Keresés

Részletes keresés

katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 90
Bocsának!
900 helyett 90 fokos könyök.
450 helyett 45 fokos könyök.
Előzmény: katonalajos (89)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 89
Én egy ilyen árajánlatot kaptam. Természetesen az árak nem tartalmazzák az ÁFA-t.

Mesterséges égéstermék elvezető kialakítása szétválasztott kondenzációs rendszerben.
Anyaga PPS műanyag

Flexi cső, 9m: 66.500Ft
Egyenes ellenőrző, 3db: 12.300Ft
900, 2db: 4.500Ft
450, 2db: 4.500Ft
1m cső, 5db: 13.500Ft
0.5m cső, 3db: 6.000 Ft
Kürtőfedél készlet, 1db: 30.900Ft
Műanyag rács, 1db: 1.600Ft
Akna ajtó, 1db: 5.500Ft

Anyag összesen: 145.300Ft + Áfa
Kéményseprő ipari szakvélemény: 19.300Ft + Áfa
Nyomvonal terv: 5.000Ft + Áfa
Munkadíj: 80.000Ft + Áfa
ÖSSZESEN: 249.600Ft + Áfa
Előzmény: WebMester (66)
kriszi Creative Commons License 2008.09.07 0 0 88

Köszi, azt (is) hívtunk.

 

A lakás fura, ez egy lakás, 1 bejárattal, ahol lakáson belül zárták el egymás elől a részeket. Tehát a folyosó közös, és mind a két részben van konyha meg fürdő. Mondjuk egymás mellett legalább, így ami kell, egybenyitható. 

A villanyos dolgot köszi, megnézetem, mi legyen. A lakás nagy, de pont a fürdők kicsik, és nem is nagyíthatók, így nem mindegy az se, mennyi a plusz készülék benne.

Előzmény: Törölt nick (87)
kriszi Creative Commons License 2008.09.07 0 0 86

A tervező jön először, ezek szerint helyesen (építész a kazán helyétől függően fog falat, ajtót tervezni). Aztán meglátjuk, merre tovább. A tervek a köves helyiségekben (cca 40-45 m2) padlófűtés, a szobákban (cca 120-125 m2) radiátor. És persze zárt égésterű kazán + melegvíztárolós.

 

A lakás nem egy tulajé volt, 2 külön rendszer, 2 gázóra, 4 villanyóra. Mivel hosszú távra tervezzük az itt lakást, amit csak lehet, felújítunk műszakilag. Fürdésre perpill csak villany van, 5-ünknek eleve kicsi, ami bojler ott van. A tulajok saját bevallása szerint is sok volt a házilagos buhera, mondjuk az egyik fürdő éves rendszerességgel árasztotta el a lent lakót. (Már csak azon aggódhatunk, mi az, amit nem mondtak és mi derül még ki bontás közben :))

A több tulajdonos miatt gyak. nem költöttek a lakásra, az egyik részben 1985-ben volt felújítás, a másikban ez se derült ki, de gyaníthatóan még régebben. Mondjuk lakni lakták :)

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 84

Semmi közöm a savállócső lobbi-hoz, de azért itt egy kép ugyan ebből a kéményből:

 

 

 

Ez az alu"közdarab" volt a savállókönyökben:

 

 

~2 év alatt nem is olyan gyenge ettől a gyenge szódavíztől. :D

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 83

"A savat pedig eltúlozzák -- némi propagandát csinálva a savállócső lobbinak. De szavukon lehet fogni a nagy itészeket. Egy kondenzációs kazánt gyártó és propagáló a következőket nyilatkozta. "A sav elvezetés nem probléma, mivel gyenge , mint a szódavíz, így nyugotan belelehet engedni a csatornába. Milyen igaza volt. Persze felőlem, aki félős béleltesse nyugodtan savállóval a kéményét."

