Keresés

Részletes keresés

altinder Creative Commons License 2018.10.22 0 0 24879

Szia! Nem publikus a címed. Írj kérlek a freemoonsight@gmail.com címemre polírozás ügyben. Köszi.

Előzmény: Zoli1911 (24877)
Szekp Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24878

Üdv! Azon kívül hogy áttörölgettem semmi mást nem csináltam vele pici olajat használtam :)

Zoli1911 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24877

Üdvözlöm polírpasztát használt hogy így csillog ? :)

 

Előzmény: Szekp (24875)
boer Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24876

Megkaptam, válaszoltam.

Előzmény: Flexon-beton (24874)
Szekp Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24875

Üdv! Eladó polirozott keserű revenge.2 hónapos lövésmentes,dobozában mkh kártyával szilikonzsir,20 db geco tolteny 50 db gumi plussz egy jobbos gyöngyvászontok.ár 45.000ft

Flexon-beton Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24874

Szia ! Írtam a prividre e-mailt. Üdv István

Előzmény: boer (24870)
pumpkinr Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24873

Tiszteletem! Megvételre keresek műszakilag jó állapotú kisebb méretű gumilövedékes revolvert 20 ezer forint környékén. Az esztétikai állapota nem lényeges (emberi kereteken belül persze) 

Ajánlatokat publikus E-mail címemre várom.

Köszönöm

Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24872

Nem akarlak bántani, de valamit Te is félreértettél, vagy nem voltál elég figyelmes, mint sokan a törvények értelmezésénél!

Keserű Úr egy szóval sem említette a videóban, hogy tilos gumira töltve közterületen viselni! Pusztán el akar még egy dobot adni a fegyverhez ebben a promóciós videóban.

Hallgasd csak meg még egyszer!;-)

De talán még emlékszel rá, mikor jelen volt még a "Kéken" és ott is ment a herce-hurca a törvényi értelmezéssel és valami olyasmit mondott ha jól emlékszem, hogy végül is nem tilos, de Ő ezt nem fogja kihangsúlyozni sehol, mert a sok J-buzuló miatt nem szeretné, ha valami baleset révén piszkálnák a Műveket a gumilövedékesek miatt, bár akkor még csak egy-két típus volt gáz-riasztóra vizsgáztatva gumilövedékesekből.

Ha ez bármikor is szóba jött Ő pl. soha nem hivatkozott KKVE-re, hanem helyesen a fegyvertörvényre!:-)

Előzmény: Törölt nick (24871)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.21 -1 0 24871

"A törvény szerint a gumilövedékre töltött gáz-riasztó fegyver viselhető a megfelelő engedéllyel, az előírásoknak megfelelően közterületen!"

 

"Ezt próbálják egyesek provokatív módon félremagyarázva félretájékoztatni az itt olvasókat!"

 

 

János, akkor ezek szerint Keserű Úr is "provokatív módon félretájékoztat" az alábbi videóban?

 

https://www.facebook.com/1206813195997190/videos/vb.1206813195997190/327010968091342/?type=2&theater

 

Szerintem nem. Bocsi...

 

 

Előzmény: Putyika007 (24861)
boer Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24870

Eladó egy Keserű gumis onesta revolver puska. 100-120 J. LÖVÉS MENTES!! Doboz, MKH, garlevél. 2018. májusban vásároltam, minden szempontból kifogástalan. Lehetőleg budapesti átvétel. Ár:52.000 Ft.

asus43 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24869

Az Omerta ára 44eft.

Előzmény: asus43 (24868)
asus43 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24868

Üdvözletem,eladnám pár lövést megért,teljesen ujszerü OMERTA-T gázriasztó kategóriás gumis puskámat.Az MKH-2021-ig érvényes,adok vele kb 30 db gumilövedéket pár Ruag riasztót.Személyes átvétel Tiszavasváriban,vagy futár a vevö költségére elöreutalás után.

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24867

"Polgár Jenőt" most láttam először KEGYETLEN ! Putyerkát meg ne bántsd ,el van ő a kis világában.

Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24866

tucadszor = tucatszor

Előzmény: Putyika007 (24865)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24865

Mostanra tucadszor belinkeltem, mások is beidézték különféle forrásokból, lassan már csak te nem vagy képes felfogni!

Olvasgasd a fegyvertörvényt és próbáld már meg végre értelmezni is!

Ha sikerült, gyere vissza és megbeszélhetjük miért is írtál eddig hülyeségeket.

Addig ne keress bennem partnert egy részedről már-már biztosan topikrombolásnak szánt dologhoz!

Köszönöm!

Ez a Polgár Jenő dolog meg elég gyenge terelés volt, bár annak idején (vagy tízen éve) jókat nevettünk rajta!

Kezd úgy tűnni, hogy már nincs más érved csak az ilyen irányba való terelés!

Csak hogy igazodjak a stílusodhoz kicsit:

Amúgy a homokbánya hogy van?

Vagy már nem azt őrzöd?

Előzmény: miszterszmissz (24863)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24864

Viszont szvsz rohadtul de nem értelmetlen!

