Keresés

Részletes keresés

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.07.21 0 0 2088

Szia!

 

Ok :)

 

Itt angol (UK) típusú aljzatok vannak. Szinte bármelyik MediaMarkt, vagy hasonló boltban tudsz venni átalakítót. Itt is lehet venni nagyon olcsón, de ezek elég rossz minőségűek. 

 

 

Előzmény: Ildii50 (2087)
Ildii50 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 2087

Köszönöm Zoli.Majd még keresni foglak búvárkodás miatt. Telefontöltéshez kell átalakító a konnektorhoz? Ha igen hol tudok beszerezni?

 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2086)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.07.21 0 0 2086

Szia!

 

Szerintem az időjárás nem indokolja a hosszú ruhát maximum esetleg esténként ha pl kiültök valahová, lehet pár szúnyog vagy lehet kicsit élénkebb a szél.

Ezen kívül pedig ha a városban jártok, érdemes egy laza hosszú nadrág és egy kendő a vállra. Hozzá vannak szokva a turistákhoz, de akkor is egy muszlim ország, tartsuk tiszteletben a szokásaikat.

 

Félreértés ne essék, ha rövid ruhában mész bárhova, akkor sem fognak megszólni.

 

Üdv,

Zoli

 

Előzmény: Ildii50 (2085)
Ildii50 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 2085

Sziaztok! Szeptember végén utazunk zanzibárra.Elég a nyári ruha,vagy esténként szükség van hosszú felsőre ,nadrágra?

torokcs Creative Commons License 2018.07.12 0 0 2084

Múlt hónapban megkezdtük a hepatitis A+B kombi oltás (TWINRIX) beadatását a "hosszú programmal" (alap - 1hó - 6hó). A következő is esedékes lesz hamarosan. Ami érdekes volt: Az oltóanyag kissé nehezen elérhető, azt mondták a gyógyszertárban, hogy már ott rendeljük meg a köv. adagot is, hogy meglegyen...

Aki tervezi a hasonló tortúrát, számoljon ezzel!

Tapi11 Creative Commons License 2018.07.08 0 2 2083

Elhagyhatod a repteret, mert magyar állampolgároknak nem kell vízum az Emiratusokban, igy Dubajban sem.

Előzmény: Audrey88 (2081)
fornit1 Creative Commons License 2018.07.05 0 1 2082

Jól.

Előzmény: Audrey88 (2081)
Audrey88 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2081

Sziasztok!

Október elején megyünk párommal Zanzibárra Dubai-on keresztül.Jól tudom,hogy ha nem hagyjuk el a repteret,akkor nincs szükség Dubaiban vízumra?

Köszönöm a segítséget! 🙂

Renys Creative Commons License 2018.06.26 -1 1 2080

Szia Reka 

kuldenek egy email cimet 

irj nyugodtan

renatik13@gmail.com

Előzmény: M-K Réka (2057)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.25 0 1 2079

Dubai-ig Emirates, az kényelmes, sok hely van.

Dubai-Zanzibár valószínűleg valójában FlyDubai, le tudod ellenőrizni a jegyen. Na az nem olyan kényelmes...

Előzmény: M-K Réka (2078)
M-K Réka Creative Commons License 2018.06.22 -1 0 2078

Szia Zoli!

Szuper! Köszönöm a választ!

Ekkora géppel még nem utaztunk, így nem vagyunk tisztába a lábtér mèretekkel, de ahogy néztük az adatokat a gépről úgy tűnik, hogy elèg nagy. Kényelmesen el lehet férni rajta? (Párom 206 cm és még emiatt kicsit izgulunk) :)

Előzmény: Zanzibár Zoli (2077)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.22 0 1 2077

Szia Réka!

 

Én mindig ezzel a járattal utazom, és még sosem az Emirates oldalán vettem. Mindig egymás mellett ülünk.

 

Kivétel ez alól, ha két különböző időpontban veszed, de a repülőn akkor is segítenek egymás mellé keveredni.

 

Zoli

Előzmény: M-K Réka (2075)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2076

Szia Mimi!

 

Azért megértik a tankönyvi szuahélit mindenhol, Stone Town-ban azt is beszélik. Inkább vidéken jellemző némi eltérés. Persze a tankönyv és az élő beszéd még a magyarban is eltér.

