Keresés

Részletes keresés

nessebar Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45913

Tavaly a Burgas , és a Tiara beach utca felőli részén találtunk . Az idén nem tudom , majd megírom , hogy meg vannak-e még .

Előzmény: zsuzsó75 (45912)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45912

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy Naposparton hol találunk OTP-s vagy "helyi  OTP-s " bankautomatát? Mennyit számítanak fel kezelési költségnek, ha így veszünk fel levát? Köszi a választ!

 

rodore Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45911

Neked is csak azt tudom ajánlani, írd be a jobb oldali keresőbe és ezt kapod:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9162096&aq_ext=1&aq_text=sunny%20garden

 

Előzmény: Törölt nick (45910)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45910

Sziasztok!

Itt volt már valaki?

http://hotel.invia.hu/bulgaria/napos-part-sunny-beach/sunny-garden/

 

Aki igen az mesélne róla dolgokat?

 

Robi es Noemi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45909

Utazgato magyar!

 

Mi mindig augusztus közepén szoktunk menni és soha semmi gondunk nem volt az időjárással.

Véleményem szerint biztosabb az augusztusi időpont,de elhamarkodottan ne dönts szerintem...

A hotel tuti befutó lesz,erről kezeskedhetem! ;) Meglátod milyen érzés lesz a full tengeri panoráma a szobátok teraszáról!!!! :)

Előzmény: utazgató magyar (45905)
katka75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45908

Köszi!

Előzmény: rodore (45907)
rodore Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45907
Előzmény: katka75 (45906)
katka75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45906

A Trakia Plaza Hotelben volt valaki? Vélemények?

utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45905

Szia, Robi! Kösz a választ!

nagyon örülök, hogy megerősítetted a jó véleményeket!

Most már csak azon tipródok, hogy maradjak-e a késő augusztusi időpontnál. Milyen időszakban voltál?

Előzmény: Robi es Noemi (45902)
bognaradam23 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45904

Szia,

 

mi tavaly voltunk a Diamant Residence-be. A szálloda teljesen korrekt, új, a tavalyi volt az első szezonja :)

Az étel jó, a választék nagy, nincs olyan, hogy elfogyjon valami, azonnal töltik fel. A személyzet is segítőkész volt mindenben, angolul szinte mindenki tud, németül csak a recepción. A szobák egy kicsit lehetnének nagyobbak, viszont tiszták, napi takarítás van. A szálloda a napospart Nessebar felé eső végén található (gyalog max fél óra Nessebar) így csendes, a strand pedig max 10 perces séta a dűnéken keresztül.

A hotellel szemben van a buszmegálló, a közelben egy penny market. 

 

Tehát mi meg voltunk elégedve, panaszra nem lehet ok.

Ha esetleg lenne kérdésed valami konkrétumra, kérdezz nyugodtan.

Előzmény: kroos (45881)
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45903

Szívesen. Nálam is az egyik gyerek felnőttnek számít, a másik még "ingyen van". Ha gondolod, Neckermann katalógusban megtalálod, Sun City a hotel neve.

Előzmény: csilla37 (45891)
Robi es Noemi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45902

Szia utazgató magyar és üdvözlök mindenkit,ugyanis új vagyok a fórumon! :)

Évek óta visszajárunk Bulgáriába,egyszerűen imádjuk! ;)

utazgató magyar! A Hotel Mirage fantasztikus!!! Ha jól emlékszem 2011-ben voltunk ott és mindennel teljesen elégedettek voltunk!Azért az szerintem megfizethetetlen,amikor a hotelből a tengerpartra sétálsz ki! :)

Nem fogtok csalódni,nyugi!!!!! ;)

Előzmény: utazgató magyar (45890)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45901

...akkor képzeld el mindezt kb. 50%-kal olcsóbban....

(nem akarok győzködni senkit, én nem mennék Napospartra, és nem az árak miatt, ki mi jön be. Még jó, hogy van ilyen is olyan is...) :-)

Előzmény: tokajkincse (45900)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45900

Hát én Naposparton 10 leváért vettem Nivea Kids 30-as naptejet, ami ugye 1600 ft, míg itthon 4500... Szerintem a hazai árak köszönnek vissza a kis supermarketekben, nem vészes. Ha délebbre olcsóbb az öröm a magyarnak, de ha már nem sokkal több, akkor az már fél siker. Egyedül a kinder tojás ára volt számomra meglepő a maga 2,5 levájával, de nem létfontosságú dologról van szó. Törcsi 15 leva, napernyő 10 leva, gyékény 6 leva, pólók 10 leva, tehát teljesen jó árak vannak ott. 

 

 

gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45899

Csak azokat nem a wizz fizeti, es nem a burgaszi repteren.

Előzmény: stevie-13 (45898)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45898

Azert ezeket a horrorisztikus repteri dijakat az utazasi irodak szeretik hiresztelni...

 

 

Én elég sokat repkedek a világban, sohasem fapadossal, és bizony a jegyeken fel van tüntetve a reptéri díj is mindig....