Időnként előkerül a téma, de sosincs ilyen mélységben kibontva, tisztázva, mert mindig jön egy-két provokátor, aki fórumszabályzatot sért, vagy ordenáré módon nyilatkozik és miattuk törölve lesz a téma érdemi része is!

Ez most szvsz ki lett olyan szinten fejtve minden oldalról (tán jobban már nem is lehetne), hogy csak az nem érti a lényegét, aki nem akarja!

Kár lenne ezt mind megint semmissé tenni.

Előzmény: Töck Jenő (24860)
miszterszmissz Creative Commons License 2018.10.21 -1 1 24863

"A törvény szerint a gumilövedékre töltött gáz-riasztó fegyver viselhető a megfelelő engedéllyel, az előírásoknak megfelelően közterületen!"

 

Nincs olyan törvény amelyik ezt engedélyezi!

 

"Ezt több irányból körbeírva, szakértők cikkét, nyilatkozatát és a törvényi leírásokat használva többször bebizonyítottam!"

 

Sehol nem bizonyítottad, semmilyen vonatkozó törvényt nem idéztél!

 

 

 

Lassan olyan érzésem van, hogy te vagy Polgár Jenő! :-D

 

https://www.youtube.com/watch?v=L73I9FWMNcE

Előzmény: Putyika007 (24861)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24862

Írd ezt annak címezve, aki ugyanazt az egyetlen beidézett és téves értelmezésen alapuló szabályzást mantrázza!

Köszönöm!

Előzmény: Töck Jenő (24860)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24861

Végig elméletről beszéltem, ha nem esett volna le még néhányotoknak!

A törvény szerint a gumilövedékre töltött gáz-riasztó fegyver viselhető a megfelelő engedéllyel, az előírásoknak megfelelően közterületen!

Ezt több irányból körbeírva, szakértők cikkét, nyilatkozatát és a törvényi leírásokat használva többször bebizonyítottam!

Azt is többször leírtam, hogy a magyarországi környezetben a gyakorlat szerint bármi lehet belőle!

Ezt próbálják egyesek provokatív módon félremagyarázva félretájékoztatni az itt olvasókat!

Mint írtam, nekem már gyakorlatban is működött a dolog!

Ha valaki beszáll egy beszélgtésbe, vitába, nem árt az elejétől nyomonkövetni azt!:-)

Hidd el, egyéb gyakorlatban is sikeres lennék, mert a megfelelő emberek segítségét venném igénybe, olyanokét, akik profik ezen a területen!

Nem kell ám felülni provokatív, felületes, alaptalan irományoknak!

Épp ettől szerettem volna megóvni azokat, akik nincsenek ezzel tisztában, de tájékozódni szeretnének! Számukra "végzetes" lehet egy olyan gondolatmenet, ami alapból félreértéseken, dezinformációkon alapul, nem hozzáértő és nem szakembertől!

Előzmény: Töck Jenő (24859)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24860

Ideje lenne ezt az értelmetlen vitát abbahagyni. 

Előzmény: Putyika007 (24857)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24859

Elméletben biztos igazad van, talán még sikerül is érvényesítened. Gyakorlatban viszont erősen kétlem a sikeredet.

Előzmény: Putyika007 (24857)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 24858

Na de ha az ártatlan támadód pl. alergiás, vagy finnyás a vazelinre, a későbbi eljárás során sérelmezheti, hogy megbotránkoztattad, vagy félelmet keltettél benne a vazelin hatása miatt! :-DDD

Előzmény: tittadili (24853)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.21 0 1 24857

Csak két aprócska ok, hogy miért nem KKVE a gáz riasztó fegyver, bármit tömködsz a csövébe, vagy a dobjába!

 

1. "gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas"

 

2. A  KKVE kormányrendelet (175/2003) csak és kizárólag a benne körülírt tárgyakra, eszközökre vonatkozik. Csakúgy, mint a fegyvertörvény és -kormányrendelet.  A gáz- és riasztófegyver a fegyverjog alá tartozó, abban szabályozott eszköz, nem vonatkozik rá a KKVE jogszabály."

 

Próbáld már meg értelmezni és nem magad kategorizálni a törvényben, kormányrendeletben konkretizált eszközöket, kifejezéseket és ne alázd magad tovább az értetlenségeddel!

Tudod, legtöbbünk azért inkább hisz olyanok értelmezésének, véleményének, akik nap mint nap hivatásszerűen foglalkoznak fegyverekkel, fegyverjoggal (ráadásul ezek elismert szakemberei) és a velük kapcsolatos rendeletekkel, szabályzásokkal.

 

De most már tényleg befejeztem, mert képtelen vagy felfogni, hogy teljesen másról beszélsz, mint ami ide vonatkozna és csak ugyanazt a félreértelmezett csúsztatást mantrázod!

Jöhetsz akárhány nickkel a stílusod, mondatszerkesztésed, használt kifejezéseid elárulnak.