 

 

Előzmény: Törölt nick (56)
kriszi Creative Commons License 2008.09.07 0 0 82

Nyilvánvalóan hülye kérdésem lesz (a héten jön szakember is - állítólag), csak szeretnék felkészülni (jelen lakéásunkban kifogtunk egy-két mekkeleket).

Az új lakásunkban - jól lepukkant polgári - gázfűtés van ugyan, de konvektorok és héras cserépkályha. Mi szeretnénk áttetetni cirkora az egészet. A közös képviselő szerint van saját kéményünk, bélelteni kell, ez ok. Viszont egyszerűen nem látom, hova kerül majd  a cirko maga (jelenlegi lakásunkban egyszerű volt, a régi átfolyó bojler helyére). Itt viszont mind a két fürdőben villanybojler van, a kéménybe semmi nincs kötve.

Ezt ki határozza meg, hol köthető be? (Kémény nagyon rossz helyen van nekünk, e jelenlegi fürdő és két szoba között, az ajataja a folyosóról, na most nagyon nem mindegy, mennyire kötött, hova kerülhet a cirko, mert pont ott kell leginkább ide-oda tologatni falakat-ajtókat, külön bejárata legyen mindennek).

Szóval a gázosok mondják ezt meg vagy a kéményseprők?

bors12 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 81

szia Reni!

Arra a számra nekem is nagy szükségem lenne, méghozzá sos.

köszönöm szépen

Kriszta

Előzmény: reni25 (80)
reni25 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 80
Ha dobsz egy mailt én küldök neked egy kéményes számát! Megbízható korrekt emberke. Nekem ő csinálta a kéményt
Előzmény: Lácsi (79)
Lácsi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 79
Hálás lennék azért a telefonszámért én is. Eddig ahányan voltak annyifélét mondtak. 10 és 25 ezer / fm közötti összegekkel rémisztgetnek. De volt olyan is aki határozottan csak annyit mondott: 5 kilóért megvan főnök. :)
Előzmény: Törölt nick (73)
bigedy Creative Commons License 2008.07.12 0 0 78
Bennfentes a a XIV-kerületi kéményseprőknél is. Én azért szoptam meg vele, mert fűtéskorszerűsítésre pályáztam és szorított a határidő. Egy gázos tervezőtől kaptam meg a számát. Egy kéménybélelőt hívtam előtte fel. Azt mondta, hogy ki kell jönni, megnézni a kéményt kamerával, meg majd akkor tud ajánlatot adni. Mondtam, nekem erre nincs időm, bele kéne húzni. A V úr pedig jött, másnap ott volt a brigád, béleltek, két napra rá jött a kéményseprői szakvéleménnyel, és vitte a "kavicsot". A kollégák itt a fórumon el voltak ájulva, hogy mi pénzt kifizettem neki. Igazából nem szólhatok egy szót sem. A munkáját jól elvégezte, a kéménnyel semmi gond, a gond az volt, hogy mocskosul visszaélt a helyzetével és a tájékozatlanságommal.
Előzmény: mouser (77)
mouser Creative Commons License 2008.07.11 0 0 77
duplán is :-)) miután a 8. kerületi kéményseprőműveknek ő az egyik tótumfaktuma. kaptam tőle egy olyan árajánlatot, hogy egy darabig csak kurvaanyázni tudtam tőle.
Előzmény: bigedy (76)
bigedy Creative Commons License 2008.07.11 0 0 76
Igen :)))) Neked is volt hozzá szerencséd???
Előzmény: mouser (75)
mouser Creative Commons License 2008.07.11 0 0 75
vzs a monogramja az illetőnek?
Előzmény: bigedy (70)
Whityland Creative Commons License 2008.06.27 0 0 74

Köszönöm a gyors választ!!!!

Az "álhatóság" fogalmával mi is tisztában vagyunk. Erről mi is tájékozódtunk.

 

Mégegyszer köszönöm!!!

Előzmény: Törölt nick (73)
Whityland Creative Commons License 2008.06.26 0 0 72

Valaki tudna ajánlani olyan kéménybéleléssel foglalkozó céget vagy vállalkozót aki reális áron, de tisztességes munkát végez. (Esetleg saját tapasztalat alapján!)