 

Használd nyugodtan, nagyon örülnek neki! Persze egyből kiszúrják, hogy nem eredeti zanzibári vagy ;).

 

A határon szeretik, ha kártyával fizetsz, és szerintük kötelező is. De ha nincs kártyád, vagy nem működik, készpénzt is elfogadják.

 

A nem dombornyomott kártyák inkább nem működnek, mint igen, három automatából kettő nem fogadja el. Gondolom így van ez a POS terminálokkal is, szóval legyen nálad készpénz. A pénz felvétel automatából úgy is nagyon drága itt.

 

Zoli

Előzmény: Damayanti (2074)
M-K Réka Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2075

Még abban tud valaki segíteni,ami inkább repülővel kapcsolatos, hogy mi Emirates-sel megyünk Zanzibárra Dubai-i átszállással, de nem közvetlen az Emirates oldalán vettünk a jegyet és nem foglaltunk helyet.

Szerintetek mi annak az esélye, hogy nem egymás mellé szól majd a 2 jegy?

Damayanti Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2074

Szia Zoli!

 

Köszi, elég viccesen hangzik, akkor ezt majd kipróbáljuk :)

És én még azt hittem hogy majd milyen jó lesz hogy tanultam kicsit anno Kenyára készülve szuahéliül, gondoltam majd Zanzibáron hasznos lesz, de ezek szerint akkor mégse, ha arra felé teljesen eltérő dialektust beszélnek... Most elképzeltem magam ahogy a boltban/piacon nagy büszkén össze rakok egy tankönyvi szuahéli mondatot, a helyiek meg csak néznek rám hogy mi bajom van :D

 

Csak még egy kérdés ami eszembe jutott és ígérem nem lesz több :)

Állítólag a reptéren a belépéskor a vízumot kártyával kell fizetni, ez oké. De vajon akkor is elfogadják a kártyánkat, ha nem dombor nyomásos? Igaz nem Afrikában, de máshol már volt ahol nem akarták ezért elfogadni külföldön. Remélem ezen a részlet kérdésen csak nem akadunk fenn a reptéren a belépéskor :)

 

Köszönöm szépen a rengeteg hasznos infót, tippet!

 

Üdv,

Mimi

 

 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2069)
M-K Réka Creative Commons License 2018.06.21 0 0 2073

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Zanzibár Zoli (2072)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.21 0 0 2072

Szia Réka!

 

A borravaló működésére még nem teljesen jöttem rá. Két éve még nem fogadták el, nem is igazán értették, mit akarok.

Most már elfogadják, de egyáltalán nem elvárás úgy , mint nálunk. Ha adsz, nagyon örülnek. Ha nem adsz, akkor is rendben van. És semmi esetre sem 10%, 5% vagy az apró bőven elég.

 

December elején még valóban eshet, de november azért annyira nem esős. Általában reggelente esik még, de napközben már nem. Lehet kicsit több szúnyoggal számolni, de azért sokkal több nem lesz. Most lett vége a nagy esős évszaknak, és alig vannak.

 

Én Kendwán nem annyira vagyok jártas, ezért nem is ajánlanék szállást, de semmiképpen sem gondolnám lepukkantnak a Kendwa rock hotelt.

 

Zoli

Előzmény: M-K Réka (2070)
vicky2003 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 2071

Kedves Utazók! 

 

Februárban utazunk Zanzibárra, tudnátok abban segíteni, h a sziget melyik részén érdemes szállást foglalni??? Miben különbözik az É, K, D, Ny- i oldala a szigetnek???

Lehetőség szerint olyan helyet keresünk ahol gyönyörű a tenger, fehér homok (apály idején nem kell 100 m-ket gyalogolni befelé, h elérjük a vizet :) ) ahol vannak éttermek.

 

 

Ezekhez mit szóltok? 

-Nungwi

-Paje

-Kiwengwa

 

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! 

Viki

 

M-K Réka Creative Commons License 2018.06.21 0 0 2070

Szia Zoli!

 

Abban tudnál nekem segíteni, hogy a borravalóval, hogy állnak kint? Gondolom a hotelben is érdemes adni és az éttermekben is. Mennyit kell adni?

