Keresés

Részletes keresés

csul1 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 18509

Vegyipari Gépésztechnikus a pontos szakmám. Legfőképpen termelésben tudok elhelyezkedni vele és Gyógyszergyárakban dolgoztam eddig a legtöbbet.
Gondolom hasonló munkaköröket be tudok tölteni kint is ha elfogadják vagy éppen nem érdekli őket a papír maga.

Nyelvtudás biztos, hogy nagyon hasznos szóval tanulni fogom a hollandot mielőtt kimegyünk.

Előzmény: segítökéz (18508)
segítökéz Creative Commons License 2015.02.04 0 0 18508

Annak idején (ez nem ma, vagy tegnap volt az igaz) müszaki végzettséggel sikeresen elhelyezkedtem.

Az ehhez szükséges papírjaimat hoztam magammal, a kutya se volt kíváncsi rá.

Azt mondták, ha leülök az asztalhoz és a megadott munkát elvégzem, majd látni fogják, hogy nem éttermi mosógatóként dolgoztam.:))

Tehát, akkor még a nyelvtudás hiányában az angollal és némettel elboldogultam.

A müszaki rajzok olvasása, a tervezés, szerkesztés "nemzetközi".

Természetesen nem beszéllek le a nyelv tanulásáról sem! 

 

Hogy ma ezt hogyan rendezik le, fogalmam sincs.

 

Tuajdonképpen mit szeretnél kezdeni itt a technikusi végzettségeddel és annak melyik ágában?

Építöipar, elektromos, gépész, stb?

Előzmény: csul1 (18507)
csul1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 18507

Gondolom a holland nyelvtanár akkor ugyan ezt tanítja. :)

Sajnos diplomám nincs csak technikusi végzettségem ezért is érdekel, hogy elfogadják-e kint vagy teljesen felesleges vele próbálkozni.

Előzmény: noordbrabander (18506)
noordbrabander Creative Commons License 2015.02.03 0 0 18506

Ne flamandul tanulj, hacsak nem Belgiumba készülnél, hanem abn-hollandul (algemeen beschaafd nederlands), ha Hollandiába jönnél.

Diploma elismerésről itt találsz információt: http://www.nuffic.nl/diplomawaardering/beroepserkenning/buitenlands-beroep-in-nederland

Előzmény: Törölt nick (18505)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 18505

Sziasztok!

 

Már egy ideje lehetőségként megfogant bennem a gondolat ha Mo-n nem tudok élhető körülményeket teremteni akkor elhagyom az országot. Sajnos lassan 6 év munkával töltött idővel kb egy helyben toporgok ezért úgy gondoltam ideje lassan lépni. Hozzáteszem magyar viszonylatban nem keresek olyan rosszul és még így sem.

Először is szeretném megkérdezni magyar honban végzett iskolát mennyire fogadják el Hollandiában? Euro pass bizonyítványt elfogadják-e?

Feltételezem célszerű flamandul elkezdeni tanulni. Esetleg Hollandia mely részére célszerű műszaki végzettséggel elhelyezkedni?
1-2 év múlva szeretnénk a párommal végleg kitelepedni kezdésnek mennyi pénzt érdemes összegyűjteni?

 

válaszokat előre is köszönöm

 

üdv Csaba

Order of Hermes Creative Commons License 2015.02.02 0 2 18504

Fatima, lehet hogy kicsit nyers leszek, de a legnagyobb joindulattal mondom..... ti az a kategoria vagytok, akiknek a kulfoldi munkavallalas mint olyan abszolut nem valo. Total nem vagytok kepben, most hogy szimplan felelotlenek vagytok, vagy ennyi eszetek sincs, az vegulis mindegy. A parod a legjobban akkor jar ha hazajon, ilyen szerencsetlen hozaallassal tutira nem megy semmire. DHL? Edes istenem, az egy multiceg...oda igy (A Jozsi aszonta hogy..) be se lehet kerulni.

Előzmény: Fatima22 (18502)
Sethi Creative Commons License 2015.02.02 0 0 18503

Most nagyon nagy lelki nyugalommal úgy döntöttem, hogy komolyan veszem a kérdést. Tessék:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/DHL_Express

 

Főleg az első mondat utolsó része a lényeg: A DHL vilászinten piacvezető tengeri és légiszállítmányozásban.

 

Írnék még sok mindent, de inkább lenyeltem.

Előzmény: Fatima22 (18502)
Fatima22 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 18502

Sziasztok!