Előzmény: gambl-R (45896)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45897

nyugisság szempontjából (is) egyetértek, tavaly Chernomoretsből mentünk át Nessebarba szárnyashajóval, nagy ballépésnek bizonyult! A szárnyashajó borzalmas volt (amellett nem is olcsó), számunkra Nessebar is elég nagy megpróbáltatás volt, mindenhol el akartak adni valamit nekünk, vagy becsábítani egy étterembe, nagy öröm volt, mikor visszaértünk a mi kis nyugis falunkba (pedig ott is zajlott esténként az élet rendesen. ) Nekünk Sozopol sokkal jobban tetszett, mint Nessebar, sokkal hangulatosabb, és igazibb. Egyébként az árak is észrevehetően drágábbak voltak Nessebarban, sztem egy +20-30% tuti volt rajta, el tudom képzelni, mi lehet Naposparton (oda végképp nem kívánkoztunk)

A legjobb programunk a falu melletti szirthez tett hajókirándulás volt, idén is megnézzük. Kiváncsi vagyok, ugyanis bizánc kori város nyomait találták meg ott a régészek, a pletykák szerint tele van kinccsel a tengerfenék (épp ahol tavaly kagylót gyűjtöttünk)

Aki esetleg arra jár... :-)

http://www.novinite.com/articles/141220/Archaeologists+Discover+Bulgarian+Herculaneum

Előzmény: stevie-13 (45895)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45896

Azert ezeket a horrorisztikus repteri dijakat az utazasi irodak szeretik hiresztelni...

Előzmény: stevie-13 (45895)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45895

Párommal és 3 éves kislányunkkal szeretnénk repülővel Neszebarba utazni jul. közepétől. Elsődleges kérdésem, hogy vajon a tapasztalatok alapján mennyire fog változni még a repjegy ára? Érdemes még várni, vagy ennél olcsóbb már nem lesz?

 

 

A fapados repülőjegy teljesen kiszámíthatatlan, az árat jelentős részben a még eladatlan helyek darabszáma határozza meg, ezt az adatot azonban nem ismerhetjük. Ha idén eddig több helyet adtak el, mint az előző években, akkor már csak felfelé mennek az árak. Ha kevesebbet, akkor még csökkenhetnek, de lesz egy alsó határ.

 

Azt nem árt tudni, hogy minden jegyben benne van a repülőtér-használati díj, ami Ferihegy + Burgasz vonatkozásában kb 15-20e ft. Tehát a 20e forintos jeggyel utazó még egy fillért sem fizetett az utazásért, csak a repülőtéri díjat fizette meg.

 

A minden járatra időnként elérhető filléres jegyek effektíve veszteséget jelentenek a légitársaságoknak, hiszen az olcsó jeggyel repülő utasok után is ki kell fizetniük a teljes repülőtéri díjat, de az olcsó jegy a légitársaságok egyik marketing költése. (Mikor láttál utoljára WizzAir reklámot tévében? Na ugye. A fapadosok inkább egy pár tucat jegyet szponzorálnak meg, nem a Mónika-showt.)

 

 

ha Nesszebarban nem találok szállást a Naposparton tudtok e ajánlani olyat, amely nem zajos éjszaka.

 

 

Fogtok találni szállást, nyugi :-)

 

Az orosz és ukrán vendégek idén nem annyira fognak utazni, és sok szerbiai vagy boszniai vendég is elmarad az otthoni árvizek miatt. A kinti lapok szerint ez tavalyhoz képest 10-15 százalékkal kevesebb vendéget jelent.

 

Napospart egyébként nem való kisgyerekeseknek. A part menti szállodák zajosak, a főút túloldalán lévők meg viszonylag messze vannak - egy hároméves kisgyerek tempójával számolva legalább fél óra a strand, de inkább több.

 

Aki a nyugit keresi, az Burgasztól inkább délre induljon el, Szozopol már egész jó választás lehet, de ha délebbre mentek, egyre kevesebb részeg német és brit tinédzser üvöltözésben lesz részetek, ellenben egyre tisztább és érintetlenebb a természet. Egészen délen vannak sok kilométeres, beépítetlen homokos strandok is, Coca-Cola napernyők és bazársorok nélkül - persze éhen halni itt sem kell. Az árak a naposparti árak fele-harmada körül alakulnak.

 

Kisgyerekekkel talán Albena a legjobb választás, ezt a szinte zárt, de hatalmas üdülő települést kifejezetten gyerekes családoknak tervezték - más kérdés, hogy az utazási irodák nem vesznek róla tudomást. Itt is sok tucat szálloda van, egy nagy, ősparkos ligetben szétszórva, mindenfelé tágas közösségi terekkel, meglepően alacsony "népsűrűséggel." (Igaz, viszonylag drágán.)

 

A felkapott üdülőhelyek közötti kis tengerparti települések is ajánlhatóak kisgyerekeseknek. Itt is van egy-egy kellemes strand, pár kellemes büfé kellemes árakkal, de ezek nem buliközpontok, hajnalig dübörgő diszkóval. Az árak is egész meglepően alacsonyabbak lehetnek, mint 5-10 kilométerrel arrébb...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bogi201009 (45888)
utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45894

Köszönöm a választ!