Az abszolút laikusok táborába tartozunk. akik életük első kéménybélelését kezdik most szervezni.

Egy cég felmérésén már túl vagyunk, de egyenlőre nincs mihez viszonyítanunk.

 

                                   Előre is köszönöm : Whityka

WebMester Creative Commons License 2008.05.08 0 0 71
Akkor ez így nagyjából reális ár?
Előzmény: WebMester (66)
bigedy Creative Commons License 2008.05.07 0 0 70
Pesti vagy?? A számokból úgy érzem, hogy ez az a bélelő aki nekem is dolgozott. Ha akarod küld át a nevét emailban. Ha az akkor el kell felejtened.
Előzmény: WebMester (66)
WebMester Creative Commons License 2008.05.07 0 0 69
Ez egy négylakásos társasház, mi a szélső vagyunk. A mi lakásunk pedig négyemeletes, lépcsők az emeletek közt persze. De a kémény az csak hozzánk tartozik.
Előzmény: Törölt nick (68)
WebMester Creative Commons License 2008.05.06 0 0 66
Sziasztok!

Kaptunk árajánlatot kéménybélelésre, azt szeretném megtudni, hogy szerintetek reális az ár? Mert én nem tudom megítélni, nem értek hozzá.

A kémény nem egyenes, egy helyen van benne egy kisebb kanyar. Magassága 12,5 méter, és 14x14 centiméteres.
A kazán FÉG-COOPRA 30b lesz a bélelés után.

Tétel / Nettó ár
-----------------------------------------------------------
PPs/Alu ellenörző T-idom 15.850
PPs/Alu cső 80/125, hossz 500mm (2db) 12.760
PPs/Alu könyök 80/125, 87' 7.980
80-as pps cső 12,5 m 66.200
Kürtő fedél fekete 80mm 8.710
Központosító 83mm (4db) 13.710
furán bélelés anyag+md 140.000
Munkadíj 70.000
Engedély 35.000
-----------------------------------------------------------
Összesen fizetendő (anyagköltség+munkadíj+engedély): 370.210

Tehát 370.210 a nettó ár. Köszönök minden segítséget!
pinke Creative Commons License 2008.04.15 0 0 65
Mennyiért csinálnak ilyen kéménybélelést méterenként, mert nekünk kb. 12 méter kéményt kellene kibélelni zárt égésterű turbó kazánhoz.
Előzmény: 521478963 (64)
521478963 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 64
Én azt hallottam hogy a bélelésnél olcsóbb lehet egy "új" turbós az EU szabványnak is megfelelő kémény.
Én egy ilyennel vettem lakást, zárt égésterű kombicirkó meg szénmonoxid érzékelő is van mellette. Fent a kéménynél - ami rettentő ronda, nagyon kimagaslik, és fényes anyagból van, (alumínium?) - arra merőlegesen is van egy rúd, olyan mint egy hosszú szivacsos mikrofon, az pedig azt hiszem a szélérzékelő. A füstöt is motor húzza ki. Szörnyű!!!
hgabor5 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 63

Hozzám épp a napokban jött ki egy FŐKÉTÜSZ-ös emberke és megállapította, hogy életveszélyes a kéményem, mivel a belső választófal tömörtelen, emiatt részleges füstgáz visszaáramlás tapasztalható. Kicsit kétkedve fogadtam a szakvéleményét, mivel a CO-jelző soha nem jelez, még ha odatartom a kombicirkó (Vaillant) alá, akkor se. Lehet ez? (Emellett megállapította, hogy a kémény tisztítási lehetősége nem biztosított.)

 

Megoldásként a bélelést nem ajánlotta (elmondta miért, de a felét se értettem), hanem egy szerelt kémény kialakítását javasolta a lichhof felé potom 260ezerért. (20m hosszt emlegetett.) Reális ár ez? Mivel társasházban lakom, és az alapító okirat szerint a kémények rendbentartása a ház közös feladata, ezért a házra fogom terhelni a költségeim. Erről van valakinek tapasztalata? A szaki horribilis eljárási költségeket is említett, ebből mi az igaz?