 

A kis történetünk úgy folytatódik hogy:

Kiderült hogy annál a magyar cégnél ahol kint Eindhovenben dolgozik párom, papíron csak 4 órában van bejelentve, és a kifizetéseket is csúsztatják, ha egyáltalán lesz!!!! Most ott tartanak hogy a januári fizut csak április elején kapják meg.... (mi a jó micsodámból eszik akkor annyi ideig????)

 

Szóval minél hamarabb el akar onnan kerülni. Kapott néhány fülest hogy van kint egy olyan cég hogy DHL - Nemzetközi szállítmányozó cég. Ahol korrektek a feltételek, csak szállást nem adnak. 

 

Először is erről a cégről szeretnénk informálódni, hátha van valakinek személyes tapasztalata.

 

Előre is köszi: Balázs-Lia-Fati <3

noordbrabander Creative Commons License 2015.02.01 0 0 18501

Eltoltam a nickem megint.

Előzmény: Törölt nick (18500)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 18500

Nem mulasztottál sokat;inci:)

https://www.youtube.com/watch?v=MZQRuHEnW1E

Előzmény: incifici (18499)
incifici Creative Commons License 2015.02.01 0 0 18499

... na, milyen bulitol maradtam le, de jobb keson mint sosem (ugy ertem visszaolvasni)

:-)

Amugy udvozlok minden regi es uj "tag"-ot, neha benezegetek, de a regiek valoszinu megertenek, rengeteg az egyszer-jovok, tobbe-nem lattok hozzaszolas, meg a munkakeresesi hirdetes... 

De ha van idom, kicsit visszaolvasok, mire beirnek, Ti mar ugyesen meg is valaszoljatok. 

En szemely szerint mar nagyon varom a tavaszt, mert ez a "sotet korszak" mar elegge erzodik a hangulatomon.

Amit meg mindenkepp szerettem volna megosztani Veletek, hogy az uj NationaAl Militair Museum-ba menjetek el (Soest), https://www.nmm.nl/ nagyon jo, hatalmas elmeny volt, nemcsak a gyerekeknek, de nekunk, felnotteknek is. Meg a megnyito elott voltunk, novemberben, mert a cegek akik teszt vettek az epitesben kaptak egy ilyen ajandekot, es ugye mi ilyen szemmel is neztuk az egesz epuletet... :-) A lenyeg, hogy absolute aanrader!!!

 

noordbrabander Creative Commons License 2015.02.01 0 0 18498

Visszaolvastam.

Straaljager nem elég neked.

Guantanamo Bay-ra meg fizetem a jegyed, nem retur lesz.

Előzmény: marci077 (18497)
marci077 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 18497

Ennyi a válaszom :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 

Előzmény: mirla (18495)
noordbrabander Creative Commons License 2015.01.31 0 0 18496

Mi zajlik itt, ha valaki osszefoglalna;

Nincs idom visszaolvasni.

Marci, huzz el balrol Sziriaba...kuldunk egy extra F-16-t neked.

mirla Creative Commons License 2015.01.31 0 0 18495

Nem kéne beleszólnom... Nem tudom megállni.

 

Ez a hozzászólásod sem egy "teológus"hoz, sem egy hívő, Allahot féltő muszlimhoz nem méltó, szerintem ez nem csak az én véleményem.

 

Már csak 2 dolgot nem értek, tegyük fel, minden igaz abból, amit magadról állítasz.

1. MIÉRT NEM AZ ÁLTALAD KEDVELT ARAB ORSZÁGOKBAN KERESEL MAGADNAK MUSZLIMÁT?

Ott beszéled a nyelvet, megvan a foglalkozásod, hisz ott tanultad, és egy nővel ott mindent megtehetsz, amit akarsz, ellentétben az itteni "modern" muszlimákkal. 

 

2. A Wikipedia szerint a teológus a keresztény világ vallástudósa.

    Hogy lehet valaki muszlim létére akkor teológus????!!

 

RodeTulp csak összerakott néhány mozaikot rólad és kissé elengedte a fantáziáját....

A következtetést a tényekből mindenki levonja magának.... Én is levontam....