Előzmény: stevie-13 (45893)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45893

A személyes tapasztalatokban jobban bízom, mint az ilyen-olyan statisztikai adatokban. Előre is köszönöm! A legfontosabb: milyen az időjárás és a tenger Nesszebárnál augusztus végén? 

 

 

Márpedig a személyes tapasztalatok csak egy-két évre vonatkoznak, a statisztika meg - definíció alapján - sokéves objektív tapasztalat...

 

Bulgária időjárása alapjában nem tér el sokban Magyarországétól. Augusztus harmadik harmada már ott sem igazi nyár, az esték hűvösek, de napközben simán lehet 30 fok feletti hőmérséklet.

 

Az viszont elég jelentős pszichológiai különbség, hogy pl. a Balaton az augusztus 20-i tűzijáték után egyszerre kiürül, sok bolt, bazár ilyenkor bezár, miközben Bulgáriában szeptember 6 ("Az egyesülés napja") az a nagy nemzeti ünnep, ami a nyári szezont lezárja. Tehát effektíve három héttel hosszabb a nyár.... A bolgár tengerpart augusztus utolsó napjaiban is gyakorlatilag teljes kapacitáson üzemel, vannak gyerekes családok, stb, azaz nincs az a halott nyárvégi hangulat, mint itthon.

 

Előzmény: utazgató magyar (45890)
csilla37 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45892

Szia! Mi tavaly szeptember 6-14 ig voltunk, Nesebartol pár kilométerre. Nagyon jó idő volt 28-29 fok, lehetett napozni, nem volt tűző nap. A víz kellemesen langyos, nem volt algás, tiszta. üdv, Csilla 

Előzmény: utazgató magyar (45890)
csilla37 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45891

Köszönöm Henza! Ez nem is rossz ötlet! Mondjuk nekem az is emelte az összeget, hogy a fiam betöltötte a 14 évet, és felnőttnek számít. Tavaly pedig még ingyen utazott. Köszi a tippet! :)

Előzmény: HENZA103 (45886)
utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45890

Infókat kérek!!!

A személyes tapasztalatokban jobban bízom, mint az ilyen-olyan statisztikai adatokban.

 

Előre is köszönöm!

 

 

A legfontosabb: milyen az időjárás és a tenger Nesszebárnál augusztus végén?

Befizettem egy hetet aug.25-szept. 1.-ig a Hotel Mirazsba, de félek a rossz időtől. Nem akarok sokat a napon sülni, denagyon rosszul érezném magam, ha már nem lenne  elég  meleg a tenger.

Fontolgatom, hogy ráfizetésssel egy-két héttel korábbi turnusban mennnk.

 

 

Járt valaki már a Hotel Mirage-ban? Az utazási iroda az egekig dícsérte a fekvését és a strandját. A nete-en ezt elismerték, az ár-érték arány mégis viszonylag alacsony volt.

gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45889

Julius kozepere mar ne varj nagy arcsokkenest! De eppen ma van a wizz-nek 20%-os akcioja.

Előzmény: bogi201009 (45888)
bogi201009 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45888

Üdvözlök Mindenkit! Párommal és 3 éves kislányunkkal szeretnénk repülővel Neszebarba utazni jul. közepétől. Elsődleges kérdésem, hogy vajon a tapasztalatok alapján mennyire fog változni még a repjegy ára? Érdemes még várni, vagy ennél olcsóbb már nem lesz?A másik, hogy ha Nesszebarban nem találok szállást a Naposparton tudtok e ajánlani olyat, amely nem zajos éjszaka.

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45887

Köszönöm szépen Attila a felvilágosítást!most egyenlőre nem jut eszembe újabb kérdés,de ha neked eszedbe jutna valami lényeges,azt szívesen várom. :)

Előzmény: m.attila06 (45850)
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45886

Szia Csilla. Mi is hasonló "cipőben jártunk". Tavaly  teljes ellátással voltunk, partmenti szálloda, de idén 200 euróval több lett volna. Én egy hétvégét rászántam, elolvastam minden infót az éttermi árakról és arra jutottunk, hogy négyfős családnak nem jövünk ki jobban ellátás nélkül. Ezért köztes megoldásként olyan helyet foglaltunk, ahol lehet választani all. incl és félpanziós ellátás között, így a társaság egy része (pasik + kis gyerekek velük ingyen) kérte a teljes ellátást, a női szektor csak fél panziót kért, mert nekik tavaly sem jött be a gépi üdítő, gyenge kávé. Így 50 euróval került többe. Nem part melletti, 200 m, központ, de a nagy gyerekeknek ez jobb, mert tavaly egyszer mentünk be autóval Napospart központjába.

Előzmény: csilla37 (45849)
áim Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45885
Aki ma jön haza repülővel, az ebedelhet nyugodtan, a gép Pestről 2 óra késéssel indul.
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45884

Szia. Mi is ezt választottuk, július 21-től megyünk.  Először a Lionba akartunk menni, ami mellette van, de ennek jobb volt az értékelése, valaki azt írta, hogy jobb az étterme. Kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Előzmény: kkatica (45843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!