 

Aki tud adjon tanácsot, mit tegyek. Szakértő esetleg nincs köztetek? A héten megnézetem még egy ajánlott szakival, kíváncsi vagyok ő mit mond. Ha tudtok megbízható emberkét ajánlani, azt is megköszönném.

 

 

reni25 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 62
Ha adsz egy email címet akkor küldenék neked megbízható kéményest! Ő biztos tud segíteni. Ide küldheted: nagycsibe@citromail.hu
Előzmény: mogo (61)
mogo Creative Commons License 2007.03.08 0 0 61
Sziasztok!

Tud esetleg valaki segíteni nekem kémény ügyben? Egy társasház tetőterét venném meg és szeretném beépíteni lakásnak. A tetőszerkezetet bontani kell, és akkor már kicsit magasabbra építem vissza. 8 kémény van (összesen 48 kürtő), ezeket magasítani kell kb 1-1.5 méterrel. Téglából gondoltam ráfalazni, úgy tudom ez teljesen jó mindenkinek. Viszont. A kémények nincsenek bélelve, na és itt kezdődik a problémám. Nem tudom, ha én hozzányúlok a kéményekhez (belekötni nem akarok, nekem egy új kéményem lesz a cirkómhoz), akkor előírják-e nekem a bélelést, ami amúgy a ház dolga lenne, tudom, de ők nem fizetik. A nyilvánvaló válasz az, hogy igen, de hallottam bizonyos kibúvókról, pl, mivel a magasítás 2m alatti, vagy mert azonos anyagminőséggel magasítok, ezért nem kötelező a bélelés, meg hallottam olyasmit is, hogy a kéményseprők a szakvéleményben előírják ugyan, de attól én még megkapom a lakhatási engedélyt, az a szakvélemény a társasháznak szól, és rájuk nézve sem kötelező érvényű, csak figyelmeztetés. Tud valaki konkrét tapasztalattal, vagy ide vonatkozó szabályzattal segíteni? A kéményseprőknél is jártam már, de ők is összevissza beszélnek.. Nagyon köszönöm előre is!

Gábor
BruckneR_SzigfriD Creative Commons License 2006.03.04 0 0 60

Hello, mindenkinek!

 

én kb. 1.5 éve béleltettem ki a kéményemet, mikoris kombicirkóra áttértem, pár zsák pénzért. 1. emeleten lakom, felettem még plusz 2 meg tető, lett ez összesen 18 méter (régi pesti bérház) :o(

Itt szeretném mindenki figyelmét felhívni, negatív értelemben, egy leányvári vállalkozóra (név és telszám nálam, ha még sokat szívózik, majd a neten is...), aki 120 -ért elvállalta a melót, számla nélkül persze. Alap alu csővel lett kibélelve, relatíve hamar jöttek, gyorsan dolgoztak, bár dolgoztak volna kicsit lassabban.

Történt ugyanis, hogy sajnos van egy vízszintes csőszakasz. Ez ugye maximálisan 2 méter lehet, akkor legalábbis még ennyi volt. Jöttek, mértek, kinyilatkoztak és mondták, hogy kicsit több lesz, úgy 10 centivel, de ez még belefér. No, csak egyet nem számoltak bele, a fal vastagságát, ami van vagy 60 centi. Tudom merészség, de azóta így néz ki a kéményem. Húzása van, csak éppen nem szabályos. Van CO mérőm is, eddig még nem jelzett, de azért csak nem frankó így. A kivitelezői nyilatkozatot is úgy kellett kiimátkozni belőlük, beletelt jópár hónapba. Az "úriember" nem hajlandó azóta felvenni a telefont.

 

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen (jogi) eszközök vannak a kezemben, ha vannak egyáltalán, persze itt csak a törvényesre gondolok, mert természetesen eszembe jutott már, hogy lecsavarom az orrát, de nem az én stílusom.