Előzmény: marci077 (18493)
schlumberger Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18494

A nemzetközi helyzet fokozódik...

marci077 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18493

RodeTulp

 

Én meg rajtad röhögtem jókat....:D Penge vagy igen xd Na elmondom neked muszlim vagyok... és? Egy olyan egyetemen  végeztem teológiát ahol te lehet  bekakilnál....Olyan kolléguimban laktam amit te lehet bicaj tárolónak sem használnál xd ez afrika egyiptom lehet koszosnak büdösnek nevezni az arabokat de több emberség szorult beléjük mind beléd....

 személyes sértésnek veszem a hsz-edet. valamint egyáltalán nem arról szól az iszlám világ sem az arab világ mint ahogyan a ti nyugati agymosó médiátok beállítja azt. javaslom nézz utánna: Dr. Germanus Gyula ki is volt ő valójában. Én egy 1100 éves egyetemen végeztem sok nehézségek árán nagy melegben  porban szőnyegen ülve meg kellett tanulnom arab nyelven, magolnom kellett hisz  a kegyes qur'an és a tafsírt annak magyarázatát csak igy lehet mert így kell. Leszólsz lenézed a másikat? Tipikus kinti magyar mentalitás na az ilyen te fajtádtól el is venném a magyar állampolgárságot ha már ki mentél  maradj is kint  azt ott ugass kutya fejű!

Úristen az ember ide jön  informálódni azt ilyen dilinyósok ismeretlenül irogatnak sértő megjegyzéseket másokra. Fűvel droggal alkohollal nem élek mivel muszlim vagyok az szerintem neked való az meg hogy miért szeretnék hollandiába menni  lehet  nő ügy is :) pl : házasság muszlim  hölggyel... szóval jó lenne ha koccolnál....

Szívd békével a füvet igyál sok alkoholt és mosasd az agyadat a tv-vel az való neked.... Béke veletek :)

Előzmény: RodeTulp (18492)
RodeTulp Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18492

marci077

 

Ezt írta az USA Munka fórumban, idézet Adolf Hitlertől:

"Az igaz hazafi az elfogadja saját országát hazáját és elfogadja hazája kínált lehetőségeket és ragaszkodik hozzá el nem hagyja azt ha kell az élete árán is megvédi azt." 

AKKOR MIÉRT IS AKAR Ő IDE HOLLANDIÁBA KIJÖNNI?!?!?!

 

Egy másik fórumban ezt írja magáról:

"Én doktor vagyok Teológus Kairóban végeztem Egyiptomban Al-Azhar egyetem jól beszélek angolul  (erős középszint) és arab nyelven is."

Nos, ezen jót röhögtem, ezek után még mindig csak jó erős közepes az angolja? Már egy magyar egyetemhez is felsőfok dukál elvileg... Teológus képzés - a keresztény világban vannak leginkább teológusok - az egyik megrögzött, arab országban, ahol muszlimként kell élned-létezned, különben nem számítasz....

 

Szerintem a füvezés miatt jönne Hollandiába... Mert már ezeket is hatás alatt fantáziálta.

Viszont, mikor magához tért, már csak "asztalos, raktáros, targonca vezető" a szakmája,  itteni alábbi hsz-a szerint.

Hát,  Marci ecsém, nem várok választ tőled, engem úgyse tudsz meghatni a siralmas történeteiddel, amiben mindenki rossz, főleg a magyarok...

 

Viszont van egy jó ötletem: Miért nem jelentkezel a leideni vagy a tilburgi egyetemre teológus oktatóként? Igaz, az angolodat javítani kéne, meg talán az egyéb tulajdonságaidat is..... Viszont sokkal jobban fizetne, mint egy targoncás 0 órás szerződés....Isten házában szállás is lenne... Egy teológus itt lehet lelkigondozó kórházakban, börtönökben, stb. Vagy a pap "jobbkeze"... Ugye, milyen jó ötlet?

 

Sethi Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18491

Kedves Marci!

 

Szólok ismerősnek, hogy ha van kedve, írja le ide részletesen a tapasztalatokat.

 

Nos, szerintem Order of Hermes jól megfogalmazta a Hollandiával kapcsolatos legfontosabb gondolatot. Túl drága az ország ahhoz, hogy így belevágjon valaki a semmire. Ennél még Ausztria is jobb. Szerintem Hollandia nincs annyival közelebb, mint Anglia.

 

Amit még kiegészítésként mondani tudok a témában az az, hogy Hollandia legnagyobb hátránya a nullás szerződés. Nagyon sok közvetítő cég kihasználja ezt, főleg hasonló kaliberű munkákra keresnek minimálbérnél is alacsonyabb fizetéssel munkásokat, főként a mi régiónkból. Annyira megnőtt a visszaélések száma, hogy decemberben olvastam egy cikket arról, hogy szigorítani fogják az ilyen ügynökségek ellenőrzését.

A nem nullás szerződések esetében van normál fizetés, de ott meg anyanyelvűekkel kell konkurálni.