December elején készüljünk még esőre ami esetleg novemberből átnyúlik?

November esős időszak után, duplán készüljünk a szúnyogokra?

Illetve még egy kérdés, ami szubkektív de szerinted a Kendwa ar-értek aranyban jó hotel vagy már nagyon lepukkant? Esetleg tudsz jobb tippet adni ilyen árban Kendwa-bAn?

 

Köszönöm!

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2069

Szia!

 

Akkor Kizimkazi pont megfelelő nektek!

 

Apró kis érdekesség: A szuahéli nyelvet beszélik ugyan, de ez nagyon eltér a különböző régiókban. Speciális Kizimkazi köszöntés:

Kérdés: "Gyágye?"

Válasz: "Odá" 

 

Bevallom, nem tudom, hogyan kell leírni.

 

Ezt csak itt használják, majd próbáljátok ki :)

 

Üdv,

Zoli

 

 

Előzmény: Damayanti (2068)
Damayanti Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2068

Szia!

 

Igaziból mi majd csak a télből menekülünk a zanzibári nyárba, csak a tájékozódást nem lehet elég korán kezdeni :) Az Aya Beach Bungalow-ban lesz a szállásunk. Már nagyon várjuk :)

Direkt próbáltunk olyan helyet keresni, ami még nem annyira turistás és ahol inkább a bárok, szórakozóhelyek, nyugati turista csapatok helyett jobban fel tudnánk fedezni a helyi kis közösség mindennapjait. Nem felkapott üdülővárosokban szeretünk nyaralni, hanem csendesebb, autentikusabb helyeken és jobban érdekelnek a felkapott szórakozási lehetőségek helyett a kis falvak, érintetlenebb tájak... Persze ez lehet kicsit demagógnak hangzik, mivel mi is turisták vagyunk, de mégis jobban örülünk ha pl. egy-egy séta közben minél több helyivel találkozhatunk, akikkel talán piacon, itt-ott szóba lehet elegyedni, bele lehet lesni az életükbe, örömeikbe, nehézségeikbe... Nem csak a fehér homokos pálmafás álom nyaralós felszínre vagyunk kíváncsiak, hanem a hiteles teljes képre, még akár lehet hogy a későbbikre nézve önkéntes lehetőségeket is szívesen megismernénk.

 

Üdv,

Mimi

 

 

 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2067)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.19 0 0 2067

Szia!

 

Melyik szálláson lesztek? Mikor jöttök?

Én nagyon szeretem Kizimkazit. Bevallom, először alig mertem kiszállni a kocsiból, de most már tudom, hogy kedvesek és barátságosak. Kizimkazi egy zártabb közösség, kevesebb a turista, de nagyon segítőkészek.

 

Itt többször elfelejtettem behúzni a kocsi tolóajtaját, míg merülni voltunk, ez kb 2-3 óra, és soha nem tűnt el semmi.

 

Zoli

 

Előzmény: Damayanti (2066)
Damayanti Creative Commons License 2018.06.19 0 0 2066

Szia!

 

Köszönöm az újabb infókat,segítséget :)

 

Ó de jó, mi pár napot Stone Town-ban fogunk lakni, hogy legyen időnk rendesen felfedezni az óvárost, de kombináljuk 1 hét "nyaralással" (idézőjelben, mert közel sem csak napozni szeretnénk, hanem minél többet felfedezni a szigetből) és pont Kizimkaziban lesz a másik szállásunk :)

Előzmény: Zanzibár Zoli (2065)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.19 0 0 2065

Szia!

 

Örülök, ha segítettem :)

 

Színes halakat és tengeri csillagokat mindenhol fogtok látni. Ha nem, akkor nagyon átvertek :)

Három szép snorizós helyről tudok:

- Chumbe sziget. Ide előre be kell jelentkezni, korlátozva van a szigetet látogatók száma.

- Mnemba sziget. Ez nagyon híres, közkedvelt hely.

- Kizimkazi. Ide delfineket nézni jönnek elsősorban, de sonrkelezés szempontjából is nagyon szép, csak kevésbé ismert. Mi itt búvárkodunk.

 

A Blue safari egy programcsomag, amiben van hajózás, napozás, tengeri herkentyű grillezés, és snorkelezés. Ez egy bő fél napos program általában.