 

bocs, ha kicsit hosszú lett és előre is köszi!

 

 

 

Arxlupus Creative Commons License 2005.10.05 0 0 59

  Hello!

 

 Véleményem hasonló.

Belső késztetést én sem érzek az un. szakértői állásfoglalás beszerzéséhez.

A kéményseprők ellenőrzési ténykedését , az időzítéseket, alkalmazott módszert  tekintve felettébb furcsának találom.

Előzmény: Törölt nick (52)
Cincogi Creative Commons License 2005.10.04 0 0 58

Sziasztok!

Jelentem, tökhüje vagyok kéményböl. Vettem egy egyszintes házrészt. A baja, hogy majd ledöl mindkét kéménye (szerintem). Már vaskerettel van az egyik összefogatva. Az egyik teljesen inaktív, a másikba be van kötve egy konvektor. Namármost, mi a teendö? A konvektor helyére szeretnék késöbb kazánt tenni a központi fütéshez, de a kéményfelújítás szerintem addig nem várhat. Milyen kéményt válasszak és az vajon mennyibe kerülhet? Mi legyen a sorsa egy nem használatos kéménynek?

Ja, és nem tud valaki megbízható szakembert ajánlani Bp. és környékéröl?

Elöre is köszi a segítséget!

remote access Creative Commons License 2005.10.03 0 0 55

MatthiasI  !

 

Nálam egy 3x éves  kémény lett részlegesen lebontva, majd  félig újrarakva mivel még a tetőn kívüli rész az időjárási viszonyok miatt nincs kész.  Kb. 18 éve működött ebben egy V4-es vízmelegítő, s mivel ez igazán szakaszos üzemben dolgozik, a kémény soha nem ért el olyan hőmérsékletet, hogy a főleg tetőn kívüli részben le ne csapódjon az a bizonyos savas pára. No az tényleg széteszi a téglák közti habarcsot. Igazából nem tudom mire alapozod, hogy a fagy az oka?  Úgy gondolom van köze hozzá, de csak kis részben.

A saválló bélelés mellet az alapján döntöttem, hogy a kémény topikban Sweep is inkább azt ajánlotta, ezentúl szemmel láthatóan más minőség.  Egyébként a bélelő cuccok ára (4db idom+5m flexi cső) kb 32E volt, míg ugyanez alu-ból a fele lett volna. Ehhez jön még némi zsákos habarcs, cement, egyebek, a tetőn kívüli részhez új pillértégla, összesen 50-60E. Mint homályosan utaltam rá ez saját kivitelezésű , hivatalos dolgok nélküli, olyan szürkés-fekete munka. Természetesen a biztonságra maximálisan ügyelve

Előzmény: Törölt nick (54)
remote access Creative Commons License 2005.09.30 0 0 53

Én most bélelem a kéményem készülve az új fűtési szezonra, mert mitagadás tényleg csúnyán széteszi a gáz. Padlásszintig visszabontottam a 140x140-es kürtőjű építményt, (a tetőn kívüli részen szerszám nélkül lehetett bontani a téglákat) mivel a 130-as saválló flexicsőnek nem volt esélye bemenni a lyukba.

Egyébként érdekes ez a kéményvizsgálat. Jönnek a szakemberek, mérnek, füstölnek, gyufával nézik a huzatot, majd örömmel megállapítják, hogy jó minden de bizony a kéményt jó lenne kibélelni, majd elmennek. Ez így történik évente, de a 4(?) évenkénti műszaki felülvizsgálatnál is hasonló volt a  helyzet, a kicsapódó sav meg csak málasztotta a habarcsot. Tavasszal már meg volt a béléscsövem, tetszett is nekik nagyon a saválló fényes anyag. A  kész kéményről sem kérnek majd semmilyen papírt, azt hiszem a régiek felújítása más kategóriába tartozik mint egy új ház új kéményeinek engedélyezési eljárása

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!