 

A mostani tapasztalatommal, ha friss kitelepülő lennék, biztos nem ide jönnék. Nekem ugye teljesen más indokaim voltak anno, teljesen más körülmények közé költöztem ki, de ez más téma.

Előzmény: marci077 (18490)
marci077 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18490

Kedves Stethi!

 

Világos hogy az ismerősöd beleegyezése nélkül nem adhatsz  ki infot ok. Csak azért az ismerősöd is le írhatná tapasztalatait csakhogy mások ne essenek bele  abba a hibába ill.hogy mások okuljanak belőle. Segítség lenne mások számára. Az meg hogy én miért Hollandiában szeretnék angollal  munkát vállalni: egyrészt mert közelebb mint anglia, meg talán szeretném a Holland nyelvet tanulni. Nézegettem holland álláshirdetőket keresnek is a szakmámban is embereket angol nyelvtudással is külföldieknek is nyitott a pozíció, pl asztalos, raktáros, targonca vezető, kan ban-os...

pár helyen még szállást is biztosítanak, 3 ilyen munkaközvetítővel  vettem fel a kapcsolatot  skypeon élő szóban és eléggé pozitív a hozzáállás. Egyébként német országban is dolgoztam 4 hónapot raktárosként targonca vezetőként  Gersthoffenban a Dachsernél nulla német nyelvtudással, elvoltam az angollal és szintén munkaközvetítőn keresztül.Már 1 hónap alatt sokat fejlődtem ahogy a németet elkezdtem tanulni kollégáim jegyezték meg. Szóval szerintem ez csak hozzáállás kérdése ill. azért nyelvi környezet sokat lendít  rajta. Végülis nekem kell alkalmazkodni hozzájuk én vagyok az idegen és nem nekik hozzám.Nem tudom te  Holland anyanyelvű vagy e vagy magyar? Gondolom te is elkezdted valahol valamikor...Egyébként szívesen veszek minden jó tanácsot ill. tippet közben én is megosztom az én tapasztalataimat.

 

Sethi Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18489

Kedves Marci!

Angol tudással miért pont Hollandiába akarsz gyári melósnak menni? Miért nem a szakmádban keresel munkát angol nyelvterületen? Itt nagy hátrányban leszel, ha nem beszéled a hollandot. Angollal csak akkor lehet boldogulni, ha keresett szakmád van, vagy nagyon nagy szakmai tapasztalatod, amivel vered a helyieket a versenyben.

Egyébként a Flex-tempről kérdeztél, arról írtam. Ismerősömről további infót nem adhatok ki a beleegyezése nélkül. Ha akarja, majd leírja maga.

 

Előzmény: marci077 (18486)
Banda Loma Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18488

Köszi a tippet,sajnos nem őt keresem.Én ismerősöm 60 év körüli,Pestszentlőrincen lakott és Serrilnel hívják a lányát.  

Előzmény: RodeTulp (18456)
Fatima22 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18487

Kedves Order of Hermes és schlumberger!

 

Köszönöm a tanácsokat.

Előzmény: schlumberger (18476)
marci077 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18486

Kedves Sethi!

 

No és mi lett 8 hét után az ismerősöddel? Írtad felmondtak neki? Gondolom a történet ott nem ért véget.. vagy mi lett a sorsa? Az lehet gyanítod hogy rám is ez a sors várhat...  ezt gyanítom én is xd. De amint látod nem vagyok azért olyan kis hülye hogy ha ki is megyek ezekkel a kóglerekkel nem intézek mást magamnak :) Gondolod ha nem vágom le mi a helyzet egy helyben fogok várakozni? Én attól kicsit élelmesebb vagyok. Angolul elboldogulok, ha látják, hogy a hozzáállás jó akkor szerintem segítőkészek az emberek,  tudom nem könnyű de céltudatosnak kell lenni. No és kedves többi fórumozók lehet ócsárólni megszólni stb stb .

Üdvözlet mindenkinek: Marci

Előzmény: Sethi (18478)
marci077 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18485

Kedves Mirla! Köszönöm a linkeket nagyon nagyon hasznosak. Már fel is vettem három munkaadóval is a kapcsolatot arra az esetre, hogy ha ez a magyar  flex-temp kft-s közvetítős dolog nem jönne be. :) Köszönöm mégeegyszer! Elnézést kérek mindnekitől  ha mertem magyar szlengben írni de ez van fiatal  vagyok :D

és penge is :D

Előzmény: mirla (18481)
schlumberger Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18484

Jó reggelt, kedves segítőkéz!