 

Előzmény: miszterszmissz (24852)
tittadili Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24853

Szerintem, ha vazelinnel védekezel, akkor nem garázdasággal leszel meggyanúsítva, hanem közszemérem sértéssel, vagy hasonlóval! :-D 

Előzmény: Putyika007 (24850)
miszterszmissz Creative Commons License 2018.10.20 -1 0 24852

 

"Tényleg ennyire nehéz a felfogásod, vagy direkt provokálsz, trollkodsz!"

 

Kezdem azt gondolni, hogy inkább a te fejedben nem nagyon álltak még össze a fogalmak erről a témáról. Csak hajtogatod ugyanazokat a dolgokat -mindenféle elképzelés nélkül- mint egy megakadt bakelitlemez.

 

"...a törvényben is szerepel, hogy nem változik meg a gáz-riasztó jellege..."

 

Semmelyik törvényben nem szerepel, hogy mitől változik, vagy nem változik egy GR fegyver jellege!

 

Törvényben csak az szerepel, hogy ha egy eszköz "...testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék..." akkor az a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

 

És azt rádbízom, hogy kitaláld melyik ez a törvény. :-)

 

 

Az pedig, hogy bevádolsz olyan pitiáner dologgal, hogy kamunikken trágárkodok, csak a te vitakultúrádat minősíti és a mélyen gyökeredző frusztrációidat igazolja.

 

Nem kell nekem sem trágárkodnom, sem anyáznom. Alázod magad eléggé az értetlenségeddel!

Előzmény: Putyika007 (24849)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24851

Amúgy kár volt nicknevet váltanod, hogy ugyanezt két napon keresztül trágárkodva közöld.;-)

Előzmény: miszterszmissz (24848)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24850

Erről már többször is szó esett és nem is erről szólt a vita elejétől!

Pusztán arról, hogy törvény szerint nézve viselhető-e gumilövedékkel töltött gáz-riasztó fegyver viselési engedéllyel közterületen.

Tudjuk jól és minden fórumon tucatszor elhangzott, hogy bármi okból ügy van belőle, nem olcsó mulatság, de hát a kórház és a temető sem az!

Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyik kockázatot vállalja be.

Nekem már látta intézkedő rendőr a gumira töltött gáz riasztó fegyveremet és nem szólt érte egy szót sem, miután a sorozatszáma stimmelt a viselési engedélyen lévővel.

Ha önvédelmi esemény van, akkor meg olyan mindegy, hogy vazelinnel, vagy gumilövedékes fegyverrel védekezel, így is úgy is meg leszel gyanúsítva minimum egy garázdasággal.

Előzmény: PNCS (24843)
Putyika007 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24849

Tényleg ennyire nehéz a felfogásod, vagy direkt provokálsz, trollkodsz!

Milliószor le lett írva, a törvényben is szerepel, hogy nem változik meg a gáz-riasztó jellege. mert csak gáz riasztó töltény elműködtetésére alkalémas!

Ennyi!

Cincálhatod, rágcsálhatod a gumicsontot ahogy akarod, de innen nélkülem, két különböző dolog a KKVE és a gáz-riasztó fegyver!

Előzmény: miszterszmissz (24848)
miszterszmissz Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24848

 

Erre valami??? Csak ha van időd! :-)

 

 

"A vita nem arról szól a legelejétől fogva, hogy lehet-e viselni (mert az egyértelmű a viselési engedély kiadásával), hanem hogy nem számít KKVE-nek ha gumilövedékkel töltve van, már pedig ezt kerek-perec leírták törvényben, állásfoglalásban."

 

Idézd már be azt a törvényt/jogszabályt, amelyik arról rendelkezik, hogy egy traumatikus lövedékkel megtöltött GR fegyver az nem KKVE -és közterületen szabadon viselhető- mert a Viselési Engedély az felmentést ad ez alól!

Előzmény: Putyika007 (24795)
miszterszmissz Creative Commons License 2018.10.20 0 0 24847

 

"Persze ajánlott hozzá a teljes cikk elolvasása is, ami lentebb már többször is belinkelésre került."

 

Inkább nem!

 

Ennek a felszínes cikknek a az alapossága, hitelessége már akkor megkérdőjelezhető, amikor a szerző a szerkesztői kiegészítéseket, -a témához szorosan hozzátartozó alapvetésekről!- csak akkor tette, hozzá amikor itt az Index Fórumon lényegi megjegyzéseket fűztek az irományához.

 

Az meg hogy a Juhász Ákos sommásan/felelőtlenül kijelent dolgokat, -egy internetes szakmai felületen- még nem biztos, hogy igazzá is válnak.

 

És az, hogy ő azt gondolja, hogy "A gáz- és riasztófegyver a fegyverjog alá tartozó, abban szabályozott eszköz, nem vonatkozik rá a KKVE jogszabály." arra miszterszmissz csak annyit tud hozzátenni, hogy valóban így van, addig, ameddig a GR fegyverbe nem töltenek traumatikus lövedéket, ami abból testi sérülés okozására alkalmasan kilőhető, mert akkor már a KKVE törvény hatálya alá IS tartozik.

Előzmény: Putyika007 (24841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!