahogy Pistike meg Kalmár a fülén táncoltatja a labdát és lefocizzuk ellenfeleinket...

Előzmény: jameslgt91 (318980)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318984

Na, közben ezt hadd tegyem ide, még a meccs előtt írta a pécsi szerző, és ami Dárdait illeti, nagyjából egyetértek.
http://madeinpecs.hu/2014/11/ich-bin-ein-uranvaroser/

A Sporttárs Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318983

Most melyik részére gondoltál?

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (318981)
Gazdagréti Batman Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318982

A csoport harmadikok között összesítve  másodikok helyen állunk (a skótok előznek meg minket), ami azért tűnik érdekesnek, mert a legjobb 3. is automatikusan jut ki az EB-re. Persze tudom, hogy sok mindennek kell összejönnie, hogy ez sikerüljön, de adott esetben egy csoport 3. hellyel is kijuthatunk automatikusan.

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2014.11.15 0 0 318981

Pont ettől féltem, hogy egy győzelem esetén ezt fogják sokan gondolni.
Ékes példája vagy rá :)
Dárdai maradásával egyetértek.
Görög meccs úgy is eldönti, de nagyot már nem bukhat.
Egy magyar szövetségi kapitány állás, pedig még mindig jól cseng az önéletrajzban.
Nem akkora nagy klub a Hertha, hogy egy volt szövetségi kapitány gyerekekkel bohóckodjon. Remélem ezt Dárdai is tudja.
Lásd N. Kovac.

Előzmény: A Sporttárs (318975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!