 

 

Bármelyiket is választjátok, jól jártok. Ha Stone Town-ban fogtok lakni, talán Chumbe van legközelebb.

 

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: Damayanti (2064)
Damayanti Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2064

Kedves Zoli!

 

Nagyon köszönöm a választ, ezek szerint Zanzibáron nagyobb biztonságban fogjuk magunkat érezni, mint Budapest egyes részein, sőt... ezt azért mindenképp jó tudni! :)

 

Dubaiban nekünk 3 óránk lesz az átszállásra odafelé és 3 és fél óra vissza, de nem aggódom hogy ne érnénk el a csatlakozást, főleg hogy már biztosak lehetünk benne, hogy semmi más dolgunk nem lesz, mint át menni egyik terminálról a másikra. Azt hallottam hogy sok európai reptér mintát vehetne a dubairól ami az eligazodást segítő tájékoztatást, kitáblázást stb. illeti...

 

Külön köszönet a kaja tippért, mindenre nyitottak vagyunk, szívesen kóstolunk majd meg minél több helyi ételt, amit itthon nem tudnánk enni (szóval pl. ahol lehet nem sült csirkét ennénk sült krumplival mert azért kár Zanzibárra menni :D ), persze nekem a hiper érzékeny gyomrom miatt nem árt kicsit óvatosabban kalandvágyónak lenni, de azért szerintem a kettő csak nem zárja ki egymást :)

 

Még egyetlen kérdés eszembe jutott közben ami tegnap kimaradt: snorkellezésre melyik részt ajánlanád/ajánlanátok a legjobban? A lényeg annyi lenne, hogy kezdő sznorisként is minél több színes halat, esetleg tengeri csillagot stb. lássunk (vízalatti fotózás is cél), illetve ha esetleg egy úttal delfinekre is lenne esély az már csak kánaán lenne a köbön :) Szemezünk a Mnemba atollal, a Chumbe-szigettel, ill. a Safari Blue programmal, de mivel közelebbről egyiket sem ismerjük és nagyjából ilyen szempontból mind ugyan azt ígéri a leírásokban, tanácstalanok vagyunk melyiket is lenne a legjobb választani, ha most a sok más program terv mellett valószínűleg csak egy tengeri program fog bele férni...

 

Köszönöm szépen! :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2063)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.06.17 0 0 2063

Szia!

 

Mikor felszállsz a Dubai felé tartó gépre, megkapod a Dubai-Zanzibár Flydubai járatra is a beszállókártyát, szóval ezzel nincs több dolgod. A dubai átszállásnál van 4-5 órád, szóval bőven átérsz az egyik terminálról a másikra. Egyébként sokat gyorsítottak/javítottak a reptéri a közlekedésen.

 

Stone Town nem összehasonlítható Nairobai-val vagy Mombasá-val. A közbiztonság nagyon jó. Senki nem fogja letépni a nyakadból a fényképezőgépet. Ha ottfelejted valahol pl. a pénztárcádat, utánad viszik.

 

Messzemenőkig becsületesek.

 

Éjjel is biztonságos, sokkal biztonságosabb, mint bármelyik európai város. Ez nem jelenti azt, hogy nincs egy-két hülye, aki ne akarna könnyen kis pénzhez jutni, de nekem eddig mindig éjjel is segítettek, soha nem volt semmilyen problémám.

 

Étterem esetén mindenkinek a Lukmaan-t javasolják. Valóban nagyon jó, de menj be a mellette lévő Ma Shaa Allah-ba vagy a szemben lévő Zafa "pizzériába". Ez utóbbit az én kedvencem, csak KFC-nek hívom ;)

 

Zoli

Előzmény: Damayanti (2062)
Damayanti Creative Commons License 2018.06.17 0 0 2062

Sziasztok!

 

A tapasztaltabb Zanzibár járókhoz lenne néhány kérdésem, amikre eddig internet pajtásunkon keresztül nem igazán találtam egyértelmű választ, vagy jó lenne tapasztaltaktól hallani...

