Keresés

Részletes keresés

interlevin Creative Commons License 2014.11.26 0 0 1935

Teljesen egyetértek H_G-vel én is Gorenjét vennék kiterjesztett garival, de az eleve már 3 év :)

 

Előzmény: H_G (1934)
H_G Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1934
Előzmény: Petra & Molly (1932)
zsoka_l Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1933

Már biztosan megoldódott, de htha.

Én ajtót fordítottam, akkor jártam így.

A szerelő azt mondta, fektessem a hátára a szekrényt, hogy a gravitáció tegye helyre, és így tegyem rá az ajtót, és így becsavarozni.

Nekem ez nem ment a hely miatt, de addig állítgattam a csavarokat, míg végóül nem jegesedik, tökéletesen zár a gumi.

Előzmény: Törölt nick (1831)
Petra & Molly Creative Commons License 2014.11.20 0 0 1932

http://www.ebolt.hu/category140-Kombinalt_hutoszekreny.html

Innen melyiket választanátok kb 130 ezer forintig?
A hűtőtér minimum 210 literes legyen. Nagyjából ennyi az elvárás.

_ethgkk Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1931

Ha több típusból kell választani, akkor célszerű egy alkatrész adatbázisban megnézni, hogy melyik cég gyártotta a főbb komponenseket, mint pl. kompresszor, termosztát, stb. Rengeteg hűtő/fagyasztó ugyanazokból az elemekből építkezik. Egy Bekoban is lehet AEG kompresszor, ahogy Zanussiban és Electroluxban is. Ez utóbbi kettő sokszor csak a polcokban különbözik, ugyanazon a gyártósoron készülnek ugyanabból. Ilyenkor már csak az egyéni izlés számít.

H_G Creative Commons License 2014.11.17 0 0 1930

Az enyém pedig bepenészedett a két doboz között, ahová elméletileg semmi sem jut be. Mindennek penész-szaga lett benne, ezért kellett kidobni teljesen jól hűtő hűtőt :(

 

De az Elektrolux is ugyanaz a cég.

 

Előzmény: Törölt nick (1929)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 1929

Az én 1,5 éves zanussi fagyasztómban nem jó a hőszigetelés. Foltokban párásodik a külseje. Még garanciában kijött a szerviz, de mivel nem érte el a 10 fokot a különbség a párásodó folt és a nem párásodó helyek között, jónak nyilvánították a gépet. 

Többé nem vennék zanussit. Pedig hűtőszekrényben is annak a mérete lett volna jó a meglévő helyre. Inkább cseréltettem a konyhaajtó nyitási irányán.

Előzmény: koii69 (1922)
interlevin Creative Commons License 2014.11.17 0 0 1928

Kb. egy az ára mindkettőnek én az Electroluxban jobban megbízok. Meg szebb is szerintem, igényesebb.

Előzmény: koii69 (1922)
interlevin Creative Commons License 2014.11.17 0 0 1927

...én vagyok az, akinek nem hangos és meg van vele elégedve :)

 

Előzmény: tsnd (1921)
_ethgkk Creative Commons License 2014.11.13 0 1 1926

Többeteknek volt problémája Liebherr hűtőkkel (biofresh jegesedés, magas hőmérséklet, stb.) illetve a kihívott Mekk mesterekkel pl. 1199 és 1200-as hozzászólás. A hibák nagy része két dologra vezethető vissza: nem zár jól az ajtó vagy elromlott az egyik hőmérsékletmérő szenzor. Az első esetet elég gyorsan ki lehet zárni még beépített hűtő esetén is, ahol nem látni a szigetelést: egy papírdarabot kell tenni oda, ahol az ajtószigetelés záródni fog, majd rácsukni az ajtót és kihúzni a papírt. Ha ellenállás nélkül jön ki, rosszul záródik az ajtó vagy a szigetelés tönkrement.

 

Nehezebb a helyzet, ha szenzorprobléma van, aminek sok tünete lehet. Leírom a megoldást a saját beépíthető IKB 3454-es hűtőmre, de ez a módszer könnyen adaptálható másikra is, ha már nem garanciális a készülék. Akinek nincs elektronikai ismerete, az ne lássom hozzá!