 

Igen, én itthon vagyok, mint azt már az elején írtam is. Van viszont egy barátom, aki ugyan amerikai, de Hollandiában telepedett le. Egyik látogatása során Ferihegyen összeismerkedett egy holland orvos hölggyel. Később összeházasodtak, és most Goudában laknak. Őket szoktam olykor-olykor meglátogatni, így keveredtem ebbe a topikba; próbáltam egy kicsit tájékozódni utazás előtt. Ezért nem vagyok jelen ,,más országokban", és ezért írok csak ritkán, mert nem vagyok ontopic, hisz nem kint élek. Kellemes hangulat, segítőkészség jellemezte ezt a topikot régebben is, és ha volt valami kilengés, azt mindig finoman, kulturáltan helyretették a topiklakók. Egy jó darabig nem olvastam a topikot, mert a polidiliben kigolyóztak, és amikor nemrégiben ismét rátaláltam, be is írtam, hogy megörültem a rég látott nickeknek.

A helyesírás? Én egy nyugdíjas villamosmérnök vagyok, az áramszolgáltatásban éltem le eddigi életemet (árulkodik a nickem is), nem magyartanár vagyok. Azt gondolom, a helyesírás, a szabatos beszéd sokat elárul az emberről. Nem akarok én ,,okítgatni", de néha muszáj egy kicsit morogni, mert fontosnak tartom ezt a dolgot.

Lehet, hogy a nyáron-ősszel újra megyek Goudába, hátha összetalálkozunk véletlenül valahol :-)

Nos, remélem sikerült a kíváncsiságodat kielégíteni, látod, nincs itt titok.

Elnézést a hosszú OFF-ért.

Előzmény: segítökéz (18482)
schlumberger Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18483

:-)

Előzmény: mirla (18479)
segítökéz Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18482

Jó reggelt kívánok a fórumlakóknak!:))

 

Tulajdonképpen meglepödtem én is marci stílusán már azért is, mert a "Hollandiai magyarokat keresek" topicban jelezte, hogy doktorátusa van.

Az ilyen "agyon tanult" embertöl elvárható, hogy ha kéréssel fordul honfitársaihoz, 

stílusát változtassa meg.

 

Nem akarok kiváncsiskodni, viszont feltünt, Schlumberger "nagyapó" ritkán jelentkezik,

de ha mégis, akkor a magyar helyesírásra koncentrál. Pár beírásából az tünik ki, hogy Magyarországról figyeli a fórumot. 

Ami engem kicsit érdekelne, miért kizárólag a hollandiai magyarokat "okítgatja"?

A más országban élök fórumán nem igazán "tevékenykedik", ott is lehetne tanácsokat osztogatni.

Lehet, érzelmi szálak füzik az országhoz, vagy az itt élö magyarokhoz? :-)

Természetes kíváncsiság késztetett a kérdés feltevésére, ugyanis nem régóta vagyok itt jelen.

 

Szóval, semmiféle rosszindulat nincs a tudakozásom mögött.

 

További kellemes napot mindannyiotoknak!

Előzmény: mirla (18479)
mirla Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18481

Marci,

itt küldök még neked 2 linket, Aladár oldalán sok hasznos gyakorlati útmutatót találsz a Hollandiába költözéshez, de más egyéb témában is.

 

 

http://holland.aladar.hu/ugyintezesek.php

 

Ez egy nagyon jó holland internet kurzus, angol közvetítőnyelven.

A kék leckékre kattintva megnyílik több része is, és ami nagyon fontos, a kiejtést is meg lehet hallgatni!

Talán mások is hasznát veszik, kezdetnek, a nyelvvel való ismerkedéshez egész jó!

 

http://www.learndutch.nu/

Sok sikert!

Előzmény: marci077 (18471)
mirla Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18480

Marci, hogy jóindulatomat bizonyítsam, egyenesen neked is írok.

Együttérzéssel olvastam történetedet. Próbára tett az élet minden módon eddig, de úgy látom, küzdesz keményen.

Az angollal itt el lehet boldogulni, munkaköre válogatja, de tartós munkához kívánatos a holland nyelvtudás előbb-utóbb.

 

Szerintem vagy olyan intelligens, hogy ez a nyelvhasználatodból is kitűnjön! Ezt a "magyarban" kifejezést hanyagold, nem szimpátiát, ellenszenvet kelt!

Segíteni sajnos nem tudok, de kívánom, hogy kerülj ki ebből a nehéz helyzetből, amiben most vagy, és találd meg a helyed a világban. (Lehet, hogy mégiscsak inkább Anglia lenne számodra jobb, ha már újra külföldben gondolkodsz?)

Előzmény: marci077 (18471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!