 

Ha Emirates - Fly Dubai kombóval repülünk, azt megtaláltam a légitársaságok honlapján, hogy a csomagunkat nem kell felvennünk, át teszik egyik gépről a másikra, de arra nem találok választ, hogy vajon tranzit utasként Dubai-ban kell majd még sietnünk az átszálláskor a Dubai-Zanzibár járatra becsekkolni (ha nem tudjuk neten előre elintézni), vagy ez vajon hogy működik? Bocs ha hülye kérdés, ezekkel a légitársaságokkal még eddig nem utaztunk, más társaságoknál meg eddig ahány félével mentünk, annyi eltérő tapasztalat...

 

Illetve főleg a fővárossal kapcsolatban érdekelne a tapasztalat arról, hogy mennyire kell fokozottan körültekintőnek lenni biztonság szempontjából? Kenyában pl. Nairobiban, Mombasában azért igencsak kellett figyelni, hogy ahogy besötétedik lehetőleg ne legyünk az utcán, ill. hogy minél kevésbé legyen elöl, látható helyen a fényképezőgép, bizonyos városrészeket kerüljünk... Ezekre ajánlott ugyan így fokozottan figyelni Stone Town-ban is? Mi hobby fotósok vagyunk és szeretnénk az óváros részleteire ráérősen bóklászva rácsodálkozni, ill. fotózni is, jó lenne ha nem kellene amiatt aggódnunk itt is, hogy ne legyen túl sokat elöl a fényképezőgép (hagyományos kis gépekhez képest komolyabb darab, ezt csak azért mondom, hogy kérdés itt is fenn áll-e a veszélye hogy kitépik a kezünkből, levágják a nykaunkból, leütnek érte stb, mert ha igen inkább viszünk egy egyszerűbb kis "szappan gépet"). Szívesen sétálnánk este is a városban, kell, lehet turistaként attrocitásokra számítani esetleg az óvárosban, vagy azért annyira nem jellemző? Olvastam a konzuli honlapot, de eddig is a konzuli jóslatokkal ellentétben mindig a helyiek, ill. tapasztalt arrajárók tudtak igazán reális képet festeni és használható tippeket adni.

 

Szívesen fogadunk tippeket étkezésre is főleg Stone Town-ban, kedvenc helyek, ill. mindenképp megkóstolásra ajánlott kedvenc ételek nevei jöhetnek ;)

 

Előre is köszi! :)

Donibcsi Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2061

Nungwi és Kendwa a legjobb. Szép a part, tiszta az óceán. A Forodhani drága, de csak akkor, ha nem tudsz alkudni. Akkor tuti lehúznak. Kaja előtt kell velük megegyezni az árban, azt csinálják, hogy kínálnak, és pakolják a tálcára, majd amikor megetted mondanak egy olyan számot, hogy lehasalsz.  Számtalanszor ettem már, ha valami nem tetszik, vagy drágállod, menj másikhoz, ugyan az a kínálat. Volt, hogy feléért adta a másik ugyanazt az ételt, és még abból is alkudtam. 4000-8000 között vannak a kaják átlagban.

Előzmény: Geryson (2058)
torokcs Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2060

Szia,  Őrülök, hogy írtál a fórumba, mert mi is ezt a hotelt foglaltuk januárra. Bár nemrég majdnem átcsábultunk Nungwiba az Amaan bungalows-ba a szoba tengerparti kilátása és a medence miatt. De aztán alighanem maradunk. Itt queens room- ba foglaltam, van erről infód, hogy milyen?  Kérlek tegyél fel egy képet - ha van - a "korrekt" beach boyotokról Panduról, hogy rá ismerhessünk. :-) A nála alkudott árak is érdekelnek, s hogy a tranzitot is vele intéztétek a reptérre? A hepatitis a-b oltást most kezdjük, gondolkodom még a sárgalázon is, de nem füllik rá a

fogam nagyon.  Főleg,  hogy előbbit még felírta a háziorvos, de ezt a másikat nem tudja. Van ez irányú tapasztalatod? Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Kiss Katalin 13 (2056)
fornit1 Creative Commons License 2018.06.13 0 1 2059

Napi 100$ kajára?? Ezt még Londonban is művészet elkölteni, nemhogy fekete afrikában..

 

Hát tintahal az volt, teszteltem is jópárszor.

Előzmény: Geryson (2058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!