 

A szenzor típusa könnyen azonosítható az alábbi adatbázisból: http://shop.euras.com/geraetefinder.php?g7=3114768N . Az én hűtöm esetében egy szenzor 8655 Ft http://shop.euras.com/detailsseite.php?viewpicture=y&pic=5015407&ag=07_37&vgruppe=4829000000&partstr=IKB345420F&login=3114768N&thispage=&ger=true&modselect=359515 . Ezután megkerestem a neten a Service Manualt. Ezek a dokumentumok nem hűtőtípusonként, hanem hűtőcsaládokként léteznek. Ezért ne típusszámra keressetek! Az én esetemben ez volt a helyes verzió:

www.andico.com.au/serv2-pdf/l07200601si.pdf

 

A Service Manual több mindenre is jó volt: kiderült, hogy lehet könnyen szétszedni a hűtőt és hozzáférni a computerhez, illetve megadta a szenzor (ami valójában egy egyszerű NTC termisztor) karakterisztikáját. A termisztorok nem stabilak az örökkévalóságig, az ellenállásuk elmászhat az idők folyamán és ez okozza a bajt.

 

Ezek alapján könnyű helyettesítőt találn, pl.i:

http://hu.farnell.com/vishay-bc-components/ntcle100e3472jb0/thermistor-ntc/dp/1187027

114 Ft/db a 8855 helyett, igaz, a szép műanyag borítás hiányzik...

A www.fdh.hu be is hozza másnapra, akár 1 db-ot is.

 

Melyik szenzor hibás? A Service Manual alapján a Service Menu-be lépve kiiratható az összes szenzor által mért hőmérséklet, ami mind a Biofresh, mind a rendes hűtőtér esetén könnyen ellenőrizhető egy másik hőmérővel.

 

Az egyetlen kakukktojás az evaporation sensor, ami a hátlap alatt van eldugva és hol negatív, hol pozitív értékeket mutat attól függően, hogy éppen melyik fázisban van a hűtési folyamat.

 

A következő módszert használtam, ami a Service Menu ismerete nélkül is működik: a hűtőt áramtalanítva, mindhárom szenzort belógattam vezetékkel együtt (mindhárom szenzor könnyen leszedhető vagy bepattintható módon szerelt a hűtőtérben) egy pohár vízbe, hogy egy hőmérsékleten legyenek és ezért azonos ellenállásuknak kell(ene) lennie. A három vezeték a computernél egy helyen fut össze. Megmérve a három teljesen egyforma szenzor ellenállását rögtön kijött, hogy nálam az evaporation szenzor volt a problémás, ezért jegesedett hátul a légcsatorna, fagyott be a ventillátor és emelkedett a biofresh rész hőmérséklete.

 

Megoldás: a vezetéket elvágva a régi szenzor helyére beforrasztva az új termisztort (lábakat persze szigetelni kell!) minden úgy működik, mint új korában csak sok tízezer helyett 1xx Ft-ért.

 

 

Petra & Molly Creative Commons License 2014.11.12 0 0 1925

Hello srácok, segítsetek! :)
Melyiket választanátok a kettő közül?

 

Liebherr CTP 2921 Comfort
Bosch KGV36UW30

laszlo.38 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 1924

Nekem is ilyen van, kérdezz bátran ha valami érdekel a hűtővel kapcsolatban.

 

Előzmény: tsnd (1921)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.11.04 0 0 1923

nekem és másnak is hangos,viszont van akinek nem:)

Előzmény: tsnd (1921)
koii69 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 1922

Sziasztok!

 

Szeretnék veni egy új fagyasztót.

Szerintetek megfelelőek ezek?

Melyiket inkább ha jók ....?

 

ELECTROLUX EUF2040AOW

Zanussi ZFU23400WA

Zanussi ZFU23401WA

 

Előre is köszönöm a segitséget!

K.I.

tsnd Creative Commons License 2014.11.04 0 0 1921

Sziasztok!

 

Most tervezem megrendelni a következő típust:

Samsung RB29FSRNDBC

 

Nagyjából az elérhető keretek között van, interneten fellelhető vélemények szerint sem tűnik rossz választásnak. Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 1920

Hát remélem tovább elmegy mint az elődje! Mindenesetre a konyhaajtót át kellett cseréltetni kifelé nyílóra. Így már komfortosan elfér. 

Előzmény: interlevin (1919)
interlevin Creative Commons License 2014.11.02 0 0 1919

Jó választás a GOrenje nagyon jó és energiatakarékos....sok örömet hozzá.

Előzmény: Törölt nick (1915)
interlevin Creative Commons License 2014.11.02 0 0 1918

Még nem hallottam róla, az internet szerint cseh márka, de lehet, hogy csak forgalmazza. Én azért egy ismert márkát vennék már a szervíz miatt is, no és gyanúsan olcsó.

Előzmény: szilacus (1914)
interlevin Creative Commons License 2014.11.02 0 0 1917

Az Electrolux  ok és főleg, hogy jó a szervíz és alkatrészutánpótlás. Szerintem jó választás.

Előzmény: turner162 (1913)
interlevin Creative Commons License 2014.11.02 0 0 1916

Nekem Samsungom van, szeretem...egy éves még nem volt vele semmi baj. Az általad kiválasztott típus az Extreme Digital-nél 2+3 év garanciával árulják, az mindenképp sokat számít.

Előzmény: Moonraker1978 (1912)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 1915

Kb 8 éve a még működő, de enyhén rozsdálló felülfagyasztós, kb 18 éves Lehel hűtőnket lecseréltük egy alulfagyasztós Elektroluxra. 

Drága jó elektroluxunk már most rozsdásabb, mint a Lehel volt anno, de ez lenne a kisebbik baj. Vasárnap a meccs alatt a férjem panaszkodott, hogy langyos a sör. A gép ment, bár fura hangokat adott ki, és nem hűtött... Hétfő reggel telefon szerelőnek. Ki se jött, minek költsek rá, kuka. Elment a gáz, egybe van öntve, nem javítható.

Mivel másfél éve kellett lóhalálában fagyasztót vennünk és én akkor azt gondoltam, jó nekünk kettőnknek már egy kisebb is, most nem fért be minden a másik fagyasztóba, a kuttynak 2 napig úri dolga volt, lefagyasztott készételeket kapott.

A boltban szembesültünk azzal, hogy manapság már mélyebbek, szélesebbek a hűtők, bár a hely bennük kisebb, mint régen. Márpedig nekem fix helyem van, 63-64 cm van az ajtó és a fal között. Ez nagyon behatárolta a választási lehetőséget. NEm akartam újra elektroluxot, nem akartam zanussit, se ezeknél gyengébb (beko stb) hűtőt, végül lett egy kétplusszos gorenje. Belül sokkal kisebb, mint a korábbi gép, kívül nagyobb. Alig fért be a helyére, és hiába centiztem ki a mélységét is, néhány miliméterrel kilóg. Valószinűleg át kell cseréltetnem az ajtót, hogy kifelé nyíljon. 

szilacus Creative Commons License 2014.10.28 0 0 1914

Érdeklődnék hogy valakinek van olyan márkájú kombi hűtője, mint GODDESS.

Hol gyártják és mennyire megbízható?

turner162 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 1913

Sziasztok. Fagyasztóládát szeretnék venni,mi a véleményetek az elektroluxról?

Moonraker1978 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 1912

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni hűtőgép vásárlással kapcsolatban. Szeretnék vásárolni egy fagyasztó nélküli hűtőt és a SAMSUNG RR35H6610 típust néztem ki. Valakinek van erről a típsról ill márkáról véleménye vagy esetleg tapasztalata?Nem szeretném kidobni egy év múlva. Meg még az AEG  S63300KDWO típust néztem.

Előre is köszönöm a segítséget.

nagya2 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 1911

HAli!!

Most egy hete raktam ki a whirpool ART594/g hütőt az előtérbe, mert elfoglalta helyét egy Liebherr K2734-es ketyere.

A wiccpúl eddig jól viselte magát(és remélem a jövőbeni tulaj is elégedett lesz vele), csak berágtam rá amiatt, hogy eltört a belső fagyasztó ajtó zár, külön nem kapni a két db müanyagot, csak komplett ajtót, azmeg 30K :-(((

Ha valkainek kell a wiccpúl, az szóljon, mailem nem titkos.

Üdv Nagya

interlevin Creative Commons License 2014.10.17 0 0 1910

Szuper kombit néztél ki, nagyon tetszik, mondjuk nem két fillér. Viszont a fogyasztása nagyon klassz A+++ és még 5 év garit is adnak. Ha szánsz rá ennyit jó választás.

 

Előzmény: kamazpower (1909)
kamazpower Creative Commons License 2014.10.15 0 0 1909

Bosch KGE36AI42 

5 év garancia

a műszaki paraméterek mentén szerintem teljesen korrektnek tűnik.

kamazpower Creative Commons License 2014.10.15 0 0 1908

Sziasztok Kedves forumozók!

Liebherr hütő vásárlásában gondolkodok CP3413 vagy CP3813 típusokban.

A Bosch márka még mindig megbízható?

Van egy mélyhütő szekréyünk ami Bosch,és kb 5 éve halkan,és üzembiztosan megy.

Ami tönkre ment az egy 77-ben gyártott azt hiszem Zanussi volt.:)

Melyik hütő megy el ennyit most is?:D:D:D

interlevin Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1907

FIgyelem! Hűtőcserére is lehet pályázni, így akinek kisebb a kerete, vehet jobb hűtőt is: http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ingyen_penz_ablakcserere_kazanra_hutore_itt_a_palyazat.586869.html

pkl Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1905

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Ma vettünk egy használt Ariston MTM 1922 hűtőt. Sajnos rossz oldalra nyílik az ajtó. Nincs valakinek használati könyve esetleg pdf ben??? Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!